Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Cromaniak
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.05.2014 12:00

Aglaia napisał(a):Przygoda z promem trochę mnie zmroziła. Dobrze, że moje greckie wakacje będą samolotowe ;-) .

Hmm...
Jak bym już bym miał wybierać to wolę awarię promu niż samolotu :!: :D
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.05.2014 12:42

Vjetar napisał(a):Faktycznie, piękne toskańskie krajobrazy... :)

Bo Grecja potrafi naprawdę wiele zaofiarować... :cool:
longtom napisał(a):My już mamy przygotowaną. :)

No tak... pewnie siedzicie już prawie na walizkach :roll: , wyjazd tuż, tuż :D
Ciekawe jakie wyspy ostatecznie wybraliście :wink:
maslinka napisał(a):Fotki z makami - cudne :D

W ogóle jestem zachwycona Waszymi zdjęciami. Z roku na rok są coraz piękniejsze :)

Dzięki, naprawdę bardzo miło to słyszeć :oops:
Czasami, jak pogoda dopisze i krajobrazy fajne, coś tam miłego dla oka uda się pstryknąć :)
razpol napisał(a):No i odpłynęliśmy.. Fajnie się czyta i ogląda. :)

Przypomniałem sobie jak kiedyś za młodziaka na koloniach w Grecji też płynęliśmy całą noc i spaliśmy, tyle, że na podłodze i bez śpiworów.. ;)

Dzięki :)
Kolonie w Grecji... no, no.... :cool:
A dokąd płynęliście?
Na podłodze to śpią ci, dla których kanap zabrakło :cool: :wink:
A śpiwory mają ci zapobiegliwsi... zwykle klima całkiem porządnie chłodzi.

kataryniarz napisał(a):Piękna wiosna na zdjęciach :hut:

Fajnie że się spodobała :)
Zatrzymaliśmy się by trochę popstrykać, bo po taz pierwszy widzieliśmy taką Grecję :)
Joan65 napisał(a):.A moje Cyklady rozpoczynają się 9 września... :)

Świetny termin :cool:
Jak nie będzie za mocno wiało, będzie super.
Bo słońca i ciepła na pewno nie zabraknie :)

Kto wie... może i my jeszcze raz się skusimy w tym roku we wrześniu na Cyklady?
Bo, że będą to greckie wyspy, to jest baaaaardzo prawdopodobne :)

ArliJ napisał(a):kiedyś płynęliśmy Pireusu-Kreta i to było jedno wielkie spanie na podłodze pod stolikiem:).

Widzę, że wielu miało podobne doświadczenia :lol:
Jak przychodzi późna pora i do tego zmęczenie podróżą... nie ma siły, każdy zasypia gdzie tylko się da.
Teraz już wiemy, że każdą podróż można przetrwać w całkiem dobrym stanie, byle poznać realia, no i nie trafić na jakieś straszne przepełnienie statku.
kmichal napisał(a):Natomiast na drugi dzień chcemy zobaczyć Mellisani oraz Drongarati. Nie mamy jednak pomysłu na jaką plażę wjechać w ten drugi dzień. Chcielibyśmy ze względu na dzieci poszaleć na piaszczystej i daleko płytkiej plaży. Jaką polecacie ?

Wydaje mi się, że tu dobrym wyborem mogłaby być np plaża o wdzięcznej nazwie Xi :) , na południe od Lixouri. W tej okolicy, w pobliżu jak pamiętam było kilka plaż, niezbyt szerokich ale piaszczystych.
Mógłbym też spokojnie polecić długą, szeroką, piaszczystą, długo płytką plażę Kaminia, niedaleko miejscowości Skala (na południowym wybrzeżu wyspy - dość stromy zjazd od Ratzakli). To byłoby chyba nawet bliżej.

Aglaia napisał(a):Trochę późno ale jestem i postaram się być dalej :-) .
Przygoda z promem trochę mnie zmroziła. Dobrze, że moje greckie wakacje będą samolotowe ;-) .

Miło Cię widzieć :D

Na promie aż tak dramatycznie nie było, chociaż to przecież nigdy nic nie wiadomo, mogło być różnie a rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć :?
Następny odcinek - jak znajdę chwilę czasu - będzie właśnie o tym.

A wakacje, samolotowe czy nie - ważne że greckie :cool:

longtom napisał(a):Hmm...
Jak bym już bym miał wybierać to wolę awarię promu niż samolotu :!: :D

Hmm...
Ja chyba też :D
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.05.2014 13:02

arezi napisał(a):A możecie dać namiary na tą ciszę i pusto? Chodzi o zatoczkę na nocleg :) Też nam się marzy takie spanie na dziko...

Pewnie :) , z tym, że to nie jest zatoczka... w tym miejscu wybrzeże jest płaskie i przypomina trochę np. Bałtyk :cool:

Jadąc z Katerini na południe, zjeżdżasz z autostrady na pierwszym zjeździe.
No i jedziesz do miejsca C :) , od zjazdu to miejsce nie jest dalej niż kilometr, półtora.
Trzeba przejechać wzdłuż kempingu.

n1.jpg

Możesz też pojechać na drugą stronę rzeczki, tam jest całkiem pusto.

n2.jpg
eystrasalt
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eystrasalt » 23.05.2014 22:46

kulka53 napisał(a):Na promie aż tak dramatycznie nie było, chociaż to przecież nigdy nic nie wiadomo, mogło być różnie a rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć :?
Następny odcinek - jak znajdę chwilę czasu - będzie właśnie o tym.

Tup, tup, tup z niecierpliwości ;-)
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.05.2014 09:15

kulka53 napisał(a):Wydaje mi się, że tu dobrym wyborem mogłaby być np plaża o wdzięcznej nazwie Xi :) , na południe od Lixouri. W tej okolicy, w pobliżu jak pamiętam było kilka plaż, niezbyt szerokich ale piaszczystych.
Mógłbym też spokojnie polecić długą, szeroką, piaszczystą, długo płytką plażę Kaminia, niedaleko miejscowości Skala (na południowym wybrzeżu wyspy - dość stromy zjazd od Ratzakli). To byłoby chyba nawet bliżej.

Wielkie dzięki. Faktycznie Kaminia na zdjęciach wygląda bardzo zachęcająco :D
Jak się w danym dniu wyrobimy to możliwe, że na nią zawitamy.
A teraz czekamy na c.d. ... :)
Pozdrawiamy.
DarCro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 24.05.2014 13:39

Hej, hej! Witam robitków z Anetika! :D 8O

Nadrobiłem zaległości. Piękne te zdjęcia z makami i polami! :!:

A możecie przybliżyć mapką ten pierwszy nocleg koło Plaki? Tak ze zdjęć wyglądało, że jakiś namiocik rozbity o zmroku się uchowa to rana...

(Na wsiach nie mówcie, że Felicia to taki Golf, bo sobie wrogów zrobicie... :oczko_usmiech: )
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.05.2014 18:45

eystrasalt napisał(a):Tup, tup, tup z niecierpliwości ;-)

Jakieś 40 arów trzytygodniowej trawy wykoszone :wink: , jutro powinno się coś pojawić :) .
kmichal napisał(a):Faktycznie Kaminia na zdjęciach wygląda bardzo zachęcająco :D

Nam też się podobała :)
Końcem września było tam może kilkanaście osób... jedyny minus to silnie wiało i były wielkie fale.
A żeby zanurzyć się całkiem we wodzie trzeba było wędrować w morze na pewno ponad 100m.
No i zostaliśmy tam na noc :wink:

DarCro napisał(a):Nadrobiłem zaległości. Piękne te zdjęcia z makami i polami! :!:

Fajnie :)
Że się podobało, też fajnie :cool:

DarCro napisał(a):A możecie przybliżyć mapką ten pierwszy nocleg koło Plaki? Tak ze zdjęć wyglądało, że jakiś namiocik rozbity o zmroku się uchowa to rana...

Zaglądnij 3 posty wyżej :)
Wkleiłem tam mapkę jak dotrzeć w to miejsce.
Plaka jest trochę dalej na południe a to nazywa się Kalivia Varikou. Jest tam trochę domów, jakieś gospodarstwa, 2 czy 3 kempingi.
Miejsce C to koniec googlowej drogi, ale tam można jechać jeszcze kawałek dalej wzdłuż morza, jakieś pół km może. I tam na samym końcu (potem jest rów z wodą) myślę że można zostać na noc i z namiotem. Jakimś minusem może być to, że są tam w pobliżu (jakieś może 200m, coś tam widać na zdjeciach) zabudowania gospodarstwa, zagrody dla zwierząt - widzieliśmy owce i konie i kręcących się ludzi. Spaliśmy tam też latem - może się zdarzyć, że po zmroku ktoś podjedzie autem, byli też ludzie na rowerach... ale ogólnie nie powinno być problemów z noclegiem.

DarCro napisał(a):Na wsiach nie mówcie, że Felicia to taki Golf

:oops:
Fakt :?
Ale na greckich wyspiarskich wsiach najczęściej spotykanymi pojazdami są takie w rodzaju Nissana Navary :cool: , do tych "potworów" Feli raczej porównać się nie da :lol:

A tak w ogóle... wybierasz się do GR? 8O :)
DarCro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 24.05.2014 19:24

kulka53 napisał(a):A tak w ogóle... wybierasz się do GR? 8O :)

Wybirać to ja się mogę, ale nie wiem jeszcze czy sie uda. Wkrótce sie wyjaśni...
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.05.2014 19:37

kulka53 napisał(a): ....jutro powinno się coś pojawić :) ...

...no to poczekam do jutra...

P.S. Zdjęcia z makami superowe
kmichal
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.05.2014 09:56

kulka53 napisał(a):Nam też się podobała :)
Końcem września było tam może kilkanaście osób... jedyny minus to silnie wiało i były wielkie fale.
A żeby zanurzyć się całkiem we wodzie trzeba było wędrować w morze na pewno ponad 100m.
No i zostaliśmy tam na noc :wink:

Właśnie w zasadzie jedynie tym się martwimy ... wielkimi falami. Co oglądamy filmiki z tych najpiękniejszych plaż na zachodzie Lefkady to są tam duże fale. O ile nam to nie przeszkadza to już dzieciaki mogą mieć spore problemy. Mamy jednak nadzieję, że nie zawsze tak tam jest :D
KOL
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 10:20

Szybko zaczęliście. Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi, bardzo jestem ciekaw Waszych wrażeń, bo to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.

Pozdrawiam
MCR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 25.05.2014 10:34

KOL napisał(a):Szybko zaczęliście. Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi, bardzo jestem ciekaw Waszych wrażeń, bo to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.

Pozdrawiam

Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)
KOL
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 10:40

MCR napisał(a):Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)

Wiem, pamiętam. Zgódźmy się, że to "nasza" wyspa :).
Pozdrawiam
razpol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.05.2014 13:47

kulka53 napisał(a):
razpol napisał(a):Przypomniałem sobie jak kiedyś za młodziaka na koloniach w Grecji też płynęliśmy całą noc i spaliśmy, tyle, że na podłodze i bez śpiworów.. ;)

Dzięki :)
Kolonie w Grecji... no, no.... :cool:
A dokąd płynęliście?
Na podłodze to śpią ci, dla których kanap zabrakło :cool: :wink:
A śpiwory mają ci zapobiegliwsi... zwykle klima całkiem porządnie chłodzi.

Swego czasu w regionie, z którego pochodzę zakłady dofinansowywały kolonie dzieciakom (nawet do 80-90%) i właściwie większość dzieciaków jeździła.. W Grecji były akurat moje ostatnie kolonie - później już byłem za stary (>18). ;)

A dokąd płynęliśmy to dobre pytanie (człowiek był młody i głupi i nie zastanawiał się nawet dokąd jedzie ;) ). I szczerze mówiąc to faktycznie nie wiem, gdzie dokładnie byliśmy. Kojarzę, że paręnaście kilometrów od Koryntu. Nie pamiętam dokąd płynęliśmy, ale mam zdjęcia z miejsca, z którego wypływaliśmy. Może ktoś mi pomoże ustalić pewne fakty? :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak czy siak przepraszam za zaśmiecenie relacji. ;)
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2014 17:44

kmichal napisał(a):Właśnie w zasadzie jedynie tym się martwimy ... wielkimi falami. Co oglądamy filmiki z tych najpiękniejszych plaż na zachodzie Lefkady to są tam duże fale. O ile nam to nie przeszkadza to już dzieciaki mogą mieć spore problemy. Mamy jednak nadzieję, że nie zawsze tak tam jest :D

Na pewno nie zawsze.
Akurat na Lefkadzie mieliśmy absolutną flautę i zero fal :)
KOL napisał(a):Widzę, że w końcu dotarliście na Anafi

Uprzedzając nieco fakty - tak, dotarliśmy.
Ale po pierwsze - przypadkiem, bo wymyśliliśmy ją tydzień przed wyjazdem :) , a po drugie, mogły nam przeszkodzić problemy z promem. O czym za chwilę.

MCR napisał(a):
KOL napisał(a):to mój "number one", jeśli chodzi o wyspy.

Tylko nie próbuj mieć Anafi na wyłaczność, bo to też "moja" wyspa :):):)

Jakby to ująć... wyspa jest OK :cool:

razpol napisał(a):A dokąd płynęliśmy to dobre pytanie (człowiek był młody i głupi i nie zastanawiał się nawet dokąd jedzie ;) ). I szczerze mówiąc to faktycznie nie wiem, gdzie dokładnie byliśmy. Kojarzę, że paręnaście kilometrów od Koryntu. Nie pamiętam dokąd płynęliśmy, ale mam zdjęcia z miejsca, z którego wypływaliśmy. Może ktoś mi pomoże ustalić pewne fakty? :)

Kurcze, próbowałem, ale nic z tego :?
Nie rozpoznałem tego miejsca... może dlatego, że mogło się przez lata trochę zmienić (ale nie sądzę), ale raczej po prostu żadne z miejsc które sprawdzałem po prostu nie pasuje. Może kto inny wpadnie na jakiś pomysł :roll: .
Zagadka była fajna, tyle że na razie jeszcze pozostanie zagadką. Może jeszcze coś wymyślę :) .
I niczego nie zaśmiecasz, bo przecież sam pytałem gdzie spędziłeś kolonie :)
Tak a propos - ja będąc w podstawówce miałem jechać na kolonie do Bułgarii, ale nie wiem dlaczego coś nie wyszło no i nie pojechałem :? . Dzięki czemu do dziś nie byłem na bułgarskim morzem (bo nad Czarnym byliśmy, tyle że w Rumunii :) )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 392
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017