Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.03.2014 07:11

DarCro napisał(a):Jak na tyle roboty, to nieduży ten koszt.
Kiedy dokładnie wyjazd?

Średnio taki jest co roku od ładnych paru lat gdy korzystam z usług tego warsztatu.
Znają mnie tam :wink: , mało kto decyduje się na takie trasy takim autem dlatego wiedzą, że ma być sprawdzone i sprawne (mechanik stwierdził, że Fela jego żony też czasem jedzie w trasę - do Legnicy 8O :lol: ) . Części do Felicji nie są drogie, zresztą, jako stały klient chyba mam jakieś lekkie zniżki :) .

Wyjazd nastąpi 30 kwietnia około godziny 16:00 :cool:
Mam nadzieję :roll:

mysza73 napisał(a):No to auto gotowe :mrgreen: ,
a Wy :wink: , zapadła ostateczna decyzja co do kraju :?:

Na maj plan jest niezmienny - Grecja :D
Na wrzesień planu nie ma bo wyjazd jest mocno niepewny. Prawdopodobnie w wakacje okaże się czy w ogóle pojedziemy, trudno w tej chwili też powiedzieć na jak długo będziemy mogli wyjechać więc za wcześnie by snuć jakieś plany. GR i I mają szanse 50:50, inne kraje raczej nie będą wchodzić w grę.

KOL napisał(a):Nie ma szans za tyle robót żebym zamknął się w podobnej sumie.

Drożej, ale za to obciach mniejszy :wink: .
Serio to zobaczę jak się sprawdzi tylne zawieszenie po załadowaniu bagaży. Może pomyślę na przyszłość o wymianie także i przednich sprężyn na jakieś ciut dłuższe, wtedy i przód poszedłby wyżej. A wtedy jeden z 3 powodów dla których w ogóle warto myśleć o zmianie pojazdu by odpadł :)
Potem zostałby tylko chip silnika by mu trochę mocy dodać i montaż klimy :wink: :cool: :lol:

Mam nadzieję, że majowa pogoda nam dopisze. Z tego co pokazywałeś widać że jest ok. Na codzienne kąpiele morskie się za bardzo nie nastawiam :wink: , my potrzebujemy tych paru kresek ponad 20 by było to komfortowe. Ale nie ma siły, żebym nie zaliczył przynajmniej jednego zanurzenia w wodzie na każdej z wysp :cool: .

Renatka66 napisał(a):Ładnie i jak zwykle ciekawie tu u Was było.
Nie wiem, czy kiedyś dotrę na wyspy greckie, ale wiem gdzie mam szukać inspiracji. Już mnie wirus grecki zaatakował, trochę z nim walczę, bo tyle ciekawych krajów jeszcze mam do odwiedzenia.
W tym roku Rumunia, ale i trochę Grecji musi być ( nie wiem czy mnie to wyleczy , czy pogłębi się choroba)

Dziękujemy :D

Myśmy też przez chwilę walczyli z greckim wirusem, ale była to walka krótka i z góry skazana na niepowodzenie. Inne kraje czekają i pewnie kiedyś je odwiedzimy (jeśli czasu nam wystarczy), ale to tak trochę "z obowiązku" - bo nigdy i nigdzie nie będzie tak jak TAM.
Myśmy się tak trochę zafixowali na te wyspy ale i lądowa część Grecji jest bardzo piękna, ciekawa i wiele miejsc jeszcze chciałbym tam zobaczyć. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się połączyć wyspy z pozaglądaniem w lądowe zakamarki.
Rumunia jest równie ciekawa :idea: , ale nie ma tak pięknego morza, nie ma też wysp. Rozważaliśmy kiedyś trzecią jej objazdówkę + coś górskiego - ostatecznie wylądowaliśmy wtedy na Chalkidikach i Pilionie :lol: .
Życzymy realizacji tegorocznych planów i marzeń, zarówno rumuńskich jak i greckich (a i po drodze coś ciekawego w Bułgarii można zobaczyć :wink: ) .

Pozdrawiam :)

PS. Powstał spis treści do ostatniej relacji :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 31.03.2014 08:44

kulka53 napisał(a):Średnio taki jest co roku od ładnych paru lat gdy korzystam z usług tego warsztatu.
Znają mnie tam , mało kto decyduje się na takie trasy takim autem dlatego wiedzą, że ma być sprawdzone i sprawne (mechanik stwierdził, że Fela jego żony też czasem jedzie w trasę - do Legnicy)


:lol:

- Wiesz kochanie: dzisiaj znowu był u mnie ten wariat co jeździ Felą na Bałkany...
- I śpi z żoną w aucie?
- Właśnie ten.
- Biedaki. Nadal nie mają porządnego auta i nie mogą pozwolić sobie na porządne wakacje w Egipcie z Rainbow Tours. Nie zapomniałeś mu dać zniżki?
- Sama wiesz, że mam serce pełne litości...
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 31.03.2014 15:35

kulka53 napisał(a): nowy rozrząd, nowe tarcze i klocki hamulcowe, nowe kolumny MacPhersona z tyłu (od Feli kombi, sztywniejsze, więc mam nadzieję że nie będziemy już szorować tyłem po asfalcie :wink: ) naprawione sprzęgło, poskręcaną skrzynię biegów z której ciekło co nieco po kontakcie z którymś kamieniem i jeszcze parę innych drobiazgów.


Zakres sugeruje że nowego autka nie będzie ani w tym ani w przyszłym roku... :-(
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 31.03.2014 16:57

kulka53 napisał(a): nowy rozrząd, nowe tarcze i klocki hamulcowe, nowe kolumny MacPhersona z tyłu (od Feli kombi, sztywniejsze, więc mam nadzieję że nie będziemy już szorować tyłem po asfalcie :wink: ) naprawione sprzęgło, poskręcaną skrzynię biegów z której ciekło co nieco po kontakcie z którymś kamieniem i jeszcze parę innych drobiazgów.



To się "trochę wykosztowałeś",ale samochód masz już przygotowany

Mnie też przed wakacjami czeka wizyta u mechanika i sam jestem ciekaw jakie objawy stwierdzi
w moim samochodzie

Pozdrawiam Adrian
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.04.2014 17:58

DarCro napisał(a):dzisiaj znowu był u mnie ten wariat co jeździ Felą na Bałkany...

Kto wie czy tak nie jest, kto wie... :lol:
K2 napisał(a):Zakres sugeruje że nowego autka nie będzie ani w tym ani w przyszłym roku... :-(

:D
Ale to nie ma związku...
Skody nie mam zamiaru sprzedać niezależnie od tego czy kiedykolwiek nabędę coś nowego czy nie.
Za tyle bezawaryjnych, wyjazdowych kilometrów zasługuje na to by być w przynajmniej przyzwoitym stanie jak najdłużej :idea:
Sentyment Panie, sentyment.... :wink:

ajdadi napisał(a):To się "trochę wykosztowałeś",ale samochód masz już przygotowany

Mnie też przed wakacjami czeka wizyta u mechanika i sam jestem ciekaw jakie objawy stwierdzi
w moim samochodzie

A jakie masz auto jeśli można wiedzieć?
Jeśli pisałeś w swojej relacji, to widocznie nie zwróciłem uwagi :? :oops:

Ja o tym rozrządzie i klockach wiedziałem już od jesieni, ale zimą robię tak mało km, że bez sensu było się wtedy tym zajmować. Jak uzbieram trochę kasy to czeka mnie jeszcze malowanie zderzaka (po przygodzie z psem i byle jakiej naprawie kiepsko wygląda) i maski silnika (złazi nie wiedzieć czemu, może od greckiego słońca :roll: ta zewnętrzna ochronna warstwa). A jesienią na bank wymiana opon :roll:

Pozdrawiam :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.04.2014 18:37

kulka53 napisał(a):A jakie masz auto jeśli można wiedzieć?
Jeśli pisałeś w swojej relacji, to widocznie nie zwróciłem uwagi :? :oops:

Ja o tym rozrządzie i klockach wiedziałem już od jesieni, ale zimą robię tak mało km, że bez sensu było się wtedy tym zajmować. Jak uzbieram trochę kasy to czeka mnie jeszcze malowanie zderzaka (po przygodzie z psem i byle jakiej naprawie kiepsko wygląda) i maski silnika (złazi nie wiedzieć czemu, może od greckiego słońca :roll: ta zewnętrzna ochronna warstwa). A jesienią na bank wymiana opon :roll:

Pozdrawiam :)



Nie pisałem jakie mam auto,ale na paru fotkach było widoczne...
VW Passat Kombi
Na początku marca byłem na przeglądzie z tzw"marszu" i bez żadnych znajomości diagnosta stwierdził,
że wszystko OK i dalej jeżdzić....więc jeżdżę

Na bank przed moim wyjazdem będę musiał wymienić olej (+/- zabraknie mi około 2000 km do wymiany,żeby spokojnie dojechać i wrócić z wakacji)

co do malowania zderzaka w Skodzie,znam całkiem dobrego i co ważne taniego lakiernika...
więc jakbyś był przejazdem w Pyrlandii to.....

Pozdrawiam Adrian
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.04.2014 09:06

Korzystając z przerwy w kolejnych fantastycznych relacjach pozwolę sobie zapytać w tym miejscu o przejazd przez Albanię. Nie chcę zakładać nowego tematu a sądzę, że większość ( jak nie wszyscy ) i tak tutaj zaglądają.
Tegoroczne wakacje już "zaklepane" - kwatera na Lefkadzie zarezerwowana, noclegi po drodze w Paliciu i Ochrydzie również, więc przyszła pora na sprecyzowanie miejsc do zobaczenia. W zasadzie jedynym nierozwiązanym problemem pozostaje zwiedzanie na trasie Ochryd - Lefkada a jeszcze dokładniej sprawę ujmując trasa na Lefkadę ponieważ w drodze powrotnej chcemy ponownie zajrzeć do Meteorów.
I tutaj mam trudny orzech do ... i tak dalej ... Myślałem żeby z Ochrydu pojechać przez Albanię i coś po drodze zobaczyć może chociaż do Butrintu zajrzeć ... ale jeżeli tylko do Butrintu to może jednak jechać tam przez Grecję ... ? Niestety jest to tylko kilka godzin, które tym razem mogę na Albanię przeznaczyć więc chcę je wykorzystać jak najlepiej. Liczę na Waszą pomoc w moim dylemacie.
A tak przy okazji moich poszukiwań kwater itd itp znalazłem ciekawą stronę o Grecji, gdzie są fajne filmiki o kilku regionach i wyspach greckich z super podkładem greckiej muzyki - naprawdę super. Nie wiem czy ktoś już kiedyś tą stronkę polecał ale jak dla mnie fajna sprawa. Ta strona to: www.fototravel.info
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.04.2014 10:38

ajdadi napisał(a):znam całkiem dobrego i co ważne taniego lakiernika...
więc jakbyś był przejazdem w Pyrlandii to.....

...to będę pamiętał, dzięki :)

kmichal napisał(a):zwiedzanie na trasie Ochryd - Lefkada a jeszcze dokładniej sprawę ujmując trasa na Lefkadę ponieważ w drodze powrotnej chcemy ponownie zajrzeć do Meteorów.

Butrint jest super, nam się bardzo podobał, razem z Beratem i przełęczą Llogara to miejsce które najlepiej wspominamy z Albanii.
Ale może przemyślisz inną koncepcję tej trasy? :)
Ochrid - Bitola - MK/GR - Florina - Kastoria
Wg mnie warto zatrzymać się na chwilę w Kastorii, to bardzo ładnie położone nad otoczonym górami jeziorem miasteczko w którym jest pełno bizantyjskich kościółków.
Kastoria - Konitsa - Vikos
Park Narodowy Vikos-Oos z super wąwozem też warto zobaczyć. Najlepsze widoki na wąwóz są z wioski Vikos, z monastyru przy Monodendri i z punktu widokowego ponad tą miejscowością. Te 3 miejsca z przejazdem pomiędzy nimi nie zajmą więcej jak 2 godziny a leżą niedaleko od głównej. W tym rejonie jest sporo łukowych kamiennych mostów, myśmy widzieli tylko kilka, ale na dokładniejsze pokręcenie się tam to już trzebaby trochę więcej czasu.
Vikos - Joanina
Zatrzymaliśmy się w Joaninie, ale to całkiem spore miasto nas nie zachwyciło szczególnie, w miarę fajna jest tylko stara turecka dzielnica i resztki twierdzy Alego Paszy. Niedaleko za to jest podobno fajna jaskinia Perama, ale nie byłem, nie wiem na pewno czy warto.

Przez Albanię do Butrintu najkrótsza droga byłaby przez Korczę, Permet, Gjirokaster ale tamtędy jedzie się bardzo wolno. Głównymi przez Elbasan, Fier, Tepelene, jedzie się szybciej, ale jest dalej - wiec zysk niewielki.
Więc może:
Ohrid - Korcza - Leskovik - Al/GR (Tre Urat-Melissopetra) - Vikos :) - Joanina - Lefkada?

A w drodze powrotnej, do Meteorów, może spodoba Ci się tak trasa:
Lefkada - Preveza - Arta (most) - Pili (most) - Trikala - Kalampaka?

Pozdrawiam :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.04.2014 11:04

Wielki dzięki za tak szybką reakcję i podpowiedzi.
Pamiętam jak opisywałeś te greckie górskie wąwozy - piękna sprawa ale czasowo dla nas raczej ( przynajmniej tym razem ) niedostępna.
Pamiętam również przepiękne opisy Butrintu na forum i dlatego o nim właśnie teraz myślę. Zastanawiam się czy nie lepiej niż przez pół Albanii pojechać z Ochrydu najpierw na Egnatia Odos i tam aż do końca i na przejście w Konispolu. Do Butrintu wtedy zajechać od strony greckiej i przeprawić się promem na drugą stronę ( bez auta ). Nie wiem tylko jak z tym promem tam bywa no i wtedy trzy granice w ciągu jednego dnia ... nie wiem czy dłużej na nich byśmy nie stali niż w samej drodze.
A co do trasy na Meteory z Lefkady to dzięki muszę ja przeanalizować z mapkami na spokojnie.
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.04.2014 06:54

kmichal napisał(a): Zastanawiam się czy nie lepiej niż przez pół Albanii pojechać z Ochrydu najpierw na Egnatia Odos i tam aż do końca i na przejście w Konispolu. Do Butrintu wtedy zajechać od strony greckiej i przeprawić się promem na drugą stronę ( bez auta ). Nie wiem tylko jak z tym promem tam bywa no i wtedy trzy granice w ciągu jednego dnia ... nie wiem czy dłużej na nich byśmy nie stali niż w samej drodze.

Autostradą będzie trochę naokoło, ale na pewno wygodniej. Po drodze są ze 3 bramki, ale majątku nie stracisz :) . A jedzie się naprawdę przepięknie 8O
Jeśli by się okazało, że z promem jest coś nie tak, zawsze możesz objechać zalew naokoło i dostać się do Butrintu przez Ksamil - to jakieś 25 km dodatkowej drogi.
Co do granic to trudno mi powiedzieć... MK/GR w Niki przekraczaliśmy w sumie 3 x i zawsze było zupełnie pusto - ale zawsze we wrześniu. Natomiast przez Konispol nie jechaliśmy.

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.04.2014 07:14

Wielki dzięki za info.
Poczytałem znowu dla przypomnienia o Butrincie na forum ( trochę tego już jest ) i musimy tam wjechać będąc tak blisko - naprawdę fajne miejsce ... a potem na południe i na Lefkadę.
A Wasze plany majowe już sprecyzowane i zatwierdzone czy jeszcze jest jakaś niewiadoma ... ?
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.04.2014 11:14

kmichal napisał(a):Poczytałem znowu dla przypomnienia o Butrincie na forum ( trochę tego już jest ) i musimy tam wjechać będąc tak blisko - naprawdę fajne miejsce ...

Ja nawet przez moment pomyślałem że w sumie to z Lefkady na jednodniową wycieczkę można by do Butrintu podskoczyć :roll: , ale sam nie wiem czy to warto... kawałek drogi jest a po drodze też parę całkiem ciekawych miejsc zobaczyć można.
Ja w każdym razie Butrint polecam :idea: w taki czy inny sposób.
kmichal napisał(a):A Wasze plany majowe już sprecyzowane i zatwierdzone czy jeszcze jest jakaś niewiadoma ... ?

Sprecyzowane... tak mniej więcej od pół roku :)
Zatwierdzone będą jak zdążymy na prom (a wcześniej kupimy w porcie bilety :wink: )
Tym razem jeszcze Cyklady. Następny grecki wyjazd, czy jak będzie może jeszcze tegoroczny, czy już w przyszłym roku - to najprawdopodobniej jakiś inny archipelag wybierzemy :)

Kwaterkę na w Lefkadzie w jakiej miejscowości wybrałeś?

Pzdr :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.04.2014 18:28

W tym roku pierwszy raz wyłamaliśmy się z naszej zasady, że kwater szukamy tylko bezpośrednio nad morzem. Ze względu na napięty plan wakacji i specyfikę Lefkady nocleg zarezerwowaliśmy w spokojnej wiosce Marantochori w połowie drogi pomiędzy Nidri a Vasiliki. Stwierdziliśmy, że jeżeli połowę urlopu "lefkowatowego" czyli 7 dni będziemy plażowac na najpiękniejszych plażach wyspy a pozostałe 7 dni zjedziemy z niej na okoliczne tereny ( Kefalonia, Paxos, Korfu, Parga itd itp ... ) to nie musimy na siłę kwaterowac nad morzem a spokojne miejsce tylko uatrakcyjni urlop. W drodze na wakacje tradycyjnie ( 3 raz ) pierwszy ( i ostatni ) nocleg mamy w uroczym Paliciu a następnie po dwa noclegi na i z wakacji mamy w Ochrydzie. Mam nadzieję, że większośc planów wypali ...
Natomiast jeżeli chodzi o Cyklady to stopniowo "urabiam" syna ( bo dziewczyny - żona i córka już są w Cykladach zakochane ) i mam cichą nadzieję, że za rok i my tam się udamy. Co prawda synowi marzy się Wieczne Miasto ale myślę, że da się w zamian przekonac do Aten a potem do Cyklad ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.04.2014 08:58

kmichal napisał(a):Ze względu na napięty plan wakacji i specyfikę Lefkady nocleg zarezerwowaliśmy w spokojnej wiosce Marantochori

Fajny pomysł. Jeśli kwatera leży w miarę daleko od głównej drogi (mocno ruchliwej) to na pewno będzie spokój. Gdy jeszcze na wakacjach mieszkaliśmy na kwaterach/w apartamentach to też zawsze staraliśmy się je znaleźć na uboczu i w jak najmniejszym budynku, najlepiej takim gdzie mieszkali też gospodarze.
kmichal napisał(a):pozostałe 7 dni zjedziemy z niej na okoliczne tereny ( Kefalonia, Paxos, Korfu, Parga itd itp ... )

WOW 8O
Mocno ambitne plany... to mi się podoba :cool:
Po drodze zajedź do Kassopi/Zalongo. Fajny jest też Nekromantejon. Z Nikopolis wrażenie robią za to tylko ciągnące się kilometrami mury i dość fajny stadion.
Epir potraktowaliśmy swego czasu dość pobieżnie, a szkoda bo to niezwykle ciekawy region i przy okazji "zaliczania" tych Jońskich, gdzie nas nie było, trzeba będzie to nadrobić.

Może po powrocie, jesienią, jakaś relacja?

kmichal napisał(a):nocleg mamy w uroczym Paliciu a następnie po dwa noclegi na i z wakacji mamy w Ochrydzie.

Przez Palic przejeżdżaliśmy po raz pierwszy w zeszłym roku i to w środku nocy :lol: więc jego uroki wciąż są dla nas nieodkryte. Ochrid jednych zachwyca, na innych nie robi wielkiego wrażenia - my zaliczamy się do tej drugiej grupy, ale przynajmniej raz warto spędzić tam chwilę.
kmichal napisał(a):Natomiast jeżeli chodzi o Cyklady to stopniowo "urabiam" syna ( bo dziewczyny - żona i córka już są w Cykladach zakochane ) i mam cichą nadzieję, że za rok i my tam się udamy. Co prawda synowi marzy się Wieczne Miasto ale myślę, że da się w zamian przekonac do Aten a potem do Cyklad ...

Ateny to z pewnością nie to samo co Rzym, ale z kolei Włochy to nie Grecja i jej wyspy :wink:
Zresztą, na pewno każde z Was pojedzie nie tylko do obu tych krajów ale i w wiele innych miejsc. Jeśli ma się podróżniczego bakcyla, to tylko kwestia czasu :idea:

Pozdrawiam :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.04.2014 09:55

Ochryd od jakiegoś czasu był w naszych planach i w tym roku jest okazja żeby zobaczyć samo miasto i może najbliższe okolice ...
W przypadku relacji to niestety nie będę nic obiecywał bo wiem, że kosztuje to wiele, bardzo wiele wysiłku i chyba jeszcze więcej czasu, którego niestety nie mam; ale syn zobowiązał się, że tegoroczne wakacje zamierza archiwizować tzn. zapisywać codziennie gdzie byliśmy, co zobaczyliśmy, ile czasu nam to zajęło itd. itp. a jeżeli miałbym taki podkład to do napisania relacji wystarczą tylko zgrane foty. Jeżeli synowi ochota na archiwizację nie przejdzie to i może ja zmobilizuję się do relacji.
A wracając do Cyklad to nawet był moment, że byliśmy blisko zmiany planów na nie właśnie ( pisaliśmy o tym w tej relacji ) ale one nam nie uciekną i mam nadzieję je dopaść za rok ... :D
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 385
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone