Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.07.2013 18:47

mysza73 napisał(a):Wreszciw widzę "mój" kolor nieba :P ,
a i dziedziniec klasztoru też już chyba typowy, prostokątny, nie jakiś deltoid :wink: .

Kolor nieba tym razem na nieco dłuższą chwilę pozostanie bez zmian :)
A te deltoidy, to WASZ wymysł :wink: :lol:

tony montana napisał(a):Z tych wszystkich mgielnych zdjęć, głosuję na to

longtom napisał(a):Cały mgielny poranek fajny. :wink:
A amfiteatr rzeczywiście się wyróżnia.

To był rzeczywiście najciekawszy "obiekt" , taki prawie latający spodek :)
No i poza tym nie z każdego wzgórza można oglądać rzymskie amfiteatry, choćby dlatego warto było się tam znaleźć :wink:
tony montana napisał(a):No to czekam na miasteczko na litere 'G' ;) (do ktorego niestety nie trafie w tym roku)

Aha dla Malgosi - obok Grot Castellana sa w Puglii jeszcze mniej znane Grotte Putignano :)

Kurcze, Tony, strasznie krucho z czasem u mnie, tak kiepsko chyba jeszcze nie było :?
Staram się popychać, sądziłem że jeszcze miasteczko na "A" :wink: zdążę pokazać zanim wyjedziesz... ale nie ma szans :( .
Gubbio jest super, nie wiem czy uda się nam fotkami oddać nastrój tego miasta, ale jak dla mnie - ominąć go nie wolno :idea:

A te Groty to dlaczego tylko dla Małgosi ja się pytam? :roll:

:lol:

Ja też chętnie obejrzę, najpierw u Ciebie a potem na żywo :)

razpol napisał(a):Jak zawsze świetne zdjęcia z góry, z dołu, pajęczyn, itd. Nawet tą mgłę jak najbardziej można zaliczyć na plus. ;)
Czekam na ciąg dalszy podróży.

Dzięki :)
Mam nadzieję, że są tacy co czekają :wink: , może jutro coś się pojawi :roll:

marcinbb napisał(a):Za 40 minut START pod Wrocław, a jutro skoro świt startuje do Włoch. Zamelduje się po dotarciu na miejsce.

FUX napisał(a):Szerokiej...

tony montana napisał(a):Dawaj znaka - załóż najlepiej jakiś swój wątek, z którego później zrobisz relacyjkę :)

Pewnie już dotarłeś pod Wrocek :) a stąd jazda to już sama przyjemność do samego MSS :)
Super wakacji życzymy, wielu wrażeń i lepszej pogody niż ta majowa :idea:
Relacyjka mile widziana, chociaż pewnie znów trzeba będzie po niej modyfikować plany i trasę na przyszły rok :? :lol:

:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2013 18:49

Mnie sie marzą leniwe Włochy na miesiąc, dwa, może więcej....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.07.2013 18:57

FUX napisał(a):Mnie sie marzą leniwe Włochy na miesiąc, dwa, może więcej....

A mi - leniwa Grecja do końca życia :wink:
Noooo, czasem promem bym się wybrał by tę Italię po kawałku sobie zwiedzać.... :lol:
No i Turcję :roll:

Może na emeryturze :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.07.2013 19:16

kulka53 napisał(a):A mi - leniwa Grecja do końca życia :wink:

Toż tam sucho tak, że pylicy można dostać :roll:

Tydzień, dwa, to rozumiem, ale potem to na soczystą zieloną trawę trzeba popatrzeć,
bo inaczej człowieka zaćma dopadnie w kwiecie wieku :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.07.2013 20:23

weldon napisał(a):
kulka53 napisał(a):A mi - leniwa Grecja do końca życia :wink:

Toż tam sucho tak, że pylicy można dostać :roll:

Tydzień, dwa, to rozumiem, ale potem to na soczystą zieloną trawę trzeba popatrzeć,
bo inaczej człowieka zaćma dopadnie w kwiecie wieku :D

Pylicy można dostać od pyłu na pylnych drogach a w Grecji są głównie szutrowe.
To jednak jest różnica, mniej więcej taka jak różnica między piaseczkiem na chorwackich plażach i nad naszym Bałtykiem.

Nie grozi nam brak patrzenia na zieleń, wystarczy mieć takiego fuji hs10 jak nasz i do końca życia mam zapewniona możliwość oglądania bardzo zielonych zdjęć. O, to zdjęcie jest z wczorajszego krótkiego spaceru.
lato01.jpg

Nikogo nie było w ulubionym miejscu bo komary rządzą. Gdzieś od tych komarów warto uciec - może do Grecji :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.07.2013 21:17

Brak takich widoków na południu Europy powoduje że po tygodniu zaczyna mnie nosić :)

A komary ... :?
Jak śnieg spadnie, to znikają :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.07.2013 21:36

weldon napisał(a):Brak takich widoków na południu Europy powoduje że po tygodniu zaczyna mnie nosić :)

A komary ... :?
Jak śnieg spadnie, to znikają :D

No pewnie, znikają komary razem z zielenią. :D
Ty chyba masz za mało zieleni wokół siebie na co dzień.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 04.07.2013 23:03

Melduje posłusznie dotarłem...
pod Wrocław jak i na miejsce
Na początek to co wszystkich najbardziej interesuje trasa, jak pisałem z Wrocka -> Drezno -> Monachium -> Przełęcz Brenner -> Moderna -> Florencja i MSS.
Niemcy bez większych przeszkód w 3 miejscach zwężenia do 2 pasów w każdą stronę ruch na autostradach niewielki większe skupiska samochodów tylko pod Monachium i na samej przełęczy.
Paliwo zatankowałem na BP jeszcze pod Niemiecką granicą ON za 5.79 za to super coś tam ON ;)
Dojechałem na tym do samych Włoch pierwsza stacja za przełęczą ON kosztował 1,635 za te premium taniej niż w Niemczech tam na autostradach koszt około 1.8e/l podobnie w Austrii gdzie miało być tańsze.
My wyjechaliśmy z okolic Kępna o 5:00 na miejscu w Hotelu w Belzano byliśmy około 18:00 c( bo Hotel Brenner przejechałem o 4 km. a powrót autostradą równał się 43 km ) hyba z 4 przystankami aby mała się wybiegała ( granica, okolice Hof, na ringu Monachium i za przełęczą )
Wochy od przełęczy MASAKRA... przebudowy, zwężenia, tysiące tirów i autokarów wyjechaliśmy z Bolzano o 9:00 na miejsce okolice Arezzo byliśmy chwile po 14:00 odległość około 450 km.
Tony chyba już jutro wyjeżdżasz więc może zastanów się nad noclegiem gdzieś przed przełęczą bo później czeka Cię taki sam hardcore. A na miejscu czeka na Was upał 32 stopnie, Peroni w nowej butelce i Włosi jeżdżący jak chcą i kiedy chcą.

Na ładne zdjęcia nawet nie liczcie aparat zostawiłem w Polsce podczas noclegu:/ mam w komórce jakiś shit lub ewentualnie kupie coś na miejscu ale lustrzanka to to nie będzie, raczej jakąś niskobudżetową małpę.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.07.2013 23:56

Fajnie ze bezpiecznie dojechaliscie to najwazniejsze

Ja juz mam noclegi zaklepane
Mowisz ze od Brenner syf a dokad? Do samej Werony czy gdzies blizej?
Ja tam bede jechal niedziela rano wiec moze tragedii nie bedzie

Pozdro i dzieki

Milego wypoczynku!
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 05.07.2013 08:19

Syf tak mniej więcej do Modeny, później zaczynają się 4 pasowe autostrady i jest już znośnie.
Aha Niemcy ( przynajmniej tam gdzie ja kupowałem ring Monachium ) nie mieli czystych winiet sprzedawali tylko na aktualny dzień. Więc w drodze powrotnej czeka mnie kolejny postój.
Słońce już ostro świeci więc będzie kolejny dzień upału
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.07.2013 09:29

Co do Niemiec to może mamy pecha, ale ile razy jedziemy to jakieś korki są w Dreźnie :?

Od Brenner na południe faktycznie też bywa kiepsko, nawet przed sezonem :?
Najgorzej było zaraz po wjeździe na autostradę za przełęczą - czyli za granicą A/I

Ale pamiętam też niezbyt fajny odcinek Bolonia-Florencja :roll: , ze względu na góry autostrada jest tam dość "kręta" , rzecz jasna dwupasmowa i trzeba uważać - a ruch spory. Poza tym widać że się buduje nowa szosa w pewnie lepszych standardach - nowe tunele, zjazdy...

Marcin - dzięki za info :)
Zwiedzaj, odpoczywaj, a pstrykaj czym się da :)

Pozdrawiam
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 05.07.2013 10:25

kulka53 napisał(a):...
Zwiedzaj, odpoczywaj, a pstrykaj czym się da :)

A Kolega to taki figlarny troszkę :wink: :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.07.2013 10:38

romuald22 napisał(a):
kulka53 napisał(a):...
Zwiedzaj, odpoczywaj, a pstrykaj czym się da :)

A Kolega to taki figlarny troszkę :wink: :lol:

8O :roll:
Może troszkę... czasami... :wink: się zdarza :lol:

Tym razem w sposób jak najbardziej niezamierzony :oops:

Jako zadośćuczynienie - co nieco z Gubbio :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.07.2013 10:40

3 maja, piątek c.d.

Zjechaliśmy z gór do Gubbio i od razu się nam ono spodobało – przejechaliśmy obok jednej z bram, rzeczki i wzdłuż miejskich murów. Średniowieczne kamienne domy na tle błękitnego nieba wyglądały niezwykle zachęcająco. Teraz pozostało jeszcze znaleźć miejsce do pozostawienia auta... już po chwili wjeżdżałem na wielki darmowy parking pomiędzy tym amfiteatrem który widzieliśmy z góry i Starym Miastem. I byłoby super, gdyby ten parking nie miał dwóch wad :? . Jedna to kompletny brak cienia, ale tu mówimy, no trudno. Druga, która znacznie bardziej się nam nie podobała to znane z poprzedniego roku zjawisko kręcących się po placu Murzynów :? . Nie trawimy wyciągania pieniędzy od tego typu naciągaczy, po prostu nie dajemy i tyle... ale też ryzykować że jak wrócimy zastaniemy auto bez szyby albo z poprzebijanymi oponami zdecydowanie nie możemy. Zwiałem stamtąd i po może minucie zaparkowałem w uliczce tuż obok placu w cieniu jakiegoś budynku. I o to chodziło :) .

A tu zaobserwowana scenka „wspomagania” Murzyna przez starszą Włoszkę :evil: .

Obrazek

Było pięknie, ciepło, wreszcie znów normalne warunki do zwiedzania. A mieliśmy nadzieję na wiele... to co już widzieliśmy i entuzjastyczne teksty z przewodników spowodowały, że byliśmy podekscytowani i mocno zmotywowani by pooglądać miasto w miarę szczegółowo :) . Z mapką w dłoni powędrowaliśmy najpierw do jego północnej części.

Obrazek

Obrazek

Niewielki, ale ładny Piazza Bruno

Obrazek

Stoi tu kościół San Domenico, o zadziwiającej fasadzie 8O :roll: .

Obrazek

Na wnętrze pokręciłem nosem, nawet nie chciało mi się robić zdjęć :wink:
Małgosia była niezmordowana :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzieniegdzie tylko pozostały starsze freski.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże :-) "Słoneczna"Italia

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.07.2013 10:40

To idziemy dalej.

Obrazek

Woda :)

Obrazek

Porta Metauro (lub Porta di Santa Croce)

Obrazek

Przez Gubbio przepływa spływająca z gór niewielka rzeczka Camignano.

Obrazek

Na skraju miasta – kościółek o ciekawe zrymowanej nazwie Santa Croce della Foce :) . Ciekawe było też to, że stoi na terenie prywatnym, była tabliczka że dojście tylko do kościoła.
Stary, ale przebudowany :? . Mimo to w środku sprawiał miłe wrażenie, może dzięki tak dużej ilości brązów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone