Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.05.2014 13:00

Aglaia napisał(a):Przygoda z promem trochę mnie zmroziła. Dobrze, że moje greckie wakacje będą samolotowe ;-) .

Hmm...
Jak bym już bym miał wybierać to wolę awarię promu niż samolotu :!: :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.05.2014 13:42

Vjetar napisał(a):Faktycznie, piękne toskańskie krajobrazy... :)

Bo Grecja potrafi naprawdę wiele zaofiarować... :cool:
longtom napisał(a):My już mamy przygotowaną. :)

No tak... pewnie siedzicie już prawie na walizkach :roll: , wyjazd tuż, tuż :D
Ciekawe jakie wyspy ostatecznie wybraliście :wink:
maslinka napisał(a):Fotki z makami - cudne :D

W ogóle jestem zachwycona Waszymi zdjęciami. Z roku na rok są coraz piękniejsze :)

Dzięki, naprawdę bardzo miło to słyszeć :oops:
Czasami, jak pogoda dopisze i krajobrazy fajne, coś tam miłego dla oka uda się pstryknąć :)
razpol napisał(a):No i odpłynęliśmy.. Fajnie się czyta i ogląda. :)

Przypomniałem sobie jak kiedyś za młodziaka na koloniach w Grecji też płynęliśmy całą noc i spaliśmy, tyle, że na podłodze i bez śpiworów.. ;)

Dzięki :)
Kolonie w Grecji... no, no.... :cool:
A dokąd płynęliście?
Na podłodze to śpią ci, dla których kanap zabrakło :cool: :wink:
A śpiwory mają ci zapobiegliwsi... zwykle klima całkiem porządnie chłodzi.

kataryniarz napisał(a):Piękna wiosna na zdjęciach :hut:

Fajnie że się spodobała :)
Zatrzymaliśmy się by trochę popstrykać, bo po taz pierwszy widzieliśmy taką Grecję :)
Joan65 napisał(a):.A moje Cyklady rozpoczynają się 9 września... :)

Świetny termin :cool:
Jak nie będzie za mocno wiało, będzie super.
Bo słońca i ciepła na pewno nie zabraknie :)

Kto wie... może i my jeszcze raz się skusimy w tym roku we wrześniu na Cyklady?
Bo, że będą to greckie wyspy, to jest baaaaardzo prawdopodobne :)

ArliJ napisał(a):kiedyś płynęliśmy Pireusu-Kreta i to było jedno wielkie spanie na podłodze pod stolikiem:).

Widzę, że wielu miało podobne doświadczenia :lol:
Jak przychodzi późna pora i do tego zmęczenie podróżą... nie ma siły, każdy zasypia gdzie tylko się da.
Teraz już wiemy, że każdą podróż można przetrwać w całkiem dobrym stanie, byle poznać realia, no i nie trafić na jakieś straszne przepełnienie statku.
kmichal napisał(a):Natomiast na drugi dzień chcemy zobaczyć Mellisani oraz Drongarati. Nie mamy jednak pomysłu na jaką plażę wjechać w ten drugi dzień. Chcielibyśmy ze względu na dzieci poszaleć na piaszczystej i daleko płytkiej plaży. Jaką polecacie ?

Wydaje mi się, że tu dobrym wyborem mogłaby być np plaża o wdzięcznej nazwie Xi :) , na południe od Lixouri. W tej okolicy, w pobliżu jak pamiętam było kilka plaż, niezbyt szerokich ale piaszczystych.
Mógłbym też spokojnie polecić długą, szeroką, piaszczystą, długo płytką plażę Kaminia, niedaleko miejscowości Skala (na południowym wybrzeżu wyspy - dość stromy zjazd od Ratzakli). To byłoby chyba nawet bliżej.

Aglaia napisał(a):Trochę późno ale jestem i postaram się być dalej :-) .
Przygoda z promem trochę mnie zmroziła. Dobrze, że moje greckie wakacje będą samolotowe ;-) .

Miło Cię widzieć :D

Na promie aż tak dramatycznie nie było, chociaż to przecież nigdy nic nie wiadomo, mogło być różnie a rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć :?
Następny odcinek - jak znajdę chwilę czasu - będzie właśnie o tym.

A wakacje, samolotowe czy nie - ważne że greckie :cool:

longtom napisał(a):Hmm...
Jak bym już bym miał wybierać to wolę awarię promu niż samolotu :!: :D

Hmm...
Ja chyba też :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.05.2014 14:02

arezi napisał(a):A możecie dać namiary na tą ciszę i pusto? Chodzi o zatoczkę na nocleg :) Też nam się marzy takie spanie na dziko...

Pewnie :) , z tym, że to nie jest zatoczka... w tym miejscu wybrzeże jest płaskie i przypomina trochę np. Bałtyk :cool:

Jadąc z Katerini na południe, zjeżdżasz z autostrady na pierwszym zjeździe.
No i jedziesz do miejsca C :) , od zjazdu to miejsce nie jest dalej niż kilometr, półtora.
Trzeba przejechać wzdłuż kempingu.

n1.jpg


Możesz też pojechać na drugą stronę rzeczki, tam jest całkiem pusto.

n2.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2014 23:46

kulka53 napisał(a):Na promie aż tak dramatycznie nie było, chociaż to przecież nigdy nic nie wiadomo, mogło być różnie a rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć :?
Następny odcinek - jak znajdę chwilę czasu - będzie właśnie o tym.


Tup, tup, tup z niecierpliwości ;-)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.05.2014 10:15

kulka53 napisał(a):Wydaje mi się, że tu dobrym wyborem mogłaby być np plaża o wdzięcznej nazwie Xi :) , na południe od Lixouri. W tej okolicy, w pobliżu jak pamiętam było kilka plaż, niezbyt szerokich ale piaszczystych.
Mógłbym też spokojnie polecić długą, szeroką, piaszczystą, długo płytką plażę Kaminia, niedaleko miejscowości Skala (na południowym wybrzeżu wyspy - dość stromy zjazd od Ratzakli). To byłoby chyba nawet bliżej.

Wielkie dzięki. Faktycznie Kaminia na zdjęciach wygląda bardzo zachęcająco :D
Jak się w danym dniu wyrobimy to możliwe, że na nią zawitamy.
A teraz czekamy na c.d. ... :)
Pozdrawiamy.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 24.05.2014 14:39

Hej, hej! Witam robitków z Anetika! :D 8O

Nadrobiłem zaległości. Piękne te zdjęcia z makami i polami! :!:

A możecie przybliżyć mapką ten pierwszy nocleg koło Plaki? Tak ze zdjęć wyglądało, że jakiś namiocik rozbity o zmroku się uchowa to rana...

(Na wsiach nie mówcie, że Felicia to taki Golf, bo sobie wrogów zrobicie... :oczko_usmiech: )
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.05.2014 19:45

eystrasalt napisał(a):Tup, tup, tup z niecierpliwości ;-)

Jakieś 40 arów trzytygodniowej trawy wykoszone :wink: , jutro powinno się coś pojawić :) .
kmichal napisał(a):Faktycznie Kaminia na zdjęciach wygląda bardzo zachęcająco :D

Nam też się podobała :)
Końcem września było tam może kilkanaście osób... jedyny minus to silnie wiało i były wielkie fale.
A żeby zanurzyć się całkiem we wodzie trzeba było wędrować w morze na pewno ponad 100m.
No i zostaliśmy tam na noc :wink:

DarCro napisał(a):Nadrobiłem zaległości. Piękne te zdjęcia z makami i polami! :!:

Fajnie :)
Że się podobało, też fajnie :cool:

DarCro napisał(a):A możecie przybliżyć mapką ten pierwszy nocleg koło Plaki? Tak ze zdjęć wyglądało, że jakiś namiocik rozbity o zmroku się uchowa to rana...

Zaglądnij 3 posty wyżej :)
Wkleiłem tam mapkę jak dotrzeć w to miejsce.
Plaka jest trochę dalej na południe a to nazywa się Kalivia Varikou. Jest tam trochę domów, jakieś gospodarstwa, 2 czy 3 kempingi.
Miejsce C to koniec googlowej drogi, ale tam można jechać jeszcze kawałek dalej wzdłuż morza, jakieś pół km może. I tam na samym końcu (potem jest rów z wodą) myślę że można zostać na noc i z namiotem. Jakimś minusem może być to, że są tam w pobliżu (jakieś może 200m, coś tam widać na zdjeciach) zabudowania gospodarstwa, zagrody dla zwierząt - widzieliśmy owce i konie i kręcących się ludzi. Spaliśmy tam też latem - może się zdarzyć, że po zmroku ktoś podjedzie autem, byli też ludzie na rowerach... ale ogólnie nie powinno być problemów z noclegiem.

DarCro napisał(a):Na wsiach nie mówcie, że Felicia to taki Golf

:oops:
Fakt :?
Ale na greckich wyspiarskich wsiach najczęściej spotykanymi pojazdami są takie w rodzaju Nissana Navary :cool: , do tych "potworów" Feli raczej porównać się nie da :lol:

A tak w ogóle... wybierasz się do GR? 8O :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 24.05.2014 20:24

kulka53 napisał(a):A tak w ogóle... wybierasz się do GR? 8O :)


Wybirać to ja się mogę, ale nie wiem jeszcze czy sie uda. Wkrótce sie wyjaśni...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.05.2014 20:37

kulka53 napisał(a): ....jutro powinno się coś pojawić :) ...


...no to poczekam do jutra...


P.S. Zdjęcia z makami superowe
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.05.2014 10:56

kulka53 napisał(a):Nam też się podobała :)
Końcem września było tam może kilkanaście osób... jedyny minus to silnie wiało i były wielkie fale.
A żeby zanurzyć się całkiem we wodzie trzeba było wędrować w morze na pewno ponad 100m.
No i zostaliśmy tam na noc :wink:

Właśnie w zasadzie jedynie tym się martwimy ... wielkimi falami. Co oglądamy filmiki z tych najpiękniejszych plaż na zachodzie Lefkady to są tam duże fale. O ile nam to nie przeszkadza to już dzieciaki mogą mieć spore problemy. Mamy jednak nadzieję, że nie zawsze tak tam jest :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 11:20

Szybko zaczęliście. Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi, bardzo jestem ciekaw Waszych wrażeń, bo to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.

Pozdrawiam
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 25.05.2014 11:34

KOL napisał(a):Szybko zaczęliście. Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi, bardzo jestem ciekaw Waszych wrażeń, bo to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.

Pozdrawiam


Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 11:40

MCR napisał(a):Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)


Wiem, pamiętam. Zgódźmy się, że to "nasza" wyspa :).
Pozdrawiam
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.05.2014 14:47

kulka53 napisał(a):
razpol napisał(a):Przypomniałem sobie jak kiedyś za młodziaka na koloniach w Grecji też płynęliśmy całą noc i spaliśmy, tyle, że na podłodze i bez śpiworów.. ;)

Dzięki :)
Kolonie w Grecji... no, no.... :cool:
A dokąd płynęliście?
Na podłodze to śpią ci, dla których kanap zabrakło :cool: :wink:
A śpiwory mają ci zapobiegliwsi... zwykle klima całkiem porządnie chłodzi.


Swego czasu w regionie, z którego pochodzę zakłady dofinansowywały kolonie dzieciakom (nawet do 80-90%) i właściwie większość dzieciaków jeździła.. W Grecji były akurat moje ostatnie kolonie - później już byłem za stary (>18). ;)

A dokąd płynęliśmy to dobre pytanie (człowiek był młody i głupi i nie zastanawiał się nawet dokąd jedzie ;) ). I szczerze mówiąc to faktycznie nie wiem, gdzie dokładnie byliśmy. Kojarzę, że paręnaście kilometrów od Koryntu. Nie pamiętam dokąd płynęliśmy, ale mam zdjęcia z miejsca, z którego wypływaliśmy. Może ktoś mi pomoże ustalić pewne fakty? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak czy siak przepraszam za zaśmiecenie relacji. ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2014 18:44

kmichal napisał(a):Właśnie w zasadzie jedynie tym się martwimy ... wielkimi falami. Co oglądamy filmiki z tych najpiękniejszych plaż na zachodzie Lefkady to są tam duże fale. O ile nam to nie przeszkadza to już dzieciaki mogą mieć spore problemy. Mamy jednak nadzieję, że nie zawsze tak tam jest :D

Na pewno nie zawsze.
Akurat na Lefkadzie mieliśmy absolutną flautę i zero fal :)
KOL napisał(a):Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi

Uprzedzając nieco fakty - tak, dotarliśmy.
Ale po pierwsze - przypadkiem, bo wymyśliliśmy ją tydzień przed wyjazdem :) , a po drugie, mogły nam przeszkodzić problemy z promem. O czym za chwilę.

MCR napisał(a):
KOL napisał(a):to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.


Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)


Jakby to ująć... wyspa jest OK :cool:

razpol napisał(a):A dokąd płynęliśmy to dobre pytanie (człowiek był młody i głupi i nie zastanawiał się nawet dokąd jedzie ;) ). I szczerze mówiąc to faktycznie nie wiem, gdzie dokładnie byliśmy. Kojarzę, że paręnaście kilometrów od Koryntu. Nie pamiętam dokąd płynęliśmy, ale mam zdjęcia z miejsca, z którego wypływaliśmy. Może ktoś mi pomoże ustalić pewne fakty? :)

Kurcze, próbowałem, ale nic z tego :?
Nie rozpoznałem tego miejsca... może dlatego, że mogło się przez lata trochę zmienić (ale nie sądzę), ale raczej po prostu żadne z miejsc które sprawdzałem po prostu nie pasuje. Może kto inny wpadnie na jakiś pomysł :roll: .
Zagadka była fajna, tyle że na razie jeszcze pozostanie zagadką. Może jeszcze coś wymyślę :) .
I niczego nie zaśmiecasz, bo przecież sam pytałem gdzie spędziłeś kolonie :)
Tak a propos - ja będąc w podstawówce miałem jechać na kolonie do Bułgarii, ale nie wiem dlaczego coś nie wyszło no i nie pojechałem :? . Dzięki czemu do dziś nie byłem na bułgarskim morzem (bo nad Czarnym byliśmy, tyle że w Rumunii :) )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 392
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone