Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.10.2016 19:23

mysza73 napisał(a):na moim koncie jest dopiero jedna grecka wyspa, ale już pracuję nad tym, żeby ten wynik poprawić :oczko_usmiech:

To na Thirassię się nie wybrałyście? Byłyby już dwie :cool:
Coś czuję że się Santorini spodobała :D
Następna wyspa jeszcze w tym roku? :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13061
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2016 19:39

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):na moim koncie jest dopiero jedna grecka wyspa, ale już pracuję nad tym, żeby ten wynik poprawić :oczko_usmiech:

Coś czuję że się Santorini spodobała :D

No raczej :oczko_usmiech: ,
ale i Ateni i mnie i Potter zaskoczyły na plus :mrgreen: , a tak bez entuzjazmu do nich podchodziłam :oops:
kulka53 napisał(a):Następna wyspa jeszcze w tym roku? :wink:

Najchętniej jutro bym pojechała, bo to zimno i deszcz mnie dobiją :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.10.2016 19:43

mysza73 napisał(a):bo to zimno i deszcz mnie dobiją :evil:

To żebyś się nie dobiła, to zacznij pisać relację....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.10.2016 19:45

mysza73 napisał(a):ale i Ateni i mnie i Potter zaskoczyły na plus :mrgreen: , a tak bez entuzjazmu do nich podchodziłam :oops:

Ateny są ... dość specyficzne :mrgreen:
Myśmy też w tym roku nieco poszerzyli wiedzę o nich :lol:
Bardzo ciekawy jestem wrażeń... :cool:

piekara114 napisał(a):zacznij pisać relację....


Popieram :idea: :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13061
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.10.2016 20:15

kulka53 napisał(a):
mysza73 napisał(a):ale i Ateny i mnie i Potter zaskoczyły na plus :mrgreen: , a tak bez entuzjazmu do nich podchodziłam :oops:

Ateny są ... dość specyficzne :mrgreen:
Myśmy też w tym roku nieco poszerzyli wiedzę o nich :lol:
Bardzo ciekawy jestem wrażeń... :cool:

Wrażeń mam(y) dość dużo ... :mrgreen:


kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):zacznij pisać relację....


Popieram :idea: :D

Trzeba się najpierw przez zdjęcia jakoś przekopać :wink: ,
może Potter zacznie ... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.10.2016 20:50

mysza73 napisał(a):może Potter zacznie ... :oczko_usmiech:
W cuda nie wierzę :mrgreen: , Potter niech Korfu kończy, Ty zacznij wspólną Gr, a Potter dołączy...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.10.2016 21:26

kulka53 napisał(a):Koufonissi, nasza wyspa nr 26


... cały czas jestem z Wami ... 8) ... nieco z tyłu, ale podziwiam, podziwiam ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.10.2016 14:15

mysza73 napisał(a):Trzeba się najpierw przez zdjęcia jakoś przekopać :wink: ,
może Potter zacznie ... :oczko_usmiech:


Ja nic nie piszę. Po pierwsze zdjęć mam dużo mniej niż myślałam :evil: , po drugie jak tak na nie patrzę to zupełnie nie widzę tego co widziałam :evil: ... Aparat do bani i fotograf do dooopy :evil: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 15:19

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):Trzeba się najpierw przez zdjęcia jakoś przekopać :wink: ,
może Potter zacznie ... :oczko_usmiech:


Ja nic nie piszę. Po pierwsze zdjęć mam dużo mniej niż myślałam :evil: , po drugie jak tak na nie patrzę to zupełnie nie widzę tego co widziałam :evil: ... Aparat do bani i fotograf do dooopy :evil: .



W sytuacji problemu zdjęć u Potter proponuję: Potter pisze relację, a Mysza uzupełnia zdjęciami :mrgreen: I problem rozwiązany.
I na cd. Korfu czekamy
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.10.2016 15:30

kulka53 napisał(a): Kocham wjeżdżać tyłem na promy :roll: , czasem nie ma wyjścia.


...raz miałem możliwość wjazdu na prom w Grecji tyłem...i trochę stresujące to jest...nie powiem...
Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.10.2016 12:42

ajdadi napisał(a):
kulka53 napisał(a): Kocham wjeżdżać tyłem na promy :roll: , czasem nie ma wyjścia.


...raz miałem możliwość wjazdu na prom w Grecji tyłem...i trochę stresujące to jest...nie powiem...

Oj jest :cool: , zwłaszcza gdy nikt z kłębiącego się u wejścia tłumu specjalnie nie zwraca uwagi na cofające auto :? , facet z obsługi uważa, że jak pomacha rękami i pogada po grecku to wjadę jak po maśle, a wysokość progu pozostaje do ostatniej chwili niewiadomą :lol:
Niemniej, jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było :wink:

kmichal napisał(a):... cały czas jestem z Wami ... 8) ... nieco z tyłu, ale podziwiam, podziwiam ... :wink: ...

Ostatni będą pierwszymi :wink: , a poważnie to fajnie :)
Co nieco do podziwiania się jeszcze znajdzie :cool: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.10.2016 12:53

13 września, wtorek c.d.

A więc Koufonissi…. dlaczego ona jako ten drugi wybór? Choć to może źle powiedziane, bo akurat właśnie na nią najbardziej z Małych Cyklad pojechać chcieliśmy, Schinoussa była można powiedzieć „wypełniaczem” :wink: . Zatem, dlaczego? . Ponieważ – jest mało górzysta (bardzo mało :wink: ) , ma ładne plaże, ale co najważniejsze – ma fajne klify… to właśnie zapamiętałem najbardziej z wcześniejszych opisów które dane było mi czytać.

Obrazek

Tak poza tym jest to najmniejsza wysepka na jakiej byliśmy, ma zaledwie niespełna 6 km.kw. , za to mieszka na niej aż 400 osób. W ostatnich latach mocno rozwinęła się turystycznie… ale liczyliśmy na to, że poza sezonem nie będzie tego tak widać.

No dobrze… jednak widać. Może aż tak strasznie dużo ludzi z naszego promu nie wysiadło, ale byli to prawie wszyscy jego pasażerowie, a w porcie ogólnie panował spory ruch i rozgardiasz. Zjechaliśmy na ląd, (przodem, więc było łatwiej :wink: ) i nauczeni doświadczeniem ze Schinoussy postanowiliśmy dowiedzieć się od razu czegoś o biletach. Tym razem byliśmy już zdecydowani kiedy będziemy wyspę opuszczać, tak więc najlepiej byłoby je od razu nabyć. Spytałem młodego kelnera w jedynej portowej restauracji (jest tam też market) o to gdzie można bilety kupić, wskazał mi drogę i opisał jak dojść… po około 10 minutach wróciłem co prawda nieco zubożony finansowo, ale radośnie powiewając zadrukowanymi kawałkami papieru dzięki którym będziemy mogli Koufonissi opuścić. No a poza tym mocno pozytywnie nastawiony do urody koufonisskiej stolicy… nie jest to może cud świata, ale w porównaniu ze stolicą sąsiadki wygrywa bez trudu.

W tym czasie prom popłynął dalej…

Obrazek

Dla zobrazowania proporcji :wink:

Obrazek

Ok, bilety mamy, wydrukowaną mapkę także, wynika z niej, że do przejechania jest tutaj jeszcze mniej dróg niż na Schinoussie :cool: . Jest godzina mniej więcej 16, słońce jeszcze dość wysoko… to co, zwiedzamy od razu? Jasne :idea: .

Na początek to co widać na na miejskiej plaży w okolicy.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.10.2016 12:54

Na razie się jednak na tym nie skupiliśmy, odpaliłem Lunę i skierowaliśmy się dokładnie w przeciwną stronę – na zachód.

Chwilę później….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całkiem sympatyczne, żwirkowe plażyczki o znanej z Milos złotawej kolorystyce, kotwicowisko dla kolorowych łódeczek i wiatrak wraz z kapliczką… już nam się podoba :cool: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.10.2016 12:55

Zatoczka z łódkami zatrzymała nas na dłuższą chwilę :idea: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce z którego zrobiliśmy kolejne 2 zdjęcia mogłoby posłużyć nam za nocleg, poza tym że trochę wiało, było całkiem ok. Ostatecznie jednak wylądowaliśmy zupełnie gdzie indziej.

Obrazek

Obrazek

Koufonisski brzeg…

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże - Małe jest piękne..Grecj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.10.2016 12:56

Ok, jedna z dróg zaliczona, druga, wiodąca przez środek wyspy… też, ale okazało się, że nie ma tam zupełnie nic godnego większej uwagi. Może poza stacją benzynową :wink: ale na szczęście wciąż nie potrzebujemy paliwa. Także nie minęło pół godziny, a my połowę wyspy mamy zjechaną :lol: . To zjedźmy jeszcze na miejską plażę i do portu :idea .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rowery… to chyba pierwsza, i kto wie czy nie jedyna z Cyklad na której jest to najpopularniejszy do wypożyczenia środek transportu :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża jak plaża, miejska, więc dla nas nie nadaje się żadną miarą. Ale nie ukrywam że zarówno piaseczek, jak i kolor wody (niestety, nie bardzo to widać na zdjęciach) jak i okolice zrobiły na nas ogromnie pozytywne wrażenie, które jak się okazało miały się spotęgować jeszcze wielokrotnie…
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 516
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone