Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.11.2016 10:47

kulka53 napisał(a):
.......... przekręcam kluczyk i …. cisza 8O :idea: :? :?: :!: . No to ładnie... rozładowaliśmy jednak akumulator, ............

................ na pewno nie możemy tak bezkarnie zostawiać działającej lodówki na długie godziny, albo... zawsze zostawiać auto „z górki” ................




I co? człowiek się nawet nie chce uczyć na własnym przykładzie? :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.11.2016 17:47

8O CUDNIE 8)
nie wiem dlaczego sardyńskie plaże mają miano najpiękniejszych w Europie, skoro w Grecji są równie piękne (Cyklady, Kreta, Lefkada...)


Obrazek


jak pierwszy raz przeglądałem te zdjęcia na smartfonie, to myślałem, że to zdjęcie z małej jaskini przez otwór górny, a w tle są chmury na niebie :D
Fajne miejsce!

pozdrawiam,
Michał
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.11.2016 18:02

kulka53 napisał(a):Obrazek

Diabelskie oko i diabelska "zupka" dla mnie też super :!: :D

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.11.2016 19:02

mysza73 napisał(a):OBŁĘD :hearts: :hearts: :hearts:

Mniej więcej takie właśnie mieliśmy odczucia co do tej wody :cool:

marze_na napisał(a):A do tego piaszczysta :!:

O, tak :idea: :mrgreen: , to zdecydowanie podstawa :D

piekara114 napisał(a):Po raz kolejny to piszę, ta wyspa zapiera dech.... OBŁĘDNA... a żwirkowe i skaliste plaże super...

Tak, tak... wiemy, że istnieją miłośnicy żwirku (rozumiemy), kamieni i skał (tego już nie za bardzo :wink: ).
Na szczęście Grecja, a także i sama Koufonissi ma wszystkim coś fajnego do zaproponowania....

kmichal napisał(a):... trudno się nie zgodzić ... 8) ... nieźle daje po oczach ... :lol: ...

Trochę żałowaliśmy, że już mieliśmy kupione bilety na prom.... :wink:

Darkos napisał(a):I co? człowiek się nawet nie chce uczyć na własnym przykładzie? :wink:

Sądziliśmy, że to tylko jednostkowy przypadek i znane środki zaradcze wystarczą :wink:
Do pewnego momentu tak właśnie było .... :?
Solar by się przydał :cool:
Mikeee napisał(a):8O CUDNIE 8)
nie wiem dlaczego sardyńskie plaże mają miano najpiękniejszych w Europie, skoro w Grecji są równie piękne (Cyklady, Kreta, Lefkada...)

Sardyńskie są naprawdę niezłe (Chia, Piscinas, Is Arutas, San Teodoro, Pistis, Porto Pino, Villasimius i pewnie jeszcze wiele innych), ale jak dla nas, nie ma jak Grecja pod wieloma innymi względami. Na Cykladach bywa różnie, są wyspy oferujące naprawdę piękne plaże i te z mniej atrakcyjnymi, ale i tak na każdej można znaleźć coś dla siebie. Ale przecież i na kontynencie jest nieźle :idea:

Mikeee napisał(a):jak pierwszy raz przeglądałem te zdjęcia na smartfonie, to myślałem, że to zdjęcie z małej jaskini przez otwór górny, a w tle są chmury na niebie :D
Fajne miejsce!

longtom napisał(a):Diabelskie oko i diabelska "zupka" dla mnie też super :!: :D

Niby nic takiego, ale ciekawostka jest... :D
Dźwięki też wydaje :wink:

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.11.2016 16:07

kulka53 napisał(a):Gdy ktoś o nim nie wie, łatwo można to miejsce przegapić, ale my wiedzieliśmy że coś takiego gdzieś tutaj jest – dzięki KOL :D :papa: . Tylko musieliśmy się przejść i znaleźć.


Nie ma za co :D. Ja trafiłem tam dopiero podczas drugiej wizyty na wyspie, fajne miejsce.
Kiedy tak oglądam Wasze zdjęcia, to myślę, że chętnie pojechałbym na Koufonissi po raz trzeci.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.11.2016 08:41

KOL napisał(a):Nie ma za co :D. Ja trafiłem tam dopiero podczas drugiej wizyty na wyspie, fajne miejsce.

Tak, właśnie pamiętałem o tym i dlatego my postanowiliśmy zaliczyć je już za pierwszym razem :cool:
KOL napisał(a):Kiedy tak oglądam Wasze zdjęcia, to myślę, że chętnie pojechałbym na Koufonissi po raz trzeci.

Bardzo jest prawdopodobne, że to właśnie Koufonissi będzie pierwszą grecką wyspą na którą jednak wrócimy :idea: :D

Może jednak znajdziesz trochę czasu na relację z tegorocznej podróży....?

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.11.2016 09:22

kulka53 napisał(a):Może jednak znajdziesz trochę czasu na relację z tegorocznej podróży....?


Coś tam "skrobnę" niebawem, z tym, że jak chyba pisałem wcześniej, ten wyjazd był zdecydowanie inny niż poprzednie, przede wszystkim duuuużo krótszy. Powoli odtwarzam też relację z 2013 roku (m.in. z Koufonissi) bo, jak wiecie, jakiś czas temu zdjęcia z Imageshack zniknęły.

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.11.2016 12:21

kmichal napisał(a):... nieźle daje po oczach ... :lol: ...


...i to jeszcze jak... 8) Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.11.2016 16:33

KOL napisał(a):Coś tam "skrobnę" niebawem, z tym, że jak chyba pisałem wcześniej, ten wyjazd był zdecydowanie inny niż poprzednie, przede wszystkim duuuużo krótszy.

Czyżby... samolotem? :roll: :)
Jaki by nie był, chętnie poczytamy i pooglądamy :idea: , czekamy zatem.
KOL napisał(a):Powoli odtwarzam też relację z 2013 roku (m.in. z Koufonissi) bo, jak wiecie, jakiś czas temu zdjęcia z Imageshack zniknęły.

Nas też to raczej czeka... właśnie niedawno zauważyliśmy, że część zdjęć z relacji z 2012 (z Peloponezu i Milos) zniknęła :? .

ajdadi napisał(a):
kmichal napisał(a):... nieźle daje po oczach ... :lol: ...

...i to jeszcze jak... 8)

:D , poza Lefkadą i Kefalonią w Grecji tylko na Koufonissi zetknęliśmy się z takim kolorem...

Pozdrawiam
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.11.2016 21:30

RANY ! Ale ta Grecja jest piękna :D .
Mam nadzieję, że wiele jej jeszcze zobaczę... Tym bardziej, że przewodniki gotowe. Kulkowe przewodniki oczywiście :D .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2016 09:05

Potter napisał(a):RANY ! Ale ta Grecja jest piękna :D .

No cóż... nie będę zaprzeczał (i wcale nie przez grzeczność :wink: ) :D
Potter napisał(a):Mam nadzieję, że wiele jej jeszcze zobaczę... Tym bardziej, że przewodniki gotowe. Kulkowe przewodniki oczywiście :D .

My też mamy nadzieję zobaczyć jej jak najwięcej, a i wracać tam, gdzie najbardziej się nam spodobało :cool: (czego i Tobie i wszystkim zaglądającym życzymy :idea: ) :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2016 09:06

15 września, czwartek

Dzisiejszy poranek był kopią wczorajszego… dość mocny wiatr, ale ciepełko bardzo miłe, do tego spokój i cisza na cypelku. Śniadanie pochłonięte, rzeczy spakowane, dziś będziemy opuszczać Koufonissi, ale dopiero popołudniu, także trochę czasu jeszcze tu mamy :) . Żeby nie spędzać go tylko i wyłącznie na plaży, odwiedzimy jeszcze jedno miejsce, a nawet jak się w trakcie okazało – nawet dwa :cool: .

Przy porcie stoi wielka tablica z mapką wyspy, zaraz pierwszego dnia przyjrzałem się jej i zaznaczono na niej możliwe piesze wycieczki po Koufonissi. Wyspa jest tak mała, że nawet przy najszczerszych chęciach zbyt wielu wycieczek odbyć się tu nie da :wink: , ale tę jedną uznaliśmy że można, czemu nie… zwłaszcza, że to nie więcej niż pół kilometra :lol: . Zatem, idziemy do kapliczki – Profitis Ilias :idea: .

Początek zapowiadał się nieźle, nawet widząc taką nawierzchnię uznaliśmy, że podjedziemy sobie autem :cool:

Obrazek

…ale betonowy, stromy fragment okazał się króciutki, więc poszliśmy pieszo :D

Obrazek

Za to mogliśmy się poprzyglądać co wokół widać :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hm, to chyba już :wink:

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2016 09:07

Na Koufonissi nie ma typowych, cykladzkich kapliczek porozrzucanych wszędzie… toteż trzeba się zadowolić taką oto twórczością :) na wolnym powietrzu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten element wygląda jak jakaś antyczna kolumna, czyżby przywieziona z Keros? :wink:

Obrazek

Czyli – stamtąd.

Obrazek

No dobrze, wiele do oglądania tu nie ma, a dróżka prowadzi jeszcze dalej i wyżej, to co, pójdziemy?

Obrazek

Poszliśmy :)

Obrazek

…by przyjrzeć się opuszczonej szopce :wink:

Obrazek

Urginie też tu są :idea:

Obrazek

Obrazek

I takie czerwone kulki.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2016 09:07

Jakieś tam widoki się otworzyły…Kato Koufonissi

Obrazek

I na drugą stronę – zatoczka po północnej stronie. Kamienista… do niej też zaznaczono ścieżkę, ale uznaliśmy że nie ma po co tam iść.

Obrazek

Na horyzoncie Donoussa.

Obrazek

Znajdowaliśmy się właśnie w partiach szczytowych najwyższego masywu wyspy :wink: - Vardia o porażającej wysokości 113 m. n.p.m. 8O :wink: . Skoro mamy tak blisko, zdobądźmy ten szczyt :idea: :D

Idziemy po bezdrożach…

Obrazek

Kolejno – Kato Koufonissi, Schinoussa, Iraklia, Ios.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2016 09:08

Doszliśmy :idea:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze wyżej niż najwyżej :wink:

Obrazek

Na szczycie jest typowo po grecku jakiś niedokończony betonowy magazyn (stwierdziłem, że to na pewno będzie schronisko górskie :wink: ) i nic poza tym. Ostatnie fotki w kierunku Chory i możemy wracać.

Obrazek

Obrazek

Zanim wsiedliśmy do auta – jeszcze parę koufonisskich kominów i nie tylko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dotarła tu też słynna ceramika z Sifnos :D

Obrazek

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 521
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone