Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2014 10:06

A to już za Lamią gdzie zatrzymaliśmy się około południa by w cieplejszych warunkach doprowadzić wygląd do porządku :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na przeciwległych zboczach - Lamia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda jak widać nie powalała, ale za to naprawdę poruszyła nas grecka wiosenna przyroda. Warto było się tu choć raz wybrać w maju, by zobaczyć te kwitnące kwiatki, zieleń łąk i pól. I w takich radosnych i pełnych emocji tego co nas tu jeszcze czeka, spokojnie dojechaliśmy do Pireusu.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2014 10:06

Zapomnieliśmy zapalniczki. Nie sposób się bez niej obejść, gaz trzeba jakoś zapalać, trzeba kupić. Ba... tylko gdzie? Ku naszemu wielkiemu zdumieniu nie można było dostać głupiej zapalniczki na żadnej z 3 stacji benzynowych na których pytałem po drodze ani w 2 kioskach tuż przy porcie w Pireusie. Dopiero w niedużym markecie na szczęście udało mi się je dostać... je, bo były tylko opakowania po dwie :wink: .

Za to z biletami na prom nie było problemów. Budkę linii Anek zlokalizowaliśmy już 2 lata temu, teraz wystarczyło tam podjechać. Zresztą, prom „Prevelis” który 2 x w tygodniu płynie na Rodos zawijając po drodze do kilku portów stał i czekał przy nabrzeżu. Pani w budce nie bardzo wystarczało gdy zapewniałem, że moje auto to „small, usual car” , koniecznie chciała je zobaczyć – ale zasłonięte było wielką naczepą :wink: . Nie miała pojęcia jak wygląda Skoda Felicia... dopiero przekonały ją moje słowa że to jest „something like VW Golf” :cool:

A dokąd kupowałem te bilety? . No właśnie...gdy kilka dni wcześniej przeglądaliśmy połączenia promowe zauważyłem, że cena promu na Anafi jest taka sama jak na bliższą Santorini. To co, płyniemy na Anafi? :D

Uboższy o 163 euro (36+36+91) - no, może trochę bardziej, bo przecież kupiłem jeszcze zapalniczki :wink: , wróciłem do auta gdzie Małgosia szykowała nas do podróży. Ponieważ mieliśmy płynąć praktycznie całą noc (prom na Anafi miał przypłynąć około 5 rano), podobnie jak w tamtym roku podczas rejsu z Efstratios do Lavrio tak i teraz liczyliśmy że będzie można się porządnie wyspać. Zabraliśmy więc śpiwory, poduszki no i oczywiście coś do jedzenia, na promie było dość pusto więc były jeszcze wolne kanapy które chętnie zajęliśmy :cool: . Ludzi było niewielu, a samochodów to prawie wcale... jednak maj to nie to samo co wrzesień.

Kilka takich samych jak co roku fotek... ach, to napięcie przed podróżą :wink: , nie sposób usiedzieć spokojnie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale pusto 8O

Obrazek

Ten płynie chyba na Kretę

Obrazek

Tłumu nie ma :)

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2014 10:07

Odpływamy punktualnie o 17 (18 czasu tutejszego).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie wycieczkowce znamy z Mykonos... codziennie był inny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2014 10:08

Podoba mi się ten napis – bardzo pasuje do rzeczywistości :cool:

Obrazek

Blue Star to bardzo popularny przewoźnik :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tym zdjęciu po prawej stronie nieświadomie uwieczniłem naszych późniejszych znajomych, angielską parę w dość zaawansowanym wieku. Kontakt z nimi był jedną z fajniejszych przygód podczas tych wakacji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i popłynęliśmy. W dal, na południe – nieświadomi tego co czeka nas już za parę godzin :roll: .

Trasa:

Obrazek

c.d.n.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2014 10:14

Faktycznie, piękne toskańskie krajobrazy... :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 22.05.2014 10:18

kulka53 napisał(a):Zapomnieliśmy zapalniczki...


My już mamy przygotowaną. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.05.2014 11:00

Fotki z makami - cudne :D

W ogóle jestem zachwycona Waszymi zdjęciami. Z roku na rok są coraz piękniejsze :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.05.2014 11:24

No i to jest to na co się czeka ... od relacji do relacji ... czyli piękne greckie krajobrazy ...
Czekam na następne foty no i na Wasze przygody na promie i nie tylko.
Pozdrawiam.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 22.05.2014 11:28

No i odpłynęliśmy.. Fajnie się czyta i ogląda. :)

Przypomniałem sobie jak kiedyś za młodziaka na koloniach w Grecji też płynęliśmy całą noc i spaliśmy, tyle, że na podłodze i bez śpiworów.. ;)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 22.05.2014 11:58

Piękna wiosna na zdjęciach :hut:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 22.05.2014 12:32

...Ufff jestem, czytam, napawam się widokami...Jak zwykle ciekawa relacja
A moje Cyklady rozpoczynają się 9 września... :)





Pozdrawiam cieplutko
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 22.05.2014 16:10

kulka53 napisał(a):Czwartek, 1 maja
Jeszcze dziś dojedziemy więc nad morze, w nasze ulubione miejsce za Katerini w okolice Paralii Varikou..... Cisza, pusto, naprzeciwko majaczy zarys masywu Olimpu a spokojne morze tylko lekko szumi obijającymi się o brzeg falami... no i znów tu jesteśmy :idea:


A możecie dać namiary na tą ciszę i pusto? Chodzi o zatoczkę na nocleg :) Też nam się marzy takie spanie na dziko...
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.05.2014 18:54

piękna wiosna i smakowite kady :D

kiedyś płynęliśmy Pireusu-Kreta i to było jedno wielkie spanie na podłodze pod stolikiem:).

Coraz ciekawiej, takiej Grecji wiosennej nie miałam okazji widzieć, śledzę zatem dalej Waszą wyprawę.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.05.2014 10:08

Witam.
Mam pytanie do znawców Grecji a dokładnie do znawców Kefalonii. Moje wakacje już za 37 dni. Będzie to Lefkada ale w planach jest też dwukrotny wypad na Kefalonię i "poszwędanie" się trochę po niej. W pierwszym dniu chcemy odwiedzić Asos oraz słynną Myrtos. Natomiast na drugi dzień chcemy zobaczyć Mellisani oraz Drongarati. Nie mamy jednak pomysłu na jaką plażę wjechać w ten drugi dzień. Chcielibyśmy ze względu na dzieci poszaleć na piaszczystej i daleko płytkiej plaży. Jaką polecacie ?
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-Grecja'14-i po co był pla

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 23.05.2014 11:56

Trochę późno ale jestem i postaram się być dalej :-) .

Przygoda z promem trochę mnie zmroziła. Dobrze, że moje greckie wakacje będą samolotowe ;-) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 391
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone