Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.05.2013 08:36

Wątek sakralny sie robi.. :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 19.05.2013 13:34

Aura doprawdy skandynawska... :wink: a człowiekowi Italia zawsze ze słońcem się kojarzy 8O
Ten rok jakiś taki trochę nietypowy :!: Dziś słyszę, że śnieg w okolicach Madrytu... :?

pozdr

P.S.
Pokrętła zaworu butli gazowej spokojnie znajdziecie na alledrogo :wink: :!:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 16:07

DarCro napisał(a):My zaś możemy być dumni ze Świebodzina i Lichenia. :oczko_usmiech:

Teraz możemy jeszcze doliczyć częstochowską 14-metrową największą na świecie sakralną miniaturę :wink:
Ale Licheń... w sumie.... ładnie się w słońcu świeci :cool:

FUX napisał(a):Wątek sakralny sie robi.. :wink:

FUX, no kto jak kto ale Ty całkiem dobrze znasz Włochy i wiesz co się tam najbardziej w oczy rzuca... same Duomo i inne Chiesy :wink: . No, ewentualnie jakieś Palazzo :lol:
W poprzednim roku rzeczywiście praktycznie same miasta, większe i mniejsze, zwiedzaliśmy. W tym, obiecuję, pojawi się ciut więcej kontaktu z naturą :) . I to nawet czasem w słońcu :)

DarCro napisał(a):Tak sobie na początku maja patrzyłem na mapę pogody i głeboko współczułem urlopu tym, którzy jechali do Włoch i w okolice Adriatyku. :hut:

janusz.w. napisał(a):Aura doprawdy skandynawska... :wink: a człowiekowi Italia zawsze ze słońcem się kojarzy 8O
Ten rok jakiś taki trochę nietypowy :!: Dziś słyszę, że śnieg w okolicach Madrytu... :?

Masakra pogodowa jaką przeżyliśmy sprawiła, że po raz ostatni pojechaliśmy do Włoch w tym terminie. No, chyba że wymyślimy sobie maj na Sycylii, to co innego :wink: .
Ale tak naprawdę mimo tych paru paskudnych dni kiedy jak nie lało, to tylko mżyło i było ponuro :? , to też było kilka naprawdę ładnych dni. I jeden z nich rozpocznie się w relacji jeszcze dziś :)

PS. Pokrętło pokrętłem... ale chyba konieczna będzie wymiana całego zaworu bo przez 2 tyg jakoś musieliśmy butli używać i przez odkręcanie szczypczykami się trochę zniszczył :?

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:35

28 kwietnia, niedziela

No i co? Miało być pięknie, a tu znowu chmury :? Nieeee, tym razem nie będziemy jednak malkontencić :wink: , chmury były cienkie i z minuty na minutę było ich mniej 8O :D . Poranek był więc bardzo pozytywny a my pełni nadziei na kolejne piękne dni.

Wstaliśmy tradycyjnie o wschodzie słońca – czyli w tym rejonie i o tej porze roku jakoś koło 6 rano . Co mokre powystawialiśmy na zewnątrz :)

Obrazek

Powiewał lekki wiaterek, śniadanie w takich warunkach bardzo dobrze smakowało :) . Teoretycznie w takim miejscu, nisko położonym, wilgotnym, powinny „uprzyjemniać” nam czas roje komarów, ale na szczęście w powietrzu unosiły się tylko pojedyncze sztuki.

Poranne zbieranie trwa zwykle godzinę – do półtorej. Dlatego jeszcze przed 8 rano wracamy z Włoch prowincjonalnych do tych trochę bliżej utartych szlaków. Po kilkunastu minutach parkuję na jednym z darmowych miejsc tuż przed mostem prowadzącym na stare miasto Chioggii.

Dlaczego Chioggia? . Sam nie wiem :) . Żaden przewodnik który mieliśmy ze sobą nie wspominał o tej mieścince ani słowem. Ale spodobało mi się jej położenie, po przeciwnej stronie weneckiej laguny, przed wyjazdem pooglądałem trochę zdjęć – no i w efekcie postanowiłem tu zajechać na chwilę. Poza tym... do Wenecji na razie nie dotarliśmy, odwiedźmy więc coś co będzie choć jej namiastką :) .

Chioggia od razu nas zaciekawia 8O . Przechodząc mostem przyglądamy się specyficznym nawodnym konstrukcjom oraz porannej pracy mieszkańców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Staliśmy długo na moście próbując odgadnąć co ci rybacy wyciągają ze skrzyń, przebierają i część wyrzucają do morza. Na moment udało się nam dokładnie zaglądnąć. Zobaczyliśmy wielkie kraby – te małe, poprzebierane, trafiły z powrotem do morza.

Obrazek

Zanim dojdziemy na Starówkę podziwiamy pranie nad główną ulicą :wink:

Obrazek

I pana urządzającego pieskowi poranną przebieżkę :cool:

Obrazek

Katedra i brama do najważniejszej części miasta.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:36

Chioggia w głównej mierze składa się z jednej, szerokiej ulicy i znajdującego się z jednej jej strony, na tyłach domów, kanału. Trzeba przyznać – malowniczego... nam się bardzo spodobał :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedra jest jeszcze zamknięta a stojąca obok wieża – całkiem spora :)

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:37

Wracamy nad kanał. Pierwszy raz jesteśmy w takim miejscu i robi on na nas wrażenie. Troszkę więc pomęczymy Was chioggiańskimi fotkami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:37

Kanał nie jest długi, ma może pół kilometra, może trochę więcej. Na samym końcu znajduje się najokazalszy mostek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z niego – całkiem, całkiem :)

Obrazek

Właśnie na mostku zauważamy podpływające do portu statki pasażerskie.

Obrazek

Obrazek

Nie bardzo mamy pojęcie o komunikacji w rejonie laguny, ale wyglądało na to że do Chioggii dociera jedna z linii weneckich tramwajów. Były kasy, były rozkłady... nie mieliśmy zamiaru korzystać więc nie przyglądaliśmy się im zbyt intensywnie.

W sumie taki sposób podróży i zwiedzania też nie byłby najgorszy, ale jak wtedy dotrzeć do miejsc w głębi lądu? :roll:

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:38

Wracamy już nie nad kanałem a główną chioggiańską arterią.

Obrazek

Obrazek

Boczne uliczki

Obrazek

Obrazek

Dzwon na wieży (chyba) Ratusza

Obrazek

Obrazek

Gdzie ten Garibaldi nie był... :wink:

Obrazek

Błękitne niebo nie dość, że ładnie wygląda, dodaje uroku, to jeszcze wlewa tyle optymizmu w ludzkie serca...

Obrazek

Pomnik chioggiańskich bohaterów

Obrazek

Wnętrze kościoła przy deptaku

Obrazek

Obrazek

Ojciec Pio

Obrazek

Stacje krzyżowe są dość dużymi płaskorzeźbami wykonanymi w kamieniu.
Jedna z nich.

Obrazek

Zauważyliśmy tam obrazki wotywne, malowane i przynoszone w podzięce za uratowanie, jak to nad morzem, od burz i sztormów.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.05.2013 18:38

Deptaka c.d.

Obrazek

Pogoda już całkiem się poprawiła więc jeszcze na chwilę wracamy nad kanał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze na moment zaglądamy do Katedry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wink:

Obrazek

Czas wracać.

Obrazek

Obrazek

Most wiodący do miasta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oto Chioggia – miejsce niedługiego, sympatycznego spaceru na dobre rozpoczęcie ładnego dnia :idea:

c.d.n.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.05.2013 18:50

kulka53 napisał(a):Wracamy nad kanał. Pierwszy raz jesteśmy w takim miejscu i robi on na nas wrażenie. Troszkę więc pomęczymy Was chioggiańskimi fotkami :)


Bardzo przyjemne te męki :wink: ,

Wreszcie kolor nieba, który uwielbiam :P ,
a łódki i kamieniczki nad kanałem dopełniają tą cudowną kolorystykę :P ,
no i smarcik na tle wieży super :mrgreen: .


Chyba zaznaczę sobie Choggię w kajeciku :wink: .
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 19.05.2013 19:31

Dużo fajnych zdjeć w tym odcinku. :!: Szczególnie te z rybakami i kanałem.

I potwierdza się zasada, że nie samym przewodnikiem człowiek powinien się kierować. Fajne miejsce.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.05.2013 09:57

Fajne zdjęcia "kanałowe".


Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.05.2013 10:49

DarCro napisał(a):Dużo fajnych zdjeć w tym odcinku.


pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.05.2013 10:50

mysza73 napisał(a):Wreszcie kolor nieba, który uwielbiam :P ,
a łódki i kamieniczki nad kanałem dopełniają tą cudowną kolorystykę :P ,

DarCro napisał(a):Dużo fajnych zdjeć w tym odcinku. :!: Szczególnie te z rybakami i kanałem.

Jacek S napisał(a):Fajne zdjęcia "kanałowe".

Jak nam wszystkim wiadomo - na zdjęciach najważniejsze jest światło, a ja od siebie dodam, że jak zwykle trzeba się znaleźć we właściwym miejscu o właściwej porze i niech jednak świeci słońce.
Kanał okazał się bardzo fotogeniczny, mostów na nim było sporo (około 10) ale lekko zakręcał i nie dało się zrobić wszystkich mostków na jednym zdjęciu. Co prawda nie było celem oglądanie kanałów :wink: ale ten akurat fajnie było zobaczyć. Szczególnie dlatego, że w Choggii domy przy kanale stworzyły z kanałem ciekawą i bardzo kolorową scenerię :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.05.2013 11:00

longtom napisał(a):
DarCro napisał(a):Dużo fajnych zdjęć w tym odcinku.


pzdr :wink:


A nie kojarzą się Wam z hdr :?:
Zapewniam, że dokładnie takie mi "wyszły".
Cieszę się, że "wyszły" fajnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone