Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.07.2013 09:23

kulka53 napisał(a):Obrazek


A mi to się bardziej podoba. :)

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.07.2013 09:37

longtom napisał(a):
kulka53 napisał(a):Obrazek


A mi to się bardziej podoba. :)

pzdr :wink:

Czyli też bardziej konie niż to co jedzą (storczyki). :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 08:18

4 maja, sobota c.d.

Piękny wiosenny dzień powoli zbliżał się już ku końcowi, my jednak nie zamierzaliśmy jeszcze rezygnować z poznawania zakątków Umbrii. Na jakieś wielkie zwiedzanie nie mieliśmy rzecz jasna ochoty, ale.... zaledwie kilkanaście kilometrów od Spello, na rozległej równinie tak dobrze widocznej z Monte Subasio, leży malutka Bevagna. W sam raz na krótki spacer :) .

Zatrzymaliśmy się tuż przy starej części miasteczka w bocznej uliczce... wielki, pewnie najważniejszy parking tuż przy murach był nie tylko płatny, ale całkowicie zapełniony 8O :roll: . Na szczęście przejście 100 m więcej jeszcze nie stanowi dla nas problemu :) .

Już na Starym Mieście, przez tę bramę weszliśmy

Obrazek

Obrazek

Główna uliczka-deptak Bevagny

Obrazek

Obrazek

Bevagna – to dla nas miasteczko łukowych przejść 8O :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 08:19

Bardzo spodobał się nam główny, nieduży placyk miasteczka, Piazza San Silvestri. Bardzo ładny, zadbany, trochę jakby nie bardzo pasujący do reszty tego w sumie mało turystycznego zakątka.

Obrazek

Obrazek

Fontanna – wygląda na starą, jednak postawiono ją tu w 1889 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 08:19

Przy placu stoją aż 3 kościoły. Jeden był zamknięty, pozostałe dwa przewodnik opisuje jako najpiękniejsze w Umbrii, zachowane w nienaruszonym stanie romańskie XIII-wieczne świątynie. Czyżby drugie San Leo? :wink: .

Ten był trochę mniejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 08:20

A to drugi kościół – San Michele.

Obrazek

Obrazek

Aby bez kłopotów wchodzić do środka, najlepiej dbać o linię :wink: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 08:20

Kolejne łukowe przejście :)

Obrazek

Trzy? Nie, cztery :)

Obrazek

Obrazek

No i koniec niedługiej wizyty w Bevagnie.

Obrazek

Obrazek

Nie spodziewaliśmy się za wiele i też za wiele Bevagna nie oferuje. W takich mało turystycznych miejscach wyraźnie widać że nie wszędzie Włochy są nieskazitelne i wymuskane. Zdarzają się i opuszczone domy i odrapane, zaśmiecone podwórka. Mimo to na pewno nie byliśmy jedynymi „turystami” w Bevagnie, natknęliśmy się i na Niemców i Francuzów... nawet Włosi przechadzali się z aparatami na szyjach :) .

c.d.n.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2013 08:25

kulka53 napisał(a):Bardzo spodobał się nam główny, nieduży placyk miasteczka, Piazza San Silvestri. Bardzo ładny, zadbany, trochę jakby nie bardzo pasujący do reszty tego w sumie mało turystycznego zakątka.
[/img]


Taki "mały Dubrovnik" - rzeczywiście - bardzo sympatyczny.
Tak mi się skojarzyło oglądając te zdjęcia.

Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.08.2013 09:37

Bevagna....

Drogowskazy (gdy jechaliśmy kawałek na Spoleto a potem do Civitanova Marche z powrotem z Asyżu na A14) KUSIŁY, tak jak poprzedniego dnia drogowskazy na Gubbio ..... jednak musiałem być TWARDY .... brak czasu ...

przynajmniej u Was obejrze ;)

Ech ta ITALIA....

:papa: 8O
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2013 20:54

Jacek S napisał(a):Taki "mały Dubrovnik"

:D
Z tego co pamiętam z Dubrovnika (ładnych parę lat temu go zwiedzaliśmy) to on rzeczywiście był trochę większy :) . Ale nam i tak najbardziej się wtedy podobał widok ze SRD...

tony montana napisał(a):Bevagna....

Drogowskazy (gdy jechaliśmy kawałek na Spoleto a potem do Civitanova Marche z powrotem z Asyżu na A14) KUSIŁY, tak jak poprzedniego dnia drogowskazy na Gubbio ..... jednak musiałem być TWARDY .... brak czasu ...

przynajmniej u Was obejrze ;)

Ech ta ITALIA....

Bevagna do Gubbio to raczej bez porównania :roll: .

Ale jeszcze niejedno u nas obejrzysz :)
Góry :) , "ruiny" :? , potwory :wink: , morze :cool: , wodospady 8O , jedno takie coś chyba jedyne w swoim rodzaju... :roll: , no i parę miasteczek i kościołów rzecz jasna :wink:

Ech ta ITALIA.... :roll: :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.08.2013 21:15

kulka53 napisał(a):
Ale jeszcze niejedno u nas obejrzysz :)
Góry :) , "ruiny" :? , potwory :wink: , morze :cool: , wodospady 8O , jedno takie coś jedyne w swoim rodzaju... :roll: , no i parę miasteczek i kościołów rzecz jasna :wink:



TO "jedno takie coś jedyne w swoim rodzaju" nie będzie od nas wymagało wyciągania granatów ze świątecznego ubrania . . . chyba :?: :lol:

Wierzę Pawle , że pozwolisz nam się przygotować , uprzedzając odpowiednio wcześnie o spotkaniu z TYM
Co by TO nie było - zostaję i czekam na więcej

:mrgreen:
Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.08.2013 09:00

piotrf napisał(a):TO "jedno takie coś jedyne w swoim rodzaju" nie będzie od nas wymagało wyciągania granatów ze świątecznego ubrania . . . chyba :?: :lol:

A macie je tam schowane? :wink:
Nawet jeśli :) , to na pewno nie :)

piotrf napisał(a):Wierzę Pawle , że pozwolisz nam się przygotować , uprzedzając odpowiednio wcześnie o spotkaniu z TYM
Co by TO nie było - zostaję i czekam na więcej

Kurcze, teraz to już sam nie wiem... :? , dla nas to naprawdę było coś jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego :roll: . Ale czy dla innych, tych, którzy widzieli znacznie więcej od nas, a którzy tu czasem zaglądną, to też takie będzie? Nie wiem, może przesadziłem :?
W każdym razie to jeszcze chwilę potrwa, znaleźliśmy się w tym miejscu pod koniec naszej włoskiej podróży.

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.08.2013 09:00

4 maja, sobota c.d.

To miał być już ostatni punkt programu na dziś. Ja miałem co prawda jeszcze ochotę na krótki spacerek po Montefalco, Małgosia jednak była zdecydowanie niechętna :cool: . No ale odległość pomiędzy tymi dwoma miasteczkami jest mała a okolice gęsto zaludnione... słońce powoli chyliło się ku zachodowi, ale nie trafiliśmy na żadne dogodne miejsce na nocleg. No i wjeżdżając do Montefalco wiedzieliśmy, że ja pójdę pobiegać po nim trochę Małgosia odpocznie w cieniu po gorącym i męczącym dniu.

I tak to wyglądało. Montefalco podobno posiada jakieś tam atrakcje, ciekawe freski, ładne widoki na okolicę... ale na te pierwsze nie było już ani czasu, ani ochoty, a te drugie – widziałem już ładniejsze, choćby i dzisiaj. Reszta miasteczka jest po prostu zwyczajna :roll: .

Zaglądnąłem do jakiegoś wielkiego, zniszczonego wewnątrz kościoła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te zasuszone zwłoki pozostawione na widoku to jak dla mnie jedna z najgorszych rzeczy na które można natknąć się we Włoszech :?

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.08.2013 09:01

Parę innych zaułków Montefalco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łukowe uliczki są jednak bardzo ładne :)

Obrazek

Obrazek

Deptak

Obrazek

Główny placyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reprezentacyjna brama i wysoki mur miejski oświetlane słońcem powoli już chylącym się ku zachodowi.

Obrazek

I to tyle co zobaczyłem podczas nieco ponad półgodzinnego spaceru. Montefalco niczym mnie nie ujęło... Małgosia niewiele straciła zostając w samochodzie. Ruszyliśmy na południowy wschód bacznie wypatrując jakiegoś miejsca nadającego się na pozostania na nocleg. Nie było łatwo... okolica jest lekko pagórkowata, całkiem w sumie ładna, ale gęsto zabudowana. Wszędzie pola, winnice, łąki... odjechaliśmy kawałek boczną dróżką i tam, za opuszczonym domem było miejsce dla nas, kiepskie, mało intymne... ale przynajmniej jakieś było. Na szczęście ruchu prawie wcale nie było... było ok :)

Późny obiad w promieniach zachodzącego słońca z widokiem na malownicze umbryjskie pagórki – bardzo przyjemna sprawa :) . Nie zrobiliśmy zdjęcia, zrobimy jutro. Jest taka zasada mówiąca żeby nie odkładać na jutro tego, co można zrobić dziś – o jak bardzo przydałoby się do niej zastosować... :roll:

Mapka dzisiejszego dnia:

Obrazek

A – nocleg pod (właściwie nad :) ) Asyżem
B – Bettona
C – Deruta i sanktuarium Madonna dei Bagni
D – Spello
E – Monte Subasio
F – Bevagna
G – Montefalco
H – nocleg gdzieś w Umbrii :)

c.d.n.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.08.2013 14:33

kulka53 napisał(a):A macie je tam schowane? :wink:


Niby nikt się nie przyznaje , ale kto nas tam wie :wink:


kulka53 napisał(a):Nawet jeśli :) , to na pewno nie :)


Uspokoiłeś mnie :)
Były już na forum Dżiny , UFO , coś bliżej nieokreślonego ( :arrow: Pag ) , więc pomyślałem , że Wam też się przytrafiło spotkanie z . . .
Co by to nie było , nie dam się stąd wygonić , bo piękne widoki w tej relacji i ciekawych wiadomości mnóstwo 8)


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone