Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.05.2013 16:20

O !!! Mapka mi się podoba, bo w przyszłym roku dość ambitne plany wyjazdowe tamtymi stronami.

:hut:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.05.2013 19:07

Hejka :papa:

..w Italii nigdy nie byliśmy , również z chęcią pooglądamy i poczytamy :wink:

Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 14.05.2013 19:16

Meldujemy się i jedziemy z Wami:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2013 08:51

Strasznie nam miło, że tak licznie zawitaliście do naszego wątku :oops:
Postaramy się nie zawieść oczekiwań a relację tradycyjnie prowadzić "w tempie" w miarę przyzwoitym :)
Bo wiecie... wrzesień zbliża się coraz większymi krokami :cool: i fajnie byłoby przed nim tę opowieść zakończyć :idea: .

tony montana napisał(a):Noooo. Fratelli.... Italia ... :)

Ano, Italija :wink:

Szkoda Twojego Gargano :?
Ten wyjazd i późniejsza relacja mają być dla nas wskazówką na co nastawiać się na przyszły rok :roll: , czy większą uwagę przywiązać do południowych rejonów czy może pozaliczać to i owo a potem uderzyć od razu na Sycylię :roll:
No ale do tego jeszcze sporo czasu.

longtom napisał(a):Trasa do GaPa ta sama co w zeszłym roku, ale mapka zrobiona na nowo. :D

Teraz czekam na kolejne nowości. :D

No właśnie :oops: , jak już ją zrobiłem i wysłałem wstęp, zmieniałem tytuł wątku i zauważyłem, że rok temu była identyczna.
Ale na pocieszenie powiem, że kolejna będzie już inna :cool:
Jacek S napisał(a):Do Arbuzji?
Jadę...

A kto by nie chciał? :lol: :wink:
My zapewne jeszcze tam powrócimy... ale nie w maju :cool:
mysza73 napisał(a):Melduję się :P ,

z notatnikiem :wink: .

Meldunek przyjęty :idea:
Zapiski sprawdzimy za rok :wink:
sandomingo napisał(a):Znajome okolice, więc zasiadam z zainteresowaniem

Witamy :)
Włochy ogólnie są dość znanym krajem, żadnej Ameryki nie odkryjemy....
Ale mam nadzieję że znajdziesz tu coś ciekawego :)
janusz.w. napisał(a)::D
No jak to tak? Bez stolika i krzesełek... :wink:

No właśnie :? , dylemat był bo się człowiek do "wygód" łatwo przyzwyczaja... :wink:
No i lata lecą... coraz trudniej gotować i jeść na stojąco :?
Ale kulki twarde są... no, bywają :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2013 08:52

marcinbb napisał(a):Ja też się przyłączam i liczę na dokładne wskazanie objazdu autostrady w AU. No chyba że w tym roku pojechaliście tylko autostradami choć punkt noclegowy wskazuje coś innego ;)

Przez Austrię - zwykła drogą w obie strony. Autostradą za duży objazd się robi (jak dla mnie).

Z Garmisch do granicy A jedzie się bardzo dobrze, szybko, droga jest pusta i szeroka. Dookoła góry, ładnie :) . Za granicą w Scharnitz jest podobnie, przełęcz, czy też najwyższy punkt trasy właściwie trudno zauważyć. Droga 177 nie jest już tak szeroka, ale wciąż ok. Bardzo stromy jest zjazd do Innsbrucka :? , lekki dymek z klocków mi poszedł a zjeżdżałem na 2 biegu 8O . Najbardziej trzeba uważać mijając Zirl - tam droga się poszerza i prowadzi prosto na autostradę, trzeba zjechać na drogę 171 takim ślimakiem już za miejscowością, o tak:

Obrazek

Zaraz przy wjeździe do Innsbrucka pojawiają się drogowskazy na drogę 182 na Matrei am Brenner. Przejazd trochę trwa, parę świateł jest :wink:, ale warto zatankować - benzyna była nawet po 1,40 euro. wyjeżdżając mija się b. blisko skocznię Bergisel. Kawałek dalej jest zjazd na autostradę i potem takie małe rondo, na nim też trzeba uważać i pilnować drogi 182. Podjazd początkowo jest dość stromy i kręty, ale potem jest już normalna droga aż do Brenner. A za przełęczą, może jakieś 2 km od granicy (te budynki z centrum handlowym są już po włoskiej stronie) jest taki niepozorny wjazd na A22 bez bramek, one są sporo dalej. Następny wjazd za kilkanaście km w Vipiteno.

Aglaia napisał(a):To i ja przysiądę i postaram się zaglądać.

Fajnie :)
Zwłaszcza, że z tego co widzę bardziej na Wschód Cię ciągnie :cool:

DarCro napisał(a):8)

8O
:wink:
:lol:
kaszubskiexpress napisał(a):O !!! Mapka mi się podoba, bo w przyszłym roku dość ambitne plany wyjazdowe tamtymi stronami.

Mapek u nas nie brakuje :lol:
To chyba dlatego, że bez mapy czuję się jak bez ręki i w ogóle nie wiem co mam ze sobą zrobić, zarówno w trasie jak i zwiedzając miasta :roll: .

Wstępnie na przyszły rok też zakładamy jakieś całkiem ambitne włoskie wrześniowe wakacje... :)
Kowal38 napisał(a):..w Italii nigdy nie byliśmy , również z chęcią pooglądamy i poczytamy :wink:

Italia to nie to samo co Grecja :wink: , ale przy odrobinie dobrzej woli daje się polubić :lol:
Widoki są piękne a plaże też bywają sympatyczne :)
Znawcami Włoch się absolutnie nie czujemy, może jeszcze parę wyjazdów i jakieś opinie moglibyśmy wygłaszać :roll: , ale co widzieliśmy postaramy się pokazać :)

wawerek napisał(a):Meldujemy się i jedziemy z Wami:)

Witamy na pokładzie :)
Jazda z nami w terenie pewnie byłaby męcząca bo powolna, ale tu postaramy się poruszać w miarę szybko :cool:

Serdecznie pozdrawiamy
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 15.05.2013 09:16

kulka53 napisał(a):
Aglaia napisał(a):To i ja przysiądę i postaram się zaglądać.

Fajnie :)
Zwłaszcza, że z tego co widzę bardziej na Wschód Cię ciągnie :cool:



Oj ciągnie, ciągnie :-). Z tym większą chęcią przysiądę i pooglądam zachód.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.05.2013 10:06

Mieszania mi w głowie ciąg dalszy jak widzę u Kulków...

Kulka- PW odebrałeś?

Pozdr.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.05.2013 10:46

Fajnie, Kulki nadają.

Jestem, jak i przy zeszłorocznej Toscanii.

:)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.05.2013 11:25

Tego typu tramping już nie dla mnie, te czasy mam za sobą ;) ... ale Włochy owszem !
Chętnie więc Wam potowarzyszę.

pozdrawiam. 8)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.05.2013 12:33

Fatamorgana napisał(a):Mieszania mi w głowie ciąg dalszy jak widzę u Kulków...

Kulka- PW odebrałeś?



Wiem, że marzy Ci się podobny kierunek. Widziałam zdjęcie (przez Ciebie przepracowane - śliczne) pofałdowanych pól w Toskanii u Toraca. Myślę, że i tu znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
PW odebrane i decyzja pozytywna jest.
Później kulka się jeszcze skontaktuje.

mariusz-w napisał(a):Tego typu tramping już nie dla mnie, te czasy mam za sobą ;) ... ale Włochy owszem !
Chętnie więc Wam potowarzyszę.


Będzie nam bardzo miło z Twojego towarzystwa. :D
Włochy kojarzą się nam z kilkoma osobami z forum ale nie z każdym tak jednoznacznie jak z Tobą. Od razu uprzedzam, że Wenecję ominęliśmy w niewielkiej odległości. Czuję się i tak jakbym tam już wiele razy była. :D
Co do trampingu, jeszcze całkiem niedawno myślałam podobnie, że to zdecydowanie nie dla mnie. Dzisiaj wiem, że szkoda że dopiero niedawno to odkryliśmy. Z tego samemu powodu (upływającego nam zbyt szybko życia) ja jestem na tak a Ty na nie. :D

krutom napisał(a):Fajnie, Kulki nadają.

Jestem, jak i przy zeszłorocznej Toscanii.

:)

I pozostań z tym entuzjazmem do końca relacji.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 15.05.2013 12:44

I ja jestem.
Przed Chorwacją parę razy była Italia....lubię nawet bardzo, pewnie wrócimy jeszcze.
W tym roku piękna Dalmacja, ale Włochy zawsze w moich myślach :)
Póki co znów pojadę razem z Wami.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 15.05.2013 13:14

Lidia K napisał(a): Dzisiaj wiem, że szkoda że dopiero niedawno to odkryliśmy. Z tego samemu powodu (upływającego nam zbyt szybko życia) ja jestem na tak a Ty na nie. :D

Taaa ... 8)
Jak wspomniałem ja od takiej formy zwiedzania zacząłem.
Spało się w aucie, pod autem ... w namiocie i pod chmurką.
Teraz stałem się bardziej wygodny ... a i lata oraz czasy inne ... te już trochę wymagają, a także wreszcie pozwalają na trochę luksusu.
Nie znaczy to jednak, że nie wspominam tych minionych miło i często z rozrzewnieniem. :wink: 8)

pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2013 13:42

27 kwietnia, sobota

Brr, jak zimno... i jakie chmury nad nami. Wieczorem jeszcze widać było pomiędzy nimi jakieś gwiazdy, teraz prawie całkiem szczelnie zakrywają całe niebo swą ołowiano-siną masą, zresztą, nie tylko niebo ale też i okoliczne szczyty. Rok temu przywitało nas tu słońce, poszliśmy na górę, na skocznię – dziś tylko wcinamy po bułce popijając ciepłą herbatą i niezwłocznie odjeżdżamy.
No, kilka zdjęć jednak zrobiliśmy :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedługo, w Innsbrucku, dopełniam bak „na wcisk” wciąż tanim (ok. 1.45 euro) austriackim paliwem. Sama droga 177 którą dojeżdża się do miasta to niezła zjeżdżalnia 8O , przypaliłem sobie trochę klocki, aż poszedł lekki dymek z kół :? . Po pięknych widokach które mieliśmy w zeszłym roku wjeżdżając na Brenner teraz nie ma śladu, no cóż, góry to góry. Zaraz za przełęczą jest jakiś taki skromny i niepozorny wjazd na autostradę który zauważam w ostatniej chwili – tym razem zamierzamy skorzystać z tego dobrodziejstwa włoskiej cywilizacji także w drodze „tam” , pamiętam jaką drogą przez mękę była jazda przez górskie miasta i wioski północnych Włoch. Za 120 kilometrowy odcinek od pierwszych bramek do Trydentu płacę niespełna 10 euro.

W Trydencie opuszczamy szybką i wygodną szosę (choć dość mocno zatłoczoną) by udać się na południowy wschód. Trasa jak trasa, przez góry w swej większej części, czasem zwykła dwupasmówka, czasem czteropasmowa. Tempo spada, nastroje siadają też dość mocno bo zaczyna pokapywać a potem mocno padać deszcz :? . Po drodze przejeżdżamy przez dwa ciekawe miasteczka – Bassano del Grappa mijamy jakoś bokiem, natomiast w Cittadelii pomyliłem drogę i wjechaliśmy do centrum dzięki czemu mogliśmy rzucić okiem na całkiem nieźle wyglądające mury obronne (przewodnik podaje że z XIII wieku są :) ) . Nie zatrzymujemy się jednak... naszym celem na dziś jest Padwa. 8O

c.d.n.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.05.2013 14:02

-Katka- napisał(a):W tym roku piękna Dalmacja, ale Włochy zawsze w moich myślach :)

To tak jak w naszych Grecja :)
Teraz, po tym drugim wyjeździe mogę powiedzieć że Włochy trochę polubiliśmy.
Może jeszcze bardziej polubimy jak pojedziemy we wrześniu, na dłużej?
Tak całkiem to one i my to do siebie chyba nie pasujemy :wink:

W każdym razie witamy gorąco :)

mariusz-w napisał(a):
Lidia K napisał(a): Dzisiaj wiem, że szkoda że dopiero niedawno to odkryliśmy. Z tego samemu powodu (upływającego nam zbyt szybko życia) ja jestem na tak a Ty na nie. :D

Taaa ... 8)
Jak wspomniałem ja od takiej formy zwiedzania zacząłem.
Spało się w aucie, pod autem ... w namiocie i pod chmurką.
Teraz stałem się bardziej wygodny ... a i lata oraz czasy inne ... te już trochę wymagają, a także wreszcie pozwalają na trochę luksusu.
Nie znaczy to jednak, że nie wspominam tych minionych miło i często z rozrzewnieniem. :wink: 8)

Pisaliśmy już kilka postów wcześniej, że człowiek szybko się do wygód przyzwyczaja, krzesełka, stoliczek, herbatka w szklance a nie musztardówce, poduszka pod głową..... i długo by wymieniać. Wygody mamy na co dzień, na urlopie nie tęsknimy za nimi (może tylko bez słońca trudno się obejść). Ja właśnie do bliskości z naturą, do wstawania ze świtem, do rosy na trawie, zapachów łąki jakie nam towarzysza przy porannej herbacie i nawet do kąpieli w wodzie polewanej z butelki przy grzejącym słońcu najbardziej tęsknie przez długie miesiące.
Jest jeszcze coś za czym na pewno nie tęsknię i tego nie mamy: radia i telewizora.
Może internet by się nam przydał - łatwiej by było przebiegało sprawdzenie prognozy pogody. A tak w sytuacji kryzysowej prosimy taką esemesowo.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.05.2013 14:08

kulka53 napisał(a):27 kwietnia, sobota

Nie zatrzymujemy się jednak... naszym celem na dziś jest Padwa. 8O

c.d.n.


A jakiej Myszy w Padwie nie spotkaliście? ;)

Nie mogę się już doczekać dalszego ciągu

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone