Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 30.05.2014 15:24

Przysiadam się i ja choć to nie Albania :wink: Ale może i na Grecję przyjdzie czas.
Wyobraziłam sobie nas z dziećmi (3) na tym promie przez parę godzin , to byłoby straszne 8O
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.05.2014 15:57

Hejka :wink:

Kowolki pozdrowiajom Kulków..


..siadajom po cichutku , cytajom i oglondajom


:wink: :papa: :hut:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.05.2014 16:13

Trochę inna jest Anafi na Waszych zdjęciach niż ja ją pamiętam. U Was jest bardziej zielona. Może to wynik tego, że w tym roku kwiecień i maj był ponoć nieco chłodniejszy niż zwykle na wyspach. Kiedy my tam byliśmy było bardziej sucho. Ale obojętnie czy sucho, czy zielono i tak pięknie tam.

Pozdrawiam
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 30.05.2014 20:23

Obrazek

Podobno ludzie źle się czują w pomieszczeniach bez kątów.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 30.05.2014 21:24

ale że niby nie ma co wymiatać?... :lol:
Mnie by tam taka miejscówka pasowała...a na Cykladzie szczególnie...






Pozdrawiam cieplutko
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 30.05.2014 23:57

Zupełnie inna kolorystyka na zdjęciach :wink: już trochę się przyzwyczaiłem do wrześniowych tonacji Wadzych greckich relacji :)
A te z niskimi chmurami - magiczne :!:

pozdr
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 31.05.2014 16:26

kulka53 napisał(a):Postanowiliśmy jeszcze stąd nie odjeżdżać. Ładne krajobrazy...

...to fakt krajobrazy ładne...a nawet bardzo ładne...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.05.2014 21:44

maxredaktor napisał(a):Bardzo fajna relacja. Włoskie już przeczytane, teraz śledzę tę grecką, wracając przy okazji wspomnieniami do tego pięknego kraju. Jak oglądałem zdjęcia z promu, to nie wiem dlaczego, ale przypomniała mi się rewelacyjna książka Jana Mara "Powrót do kolebki", o jego podróży na Kretę (to było jeszcze w latach 70., i atmosfera na greckich promach była znacznie luźniejsza i przyjemniejsza chyba).
A teraz czekam na dalszy ciąg :)

ps. dziwna sprawą z tą pszczołą. Jak one mają pożytek, to z reguły nikogo nie zauważają i są spokojne jak baranki. Może te greckie są faktycznie przez ten cały kryzys mocniej rozeźlone :oczko_usmiech:

Witamy :)
Fajnie że nasze relacje się podobają, dzięki.

Ogólnie na promach nie jest tak źle :) , z tym jakaś dziwna sprawa była. Nieraz i sami napychaliśmy się domowym jedzonkiem i widzieliśmy masy innych ludzi którzy tak robili. Na pewno podróż promem, gdy nie jest mocno przepełniony i jest sprzyjająca pogoda, to bardzo przyjemnie spędzony czas :idea: , nawet w XXI wieku :cool: .

Na zwyczajach pszczół się nie znam, ale rzeczywiście nie spotkałem się z tym by atakowały człowieka tylko dlatego że się pojawił w okolicy. Były mocno natarczywe i agresywne, ale na szczęście tylko pojedyncze sztuki. Woleliśmy się oddalić... nigdy nie wiadomo, czy nie zawiadomią o "niebezpieczeństwie" swego roju :? .
A kryzys - zdaje się że już się powoli kończy :)

kmichal napisał(a):Niestety My ze względu na dzieciaki możemy tylko Lipiec / Sierpień planować wakacje a wtedy już takiego spokoju nie ma ...

Przyjdzie taki czas, że dzieci dorosną... :cool:

Paulka napisał(a):Z tych florystycznych mnogości mnie by wystarczył ten malutki aloesik drzewiasty. :)

Witamy :)
Oczywiście musiałem sprawdzić który to :wink: , i już wiem.
Bardzo ładnie kwitnąca roślina :idea:

marek1973 napisał(a):Ja też dołączam do grona śledzących Wasza relacje,
i również niedługo..027 DDW wyruszam już trzeci raz 2+2 małe budrysy( 10 l i 5 l) na Bałkany (tylko Macedonia no może po jednym...może dwa dni wspaniała Albania i nie odkryta jeszcze przez nas Grecja ...małą skromną ..obładowaną po sufit i jeszcze wyżej (Box)....PANDUSIĄ

Witamy :)
Nasze pierwsze odwiedziny Grecji też były w trakcie urlopu w Macedonii :) , zresztą także wtedy byliśmy po raz pierwszy w Albanii... czyli to będzie bardzo podobny wyjazd :D
W GR polecam Kastorię no i wąwóz Vikos i okolice... no chyba że chcecie od razu zaliczyć Meteory :)

Co do auta, to rzeczywiście :roll: 8O . My sobie możemy tak podróżować ciasno i mało komfortowo, ale jesteśmy tylko we dwójkę... A Pandą z 2 dzieci... to niezły wyczyn :) (chociaż klimę pewnie macie?). Dobrze że ktoś wymyślił boxy :D

heca7 napisał(a):Przysiadam się i ja choć to nie Albania :wink: Ale może i na Grecję przyjdzie czas.
Wyobraziłam sobie nas z dziećmi (3) na tym promie przez parę godzin , to byłoby straszne 8O

Witamy :)
Odwiedziny Grecji to taka naturalna kolej rzeczy , gdy zwiedzi się już choć trochę wszystkie inne bliższe bałkańskie kraje, tak więc kiedyś na pewno tam trafisz... zdecydowanie warto :)

Szczerze mówiąc to nie przypominam sobie by na tym promie były jakieś dzieci, możliwe że nie było żadnych. Bo zwykle jest ich trochę... i trudno ich nie zauważyć :wink: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.05.2014 21:45

Kowal38 napisał(a):Kowolki pozdrowiajom Kulków..

I wzajemnie :papa:

Coś czytałem o zmianie nie tylko terminu, ale zdaje się i rejonu :roll:
Czasem taka odmiana jest potrzebna... choćby po to, by się przekonać, że GR to jest właśnie TO :idea: :wink:

KOL napisał(a):Trochę inna jest Anafi na Waszych zdjęciach niż ja ją pamiętam. U Was jest bardziej zielona. Może to wynik tego, że w tym roku kwiecień i maj był ponoć nieco chłodniejszy niż zwykle na wyspach. Kiedy my tam byliśmy było bardziej sucho. Ale obojętnie czy sucho, czy zielono i tak pięknie tam.

Tak, też będąc na miejscu "zasięgnęliśmy języka" i okazało się, że tegoroczna zima, w przeciwieństwie do naszej (przynajmniej na Dolnym Śląsku) w Grecji była wyjątkowo chłodna. Także maj, a przynajmniej jego początek był anomalnie zimny. Z jednej strony do nawet dobrze bo nie męczyły nas upały, ale z drugiej... poranki były jednak za chłodne :? .
Co do Anafi, to był to dobry pomysł by się tam wybrać :)

DarCro napisał(a):Podobno ludzie źle się czują w pomieszczeniach bez kątów.

Ci przyzwyczajeni do nich, bardzo możliwe :)
Ale już np ci z murzyńskiej chaty albo igloo - niekoniecznie :wink:
Ja nie wiem, nie sprawdzałem na własnej skórze.

Kąty ogólnie się jednak przydają... zawsze można coś poupychać po kątach, albo kogoś tam postawić :cool:

Joan65 napisał(a):Mnie by tam taka miejscówka pasowała...a na Cykladzie szczególnie...

Wiatraki przerobione na apartamenty są tam często spotykane :)
Nawet czasem są i budowane od podstaw :cool:

janusz.w. napisał(a):Zupełnie inna kolorystyka na zdjęciach :wink: już trochę się przyzwyczaiłem do wrześniowych tonacji Wadzych greckich relacji :)
A te z niskimi chmurami - magiczne :!:

Inny termin to i kolorystyka inna :) , mieliśmy nadzieję, że właśnie taka będzie.
Ale nie ma co się przyzwyczajać... nasze greckie wrześnie jak sądzę wciąż będą dominować nad innymi porami roku :)
A co do chmurek - to w następnym odcinku (czyli może jutro :roll: ) pojawi się baaaardzo niezwykłe zachmurzenie :idea:
ajdadi napisał(a):krajobrazy ładne...a nawet bardzo ładne...

Anafi to całkiem ciekawa krajobrazowo wyspa.
Chyba mógłbym porównać ją do Serifos... podobna wielkość, kształt, stopień zabudowania, no i wszędzie spore góry :) .

Pozdrawiamy Wszystkich :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.05.2014 21:54

Właśnie zauważyłem, że dokładnie dziś mija mi 8 lat od zarejestrowania się na forum cro.pl 8O
A jeszcze jakiś rok wcześniej czytałem je bez logowania.
Ale ten czas leci... jakby to wczoraj było :roll:
Spory kawałek życia :wink:
Ludzie się trochę zmienili... jedni odeszli, pojawili się inni, nowi.

Ale ten czas spędzony tu w większości na pewno nie był czasem straconym :idea: :)
Ot, taka wieczorna refleksja :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.06.2014 12:43

kulka53 napisał(a):Właśnie zauważyłem, że dokładnie dziś mija mi 8 lat od zarejestrowania się na forum cro.pl 8O

Wszystkiego najlepszego z okazji 8 Cro urodzin :D
A tak na marginesie to zauważyłem, że jestem prawie o 2 miesiące starszym Cro forumowiczem :) ale na tym moja przewaga się kończy ... o Cro aktywności na forum ( porównując nas ) nie będę nic wspominał bo to po prostu wstyd ... :( ... obiecuję, że się poprawię ... :)
Pozdrawiam i czekam na cd.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.06.2014 17:33

kmichal napisał(a):Wszystkiego najlepszego z okazji 8 Cro urodzin... :D


...Ode mnie też...
marek1973
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1973 » 01.06.2014 22:42

Witam,

Meteory planowaliśmy już dwa lata temu podczas pobytu w Albanii lecz wtedy nam nie wyszło :(
W tym roku mamy zamiar już tam dojechać :) Autko niestety nie posiada klimy... :-(
Ale my jakoś dajemy radę :wink: troszke gorzej z dziećmi...Ale to dzielne ...łobuziaki :-)

Pozdrawiam :papa: i czekam na dalszą relację.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.06.2014 09:14

kmichal napisał(a):Wszystkiego najlepszego z okazji 8 Cro urodzin :D

ajdadi napisał(a):...Ode mnie też...

Dzięki :D
kmichal napisał(a):zauważyłem, że jestem prawie o 2 miesiące starszym Cro forumowiczem :)

Faktycznie :lol:
Ale brak aktywności to nie jest powód do wstydu... a czasem wręcz przeciwnie :wink:
marek1973 napisał(a):Meteory planowaliśmy już dwa lata temu podczas pobytu w Albanii lecz wtedy nam nie wyszło :(
W tym roku mamy zamiar już tam dojechać :) Autko niestety nie posiada klimy... :-(
Ale my jakoś dajemy radę :wink: troszke gorzej z dziećmi...Ale to dzielne ...łobuziaki :-)

A, czyli jednak Meteory :)
Warto... ze swojej strony polecam Waarlama i Agia Triadę :)

Klima jest, czy nie ma... zawsze można sobie jakoś poradzić :)
Ważne że jest chęci i radość z odkrywania dla siebie nowych, ciekawych miejsc :idea:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.06.2014 09:31

4 maja, niedziela c.d.

Pół dnia i pół wyspy zwiedzone :wink: . Pozostała nam jeszcze do przejechania czwarta asfaltówka, ta która wiedzie wgłąb wyspy. Najpierw spróbujemy dostać się pod najwyższy szczyt, ale od jego drugiej strony, a potem... zobaczymy.

Pogoda jest niestety coraz mniej ciekawa. Nie dość że nad głowami wiszą coraz ciemniejsze chmury, to na dodatek mocno wieje, a nawet 8O lekko pokropiło :? .

Jeszcze widok na stolicę

Obrazek

i wjeżdżamy między wzgórza.

To zdecydowanie jest ciekawostka Anafi i coś czego nie widzieliśmy jak do tej pory na żadnej innej wyspie. Zawsze staramy się, będąc na kolejnej, odnaleźć, zauważyć coś co będzie ją odróżniało od dotychczas widzianych – tu były to prawie wcale nie pylące szutrowe drogi, ale przede wszystkim takie piece. Tzn, chyba piece :roll:

Obrazek

Obrazek

Bo figi i opuncje – takie jak wszędzie :)

Obrazek

No to jesteśmy. Z asfaltówki skręciłem w szutrówkę, podjechaliśmy pod kapliczkę Agios Archangelos i poszliśmy na krótki spacer tym razem północno wschodnimi zboczami Vigli. To zdecydowanie najwyżej położone okolice na Anafi do którego można dojechać autem (400m npm).

Archangelos

Obrazek

Obrazek

Archangelos to dwie połączone kapliczki, i do obu można było zaglądnąć :)

Obrazek

Obrazek

Widok na północ i dolinę Vrysi.

Obrazek

Schowany wśród pól poniżej drogi Christos

Obrazek

Polowanie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojedziemy tam?

Obrazek

Czemu nie... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 398
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone