Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże na Północ podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.03.2017 11:24

Spędziliśmy na palmowej plaży sporo czasu, dobrze ponad godzinę :cool:

Obrazek

Obrazek

Plażowania dziś nie może być, ale posiedzieć nad brzegiem morza przecież można…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z biegiem czasu zza chmur nieśmiało zaczęło się przebijać słońce :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawili się inni turyści…

Obrazek

A nawet dzieci, którym żadne warunki pogodowe niestraszne 8O :D

Obrazek

:lol:

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.03.2017 11:24

Błękitne niebo sprawiło, że zrobiło się dużo przyjemniej :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.03.2017 11:25

Podeszliśmy kawałek na północ, gdzie znajduje się falochron i nieduża marina jachtowa.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Falochron i Hirsholmene :)

Obrazek

Marina z domkami. Nie bardzo znamy żeglarskie zwyczaje, ale te domki są chyba na wynajem przez żeglarzy? :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poczułem się zmęczony :cool:

Obrazek

Niestety, chmury nie dały za wygraną i wciąż w większości zasłaniały niebo :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posiedzieliśmy jeszcze chwilę, nie wyglądało by pogoda miała się trwale poprawić. Wróciliśmy więc do auta i pojechaliśmy dalej, ale i tak zadowoleni, że trochę przypadkiem, ale trafiliśmy w to ciekawe miejsce – na palmową, duńską plażę :D

c.d.n.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.03.2017 11:26

Palmy na duńskim wybrzeżu 8O . A to ciekawostka :roll: :mrgreen: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.03.2017 13:58

kulka53 napisał(a):Palmestranden .


... "prawie" jak na południu Europy ... 8O ... nie miałem o tym miejscu pojęcia - szkoda, że za bardzo na północ jak na nasze plany ... :roll: ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 08:05

marze_na napisał(a):Palmy na duńskim wybrzeżu 8O . A to ciekawostka :roll: :mrgreen: .

Prawda :)
Nie był to może obowiązkowy punkt programu, nie wiedzieliśmy też jak nam się trasa ułoży (zresztą jak zwykle), ale skoro byliśmy obok to szkoda byłoby nie zajrzeć :) .

kmichal napisał(a):... "prawie" jak na południu Europy ... 8O ... nie miałem o tym miejscu pojęcia - szkoda, że za bardzo na północ jak na nasze plany ... :roll: ... :oczko_usmiech: ...

Prawie - jakąś tam jednak różnicę robi (choćby w porównaniu do Majorki :wink: ), ale miały być i były :idea: , to najważniejsze.
Faktycznie z Fionii taki wypad nawet autostradą do Skagen/Grenen i na palmową plażę to spory kawałek na jeden dzień :roll: .
Lepiej na spokojnie następnym razem :cool: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.03.2017 08:59

kulka53 napisał(a):Faktycznie z Fionii taki wypad nawet autostradą do Skagen/Grenen i na palmową plażę to spory kawałek na jeden dzień .
Lepiej na spokojnie następnym razem .


... dokładnie - trzeba będzie zaplanować kolejną czerwcówkę w Danii ... :wink: ...

A tak przy okazji to gratuluję przebicia magicznej granicy "10000 postów" ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:01

kmichal napisał(a):trzeba będzie zaplanować kolejną czerwcówkę w Danii ... :wink: ...

Widzę, że to Wasz ulubiony termin na ten rejon :cool: :D

kmichal napisał(a):A tak przy okazji to gratuluję przebicia magicznej granicy "10000 postów" ... 8) ...

O, dzięki :idea: :D 8O
Jakiś czas temu zauważyłem że się "zbliża" , ale potem o tym zapomniałem...
Trochę czasu mi zajęło "nastukanie" - głównie relacjami :oops: .
Niemniej, mam nadzieję, że moja (właściwie nasza) tu obecność miała jakiś sens :roll: , chociaż merytorycznie w sprawach chorwackich dawno się już nie wypowiadam...
Skoro jeszcze mnie nie wyrzucili, to znaczy, że może jeszcze jakiś czas tu spędzę i parę postów popełnię (choćby by skończyć tę relację).

:hut:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.03.2017 10:12

kulka53 napisał(a):Widzę, że to Wasz ulubiony termin na ten rejon


... na majówce może być za zimno, a w czerwcu dodatkowo te duńskie długie dni ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Niemniej, mam nadzieję, że moja (właściwie nasza) tu obecność miała jakiś sens


... akurat to nie podlega żadnej dyskusji ... :) ...

kulka53 napisał(a):w sprawach chorwackich dawno się już nie wypowiadam...
Skoro jeszcze mnie nie wyrzucili, to znaczy, że może jeszcze jakiś czas tu spędzę


... też się nad tym zastanawiałem i nawet stwierdziłem, że czas w końcu dotrzeć do środkowej Chorwacji ( tam nas jeszcze nie było ) i napisać z tego wypadu relację dla potwierdzenia tytułu: Cromaniaka ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.03.2017 10:25

Jeśli chodzi o Danię to mi się marzą Wyspy Owcze ;) Te czerwone domki i zielone pastwiska :) ale chyba podobnie jest w Norwegii czy Islandii.
W Danii byłem 6 lat temu na 3 dni, Legoland Billund, Lalandia Blillund (aquapark), Sommerland (park rozrywki). Ode mnie sporo bliżej niż do Chorwacji :/
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:54

kmichal napisał(a):... na majówce może być za zimno, a w czerwcu dodatkowo te duńskie długie dni ... :wink: ...

Kojarzę, że maj jest chyba najmniej deszczowym miesiącem w Danii (albo prawie najmniej), także to też jakiś powód by mógł być :)
Zimno to problem większy zwłaszcza dla nas, ale kto wie, może przestanie nim być, gdy zamontujemy do auta webasto :roll: :cool:

kmichal napisał(a):... akurat to nie podlega żadnej dyskusji ... :) ...

Dzięki :)

kmichal napisał(a):... też się nad tym zastanawiałem i nawet stwierdziłem, że czas w końcu dotrzeć do środkowej Chorwacji ( tam nas jeszcze nie było ) i napisać z tego wypadu relację dla potwierdzenia tytułu: Cromaniaka ... :mrgreen: ...

Myśmy też tylko raczej przejechali :? , poza Pagiem (dla mnie the best w Chorwacji :cool: ) i Zadarem kojarzę Biograd, Vransko Jezero, Szybenik i Trogir. Nawet w Krka nie byliśmy uznając że Plitvice wystarczą.
Niemniej, 3 relacje jakby co gdzieś tam w otchłani forumowej egzystują :cool: :lol:

Trajgul napisał(a):Jeśli chodzi o Danię to mi się marzą Wyspy Owcze ;) Te czerwone domki i zielone pastwiska :) ale chyba podobnie jest w Norwegii czy Islandii.
W Danii byłem 6 lat temu na 3 dni, Legoland Billund, Lalandia Blillund (aquapark), Sommerland (park rozrywki). Ode mnie sporo bliżej niż do Chorwacji :/

Owcze ze zdjęć to prawdziwy szał :D , a nie wiem czy wiesz, że można połączyć 2 w 1 i popłynąć właśnie z Danii na Islandię z przystankiem na parę dni na Owczych? Jest taki prom i taka możliwość - tyle że raczej nietania a z autem to już w ogóle masakra. Ale chętni są bo z tego co wiem trzeba rezerwować najlepiej z rocznym wyprzedzeniem 8O .
My parki rozrywki itp omijamy, ale z dziećmi to pewnie pomysł super. Widzę, że w Danii naprawdę jest pod tym względem w czym wybierać :)

A tak w ogóle to witamy u nas :idea: :D

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:58

18 sierpnia, czwartek c.d.

Przejeżdżając przez Frederikshavn tęsknym wzrokiem spoglądamy w kierunku portu, w którego stronę wskazują drogowskazy m.in. na wyspę Læsø :roll: …bo nie ukrywam, że choć na lądzie jest ok, to jednak wyspy to jest coś do czego ciągnie mnie najbardziej :) . Tym razem nie bardzo mamy już czas, poza tym wyjazd jest budżetowy… może jeszcze będzie okazja by się tam wybrać – oczywiście w przypadku dobrej pogody, bo przy takiej niezbyt pewnej jak dzisiaj i tak byśmy się nie zdecydowali.

Także mijamy port i całe Frederikshavn i kawałek za miastem opuszczamy główną szosę by dalej podążać wzdłuż morza. Niedaleko… bo już po paru km zatrzymujemy się w Sæby. :D

Sæby to niezbyt duże miasteczko i port. Uznałem, że prezentuje się na zdjęciach na tyle ładnie, że warto będzie się tu zatrzymać – zwłaszcza, że poprawiła się znacząco pogoda 8O :idea: .

W nowszym centrum są ładne, kolorowe kompozycje kwiatowe…

Obrazek

Są też typowe dla duńskich miast mniej lub bardziej nowoczesne rzeźby…

Obrazek

Ale nie jest to szczególnie ładne ani ciekawe miejsce.

Obrazek

Obrazek

Zadziwiający jest handel odzieżą na deptakach, wyobrażaliśmy sobie, że takie rzeczy to bardziej na południu Europy mają miejsce, a tutaj jak widać też…mimo wiatru i częstych opadów. Pewnie chodzi o przyciągnięcie klientów :cool: , nas nie skusiły nawet spore obniżki :wink: .

Bardzo szybko postanowiliśmy udać się w kierunku portu i starszej części miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ładny młyn tu mają :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:58

Wzdłuż starej uliczki wiodącej do portu rzucają się również w oczy pomalowane na żółto domy… jest ich sporo, ale nie tak zupełnie wszystkie jak w Skagen.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu można obejrzeć (i pewnie kupić) różne wyroby ceramiczne i szklane, ale akurat było zamknięte.

Obrazek

Niebrzydka jest Algade… zwłaszcza gdy świeci słońce :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaka ładna (chyba) malwa 8O :D

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:59

Stary kościół w Sæby.

Obrazek

Całkiem ładny, a do tego stoi przy urokliwym placyku :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety, kościół był zamknięty :roll:

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 10:59

Pospacerowaliśmy po porcie…

Obrazek

Nie znam się, ale to chyba się je :lol:

Obrazek

Widok w kierunku Frederikshavn.

Obrazek

Obrazek

Te same wiatraki, które widzieliśmy z Palmestranden :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo, że wiało trochę, to było całkiem przyjemnie. Warto było się zatrzymać na godzinkę w Sæby :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże na Północ podróże :-) - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone