Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.10.2016 07:05

ajdadi napisał(a):Dzienna sesja przy klifach jak i plaża...pierwsza klasa .Pozdrawiam

dangol napisał(a):PIĘKNIE :!: No ale jakże mogłoby być inaczej :?:

Też tak myślę... to w końcu Grecja (wyspiarska) jest :idea: :)

Twórcy tego teledysku też ją wybrali :cool:
Piosenkę jakby co można wyciszyć :wink:

Kto wie gdzie to? :)

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.10.2016 10:11

Kolor wody na plaży Pori obłędny.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 24.10.2016 14:41

kulka53 napisał(a):
Kto wie gdzie to? :)

stawiam na Milos...

piękne miejsca pokazujecie. Nigdy nie będę w stanie odwiedzić tych wszystkich wysp, które Wy odwiedziliście i jeszcze pewnie odwiedzicie, ale zaświtał mi w głowie taki pomysł, żeby wybrać kilka i odwiedzić je podczas jednego wyjazdu. Ta relacja zdecydowanie mi w tym pomoże 8)

pozdrawiam,
Michał
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.10.2016 21:32

... Waszą Grecję mogę podziwiać bez końca ... :D ... fajne te kolorowe krzesełka ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.10.2016 07:59

piekara114 napisał(a):Kolor wody na plaży Pori obłędny.

:cool:
To także cecha innych koufonisskich plaż, choć faktycznie na Pori chyba było to najbardziej widoczne.
Mikeee napisał(a):stawiam na Milos...

Zgadza się, zagadka nie była trudna myślę :)

Mikeee napisał(a):piękne miejsca pokazujecie. Nigdy nie będę w stanie odwiedzić tych wszystkich wysp, które Wy odwiedziliście i jeszcze pewnie odwiedzicie, ale zaświtał mi w głowie taki pomysł, żeby wybrać kilka i odwiedzić je podczas jednego wyjazdu. Ta relacja zdecydowanie mi w tym pomoże 8)

Ta relacja po to jest ... (zresztą cały ten wątek ku temu służył i ma służyć) :)
A my, po prostu w Grecji a zwłaszcza na jej wyspach znaleźliśmy swoje miejsce...

Wybór najfajniejszych wysp to jedno, a połączenie ich kursującymi pomiędzy nimi wcale nie tak często promami to drugie :wink: . Co prawda w sezonie sztuka dokonania tego by wszystko pasowało jest z pewnością łatwiejsza, ale wciąż nie aż tak banalna. A do tego trzeba się też liczyć z kosztami :roll: .

kmichal napisał(a):... Waszą Grecję mogę podziwiać bez końca ... :D ... fajne te kolorowe krzesełka ... 8) ...

Jako że mamy zamiar wyjeżdżać tam rok w rok (może się uda), to jest spora szansa na to "bez końca" :wink: :lol:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.10.2016 13:17

14 września, środa c.d.

Wczoraj popołudniu tędy przejeżdżaliśmy....

Obrazek

Teraz krzesełka i stoliki są poskładane ale wczoraj ciekawie usytuowana tawerna była czynna a kilka kobiet przyglądało się nam intensywnie. Teraz nikt się nam nie przygląda, to raczej my jesteśmy obserwatorami :) .

Fajne miejsce, 3 w jednym (a z tawerną nawet 4 :) ) - „stocznia” , wiatrak i kapliczka (jak się okazało z malutkim cmentarzem).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczególnie stocznia remontowa wzbudziła nasz podziw :cool: , wśród kilku wyciągniętych na brzeg łodzi kręcił się jeden facet i postukiwał od czasu do czasu młotkiem. Ciekawiło nas czy jest on jedynym pracownikiem w tym miejscu? :wink: .

Obrazek

Ta łódeczka mniejsza, może łatwiej było ją wyremontować :lol:

Obrazek

Po drugiej stronie zatoczki, czyli tej od której przyszliśmy wzgórze porastają apartamentowce.

Obrazek

Tak dużo gości tu bywa? W sezonie, możliwe. (Ciekawy design oświetlenia :cool: )

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.10.2016 13:18

Efektownie odnowiony wiatrak okazał się być... apartamentem :D

Obrazek

Widać, że często tu wieje :roll:

Obrazek

Kościółek trochę kanciasty, z przodu ładniej się prezentował.

Obrazek

Fajne miejsce na wakacje? Położenie niezłe, widoki też... ale z drugiej strony tak trochę mało intymnie, no i przy drodze na cmentarz :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chociaż... może można przejść nad tym do porządku, mając pod bokiem taką plażyczkę :) .

Obrazek

Obrazek

Na tej drugiej ktoś się już zainstalował :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.10.2016 13:18

Na cmentarzu, podobnie jak na Schinoussie. Jest malusieńki i tradycyjnie jest też tu budyneczek ze skrzynkami :roll: .

Swoją drogą ciekawy Grecy mają zwyczaj....

Obrazek

To był grób całkiem młodego jeszcze człowieka, ale jednak nie dziecka :roll: .

Obrazek

Tu jakiś żołnierz ?

Obrazek

Na innym nagrobku taki ptak zasiadł...

Obrazek

Trzeba przyznać, że tych kilkanaście grobów było wyjątkowo jak na Grecję bogatych i zadbanych. A wszystko w otoczeniu wciąż kwitnących oleandrów.

Obrazek

Obrazek

Naxos z perspektywy Małych Cyklad wygląda jak stały ląd :roll:

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.10.2016 13:19

Wracamy już powoli do auta...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugi wiatrak, w najwyższym punkcie ponad Chorą (choć wciąż jest to bardzo niewysoko nad morzem). Tu z kolei działa jako element dobrze wyglądającej tawerny :) .

Obrazek

Obrazek

O, przepraszam, to cocktail bar Mylos :cool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogóle w tym miejscu, wzdłuż tej uliczki jest ich kilka, wyglądają na bardzo dobrze prosperujące, choć o tej porze w środku upalnego dnia są nieczynne. Może to z powodu niezłego usytuowania z takim widokiem? (choć pierwszy plan zdaje się przeczyć tej tezie :wink: )

Obrazek

W tym budynku na zdjeciu powyżej jest największy chyba na wyspie market oraz tawerna w której wczoraj pytałem się o kupno biletów. Stoi on naprzeciwko miejsca do którego przybijają promy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolor wody – cudowny... Małgosia zupełnie straciła głowę dla tego widoku i dla Koufonissi. A jeszcze dziś za jakiś czas okaże się, że można będzie jeszcze bardziej tę wyspę docenić :) .

Obrazek

Obrazek

W tym przypadku stwierdziliśmy, że plażę miejską można by trochę lepiej oddzielić od głównej ulicy na wyspie, a tę z kolei trochę wyremontować :cool:

Obrazek

Tuż obok na zarośniętym placu zostawiliśmy (niestety w słońcu) auto... zanim odjedziemy jeszcze popatrzmy na ślicznego kotka :cool: .

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 25.10.2016 14:37

kulka53 napisał(a):14 września, środa c.d.


Obrazek



Zabrałem z auta ręczniki, zrzuciliśmy ciuchy i wleźliśmy do tej obłędnej wody... może nie gorącej, ale długo płytkiej i w tym kolorze... nie mogliśmy sobie podarować długiej porannej kąpieli. To już powoli staje się na tych wakacjach normą :cool: .


Oj zazdroszczę tej kąpieli w takim lazurze, też bym aktualnie wskoczyła popływać 8)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.10.2016 14:55

kulka53 napisał(a):Widać, że często tu wieje


... nie wiedziałem, że Grecy są aż tak oszczędni, ale żeby na własną flagę oszczędzać materiał to już lekka przesada ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.10.2016 16:48

Z każdym odcinkiem ta wyspa coraz bardziej mi się podoba...

źle, źle, źle.... jeszcze bardziej, mocnej mi się podoba :D
Ostatnio edytowano 25.10.2016 20:34 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.10.2016 16:52

kmichal napisał(a):... nie wiedziałem, że Grecy są aż tak oszczędni...


...no przecież w Helladzie podobno wielki kryzys jest... :wink: Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2016 09:47

trinity napisał(a):Oj zazdroszczę tej kąpieli w takim lazurze, też bym aktualnie wskoczyła popływać 8)

W sumie na Sardynii też podobne kolorki się trafiają :)
Ale ten jednak był jakoś najbardziej taki jak trzeba, no i pogoda trochę lepsza a woda cieplejsza :cool:
Aktualnie raczej się nie da... trzeba dobrze zaplanować następny rok :wink:

kmichal napisał(a): ... nie wiedziałem, że Grecy są aż tak oszczędni, ale żeby na własną flagę oszczędzać materiał to już lekka przesada ... :wink: ...

To jednak wyjątek, tak zniszczonej flagi chyba nigdy nie widzieliśmy. Biorąc pod uwagę wiatry, producenci flag w sumie powinni być jednymi z najbogatszych ludzi w GR :lol:
ajdadi napisał(a):..no przecież w Helladzie podobno wielki kryzys jest... :wink:

Bo ci producenci podatków nie płacą :wink:

piekara114 napisał(a):Z każdym odcinkiem ta wyspa coraz bardziej mi się podoba...

źle, źle, źle.... jeszcze bardziej, mocnej mi się podoba :D

Parę odcinków jeszcze się pojawi :cool:
No i możliwe że w przyszłym roku też :wink:

Pozdrawiam :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.10.2016 15:27

kulka53 napisał(a):Twórcy tego teledysku też ją wybrali :cool:
Za wiele wyspy nie pokazali :( , ale i tak przyjemnie było popatrzeć. :)

pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 519
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone