Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2015 09:16

19 maja, wtorek

No i jest pięknie :idea: .

Sosnowy lasek o poranku :D

Obrazek

Poranna plaża Feraxi 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To było tak rewelacyjne miejsce noclegowe, że trudno byłoby mi wyszukać w pamięci kilka chociaż, które by mu dorównywały. Prawdopodobnie w szczycie sezonu aż tak genialnie tutaj nie jest, ale ze względu na brak jakiejkolwiek infrastruktury pojawiają się tu ludzi tak jak my szukający spokoju. Niezmiernie żal nam było stąd odjeżdżać... ale jeszcze kilka punktów sardyńskiego programu czekało :cool: .

Jeszcze tu kiedyś wrócimy :idea:

Obrazek

Obrazek

Ledwo ruszyliśmy..... :wink:

Obrazek

:lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2015 09:17

Na wyczucie, dróżkami szutrowymi czy może bardziej piaszczystymi wydostaliśmy się na coś główniejszego i podążyliśmy na północ. Odnieśliśmy wrażenie, że cała ta okolica, przynajmniej kilkudziesięciu kilometrów wybrzeża od Capo Feraxi na północ jest raczej dzika i co też ważne – bardzo ładna krajobrazowo.

Na mapie całkiem fajnie wyglądała plaża Quirra, podjechaliśmy by zobaczyć jak wygląda. Niestety, nie zobaczyliśmy, są tam bowiem tereny wojskowe i obie dróżki którymi próbowaliśmy dojechać kończyły się zakazem wjazdu. Po powrocie poszukałem zdjęć w internecie... szkoda, bo plaża jest świetna :roll: .

quirra.jpg


Na zdjęciach w internecie na plaży są ludzie, niewielu, ale są. Albo miejscowi nie przejmują się zakazami, albo to żołnierze z rodzinami :wink: .

Pojechaliśmy dalej. Chcieliśmy sobie znaleźć dobre miejsce na nocleg, by wrócić na wybrzeże wieczorem, najlepiej w okolicy Arbatax. Na mapie zaznaczono dłuuuuuugą plażę na wysokości Bari Sardo, podjechaliśmy na wybrzeże by obadać teren :cool:

Plaża rzeczywiście była długa i ładna, ale tym razem nie piaszczysta, a drobno kamyczkowa.

Obrazek

Torre di Bari

Obrazek

Obrazek

Wieża Torre di Bari swoją drogą, oprócz niej w północnej części zatoki jest niewielka osada o tej samej nazwie. Są tu letniskowe domy, trochę infrastruktury, a także duży kemping. Ogólnie mówiąc, okolica nawet o tej porze jest dość zaludniona. Natomiast na południe mieliśmy taki widok:

Obrazek

Zachęcający :cool: , pojedziemy.

Okolica rzeczywiście zupełnie nieturystyczna. Dalej od wybrzeża działeczki będące jakby naszymi ogródkami działkowymi, z warzywami, drzewkami owocowymi, polne dróżki. Nad morzem pas piniowego lasu i dzika żwirkowa plaża.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy nie można zakochać się w tej wyspie ? :roll:

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.11.2015 11:43

kulka53 napisał(a):Czy nie można zakochać się w tej wyspie ?


... oj można, można ... :) ... Korsyka i Sardynia od dawna chodzą mi po głowie ... :roll: ... Twoja relacja upewnia mnie w przekonaniu, że to bardzo dobry kierunek ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):Poranna plaża Feraxi


... piękne widoczki ... 8O ...

kulka53 napisał(a):Ledwo ruszyliśmy.....


... czyli od tego momentu zrobiliście 10010 km do "czasów greckich" ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.11.2015 20:33

212212 WOW
:)

Feraxi naprawdę bardzo fajna i rośnie flora na niej

Kurczę, tyle fajnych miejsc jest na świecie....

A tutaj minus 1 w tej chwili, dziś rano skrobałem szyby
:evil:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2015 22:55

kmichal napisał(a):Korsyka i Sardynia od dawna chodzą mi po głowie ... :roll: ... Twoja relacja upewnia mnie w przekonaniu, że to bardzo dobry kierunek ... :mrgreen: ...

Co do Korsyki to nie wiem... jakoś mnie nie przekonała ta wyspa, ale też nie wgłębiałem się w temat za bardzo, bo nie planujemy...
Sardynia, im więcej na nią spoglądam tu i ówdzie, tym bardziej chciałbym tam być, znów :cool:
Grecji pewnie nie pobije... ale są bardzo blisko :cool:
kmichal napisał(a):od tego momentu zrobiliście 10010 km do "czasów greckich" ... :wink: ...

Nic dziwnego... z Sardynii do Aten jest kawałek lądem :lol:
A jeszcze po drodze polskie morze było 8O :wink:
tony montana napisał(a):212212 WOW

W weekend stuknęło 226000 (fotki brak :lol: )

tony montana napisał(a):Kurczę, tyle fajnych miejsc jest na świecie....

Europy Ci mało? :wink:
Też trochę niezłych jest...
Szkoda że zima nawet na południe dociera, w sumie myśleliśmy o jakimś Noworoczno-Trzechkrólowym wypadzie na greckie wysepki, ale chyba pogoda zbyt niepewna :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2015 11:14

19 maja, wtorek c.d.

OK, jakby co, miejsce na wieczór już mamy, nieopodal Bari Sardo będzie nieźle :cool: . Ale teraz jest dopiero przedpołudnie, teraz podjedziemy do portowego Arbatax by zobaczyć słynne czerwone skały przy porcie.

Arbatax jest jednym z portów Sardynii do którego przybijają promy z Włoch lądowych. Jak się okazało, jest to niewielka miejscowość a cała okolica jest dość gęsto zabudowana – to przedmieścia znacznie większego Tortoli przez które musieliśmy przejechać. Spotkani w jaskini Grotte di Nettuno Polacy wspominali, że te osławione skały to w gruncie rzeczy nic szczególnego, no ale skoro już tu przejeżdżaliśmy, czemu na własne oczy nie zobaczyć.

Bez problemu można podjechać na szutrowy placyk nad samym morzem obok którego z morza sterczy trochę skałek o ceglastoczerwonej barwie.

Obrazek

Przy ładnej pogodzie, oświetlone słońcem i na tle błękitu morza wyglądają całkiem fajnie :) , chociaż nie imponują wielkością czy ilością.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2015 11:15

Po co ktoś wydłubał tę dziurę? Trudno zgadnąć :?

Obrazek

Obrazek

To też dość zagadkowa konstrukcja :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2015 11:15

Zauważyliśmy fajne połączenia skał 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę widoczków przeciwległej strony zatoki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arbatax zaliczone, rzeczywiście skałki może bez szału, ale zobaczyć będąc w pobliżu na pewno można. A niedaleko Arbatax jest też całkiem spora plaża, z daleka wyglądała zachęcająco... tyle że my mieliśmy inny plan na popołudnie :) .

c.d.n.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.11.2015 11:40

kulka53 napisał(a):
Obrazek


Wiedziałam, że skądś znam to miejsce :oczko_usmiech:
http://www.skylinewebcams.com/it/webcam ... rossi.html :mrgreen:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.11.2015 12:39

kulka53 napisał(a):Po co ktoś wydłubał tę dziurę? Trudno zgadnąć


... niezły schron na przestrzał ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):To też dość zagadkowa konstrukcja


... ciekawe czy obliczenia konstrukcyjne wykonali przed przystąpieniem do realizacji tak dużego projektu ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):Zauważyliśmy fajne połączenia skał


... faktycznie raczej mało spotykane, ale bardzo intrygujące ... :) ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.11.2015 15:06

Ostatnio jakoś tak bardziej incognito :) , niemniej jednak podążam za Wami.

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.11.2015 08:56

mysza73 napisał(a):Wiedziałam, że skądś znam to miejsce :oczko_usmiech:

Nic dziwnego... to jeden z bardziej znanych sardyńskich obrazków :)

kmichal napisał(a):... ciekawe czy obliczenia konstrukcyjne wykonali przed przystąpieniem do realizacji tak dużego projektu ... :mrgreen: ...

Ciekawe po co w ogóle cokolwiek tam dłubali :roll:
Widać było wyraźnie, że teren i same skałki są po sporej ingerencji jakichś koparek i buldożerów :?

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Zauważyliśmy fajne połączenia skał

... faktycznie raczej mało spotykane, ale bardzo intrygujące ... :) ...

Dla geologa może żadna sensacja, my też już czasami jakieś ciekawostki widzieliśmy - ale nie aż takie 8O :)

longtom napisał(a):Ostatnio jakoś tak bardziej incognito :) , niemniej jednak podążam za Wami.

Fajnie, że jesteś :) , dobra kondycja widać, że się przydaje :cool: :D

Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 25.11.2015 13:03

Te czerwone skałki w tym miejscu to taki dziw natury 8O . Jakby żywcem przeniesione z północy wyspy :roll: . Chyba, że się mylę i jest ich tam w okolicy więcej :?:
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2015 08:17

tiwa napisał(a):Te czerwone skałki w tym miejscu to taki dziw natury 8O . Jakby żywcem przeniesione z północy wyspy :roll: . Chyba, że się mylę i jest ich tam w okolicy więcej :?:

Nie, w okolicy raczej ich nie ma :roll:
Przynajmniej nic o tym nie słyszałem, no i nie widzieliśmy.

Na północy wg mnie są inne skały :roll: . Może kształtem bywają nieco podobne, ale kolorystycznie na pewno nie. Wyczytałem, że te w Arbatax to czerwony wulkaniczny porfir, natomiast na północy sądzę, że to jakieś łatwo wietrzejące formy piaskowcowe a także (chyba) innego typu skały wulkaniczne
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 26.11.2015 12:09

kulka53 napisał(a):Na północy wg mnie są inne skały :roll: . Może kształtem bywają nieco podobne, ale kolorystycznie na pewno nie.

Sorki, nie chciało mi się sprawdzać, a pamięć jest zawodna :? . Chodziło mi o skały na Capo Testa :) . Są piękne, niektóre mają rdzawe nacieki, a czerwonawy odcień przybierają przy pięknych zachodach słońca :lol: .
https://www.google.pl/maps/uv?hl=pl&pb= ... oioIggEwDQ
pzdr. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone