Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.06.2015 11:09

kulka53 napisał(a):Ale - lepszy upał bez klimy i słońce, niż wiatr, deszcz i 15 stopni na północy...


... bezapelacyjnie ... :wink: ...

kulka53 napisał(a): że tak daleko dojechaliśmy z Polski takim samochodem


... oj ci Niemcy ... :roll: ... po prostu nie wiedzą, że Polak potrafi ... :mrgreen: ...

kulka53 napisał(a):… i za moment jesteśmy na miejscu. Czyli w mikro osadzie San Salvatore.


... całkiem przyjemne miejsce ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Podobne ufundowane przez darczyńców Pegeery pamiętamy z innego kościoła


... widać, że do Italii socjalizm też dotarł ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.06.2015 23:01

Piękny kawałek Sardynii :D . Dziękuję za namiary na flamingi (podobno jest też ich trochę na południu Sardynii), ale wyrażam żal, że tak mało zdjęć z Is Arutas :?
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.06.2015 18:43

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Ale - lepszy upał bez klimy i słońce, niż wiatr, deszcz i 15 stopni na północy...


... bezapelacyjnie ... :wink: ...

Właśnie sprawdziłem prognozę... przez cały niemal lipiec piękne słońce :wink:

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a): że tak daleko dojechaliśmy z Polski takim samochodem


... oj ci Niemcy ... :roll: ... po prostu nie wiedzą, że Polak potrafi ... :mrgreen: ...

Oni to już chyba dobrze wiedzą co potrafią Polacy :lol: :wink:

A tak jeszcze na marginesie, zwykle pytają nas, nie wiem w sumie dlaczego, skąd jesteśmy z Polski. Gdy mówię że z Wrocławia, miny mają nietęgie, ale na słowo Breslau od razu cali są "happy", że dobrze wiedzą. Ci też tak mieli...

tiwa napisał(a):Piękny kawałek Sardynii :D . Dziękuję za namiary na flamingi (podobno jest też ich trochę na południu Sardynii), ale wyrażam żal, że tak mało zdjęć z Is Arutas :?

Sinis to jest rzeczywiście ciekawe miejsce, płaskie i podmokłe, drugiego takiego, o takiej wielkości chyba na wyspie nie ma. No i niedługo mieliśmy się przekonać, że jest ważne także z archeologicznego punktu widzenia :roll: .
Flamingi jeszcze będą :) , w dwóch miejscach, właśnie na południu, zastaliśmy je w co najmniej podobnej ilości.
Fotek Is Arutas jest pełno w sieci :) , myśmy na główną plażę nawet nie bardzo zaglądnęli jako że sporo było tam ludzi, a chcieliśmy jak najszybciej już znaleźć sobie miejsce do spania.
Nadrobimy to następnym razem :cool:

C.d. niestety dopiero w weekend :?

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.06.2015 20:44

kulka53 napisał(a):Właśnie sprawdziłem prognozę... przez cały niemal lipiec piękne słońce


... no i tak trzymać ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 26.06.2015 10:38

No jak zwykle piękna relacja, piękna Sardynia, zdjęcia super.
Nasza wrześniowa wyprawa na Cyklady już nabrała niemal ostatecznych kształtów, ale gdzie tam do 7 września :D :roll:
Czekam na cdn
Pozdrawiam cieplutko
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2015 19:13

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Właśnie sprawdziłem prognozę... przez cały niemal lipiec piękne słońce

... no i tak trzymać ... :wink: ...

Niestety... nawet jak będzie słońce, nie będzie świecić dla nas :? .
Letni wyjazd, gdziekolwiek miałby być, został odwołany :(
Takie życie...
Może za rok :)

Joan65 napisał(a):No jak zwykle piękna relacja, piękna Sardynia, zdjęcia super.
Nasza wrześniowa wyprawa na Cyklady już nabrała niemal ostatecznych kształtów, ale gdzie tam do 7 września :D :roll:
Czekam na cdn

Dzięki za "zaglądnięcie" i miłe słowa :D

Do 7 września kawałek czasu jest, ale my będziemy musieli poczekać jeszcze tydzień dłużej na naszą Grecję (o ile to będzie właśnie ona... )

C.d. miał być dziś, ale będzie.... kiedyś :roll:

Pozdrawiamy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.06.2015 20:54

kulka53 napisał(a):Niestety... nawet jak będzie słońce, nie będzie świecić dla nas .
Letni wyjazd, gdziekolwiek miałby być, został odwołany


... cóż ... szkoda ... :roll: ... ale jeszcze trochę zabawimy na Sardynii, a potem jeszcze wrzesień ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.06.2015 11:11

kulka53 napisał(a):...w sumie pozostając cały czas w tym samym rejonie, to i tak zaliczyliśmy ten dzień do całkiem udanych :) ...

Trudno się nie zgodzić. :)

pzdr :wink:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 30.06.2015 17:41

Podróże z Wami są zawsze niezwykle inspirujące ale nie sądziłam że Sardynia jest tak urocza i ma tyle cudnych plaż!
Świetna wyprawa, nadgoniłam i będę śledzić bo kto wie gdzie za rok wylądujemy:)

A Bosa bezapelacyjnie number 1:)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.06.2015 20:32

O, wreszcie jesteś, Arli :)
Jestem ciekawa Twoich wrażeń, będzie relacja???
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 21:06

longtom napisał(a):
kulka53 napisał(a):zaliczyliśmy ten dzień do całkiem udanych :) ...

Trudno się nie zgodzić. :)

W sumie, kolejny też był taki :)

ArliJ napisał(a):Podróże z Wami są zawsze niezwykle inspirujące ale nie sądziłam że Sardynia jest tak urocza i ma tyle cudnych plaż!

Szczerze, to myśmy też nie sądzili...
Tzn coś tam o tych plażach wiedziałem, słyszałem... ale to zupełnie nie to samo co być tam i się przekonać ile ich jest i jakie naprawdę są :idea:
ArliJ napisał(a):Świetna wyprawa, nadgoniłam i będę śledzić bo kto wie gdzie za rok wylądujemy:)

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że zmieniliśmy plany i się tam znaleźliśmy i jak tak sobie oglądamy zdjęcia, grzebiemy tu i ówdzie w sieci, to naprawdę bardzo, bardzo, bardzo byśmy tam chcieli wrócić :idea:
Nie ma co aż tak Sardynii polecać, i tak jest wielka i bardzo znana :wink: , swoją wartość ma.
Odmianę od Grecji można sobie zafundować :cool:
ArliJ napisał(a):A Bosa bezapelacyjnie number 1:)

To możecie sobie podać z Małgosią ręce :cool:

AniaJ. napisał(a):Jestem ciekawa Twoich wrażeń, będzie relacja???

No właśnie, ja też jestem ciekaw i zadaję to samo pytanie :cool: :D

Pozdrawiam w trakcie pisania c.d. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 21:47

14 maja, czwartek

„Bo nowy dzień wstaje, wstaje nowy dzień....”

Wstał nowy, kolejny sardyński dzień. Opadły mgły, ale nie w mieście.... a na pięknym, pustym, zachodnim wybrzeżu półwyspu Sinis.

Obrazek

Kawałek dalej była białokamyczkowa Mari Ermi i kilka kamperów na cypelku. Tu byliśmy sami, prawie całkiem sami... jeśli nie liczyć tych, no, może nie rojów, ale sporych ilości komarów krążących nad naszymi głowami. Niedługo, wraz z upływem czasu i pojawieniem się lekkiego wiaterku, komary zniknęły.

Było zimno, okropnie zimno, zaskakująco. Wiatr był wręcz lodowaty, musieliśmy poubierać na siebie kilka warstw ubrań a i tak jedząc śniadanie grabiały nam palce. Słońce było już wysoko, gdy opadły wspomniane mgły i mogło zacząć nas ogrzewać powietrze. Ale wtedy byliśmy już zwarci i gotowi do odjazdu...

Obrazek

Podczas gdy ja czyniłem ostatnie poprawki w wyglądzie naszego zielonego bolidu :wink: , Małgosia popstrykała kilka kwiatkowych fotek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No, gotowe. Ruszamy :idea:

Obrazek

Na horyzoncie – charakterystyczna stożkowa góra. Charakterystyczna dlatego, że widać ją z wielu miejsc wnętrza wyspy, o czym mieliśmy się za jakiś czas przekonać :) .

Wybrzeże Sardynii to nie tylko plaże...

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 21:48

Minęliśmy śpiące jeszcze kampery i wjechaliśmy na asfalt.

Wtem..... 8O

Obrazek

To samo stado owiec i ten sam pasterz co wczoraj :lol: . Wczoraj spotkaliśmy się jadąc w tę samą stronę co pędzone zwierzęta, tym razem byliśmy w przeciwprądzie :lol:

Obrazek

Cierpliwość zabija spontaniczność :wink: , ale tym razem nic innego niż cierpliwe oczekiwanie nie miało sensu. Przyszło mi tylko do głowy.... po co ja rano tak pięknie powycierałem auto... powycierałoby się teraz samo :wink: :lol: . Stado było ogromne a pasterza na rowerze widzieliśmy po raz pierwszy, no może drugi jeśli liczyć wczorajszy poranek :)

Minęliśmy San Salvatore, Oristano i Santa Giustę. Zaraz potem odbiłem w prawo i za chwilę była Arborea. Małe miasteczko, niby nic szczególnego, nawet się nie zatrzymaliśmy, jednak było dość zaskakujące architektonicznie, inne od tego co widzieliśmy do tej pory. Zaglądnąłem do sieci :wink: i okazało się, że miejscowość jest dość młoda, założona została dopiero w 1920 roku (po osuszeniu tutejszych bagien) poleceniem faszystowskiego włoskiego rządu i zasiedlona osadnikami z północno wschodnich Włoch. A nazywała się wtedy Mussolinia di Sardegna :? .

Rzeczywiście, rolnictwo w rozkwicie... wszędzie tu pola, łąki, działki porozdzielane rowami melioracyjnymi, drogi krzyżujące się pod kątem prostym. Na szczęście co kawałek, co skrzyżowanie na drogowskazach widnieje Marceddi – nasz obecny cel :)

|Nie, w Marceddi, malutkiej wiosce rybackiej na skraju stagno di Marceddi nie ma nic ciekawego, chcieliśmy jadąc tamtędy po prostu przedostać się na drugą stronę wspomnianego stagno. Już jadąc coś mnie tknęło... dlaczego na drogowskazach jest wyłącznie Marceddi a nie np. Costa Verde, które jest ZA...? Czy jakieś inne miejscowości dalej...? Odpowiedź była prosta jak drut, taka sama jak prosty i długi był most – przed którym widniał piękny, okrągły, biało-czerwony... zakaz wjazdu 8O .

Cóż robić... zawracać i objeżdżać? Szkoda czasu i kilometrów :? . Jechać? Trochę strach :? . Chwila konsternacji, pusto wokół, nie ma nikogo.... most wąski, taki na jedno auto, a co będzie jak coś właśnie nadjedzie z naprzeciwka? (okolicznych mieszkańców zdaje się zakaz nie obowiązywał) . Nie ma co się zastanawiać – dusza na ramieniu, jedziemy :idea: .

Przemknęliśmy przez „zakazany” most w Marceddi z prędkością „ile fabryka dała” :wink: , po drugiej stronie mogliśmy już odetchnąć i.... zrobić mu zdjęcie :lol:

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 21:49

No to jesteśmy... na Costa Verde, o czym dowiedzieliśmy się po powrocie :lol: . Podobno ta właśnie sardyńska Costa jest mało znana, pusta, dzika i rzadko odwiedzana i właściwie to tak właśnie było.

Teraz wiemy już więcej, jak np. to, że parę km dalej jest piękna plaża i wydmy Pistis w Torre dei Corsari :roll:

Zdjęcie z internetu

pistis.jpg


A my, owszem, skręciliśmy do Torre dei Corsari, głównie turystycznej i praktycznie pustej w maju wioski, zjechaliśmy na wybrzeże, ale byliśmy nie po tej stronie cypelka i widzieliśmy... guzik z pętelką :?

Trudno. Pogoda była nieszczególna, nad morzem co prawda było piękne błękitne niebo, ale nad lądem zalegały chmury, czy może bardziej mgły, zasłaniając słońce. Niespiesznie posuwaliśmy się na południe kompletnie pustą, wąską i krętą drogą

Obrazek

Gdy na asfalcie pojawiły się takie niespodzianki....

Obrazek

…. wiedzieliśmy, że do celu już całkiem blisko :D

O Piscinas, wielkiej piaszczystej plaży nad którą leżą największe sardyńskie wydmy, wyczytaliśmy z internetowych wydruków, przewodniki o tym miejscu milczą.

Tak to wygląda, mniej więcej :roll:

Obrazek

Jest wciąż pochmurno, ale robi się coraz bardziej gorąco, parno i duszno. Po wydmach raczej chodzić nie będziemy, chociaż nie wygląda na to by było to zabronione.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - SARDYNIA maj'201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.06.2015 21:50

Jedziemy na plażę. Trochę mieliśmy wątpliwości jak to będzie, nasza mapa czasami nie do końca zgadzała się z rzeczywistością, a nawigacji jakoś nie włączaliśmy :roll: . Zgodnie z oczekiwaniami zaraz skończył się asfalt.

Obrazek

Nad morzem wciąż pięknie... może przyjdzie tu to bezchmurne niebo?

Obrazek

Coraz mnie pewni byliśmy, że da się dojechać od tej strony :? , nie spotkaliśmy od dawna żadnego samochodu... a nie, przepraszam... minęliśmy 3 wypasione francuskie terenówki :roll:

Nie wiem, może niektórzy boją się tego?

Obrazek

Jak widać – my się nie przestraszyliśmy :lol:
Chociaż, przed brodem były jakieś znaki ostrzegawczo-zakazujące, jednak bez przesady, terenowa Skoda bez trudu sobie poradziła :D

Obrazek

Obrazek

Mimo,że plaża wydawała się być na wyciągnięcie ręki, dojazd szutrówką był długi i kręty. Na końcu spory, ogrodzony, piaszczysty plac pełniący rolę parkingu i kilkanaście (głównie wypożyczonych) malutkich autek. Dojazd do Piscinas jest jeszcze od drugiej strony, potem właśnie tam pojedziemy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone