Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.11.2016 13:19

Ten skalny łuk to taki mini - Azure Window z Gozo (Malta)
:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.11.2016 08:19

dangol napisał(a):S'Archittu było naszym przystankiem "śniadaniowym" (ale byliśmy tam chyba o ciut późniejszej godzinie niż Wy), bo w miejscu noclegowym :roll: wiało stanowczo za mocno.

O, to dość daleko na południe dojechaliście :idea: :)
A że wieje... no cóż, wcześniej sądziliśmy, że wiatry to domena Cyklad :roll: ale okazało się, że Sardynia w niczym im nie ustępuje pod tym względem :? .

tony montana napisał(a):Ten skalny łuk to taki mini - Azure Window z Gozo (Malta)
:)

Maltański jednak efektowniejszy...
Myślę, że też na Milos są ciekawsze formacje skalne. S'Archittu to taka ciekawostka na półgodzinny spacer, przerwę w podróży :)

Pozdrawiam
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.11.2016 20:09

zdjęcie S'Archittu z Tobą na górze dopiero pokazuje, że ten przesmyk wcale nie jest taki mały, jak myślałem po obejrzeniu pierwszych zdjęć tego miejsca. W sieci znalazłem zdjęcia, na których ludziska stamtąd skaczą do wody 8O
Skała z Torre del Pozzo wygląda jak statek podwodny 8)
Bardzo ciekawe miejsce...

pozdrawiam,
Michał
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 12.11.2016 20:34

Widoki przednie ale kaczka odbita w wodzie mnie rozwaliła... 8O :wink:
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.11.2016 09:59

Mikeee napisał(a):zdjęcie S'Archittu z Tobą na górze dopiero pokazuje, że ten przesmyk wcale nie jest taki mały, jak myślałem po obejrzeniu pierwszych zdjęć tego miejsca. W sieci znalazłem zdjęcia, na których ludziska stamtąd skaczą do wody 8O
Skała z Torre del Pozzo wygląda jak statek podwodny 8)
Bardzo ciekawe miejsce...

Ja myślałem identycznie, że łuk jest dużo mniejszy :D
Myślę, że to wrażenie powstaje bo skała jest mocno wydłużona, niska i płaska...
Miejsce jest fajne, na pewno stanowi lokalną ciekawostkę i atrakcję wyspy.
Myślę też że te okolice, środkowy zachód Sardynii to całkiem niezły punkt wypadowy do pozwiedzania w miarę dużego jej obszaru.

zibi.s napisał(a):Widoki przednie ale kaczka odbita w wodzie mnie rozwaliła... 8O :wink:

:lol:
Dlatego znalazła swoje miejsce w relacji...fajnie stała na kamieniu równym niemal z powierzchnią wody.
A że to zdjęcie w ogóle wyszło to jakiś cud, było jeszcze wcześnie rano a nad stawkiem rosły ogromne drzewa skutecznie zasłaniając dostęp i tak słabego światła :?

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.11.2016 19:33

Mikeee napisał(a):
Skała z Torre del Pozzo wygląda jak statek podwodny 8)

Lokalna nazwa tego cypla to Balena - Wieloryb
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.11.2016 08:14

dangol napisał(a):Lokalna nazwa tego cypla to Balena - Wieloryb

No tak... możliwe że tylko lokalna.
Bo ciężko mi uwierzyć, by z niej czerpali inspirację projektanci i marketingowcy koncernu Suzuki 8O

:wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 09:44

19 maja, czwartek

Jedziemy dalej znanymi już okolicami. W zeszłym roku właśnie tutaj, na stagno Sale Porcus zobaczyliśmy nasze pierwsze flamingi… teraz patrzymy i oczom naszym trudno uwierzyć 8O , stagno wyschło.

Obrazek

Coś tam na środku widać, przybliżamy… ale to nie flamingi, to spędzające czas na wyschniętej przestrzeni mewy.

Obrazek

Dało nam to trochę do myślenia… jak bardzo odbiór danego miejsca może różnić się w zależności od momentu gdy człowiek się tam znajdzie… :roll:

Sale Porcus niemal dokładnie rok wcześniej.

Obrazek

W zeszłym roku nie mieliśmy pojęcia o tym miejscu a byliśmy tuż obok, na wyciągnięcie ręki, dopiero po powrocie przyglądając się czasem bardzo przypadkowo odwiedzonym okolicom natknąłem się na informacje o Su Pallosu. Pojechaliśmy właśnie tam, zatrzymaliśmy się nad brzegiem morza i w końcu w ludzkich temperaturach mogliśmy ogarnąć się trochę i zjeść śniadanie :lol: .

Ale to przy okazji, przyjechaliśmy do mikro-osady Su Pallosu leżącej tak trochę na końcu świata w zupełnie innym celu. Chcieliśmy zobaczyć…

Obrazek

8O :D

Kocia plaża…nawet jeden amator jest :idea: .

Obrazek

Drugi…

Obrazek

I kolejny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 09:45

Szybko zwiały… zostały nam inne stworzenia :wink:

Obrazek

No i poprzyglądanie się samej plaży i okolicom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 09:45

No dobrze, ale co to w ogóle za miejsce? Nie bardzo mieliśmy pojęcie, poza tym, że w Su Pallosu jest taka plaża na której mieszkają sobie koty. Teraz trochę się nam rozjaśniło… w jednym z niewielu tutejszych domów mieszkający w nim ludzie założyli coś w rodzaju prywatnego schroniska, głównie dla kotów właśnie. Założyli też stowarzyszenie które posiada swoją stronę internetową – Gatti di Su Pallosu

Skoro pora albo pogoda albo jeszcze co innego spowodowało, że na przeznaczonej kotom plaży było jednak pusto i nie mogliśmy ich pokarmić przywiezionym kocim żarełkiem :cool: , postanowiliśmy się przejść na drugą stronę i wejść na podwórze od ulicy.

Nie sposób przeoczyć tego miejsca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No niestety, nie było tak prosto… okazało się, że na wizytę w kociej oazie trzeba się umawiać :roll: :? Z wyprzedzeniem, a my przecież nie wiedzieliśmy tak na 100 % czy na pewno i kiedy uda się nam tutaj dotrzeć, zresztą wszelakie rezerwacje to coś czego staramy się unikać. Ktoś się jednak koło domu kręcił, zagadałem… powiedziałem że jesteśmy z Polski, że byliśmy tutaj już rok temu ale dopiero później dowiedzieliśmy się o tym miejscu, że chcielibyśmy wejść. Pani, widać że dość zaskoczona zwłaszcza tym że obcokrajowcy interesują się ich kotami :wink: stwierdziła, że niestety, może tylko na chwilę, bo właśnie wyjeżdżają, i że jeśli chcemy możemy przyjechać później. Aż tak zdeterminowani nie byliśmy, zresztą nie wiedząc gdzie będziemy potem :) nie chcieliśmy się umawiać…także zajrzeliśmy tylko na kilkanaście minut na kocie podwórze, no i oczywiście przekazaliśmy przywiezioną karmę.

Każdy tutejszy kot ma swoje imię, zdjęcie i historię. Pan mąż trochę nam poopowiadał o niektórych zwierzakach które akurat były „na widoku” , ale bardziej skupialiśmy się na tym by się porozglądać i porobić trochę fotek :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 09:46

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.11.2016 09:46

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza sporym kocim stadkiem w oazie państwo mają kilka piesków :)

Obrazek

No i tyle… nie chcieliśmy przedłużać wiedząc, że właściciele się spieszą, podziękowaliśmy za wizytę i poszliśmy. Rzeczywiście zaraz wsiedli w auto i wyjechali, a my chwilę później zrobiliśmy tak samo :) .

c.d.n.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 15.11.2016 10:50

kulka53 napisał(a):Jedziemy dalej znanymi już okolicami. W zeszłym roku właśnie tutaj, na stagno Sale Porcus zobaczyliśmy nasze pierwsze flamingi… teraz patrzymy i oczom naszym trudno uwierzyć 8O , stagno wyschło.

Pamiętając Waszą relację też liczyłem, że zobaczę flamingi w tym miejscu, a tam (w czerwcu) też tylko sól :( .
Koty (choć nieliczne) pięknie pokazane 8) .
O Su Pallosu czytałem wcześniej i chciałem nawet zarezerwować wizytę, ale zniechęciła mnie prośba o datek na utrzymanie kotów. Nie było napisane (nie jest ?) ile :?: , a zbyt niską kwotą nie chciałem się ośmieszyć, ani nie miałem ochoty na targowanie się :? . Zrobiliby system biletów i rezerwacji, to byłoby jasno, uczciwie i stratni by nie byli. Tylko czy koty byłyby zadowolone z większej ilości odwiedzających :roll: :?: .
Na plaży Su Pallosu byliśmy, ale z braku kotów na plaży, skupiliśmy się na rybkach :mrgreen: .
pzdr. :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2016 12:06

kulka53 napisał(a):S'Archittu

kulka53 napisał(a):Miejsce jest fajne, na pewno stanowi lokalną ciekawostkę i atrakcję wyspy.

byłem tam przejazdem nie mając pojęcia o tym miejscu. "Łódź podwodną" widziałem :wink:

kulka53 napisał(a):
dangol napisał(a):Lokalna nazwa tego cypla to Balena - Wieloryb

No tak... możliwe że tylko lokalna.
Bo ciężko mi uwierzyć, by z niej czerpali inspirację projektanci i marketingowcy koncernu Suzuki 8O

nazwa modelu Baleno z koncernu Suzuki pochodzi właśnie z jęz włoskiego i oznacza błyskawicę/piorun :)

fajny koci odcinek. Co prawda nie przepadam za kotami, ale ujęcia bardzo ładne

pozdrawiam,
Michał
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.11.2016 08:30

tiwa napisał(a):O Su Pallosu czytałem wcześniej....

Myśmy sobie trochę inaczej to miejsce wyobrażali, że jest tam bardziej dziko i koty też "na dziko" tam sobie mieszkają gdzieś przy/na plaży. W stronę internetową się nie wczytywałem... zawsze jakoś tak jest że bardziej wolę pojechać i na miejscu dostosować się do zastanej sytuacji. Planowanie jest fajne, ale tak bez przesady :wink: .
A te plaże w najbliższej okolicy średnie raczej, fajnie jest dopiero na Mari Ermi, ale tam już byliśmy. Próbowaliśmy z Su Pallosu dojechać lokalnymi szutrówkami na tę długą Is Arenas, ale tam po drodze jest kanał łączący inne niż Sale Porcus jeziorko (była woda) z morzem, a przez kanał zakaz wjazdu... odpuściliśmy.

Mikeee napisał(a):nazwa modelu Baleno z koncernu Suzuki pochodzi właśnie z jęz włoskiego i oznacza błyskawicę/piorun

O, czyli jednak coś wspólnego z Włochami Suzuki ma :cool:

Mikeee napisał(a):Co prawda nie przepadam za kotami

My wręcz przeciwnie, nawet do Grecji zawsze bierzemy jakieś kocie żarcie i podkarmiamy napotkane chudzielce :)
A jak się skończy, dzielimy się własnym :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 160
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone