Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.01.2017 15:06

kulka53 napisał(a):Widać mnie


... jasne, że widać - teraz Ty szukasz ... :wink: ... widoczki piękne, ale inne być nie mogły ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 23.01.2017 23:22

kulka53 napisał(a):widoki (...) Tu chyba były jeszcze bardziej genialne i imponujące 8O :idea: .

dlatego właśnie uwielbiam górzyste wyspy. Dzięki temu można podziwiać takie widoki.
Chora - piękna 8) Zarówno z punktów widokowych, jak i wewnątrz. Te wiatraki bardzo przypominają mi te, które widziałem w Portugalii.

pozdrawiam,
M
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.01.2017 10:41

kmichal napisał(a):widoczki piękne, ale inne być nie mogły ... :mrgreen: ...

Mogły, mogły... jakby tak np. lało 8O :wink:
Ale wtedy też i nas by tam nie było :lol:

Mikeee napisał(a):Chora - piękna 8) Zarówno z punktów widokowych, jak i wewnątrz. Te wiatraki bardzo przypominają mi te, które widziałem w Portugalii.

Chora amorgoską rzeczywiście jeśli chodzi o położenie i "wnętrze" uznaliśmy za jedną z ładniejszych jakie widzieliśmy. Raczej zmieściłaby się myślę w pierwszej piątce w obu kategoriach :) .
A co do wiatraków, to nie wiedziałem że w Portugalii też są :roll: , chyba trzeba się będzie tam wybrać i porównać :cool: .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2017 09:57

17 września, sobota c.d.

Z Minoi zjechaliśmy w dół do Rachidi, „środkowej” części Katapoli, która wydawała się nam najciekawsza. Auto do cienia (rosną tu ogromne palmy i eukaliptusy 8O ) a my – na krótki spacer po osadzie.

Obrazek

Obrazek

Rachidi to właściwie jedna ulica, czy też bardziej jeden chodniko-deptak wiodący pod lekką górkę i zabudowany raczej nowymi domami. Mimo, że nie ma tu nic szczególnego to całkiem tu niebrzydko, ale kościół, wielki i widoczny zewsząd, był zamknięty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2017 09:58

Jest gorące, wczesne popołudnie, nic dziwnego, że spotykamy jedynie takich mieszkańców :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2017 09:58

Pójdziemy jeszcze do właściwej Katapoli, czyli osiedla przy przystani promowej. Są tu sklepy (może uda się nam zakupić wymarzoną naklejkę), są tawerny, są agencje promowe...

Na nabrzeżu, baaaardzo chyba wiekowe tamaryszki 8O

Obrazek

Obrazek

Gdy przypływa prom, a także zapewne wieczorami, jest to gwarne miejsce. Teraz cisza i spokój...

Obrazek

Sielsko.... :wink: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po przeciwnej stronie – Xilokeratidi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2017 09:59

Zaglądamy do paru sklepów, ale nic samoprzylepnego nie znajdujemy, oferta obejmuje głównie magnesy na lodówkę :? , no trudno. Spoglądamy też na rozkłady promowe, wszystko zgodnie z tym co wiedziałem wcześniej i co nam będzie jeszcze potrzebne. Leniwie spacerując dochodzimy do końca Katapoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znajduje się tu wąska i nieszczególna plaża, jak widać są amatorzy co mnie nie dziwi bo w okolicy nic dużo lepszego się nie znajdzie :roll: .

Obrazek

Mimo to, spróbujemy. Zdecydowanie jest to pora i pogoda sprzyjająca chwili odpoczynku i zanurzeniu się w egejskiej toni... :cool: .

Obrazek

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.01.2017 10:36

kulka53 napisał(a):Z Minoi zjechaliśmy w dół do Rachidi, „środkowej” części Katapoli


... zrobiło się bardzo kolorowo - wręcz bajkowo ... 8) ... bardzo sympatyczna mieścina ... :) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2017 12:41

17 września, sobota c.d.

Spacerując po Katapoli wymyśliłem, że nie będziemy nigdzie stąd daleko jechać – najbliższe łatwo dostępne plaże to Agia Anna i Mourou, ale obie nam niespecjalnie pasowały – tylko spróbujemy zamoczyć się i chwilę poleżeć po przeciwnej stronie portowej zatoki. Tam, kawałek za Xilokeratidi widać było plażowe zatoczki, takie też widniały na mapie, uznaliśmy że tam będzie ok. Co prawda mapa wskazywała brak drogi :wink: , ale co tam, jakoś dojedziemy dokąd się da, a potem najwyżej dojdziemy.

No to jedziemy :idea: .

Gdzieś tutaj przed, albo za tymi domami znajduje się wjazd na największy na Amorgos kemping, taki można powiedzieć „gminny”. Drugi, chyba prywatny, jest w Aegiali, czyli w drugim porcie wyspy – to tak jakby kogoś interesowało :wink: .

Obrazek

Mapa nie kłamała, drogi w zasadzie za Xilokeratidi nie ma, a żeby nawet przejechać przez tę część Katapoli trzeba się tu i ówdzie „poprzytulać” do zabudowań i murków 8O . Potem jest równie wąski szuter… to chyba nie był najlepszy pomysł na przejazd tędy :? . Ostatecznie udało mi się nawrócić na podjeździe do jakiegoś domu i zaparkowaliśmy na niewielkim placyku tuż przy cmentarzu.

Do pierwszej zatoczki z plażą oznaczoną na mapie jako Tres Ierarches mieliśmy parę kroków.

Obrazek

Miejsce to jest akceptowalne tylko na samym początku, właśnie tutaj. Poza tym nie jest to plaża a po prostu brzeg morza którym prowadzi ścieżka. Na dodatek zastaliśmy tablicę z informacją o tym co wolno, a czego nie, i wyraźnie z niej wynikało że na plażach w zatoce Katapoli naturyzm jest zabroniony :? z wyjątkiem jednego miejsca zwanego Plakes gdzieś zupełnie daleko, na dodatek skalistego, do którego można jedynie dopłynąć łódką 8O :? . No to tym bardziej nam się tu nie podoba… ale chyba nie mamy już wyjścia, jakoś trzeba sobie będzie poradzić. No bo kto, jak nie my :wink: :D

Ciekawostka – figurka na skale :)

Obrazek

Minęliśmy Trzech Hierarchów…. :wink:

Obrazek

Agios Panteleimonas, kapliczka którą widzieliśmy i z promu i przed chwilą z drugiej strony zatoki.

Obrazek

Ewidentnie uczęszczane miejsce 8O

Obrazek

Obrazek

Chęć sprawdzenia co jest dalej (i przy okazji znalezienia czegoś dla nas na popołudnie) pognała mnie prędko do przodu :wink: .

Obrazek

Obrazek

Mniej więcej z tego miejsca można już zobaczyć ostatnią zatoczkę z plażą Maltezi, w zasadzie jedyną z prawdziwego zdarzenia plażą w całej zatoce Katapoli.

Obrazek

A skoro jest jedyna, trudno się dziwić, że wygląda jak wygląda (w sensie zaludnienia) :roll: .

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2017 12:41

No nie, chyba nie ma tam po co iść….ale popstrykać można :D

Agios Panteleimonas i Katapola.

Obrazek

Obrazek

Rachidi (na pierwszym planie widać zejście na plażę 3 Hierarchów i tablicę z zakazami)

Obrazek

Rozbiliśmy się nieopodal kapliczki.

Obrazek

Warunki były bardzo niekomfortowe :roll: , przechodzący nieopodal ludzie a w wodzie skalne płyty… dobrze że zabraliśmy ze sobą buty do wody. Spędziliśmy tam może 2-3 godziny głównie siedząc w wodzie i chłodząc się od ogromnego upału który zapanował tego popołudnia. O wietrze w ogóle nawet nie było mowy, ustał zupełnie, także pogoda na plażowanie była świetna, szkoda tylko, że tak niefortunnie wybraliśmy miejsce. No trudno, nie zawsze może jak widać być idealnie.

Wróciwszy do auta zajrzeliśmy na wspomniany cmentarz by popłukać się trochę a także uzupełnić zapasy wody, no i mogliśmy ruszać dalej by powoli szukać miejsca do spania na dziś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przejeżdżając wąziusieńką uliczką Xilokeratidi przerwaliśmy popołudniową sjestę zalegającym na niej kotom :cool: .

Obrazek

Pisałem już że Amorgos to kocia wyspa? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tawerna w Xilokeratidi – chyba najbardziej urokliwej części całej Katapoli.

Obrazek

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.01.2017 12:55

kulka53 napisał(a):Obrazek


... ach - rozmarzyłem się, po prostu pięknie ... 8) ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.01.2017 15:19

Nadrabiam, bo jednak ponad 10 dni mnie nie było

kulka53 napisał(a):Dobrze widać nachylenie parkingu i parę aut już o tej porze – to nie byłoby dobre miejsce do spania :? .


Do spania może nie, ale widzę tam kilka malutkich słodkich plażyczek, w sam raz na kąpiel :)

Super te niebieskie doniczki i krzesełka :)

Zestaw amorgoskich kotów - idelalny! :)

Sielskie krajobrazy...

pozdrowienia!
M
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.01.2017 15:21

kmichal napisał(a):... ach - rozmarzyłem się, po prostu pięknie ... 8) ...

Za chwilę sam będziesz miał takie widoczki :cool: , no może ciut inne, ale generalnie podobne :D
A my - za 3 miechy 8O
tony montana napisał(a):Nadrabiam, bo jednak ponad 10 dni mnie nie było

Po przerwie nieco podgoniliśmy, ale kto wie czy znów się zastój nie pojawi bo G+ zaprezentowało swoją NEW VERSION i powiem że lekko nie będzie :? . Rozgryzamy póki co.
Sycylia "się czyta" rzecz oczywista :D

tony montana napisał(a):widzę tam kilka malutkich słodkich plażyczek, w sam raz na kąpiel :)

Super te niebieskie doniczki i krzesełka :)

Zestaw amorgoskich kotów - idelalny! :)

Sielskie krajobrazy...

Grecja.... :cool:

Pozdrawiam :D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.01.2017 22:15

kulka53 napisał(a):Za chwilę sam będziesz miał takie widoczki , no może ciut inne, ale generalnie podobne


... sam jestem ciekaw jak to będzie z tymi widoczkami, które głównie od pogody są uzależnione ... :roll: ...

kulka53 napisał(a):A my - za 3 miechy


... no właśnie jeszcze tylko majówkę mamy do zagospodarowania ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.01.2017 23:02

kulka53 napisał(a): ale kto wie czy znów się zastój nie pojawi bo G+ zaprezentowało swoją NEW VERSION i powiem że lekko nie będzie :? . Rozgryzamy póki co.

Nie dobijaj mnie. Dopiero co ogarnęłam tą dotychczasową, a tu znowu po górkę z moimi relacjami.... Mam nadzieję, że we właściwym wątku podpowiecie co i jak, oczywiście to gorąca prośba do Małgosi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 533
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone