Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 20:51

Ale teraz.... oto Piscinas :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeczka która zmyła kurz ze skodowych kół właśnie tutaj ma ujście :)

Obrazek

Obrazek

Na plaży – może ze 20 osób.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 20:51

Piaszczysty kanion Piscinas :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ujście :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na plaży jest pozostałość czegoś, jakby rampy załadowczej. Dopiero potem mieliśmy się przekonać czemu służyła.

Obrazek

Piękna i wielka plaża Piscinas...

Obrazek

Spędziliśmy tu, spacerując, dłuższą chwilę. Gdyby to był wieczór, z pewnością zostalibyśmy tu na kąpiel i spanko. Ale było jeszcze przedpołudnie – czas wracać (jak widać bez entuzjazmu...)

Obrazek

c.d.n.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 30.06.2015 21:26

Ta plaża naprawdę mi się spodobała.

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 30.06.2015 21:36

... pięknie zaczął się ten dzień ... :lol: ... najpierw korki, potem wodnestrady ... :mrgreen: ... ale osiągnięty cel przepiękny ... :) ...
Pozdrawiam.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 01.07.2015 08:47

Takie skrzyżowanie naszych wędrujących wydm z plażami Dubaju :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.07.2015 11:13

Te BASENY (piscinas) całkiem fajne 8O 8O 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.07.2015 21:03

krutom napisał(a):Ta plaża naprawdę mi się spodobała.

Nam też ... :cool: , a to jeszcze nie koniec...
Witamy :)
kmichal napisał(a):... pięknie zaczął się ten dzień ... :lol: ... najpierw korki, potem wodnestrady ... :mrgreen: ... ale osiągnięty cel przepiękny ... :) ...

Pięknie się zaczął, całkiem ładnie było w trakcie, a i wieczór przyjemny... :D
kaszubskiexpress napisał(a):Takie skrzyżowanie naszych wędrujących wydm z plażami Dubaju :wink:

Drapaczy co prawda brak na horyzoncie ale chyba jakoś nie żałuję... :lol:
tony montana napisał(a):Te BASENY (piscinas) całkiem fajne 8O 8O 8)

Uświadomiłeś mi, że mój francuski ma się już całkiem kiepsko... piscine to basen także i w tamtejszym narzeczu. A wcale nie skojarzyłem :?
Niemniej, wolę takie baseny od miejskich czy nawet hotelowych :cool:

:papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 01.07.2015 21:29

Ale puste te plaże 8O . W czerwcu (mój ulubiony miesiąc :D ) to już pewnie tak fajnie nie jest, ale jak się poszuka i dojedzie (niekoniecznie wypasioną terenówką :) ), to pewnie też można będzie coś znależć w miarę odludnego. Proszę o jak najwięcej nietypowych informacji (np. most z zakazem wjazdu), każda może się przydać.
pzdr. :wink:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.07.2015 12:17

Piscinas robi wrażenie. Fajne miejsce i do tego mało ludzi.

Mam jeszcze pytanie, może trochę wyprzedzając Waszą relację. Wczoraj na gazeta.pl natknąłem się na takie zdjęcie z Sardynii, odwiedziliście to miejsce? Co prawda nie jest na nim tak pusto jak na Waszych, ale pewnie zostało zrobione w sezonie.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.07.2015 18:01

tiwa napisał(a):Ale puste te plaże 8O . W czerwcu (mój ulubiony miesiąc :D ) to już pewnie tak fajnie nie jest, ale jak się poszuka i dojedzie (niekoniecznie wypasioną terenówką :) ), to pewnie też można będzie coś znależć w miarę odludnego. Proszę o jak najwięcej nietypowych informacji (np. most z zakazem wjazdu), każda może się przydać.

Nie wszystkie były aż tak puste, chociaż były i takie na których nie było zupełnie NIKOGO.
Czerwiec zapewne byłby fajniejszy na takie wyjazdy, cieplej, lepsza pogoda, cieplejsza woda, jeszcze w miarę pusto (na początku), ale póki co ze względu na pracę czerwce odpadają :?
Więcej mostów z zakazem nie było :wink: , za to był taki, który istniał tylko na mapie :?

KOL napisał(a):Mam jeszcze pytanie.....

No niestety, nie trafiliśmy na te plażę. I prawdę mówiąc, nie wiem gdzie to :? , chociaż myślę (patrząc po skałkach), że prawdopodobnie może to być południowo-wschodnia część wyspy :roll: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.07.2015 19:42

kulka53 napisał(a):I prawdę mówiąc, nie wiem gdzie to :?

Już wiem....
Jednak nie południowa, ani wschodnia część wyspy, a północna :)
Costa Paradiso obok Isola Rossa, plaża nazywa się Li Cossi :idea:

Zdjęcie chyba jednak poza sezonem zrobione :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.07.2015 21:05

Kolejne bombardowanie z Twojej strony...nie mam nic przeciwko temu...pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2015 09:36

14 maja, czwartek c.d.

Mniej więcej środek upalnego – jak się okazało – dnia. Ten czwartek był naprawdę gorący i jak się miało później okazać, był to najgorętszy dzień z całego pobytu na Sardynii. Lubimy ciepełko :) , ale bez aż takiej przesady, nie dość, że temperatura dochodziła do 33 stopni to było parno i duszno – czyli w sumie niezbyt przyjemnie.

Z Piscinas wróciliśmy w głąb lądu inną, drugą drogą, tym razem bez konieczności przeprawiania się przez rzeczki. Ale także szutrem... asfaltu tu nie doprowadzono. Dobrych parę km trzeba było się potelepać i pokurzyć, zanim ujrzeliśmy nie tylko asfalt, ale i taki zaskakujący widok :?

Obrazek

Hmmm, że jest to koryto rzeki, to nie ma wątpliwości. Ale ta cała reszta u góry? Co to takiego?

Obrazek

Kawałek dalej sprawa się wyjaśniła...

Obrazek]

To opuszczona i zrujnowana kopalnia. Okazało się, że w tej okolicy jest ich kilka a w całym regionie, stąd na południe, mniej więcej do Carbonii, znacznie więcej :roll: . Wydobywano tu głównie ołów, żelazo i srebro.

To miejsce nosi nazwę Naracauli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2015 09:37

Zdecydowanie ta część wyspy jest pusta, rzadko odwiedzana, wręcz można by nawet powiedzieć, że dzika. Są tu spore góry, wąskie i kręte drogi, osad niewiele. Dotarliśmy w końcu do „głównej” szosy Oristano-Iglesias, na której średnia przelotowa to jakieś 50 km/h. To z pewnością nie są trasy dla chcących szybko i łatwo zaliczyć objazd wyspy dookoła :roll: .

Kawałek dalej, w niedużym górniczym miasteczku Fluminimaggiore natknęliśmy się na ujęcie wody, z czego chętnie skorzystaliśmy napełniając nasze butelki. Niedaleko Fluminimaggiore były znaki kierujące do jaskini Su Mannau... nie odwiedziliśmy jej jako że byliśmy już w ponoć najbardziej atrakcyjnej Grocie Neptuna. A potem trochę żałowałem, bo ta jaskinia też jest ciekawa, wewnątrz płynie podziemna rzeczka wzdłuż której wiedzie trasa, a my lubimy takie właśnie atrakcje. Wstęp z tego co pamiętam 10 euro od osoby, no ale może następnym razem.

Tym razem chcieliśmy zobaczyć inną atrakcję nie tylko tej okolicy, ale i całej wyspy, Tempio di Antas.

Osadnictwo w tym miejscu u stóp wapiennego masywu Monte Conca S'Omu istniało już za 1200 lat p.n.e. czasów nuragijskich, po czym pozostały ślady wioski i nekropolii. Swoją świątynię, około roku 500 p.n.e. postawili tu kartagińczycy. Natomiast to, co robi największe wrażenie dziś, to rzymska świątynia powstała w 38 roku p.n.e.

Z drogi głównej skręcamy za znakami i po paru km jest. Na parkingu stoi kilka aut, upał panuje niemiłosierny, ale obowiązki wzywają :wink: . Wstęp na teren kompleksu to 5 euro, a oprócz słynnych ruin można tu oglądnąć resztki nuragijskiej wioski, rzymskie kopalnie wapienia i pozostałości rzymskiej drogi. Do drogi było zbyt daleko i do tego pod górę, w takim upale, niekoniecznie....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2015 09:37

O ile świątynia jest całkiem całkiem, miała całkiem sporo kolumn i można było pomiędzy nimi pochodzić, o tyle pozostałe tutejsze starożytności nie prezentują się zbyt okazale :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powyżej świątyni ścieżeczka prowadziła do jakiegoś źródełka, ale my wodę mieliśmy już nabraną :wink: więc zawróciliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tej okolicy rośnie wiele okazów dębów korkowych, kwitnących właśnie o tej porze. Sardynia słynie z korka, wiele pamiątek to wyroby z tego materiału.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone