Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.08.2014 19:22

Z takiego rejsiku i oczywiście słonecznej pogody całkiem fajna relacja może wyjść

Pozdrawiam

P.S. Do wyspy też się dorzucam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.08.2014 21:04

Lidia K napisał(a): Wyjedziemy na drugi tydzień września.


No to tym razem :roll: nie mamy szans na spotkanie na granicy, chociaż wrześniowy urlop spędzimy w tym samym kraju-RAJU :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 20.08.2014 21:49

DarCro napisał(a):Milos najbardziej mi zapadła w pamięci z tych wysp poprzedzających Santorini.

kulka53 napisał(a):Fourkovouni... zapamiętane głównie z tego, że na tej stromej betonówce spaliłem sprzęgło


Od tego czasu droga zamknięta. :wink:


Ta droga aż tak stroma jest? Z góry (fakt, na dół nie zjeżdżaliśmy) wydawała się zjadliwa. W dodatku utwardzona :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.08.2014 21:22

ajdadi napisał(a):Do wyspy też się dorzucam

Relacja, rzecz jasna jak wyjazd wypali, oczywiście będzie :)

dangol napisał(a):No to tym razem :roll: nie mamy szans na spotkanie na granicy, chociaż wrześniowy urlop spędzimy w tym samym kraju-RAJU :)

Na granicy nie, ale w okolicach Legnickiej jak widać i owszem :cool:
Termin mniej istotny, ważne że kraj właściwy :D

Rzeczywiście nie ma co Tiwie zaśmiecać wątku więc...

dangol napisał(a):Nie miałam pewności, czy to Ty - w końcu "na żywo" widzieliśmy się tylko podczas powrotu z Grecji przed dwoma laty. No ale wtedy było łatwiej :) z rozpoznaniem, bo obok miałeś Małgosię i charakterystyczną Skodzinkę :wink:

Fela aż tak charakterystyczna nie jest, sporo ich jeździ... ale rzeczywiście na greckiej granicy chyba dużo nie bywa :wink: . To już my jesteśmy chyba bardziej charakterystyczni :cool:

dangol napisał(a):Nie pomachałam, po gdybyś to nie był Ty, a ktoś inny, to nie wiem co by sobie :mrgreen: pomyslał o tej, co zaczepia na ulicy faceta, na dokładke młodszego...

Samo machanie to jeszcze nic takiego.... :lol: nawet jeśli ten do którego się machałoby, ma te marne kilka lat mniej :)

dangol napisał(a):Zresztą, o podobnej porze przechodzę tamtędy bardzo często, wracając z pracy. Tak więc, bądź czujny :wink: , jeśli znów się tam znajdziesz około 16-tej.

Ja zaś zwykle wracam nieco wcześniej, po 15, i nieco inną trasą, przez Braniborską. Dawniej rzeczywiście pl. 1 Maja był moim stałym punktem na trasie, ale od kiedy miejsce pracy mi się zmieniło, to i trasa też trochę. W każdym razie, od dziś będę mieć w tym miejscu wzmożoną czujność :D

MCR napisał(a):Ta droga aż tak stroma jest? Z góry (fakt, na dół nie zjeżdżaliśmy) wydawała się zjadliwa. W dodatku utwardzona :)

Ta droga wygląda tak, że ze wzniesienia idzie prosto a potem zakręca o 180 stopni by dojść już do poziomu morza i wioski. Ta pierwsza część jest jeszcze ok, ale zakręt i ta część druga jest mocno stroma :? . Zapędziłem się za zakręt i trochę się przestraszyłem czy potem z dołu podjadę (w końcu jak zawsze ze sporym obciążeniem). Pewnie spokojnie by się dało, no ale.... też uznaliśmy że może nie ma po co się tam autem pchać. Nawracać nie chciałem, za wiele miejsca nie było i postanowiłem ten kawałek do łuku wycofać. No i właśnie wtedy okolicę zasnuł ten charakterystyczny zapaszek przypalonych elementów auta :lol: . Małgosia poszła do Fourkovouni pieszo a ja zostałem poprzyglądać się czy jeszcze się nam ten mało przyjemnie woniejący samochód do czegoś przyda :D

Pozdrawiam :)
Maria z Pogórza
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria z Pogórza » 22.08.2014 08:24

Dzień dobry!
Jakiś czas temu natknęłam się na Wasze relacje z pobytu w Macedonii, opisy, mapki, bardzo mi przypasował ten plan, bo i my chcemy w tym roku wyruszyć do tego kraju, zwiedzanie połączone z wypadami w góry.
I teraz nie potrafię znaleźć tego opisu, proszę o jakieś namiary, jeśli można.
Przepraszam, że pytanie zupełnie nie w temacie greckim.
Pozdrawiam - Maria z Pogórza.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 24.08.2014 13:23

Spis treści Kulki mają na pierwszej stronie tej relacji.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.08.2014 12:47

magicznie...nadrobiłam kilka odcinków do końca już relacji ale wciąż jestem emocjami na Santorini - doskonale wiem co macie na myśli pisząc że zachód jak wszędzie ale magia atmosfery jedyna.
Polecam innym również chociażby dokładnie tak jak opisaliście jako pewne zjawisko, emocje i atmosferę.

Niesamowite że codziennie zbierają się tam tłumy i odprowadzają wzrokiem słońce aż zatopi się w niebieskiej otchłani...i tak każdego dnia na nowo...my obserwowaliśmy to zjawisko w połowie września i tłumy były jeszcze większe ale czuć było wokół te zachwyty, te flesze, ulgę i brawa na koniec...takie wyczekiwania i ach na końcu...z boku wydaje się to śmieszne ale tam ma swoją magię :D

Rejs powrotny odkrył wiele zakątków plażowych, to cenne informacje;).

Odnoszę wrażenie, albo zwyczajnie nie doczytałam ale chyba cel na wrzesień jest na razie nieoficjalnie tylko w Waszych głowach i pozostanie tajemnicą aż do momentu pierwszego odcinka relacji czy może wcześniej podzielicie się planami?:)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 25.08.2014 14:28

Maria z Pogórza napisał(a):Jakiś czas temu natknęłam się na Wasze relacje z pobytu w Macedonii, opisy, mapki, bardzo mi przypasował ten plan, bo i my chcemy w tym roku wyruszyć do tego kraju, zwiedzanie połączone z wypadami w góry.
I teraz nie potrafię znaleźć tego opisu, proszę o jakieś namiary, jeśli można.
Przepraszam, że pytanie zupełnie nie w temacie greckim.
Pozdrawiam - Maria z Pogórza.

Ten wątek zawiera relacje z wyjazdów (jak DarCro napisał na 1 stronie jest spis treści) do kilku krajów bałkańskich ale od następnego roku po Macedonii. W Macedonii byliśmy w 2006 roku. Zdjęcia robiliśmy w większości analogowym aparatem i pierwszą bardzo słabą cyfrówką HP.
Wspominamy czasem ten wyjazd i pokazujemy kilka zdjęć w pierwszej relacji z Czarnogóry ale bez konkretów.

ArliJ napisał(a):Niesamowite że codziennie zbierają się tam tłumy i odprowadzają wzrokiem słońce aż zatopi się w niebieskiej otchłani...i tak każdego dnia na nowo...my obserwowaliśmy to zjawisko w połowie września i tłumy były jeszcze większe ale czuć było wokół te zachwyty, te flesze, ulgę i brawa na koniec...takie wyczekiwania i ach na końcu...z boku wydaje się to śmieszne ale tam ma swoją magię :D

Skoro zachód słońca nad naszym Bałtykiem jest również hipnotyzujący dla tych co mu się przyglądają i staje się w wielu miejscowościach codziennym rytuałem to ten w Oii tym bardziej można i warto przeżyć.

ArliJ napisał(a):Odnoszę wrażenie, albo zwyczajnie nie doczytałam ale chyba cel na wrzesień jest na razie nieoficjalnie tylko w Waszych głowach i pozostanie tajemnicą aż do momentu pierwszego odcinka relacji czy może wcześniej podzielicie się planami?:)

Na S :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.08.2014 14:56

Lidia K napisał(a):Na S :D


To jest w czym wybierać. :)

pzdr :wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 25.08.2014 22:07

Obstawiam, że tym razem to będzie Atlantyda...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.08.2014 22:28

DarCro napisał(a): Obstawiam, że tym razem to będzie Atlantyda...


Ja mam podejrzenia bardziej przyziemne :wink: - jakaś Sporada?
Na S do wyboru mamy Skiathos, Skopelos i Skiros :) . A że MCR ostatnio (a wcześniej Kowoli :) ) że tam ładnie...
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 25.08.2014 22:30

Serifos?:)
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 25.08.2014 22:41

na pewno będzie to Super cel i potem Super relacja;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.08.2014 08:59

MCR napisał(a): Srifos?


Tam juz byli :D , a korona wysp czeka :wink: . Jeśli więc Cyklady. a nie Sporady, to raczej Sifnos...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.08.2014 10:49

longtom napisał(a):
Lidia K napisał(a):Na S :D


To jest w czym wybierać. :)
Tylko 12 znalazłam w jednym z naszych przewodników.
DarCro napisał(a):Obstawiam, że tym razem to będzie Atlantyda...

Podobnie jak mityczna Atlantyda ta nasza na S swój mit. Wg legendy to ze szczytu wyspy Posejdon przypatrywał się oblężeniu Troi.
dangol napisał(a):
DarCro napisał(a): Obstawiam, że tym razem to będzie Atlantyda...


Ja mam podejrzenia bardziej przyziemne :wink: - jakaś Sporada?
Na S do wyboru mamy Skiathos, Skopelos i Skiros :) . A że MCR ostatnio (a wcześniej Kowoli :) ) że tam ładnie...

MCR napisał(a):Serifos?:)

ArliJ napisał(a):na pewno będzie to Super cel i potem Super relacja;)

dangol napisał(a):
MCR napisał(a): Serifos?


Tam już byli :D , a korona wysp czeka :wink: . Jeśli więc Cyklady. a nie Sporady, to raczej Sifnos...

Parę propozycji padło, morze Egejskie, Super wyspa, taka którą w pewien sposób łączy Santorini z Mykonos i jednocześnie bardzo się od nich różni. Dla ułatwienia - tym razem nie wybieramy się na Cyklady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 432
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone