Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2017 13:35

Lidia K napisał(a):
Beata W. napisał(a):Takie kwiotki to mogę oglądać cały dzień :hearts:

Pognaliśmy na szczyt i zamiast spędzić z nimi cały dzień spędziliśmy całą noc. :wink:
Nazywaliśmy je piekarowymi kwiatkami bo towarzyszyły jej na Cyprze w relacji "W pogoni za flamingami"

Jak przedwczoraj zobaczyłam te kwiatki (czytałam na kom. a pisać nie lubię z niej) to od razu o moim Cyprze pomyślałam... i czytam, że nie tylko ja :mrgreen: Kwiatki są super, szkoda, że bulwy nie przetrwały podróży i się nie przyjęły w domu :cry:
Ostatnio edytowano 17.08.2017 09:04 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.08.2017 23:16

Cieszę się, że ten Atavyros zdobyty - widze że nie było źle ... nawet całkiem, całkiem.
To już Sv Jurek chwilami gorszy :wink: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.08.2017 08:03

piekara114 napisał(a):Kwiatki są super, szkoda, że bulwy nie przetrwały podróży i się nie przyjęły w domu :cry:

Żeby je transportować do domu nie pomyślałem, kiedyś wcześniej chciałem wykopać urginię :) , ale uznałem że mój trud daremny będzie bo i tak się nie przyjmie... Przypadek Longtoma pokazuje jednak, że wcale tak nie musiałoby być :cool:
Za to oleander z Ios ma się świetnie 8O , może nawet zakwitnie w przyszłym roku? :roll:

Buber napisał(a):Cieszę się, że ten Atavyros zdobyty - widze że nie było źle ... nawet całkiem, całkiem.
To już Sv Jurek chwilami gorszy :wink: .

Nie, mówiłem że większego problemu nie ma z wjazdem... chociaż rankiem następnego dnia widzieliśmy gościa który dawał z buta pod górę a jego wypożyczone autko czekało na końcu asfaltu :)
Sv Jure jest zdecydowanie atrakcyjniejszy widokowo :idea: , a i wjazd dostarcza większych emocji - także ze względu na jego tłumne oblężenie :wink:

Pozdrawiam :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.08.2017 12:46

kulka53 napisał(a):Za to oleander z Ios ma się świetnie 8O , może nawet zakwitnie w przyszłym roku? :roll:


Nasze miloskie oleandry też się mają dobrze. :)
Niestety nie wszystkie, te te o najciekawszych kolorach padły. :(

Urginia w zeszłym roku też dokonała żywota.

pzdr :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2017 13:58

Ja w tym roku na Hvarze miałam nawet małą łopatkę bo wymyśliłam sobie, że przywiozę małą sadzonkę liścia laurowego i jakiejś dzikiej oliwki. Lauru nie znalazłam, a porzucone drzewka oliwne to dzikie patyki i głęboki korzeń... Przywiozłam tylko gałązki liścia i troszkę lawendy...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 18.08.2017 15:24

piekara114 napisał(a):...dzikiej oliwki. ...

Też miałem taki pomysł.
Skończyło się na "oswojonej" ze sklepu ogrodniczego. :)
Nawet kwitnie, ale owoców się nie dochowaliśmy. :(

pzdr :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.08.2017 11:01

... no i nadrobione - chociaż za dużo tego nie było ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2017 01:40

kulka53 napisał(a):
Żółte owocki wyglądały także zachęcająco, ale nie wiemy co to i czy nadaje się do jedzenia :roll: .

Obrazek

Obrazek



Prawdopodobnie mieliście bliskie spotkanie III stopnia z nieśplikiem japońskim, tzn. jedną z jego odmian :idea:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.08.2017 18:40

longtom napisał(a):Nasze miloskie oleandry też się mają dobrze. :)
Niestety nie wszystkie, te te o najciekawszych kolorach padły. :(

Mój to jeden jedyny ocalały "rodzynek" z pokaźnej ilości jaką przywiozłem :roll:
Nie mam pojęcia jaki ma kolor kwiatów, będzie niespodzianka :lol:

longtom napisał(a):Urginia w zeszłym roku też dokonała żywota.

:(

piekara114 napisał(a):oliwki


O oliwkach akurat nie myślałem, wolę coś kwitnącego :) , na urginię się nie odważyłem, za to na plaży na Koufonissi zebrałem walające się w piachu 4 cebulki... czegoś 8O . Jakieś to zapewne kwiaty, ale jakie jeszcze nie wiem, bo od zeszłego roku wypuszczają jedynie długie, wąskie liście i nic więcej się nie dzieje :roll: .

kmichal napisał(a):... no i nadrobione - chociaż za dużo tego nie było ... :roll: ...

Widzę, że już po wakacjach... mam nadzieję, że były udane :D
Po avatarze mniemam, że raczej były :cool:
Sorry za przestój w relacji :roll: , niestety potrwa on chyba jeszcze trochę, bo chwilowo nie bardzo mamy możliwości czasowo-organizacyjne na kontynuację :? (nawet zaplanowany długoweekendowy wypad nie doszedł do skutku :( ), a do tego coraz większymi krokami zbliża się kolejny wrzesień a wraz z nim kolejne greckie wysepki :cool: .

eystrasalt napisał(a):Prawdopodobnie mieliście bliskie spotkanie III stopnia z nieśplikiem japońskim, tzn. jedną z jego odmian :idea:

Nie prawdopodobnie, ale na pewno :idea: :D , dzięki za odnalezienie....
Z tego wynika, że spokojnie mogliśmy spróbować żółtych owocków 8O . Co prawda liście na naszych zdjęciach wyglądają nieco inaczej niż te z linka, ale może to ciut inna odmiana była :)
No cóż, może kiedyś gdzieś trafimy na takie drzewko, albo jeszcze raz wybierzemy się na Rodos :)

Pozdrawiam Zaglądających :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.08.2017 18:57

kulka53 napisał(a):za to na plaży na Koufonissi zebrałem walające się w piachu 4 cebulki... czegoś 8O . Jakieś to zapewne kwiaty, ale jakie jeszcze nie wiem, bo od zeszłego roku wypuszczają jedynie długie, wąskie liście i nic więcej się nie dzieje :roll: .
Ooooooo, to ja chyba te same cebulki przywiozłam ... i jak na razie "szczypiorek" mi rośnie :oczko_usmiech:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.08.2017 19:08

mysza73 napisał(a):Ooooooo, to ja chyba te same cebulki przywiozłam ... i jak na razie "szczypiorek" mi rośnie :oczko_usmiech:

8O , chyba faktycznie te same :cool: , bo naprawdę jak szczypiorek wyglądają :lol:
A jak zapomniałem podlać to usechł, ale potem na nowo wypuścił... i tak kilka razy :lol:
A ja myślałem że to będzie Pankracjum :roll: bo sporo ich tam właśnie rosło... :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.08.2017 19:55

Od razu o tym samym kwiatku pomyślałam :mrgreen: A w piasku go trzymacie? Trzeba bezie go sobie kiedyś przywieźć....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.08.2017 22:01

kulka53 napisał(a):Widzę, że już po wakacjach... mam nadzieję, że były udane


... mieszanka polsko-maltańska okazała się całkiem sympatyczna ... :) ...

kulka53 napisał(a):Po avatarze mniemam, że raczej były


... zgadza się - jeden z planów zrealizowany ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Sorry za przestój w relacji

kulka53 napisał(a):coraz większymi krokami zbliża się kolejny wrzesień a wraz z nim kolejne greckie wysepki .


... jak tak to jestem wyrozumiały ... :) ... jeszcze tylko przypominam o zaległej duńskiej relacji ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.08.2017 07:39

piekara114 napisał(a):Od razu o tym samym kwiatku pomyślałam :mrgreen: A w piasku go trzymacie?

W piasku zmieszanym z minimalną ilością ziemi :)
Tyle że piasek nie jest słony :roll:
Póki co trwa "status quo" :wink: , a to co wypuściły przywiezione cebulki Pankracjum raczej nie przypomina :lol:

kmichal napisał(a):... mieszanka polsko-maltańska okazała się całkiem sympatyczna ... :) ...

A to powinszować :D , fajnie że inni są zadowoleni z wakacji :)
kmichal napisał(a):... jak tak to jestem wyrozumiały ... :) ... jeszcze tylko przypominam o zaległej duńskiej relacji ... :oczko_usmiech: ...

Dzięki... :cool:
Ta końcówka duńska na pewno się pojawi :idea: , będzie jak znalazł na wspominki, bo niestety w tym roku wypad na Północ nie doszedł w ogóle do skutku :? . Co prawda decyzja zapadła na inne rejony niż Dania (lepszą pogodę tam zapowiadali), ale ostatecznie i tak się nie udało...

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.08.2017 20:34

kulka53 napisał(a):A to powinszować


... dzięki - eksperyment się udał, a zestawienie Gozo - Gdańsk na długo pozostanie w naszej pamięci ... :) ...

kulka53 napisał(a):fajnie że inni są zadowoleni z wakacji


... Wy ( z tego co zauważyłem ) również wracacie zadowoleni z wakacji ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):ale ostatecznie i tak się nie udało...


... co się odwlecze ... :oczko_usmiech: ... ale już niedługo wrześniowy wypad ... 8) ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 562
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone