Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Użytkownik usunięty
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2016 01:34

Fotogeniczny ten wrak ;-)
Ostatnio edytowano 23.11.2016 12:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 23.11.2016 11:49

kmichal napisał(a):... zaliczam go razem z Wami ... :lol: ...


...ja też...Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2016 19:59

ajdadi napisał(a):
kmichal napisał(a):... zaliczam go razem z Wami ... :lol: ...

...ja też...Pozdrawiam

Liczna grupka zwiedza z nami Amorgos :) , podobna już wyspę zwiedziła wcześniej osobiście... popularna się staje :cool:

tiwa napisał(a):Okropne te śmieci :cry: . Pływanie przy takim wraku dostarcza trochę adrenaliny, ale przyjemne nie jest :? .
A wraku na Zakynthosie nie widzieliście :?: .

Po raz pierwszy widzieliśmy w Grecji aż tak zaśmieconą zatoczkę... gdyby jeszcze były to śmieci wyrzucone przez morze to jeszcze można by to przeboleć, ale wyraźnie było widać, że niektóre nie znalazły się tam przypadkiem :?
Wrak na Zakynthos widzieliśmy... na zdjęciach :cool: . Nie byliśmy na tej wyspie i na razie tego kierunku raczej nie obieramy, jeśli już to Korfu będzie prędzej.

longtom napisał(a):O wraku na Milosie zapomniałeś. :)

Masz rację, zapomniałem :? , tak czułem że coś jeszcze było...
Pamiętam że na zdjęciach kogoś z Was (Twoich, Danusi albo Krzysztofa-Tiwy) też widziałem ten miloski wrak i wyglądał już dużo mniej okazale niż myśmy widzieli będąc na wyspie. Być może teraz zniknął już zupełnie pod wodą :roll: .

piekara114 napisał(a):Fajna ta zatoczka z wrakiem (jako całość oczywiście, np bo szczegóły już nie zachęcają). Wrak wkomponował się kolorystycznie wśród otaczające skały...

eystrasalt napisał(a):Fotogeniczny ten wrak ;-)

Dla nas zagadką było jak ten statek się tam w ogóle znalazł... zatoczka jak widać jest mała i wąska a on stoi naprawdę blisko brzegu. Jakie to fale go tam zepchnęły... :roll:
W każdym razie na pewno stanowi jedną z atrakcji Amorgos :)

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.11.2016 20:28

Fakt, atrakcja to jest :) , a znając mojego Grześka wiem, że jeśli kiedyś tam dotrzemy , to na pewno - pomimo :roll: śmieci na brzegu - snurkowania przy wraku sobie nie odmówi :wink: . No chyba że akurat wówczas trafilibyśmy na :roll: duże fale, tak jak było na miloskim Sarakiniko. Póki co, "zaliczył" wrak koło kreteńskiej wysepki Gramvousa (ale nie miał wtedy podwodnego aparatu) i zatopione już całkiem żelastwo w Chorwacji (tam na najlepsze podwodne fotki załapała się nasza Gocha) - ale w obu przypadkach, w pobliżu nie było śmieci.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2016 08:02

dangol napisał(a):znając mojego Grześka wiem, że jeśli kiedyś tam dotrzemy , to na pewno - pomimo :roll: śmieci na brzegu - snurkowania przy wraku sobie nie odmówi :wink: .

Nie znam się na snurkowaniu, ale wydaje mi się, że obecność śmieci zwłaszcza na brzegu to sprawa raczej drugorzędna :roll: , zresztą do tego czasu może ich już nie będzie? :) .
Co do dużych fal, to chyba nie ma takiej obawy, bo zatoczka jest wąska, przy Sarakiniko morze jest zdecydowanie bardziej otwarte.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2016 12:56

16 września, piątek c.d.

Mijamy osadę Kalotaritissa składającą się z może kilkunastu domostw i zanim pojedziemy dalej w głąb wyspy zatrzymamy się na chwilę przy dawnym monastyrze z kościołem Agia Paraskiewi. Wczoraj przejeżdżaliśmy pod nim ale było już późno i ciemnawo, poprzyglądamy się więc dziś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce na pewno pełni funkcje religijne, ale odnieśliśmy wrażenie, że w części zabudowań ktoś mieszka na stałe, suszyło się pranie, słychać było odgłosy krzątania. Wszystkie zabudowania są raczej nowoczesne, przynajmniej tak wyglądają, sam kościół również. Zresztą był zamknięty więc nawet nie zajrzeliśmy do środka…nie zrobiło na nas to miejsce żadnego wrażenia, po prostu było nijakie. Ale :idea: w kraniku była woda, także gdyby coś wiemy gdzie po nią przyjechać :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieopodal jest mały cmentarzyk z kapliczką

Obrazek

Droga do zatoczki z rajską plażą :cool: (Paradise Beach) gdzie podjechaliśmy wczoraj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2016 12:56

No to jedziemy dalej, ale znów niedaleko. Po może pół kilometra, tuż przed kolejną osadą – Kolofana - skręcamy z głównej asfaltówki na szutrówkę wiodącą na północ. Niespełna 2 kilometry i jesteśmy na miejscu, w zatoce Kato Kambos.

Zatoczkę widziałem na zdjęciach, raczej nie nadaje się do plażowania, ale skoro zwiedzamy to trzeba było też i tu przyjechać :) .

Nawet całkiem tu ładnie.

Obrazek

Obrazek

Przy kamienistym nabrzeżu stoi mała kapliczka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zajrzeliśmy do środka

Obrazek

Obrazek

Nabrzeże dawniej służyło też chyba jako dojazd do tego domku ( i jeszcze jednego kawałek dalej) ale teraz kiepsko to widzę :?

Obrazek

O tam :?

Obrazek

Zatoczka w ogóle jest dość nietypowa bo nie ma tu plaży, ale na pewno jest dość ciekawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niewątpliwą zaletą jest możliwość zostawienia auta w cieniu :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można zostawić auto, tylko po co? . Nie spędziliśmy tu wiele czasu, może pół godziny. Na pewno plusem tego miejsca jest to, że nikogo tam nie ma :) i jest na tyle ustronne że nadaje się na samochodowy nocleg :cool: .

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.11.2016 13:09

kulka53 napisał(a):Nawet całkiem tu ładnie.


... zatoczka faktycznie prezentuje się okazale, szkoda tylko, że plaży brak ... :roll: ... ale widoczki oraz brak tłumów i tak zachęcają do odwiedzenia tego miejsca ... :) ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 24.11.2016 22:23

Właśnie takie miejsca bardzo lubię :) . Cisza, czysta, spokojna woda i jest gdzie rozłożyć leżaczek :lol:
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.11.2016 10:08

kmichal napisał(a):... zatoczka faktycznie prezentuje się okazale, szkoda tylko, że plaży brak ... :roll: ... ale widoczki oraz brak tłumów i tak zachęcają do odwiedzenia tego miejsca ... :) ...

Na upartego można tam poplażować i się wykąpać ale bardziej gdzieś z boku jeśli komuś kamyki niestraszne :)

tiwa napisał(a):Właśnie takie miejsca bardzo lubię :) . Cisza, czysta, spokojna woda i jest gdzie rozłożyć leżaczek :lol:

No właśnie z tym leżaczkiem byłby chyba kłopot, wg mnie to miejsce się raczej do tego nie nadaje :roll: . Bo ciszy i spokoju, zwłaszcza po sezonie nie powinno brakować :) . A woda spokojna, bo zatoka jest długa i płytka, mocno wiało a fal praktycznie już tam nie było.

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.11.2016 12:29

Trochę prowiantu Wam zorganizowałem. :P

20161125_192127.jpg


pzdr :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.11.2016 12:36

longtom napisał(a):Trochę prowiantu Wam zorganizowałem.


... Tomek to zawsze jakieś pyszności znajdzie ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.11.2016 12:39

Szok, że ta kapliczka PRAWIE W WODZIE stoi....
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2016 15:43

tony montana napisał(a):Szok, że ta kapliczka PRAWIE W WODZIE stoi....
:papa:


Na to samo zwróciłam uwagę 8O
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.11.2016 20:04

longtom napisał(a):Trochę prowiantu Wam zorganizowałem. :P

kmichal napisał(a):... Tomek to zawsze jakieś pyszności znajdzie ... :mrgreen: ...

A ja właśnie dokończyłem taką paczuszkę.... :oczko_usmiech: (też niezłą)
kulki.jpg


Te Tomkowe O!Kulki znamy i skoro już ich temat wypłynął :wink: to powiem, że są to Kulki co najmniej bardzo pamiątkowe (powiedzieć kultowe to trochę byłoby już jednak przesadą :wink: ) jako że wcinaliśmy je wracając spod Poznania z przedzakupowych oględzin LUNY :mrgreen:

tony montana napisał(a):Szok, że ta kapliczka PRAWIE W WODZIE stoi....

piekara114 napisał(a):Na to samo zwróciłam uwagę 8O

Hmm, w sumie prawda :roll:
Trudno mi jednak orzec tak na 100% (bo z Grekami to nigdy nic nie wiadomo) co było tu pierwsze... czy kapliczka czy woda 8O :roll: :D

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 525
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone