Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2014 07:08

Tymczasem na wyspie... 8O

Obrazek

Żeby jedna – tu było ich dużo więcej :lol:

Obrazek

Przystani nie ma :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pół godzinki szybko minęło, odpływamy. Czarne, choć nie zawsze, wulkaniczne skały nie są może piękne, ale jednak jest to dla nas coś niezwykłego, niespotykanego...

Obrazek

Obrazek

W oddali Thirasia

Obrazek

Obrazek

Jeszcze Palea Kameni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2014 07:08

Nea Kameni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nea Kameni okrążyliżmy tym razem od południa, dłuższą drogą, podobało się nam to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest chyba coś w rodzaju przystani technicznej, gdzieś te statki muszą przecież spędzać noc.

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.08.2014 07:09

3 godziny minęły bardzo szybko, za bardzo. Mimo paru niespodziewanych minusów, na pewno nie żałowaliśmy decyzji o wybraniu się na wulkan, kto wie czy jeszcze kiedyś będziemy mieć taką okazję.

Krótki spacer po niezbyt pięknym i dość zatłoczonym porcie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już wcześniej postanowiliśmy, że uszanujemy nogi swoje i rzecz jasna także końskie :) , a na górę, do Firy dostaniemy się kolejką. 5 euro za 2 minuty jazdy :roll: , no cóż, w końcu to Santorini :cool: .

Warto, wrażenia są bardzo przyjemne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i wróciliśmy prosto do samochodu. Zmęczeni, w sumie zadowoleni, choć trochę zaskoczeni tym jak całość wyglądała.... a kosztowało nas to okrągłe 44 euro. Niemało, ale na Santorini zapewne już nie wrócimy, drugiej okazji nie będzie. Było wczesne popołudnie a pogoda, dość smętna do tej pory, właśnie wtedy zaczęła się poprawiać, zatem szybko ułożyliśmy plan na resztę tego dnia :D

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.08.2014 07:28

... kur to chyba bym się w tym miejscu nie spodziewał ... :roll:
... ale wycieczka fajna - bardzo mi się podobała ... może kiedyś i my z niej skorzystamy ... :D
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.08.2014 17:26

kulka53 napisał(a):3 godziny minęły bardzo szybko, za bardzo. Mimo paru niespodziewanych minusów, na pewno nie żałowaliśmy decyzji o wybraniu się na wulkan, kto wie czy jeszcze kiedyś będziemy mieć taką okazję.


Poza ceną cała reszta bardzo mi się podoba.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.08.2014 17:40

Wycieczka bardzo fajna...zresztą kolejka również

Pozdrawiam
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 01.08.2014 22:11

Po tegorocznym bałkańskim wypadzie, dzisiaj wieczorem nadrobiłem zaległości i "obleciałem" z Wami Santorini plus te okoliczne wysepki.
Miasteczka może trochę cukierkowe jak dla mnie, choć definitywnie ładne, ale te pejzaże atakują zmysły. :!: Formy, kolory, faktury...
Dużo, dużo macie tu zdjęć, przy których człowiek przystaje. 8O

kulka53 napisał(a):W sumie 12 dni mi to zajęło, z czego połowa tylko popołudniami.
To było około 40 m ogrodzenia ale lata lecą i siły już nie te
C.d. w bliżej nieokreślonej przyszłości


Ja właśnie zacząłem 35 metrów prostego siatkowego ogordzenia przybijanego do drewnianych palików w ramach akcji NIE DLA SAREN, które pustoszą mój ogród chamsko i bezczelnie... :evil: :twisted:

/////////////////

Grecy chyba do dosyć wysokich należą nacji, sądząc po tym zdjeciu:

Obrazek

A to moje ulubione zdjęcie (kiedyś było tego odbicie w moim awatarze :) ) - ten rodzaj metafizycznego zagubienia i zamyślenia istoty wrażliwej i zwiewnej wśród zimnych i szarych bezdusznych skał wulkanicznych: :boss:

Obrazek

kulka53 napisał(a):opowiedziała o znacznie bardziej tragicznym wypadku, zatonięciu promu u wybrzeży Paros, a także o jak się wyraziła „celowym, by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej” zatopieniu wielkiego wycieczkowca tuż przy brzegach santorińskiego klifu.
Wypadek był podobny jak ten niedawny, Costa Concordii we Włoszech, z tym, że jego nie udało się już wydobyć, spoczywa nieopodal portu Athinios


I to sie nazywa reklama wyspiarskiej Grecji! :hut:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.08.2014 10:42

kmichal napisał(a):... ale wycieczka fajna - bardzo mi się podobała ... może kiedyś i my z niej skorzystamy ... :D

ajdadi napisał(a):Wycieczka bardzo fajna...zresztą kolejka również

Na Santorini jak widać jest wiele różnorodnych możliwości spędzenia czasu, takie krótkie jednodniowe wypady z innych wysp to nie jest wg mnie dobry pomysł. Chociaż, tydzień na wyspie w sezonie... też nie :)

longtom napisał(a):Poza ceną cała reszta bardzo mi się podoba.

Tak na pierwszy rzut oka mniej więcej wszystko zaliczyliśmy (a nawet trochę więcej)
Za zdecydowanie mniejsze pieniądze - też można :)

DarCro napisał(a):Po tegorocznym bałkańskim wypadzie

Zahaczał o GR?
DarCro napisał(a):Dużo, dużo macie tu zdjęć, przy których człowiek przystaje. 8O

Dzięki....

DarCro napisał(a):Ja właśnie zacząłem 35 metrów prostego siatkowego ogordzenia przybijanego do drewnianych palików w ramach akcji NIE DLA SAREN, które pustoszą mój ogród chamsko i bezczelnie... :evil: :twisted:

Niestety... jeżeli jest to ogrodzenie 1,5 metrowe, może nic nie dać :?
U mnie od lat bez większego kłopotu nad zwykłą siatką ogrodzeniową po prostu przeskakują :evil:

DarCro napisał(a):Grecy chyba do dosyć wysokich należą nacji, sądząc po tym zdjeciu:

Sądzę, że to raczej nie Grecy biesiadują w tym miejscu, a wszelakie inne nacje :wink:
No i chyba nie o wzrost tu chodzi... jednym potrzebny duży samochód, innym fotel :wink:
A może to ci sami? :lol:

DarCro napisał(a):A to moje ulubione zdjęcie (kiedyś było tego odbicie w moim awatarze :) ) - ten rodzaj metafizycznego zagubienia i zamyślenia istoty wrażliwej i zwiewnej wśród zimnych i szarych bezdusznych skał wulkanicznych: :boss:

:lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.08.2014 10:55

12 maja, poniedziałek c.d.

Z Firy, wczesnopopołudniową jeszcze porą podjechaliśmy kawałek do Firostefani... tak tak, do tej pocztówkowej, błękitnej kopułki :) . Poprzednio pogoda była mocno nieciekawa, tym zaś razem było dużo lepiej 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kopułka i stożek wulkaniczny 8O

Obrazek

Obowiązkowa fotka największej fanki błękitnych kopułek :cool:

Obrazek

Przy okazji także i moja :)

Obrazek

Grecy lubią na czarno...

Obrazek

Imerovigli - tam pojedziemy już za moment :idea:

Obrazek

Trzeba zrobić miejsce japońskim wycieczkom :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.08.2014 10:56

No to jesteśmy w Imerovigli. Tym razem nie będziemy się plątać po uliczkach, w zasadzie wśród ładnych, ale jednak hoteli, a pójdziemy poszukać Kastro na tej charakterystycznej skałce.

Po drodze – roślina jakiej jeszcze nie widzieliśmy

Obrazek

Za to statki w zatoce to widok aż nazbyt oczywisty :cool:

Obrazek

Schodzimy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na „przełęczy” i w jej okolicy rzeczywiście są jakieś nikłe ruinki

Obrazek

Mosteczek :)

Obrazek

Biel, czerń i czerwień – oto typowe kolory Santorini....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Blue Star odpływa burząc spokój leniwie zakotwiczonych wycieczkowców :)

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.08.2014 10:56

Wędrówka pod skałkę ogólnie nie trwa zbyt długo i już jesteśmy po jej drugiej stronie.

Obrazek

Planowaliśmy dojść właśnie tu i posiedzieć dłuższą chwilę, ale parę kroków dalej zauważyliśmy to 8O

Obrazek

Idziemy więc właśnie tam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kapliczka jest zamknięta, ale to nie ma znaczenia, naoglądaliśmy się ich już dziesiątki. Jest pusto, cicho, po prostu pięknie... spędziliśmy tu sporo czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Puenta na zakończenie dzisiejszego dnia, wypisana gdzieś po drodze...już wiemy co sprawia, że tyle ludzi (w tym my :cool: ) ciągle przybywa na Santorini... :wink:

Obrazek

c.d.n.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 04.08.2014 11:44

kulka53 napisał(a):
Blue Star odpływa burząc spokój leniwie zakotwiczonych wycieczkowców :)


Promy Blue Stara wielkie, ten pewnie też, ale przy wycieczkowcu, wygląda jak...



kajak :D

pzdr.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.08.2014 12:03

Nadrobiłam zaległości :D ,

zaczynam planować kolejne wakacje 8O , może powinnam pomyśleć o "Waszym" kierunku, bo Cro mnie w tym roku trochę zeźliła :? :roll: :wink:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 04.08.2014 14:10

Pod tym "mid-life crisis" może należy składac podpisy? :)

kulka53 napisał(a):Zahaczał o GR?


Widziałem przez granicę na horyzoncie. :)

kulka53 napisał(a):Niestety... jeżeli jest to ogrodzenie 1,5 metrowe, może nic nie dać :?
U mnie od lat bez większego kłopotu nad zwykłą siatką ogrodzeniową po prostu przeskakują :evil:


Toś mnie zmartwił. Najwyżej dobiję to palików cienkie przedłużenia z drutem kolczastym na wysokości 180 cm.
Ale preskakują ci w mieście czy gdzieś na działce przy lesie? Może moje takie zdesperowane nie będą. Wyglądają na dosyć nieruchawe...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.08.2014 06:55

longtom napisał(a):Promy Blue Stara wielkie, ten pewnie też, ale przy wycieczkowcu, wygląda jak...



kajak :D

Ten też jest wielki :)
Niektórzy są przyzwyczajeni do hoteli... w GR takich jak w innych krajach śródziemnomorskich nie ma, to trzeba wybrać się pływającym :wink:
mysza73 napisał(a):Nadrobiłam zaległości :D

U nas nie były takie duże :wink: , ale relacji ostatnio moc, przebrnąć przez to nie jest prosto :lol:

mysza73 napisał(a):zaczynam planować kolejne wakacje 8O , może powinnam pomyśleć o "Waszym" kierunku, bo Cro mnie w tym roku trochę zeźliła :? :roll: :wink:

KONIECZNIE :idea: :D
W naszym przypadku jest tak, że Chorwacja nie do końca spełnia nasze oczekiwania... odnośnie pogody, temperatury wody, zwłaszcza plaż. Na pewno jest piękna, ciekawa, jest tam co robić, ale po prostu... to nie TO . A że wkurzyć potrafi - nie wątpię, sam coś o tym wiem.

DarCro napisał(a):Pod tym "mid-life crisis" może należy składac podpisy? :)

Gdy ktoś się poczuwa, że to o nim, to czemu nie :lol:
Ja odebrałem ten napis tak, że żeby przyjechać na Santorini na urlop, to już naprawdę trzeba mieć poważny kryzys... :wink:

DarCro napisał(a):Widziałem przez granicę na horyzoncie. :)

Dobre i to na początek :cool:

DarCro napisał(a):Najwyżej dobiję to palików cienkie przedłużenia z drutem kolczastym na wysokości 180 cm.
Może nie będzie potrzeby, ale pomysł chyba dobry. 35 m można, ja bym musiał jakieś 10 x tyle :wink: więc podarowałem sobie.
DarCro napisał(a):Ale preskakują ci w mieście czy gdzieś na działce przy lesie? Może moje takie zdesperowane nie będą. Wyglądają na dosyć nieruchawe...

Ani w mieście, ani przy lesie... okolicę można określić jako coś pośrodku, podmiejską, ale rzeczywiście wokół jest dość pusto. Saren od zarąbania, od kilkunastu lat od czasu do czasu składają wizyty, zwłaszcza wiosną, więc jestem już przyzwyczajony. Teraz, gdy już wszystko podrosło, wielkich szkód nie robią. Zresztą ja sądzę, że to ciągle ta sama, ewentualnie jej przyzwyczajone do tego miejsca potomstwo.

Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 425
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone