Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.03.2014 15:58

Trochę mnie u Was nie było, ale z przyjemnością nadrobiłam zaległości. Robicie coraz piękniejsze zdjęcia :)
Wyspy to jednak jest to! :D Czy to w Chorwacji, czy w Grecji.

Małgosiu, Pawle - dzięki za świetną relację i gotowy przewodnik :)

kulka53 napisał(a):Dawniej nie rozumiałem jak można „zakochać” się w jakimś kraju, wciąż chcieć do niego wracać, jeździć ciągle w to samo miejsce, nie mieć potrzeby poznawania niczego innego, nowego. Teraz trochę już to rozumiem jak to jest znaleźć swoje miejsce na ziemi :roll: :cool: .

Ja Was dobrze rozumiem, bo mam tak z Chorwacją... :)
Ale i do Grecji chcę spróbować pojechać, tylko ciągle się boję, że przegra w starciu z Cro i cały urlop będziemy powtarzać "Jest tu prawie tak pięknie jak w Chorwacji" ;) :lol:

Pozdrawiam serdecznie :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.03.2014 20:53

babeczka napisał(a):Trochę patosu nigdy nie zawadzi :). Pozdrawiam :D i czekam na nastepną relacje.

To nie patos "babeczko" , to fakty :D
Pisząc o miejscu na ziemi miałem na myśli oczywiście miejsce na udany urlop :cool: .
DarCro napisał(a):promy – ok. 2600 zł...

To 2/3 mojego zesżłorocznego budżetu na wakacje. 8O
Dlatego wysp muszą u mnie długo poczekać...

Większość chorwackich wyszłaby znacznie taniej :wink:

A serio to przecież nie jest koszt odwiedzenia jednej wyspy - ale sześciu.
W poprzednim roku 5 kosztowało 2000.
Jest w GR kilka wysp na które można dostać się za całkiem nieduże pieniądze, nie mówiąc o darmowych Lefkadzie czy Eubei.
Kithira, Skiros, Kea, Kefalonia, Zakynthos, Thassos - dwie osoby + auto to około 500 zł lub mniej.
longtom napisał(a):pozycje 1. i 3. bolą

Ale poza tym wyspy są "the best" :!: :)

W Chorwacji byliśmy na kilkunastu, greckim dorobkiem na razie się nie chwalimy. :D

Na razie :wink: :cool: :D

Wyspy są zdecydowanie najlepsze, już w Chorwacji podświadomie od razu nas na nie ciągnęło.
Podliczyłem - zaliczyliśmy dziesięć :)
Greckich już więcej :)

Co do kosztów... no cóż. Nieraz już mówiliśmy sobie, że dużo taniej byłoby pojechać na na Rivierę Olimpijską albo Chalikidiki, postawić auto w cieniu, poleżeć 2 tyg na plaży i wrócić. 3000 km z hakiem przebiegu + jedzenie... w 2 tys. można by się zmieścić. Tyle że wg mnie to wyrzucone 2 tys.
Gdybyśmy mieli jeszcze zapłacić jakieś co najmniej 3-4 tys za noclegi na ten miesiąc, o tak, to by już bardziej bolało. Za noclegi mamy promy i jest super :D
Swoją drogą, są tacy którzy twierdzą, że wakacje we Włoszech będą kosztować tyle euro ile km przejedzie się podczas podróży :wink: . Tak więc i tak nam wychodzi prawie 4 x taniej :lol:

tony montana napisał(a):I ja dziękuję za kolejne, piękne karty w tej relacji - jak wrócicie z majowych wojaży - może relacja dojdzie do 500 stron ? :)

Do 500 to pewnie nie, ale 400 może przekroczy... także dzięki Wam :cool:
I ja dziękuję za towarzystwo, no i niezmiennie zachęcam do wyboru tego kierunku na wakacje :D

tony montana napisał(a):Relacje na Cropelce są niesamowite - część z nich należałoby wydać jako przewodniki v.2.0, a Wasze na pewno byłyby "na pudle"

Na pudle.... jaaaaasne :lol: , chyba do odstrzału :)
Ale fakt, sporo opowieści jest bardzo wartościowych i z pewnością stanowią kopalnię wiedzy o wielu ciekawych zakątkach Europy i okolic :)

stefanos napisał(a):Gratuluję kolejnej ,,odyseji" i dziękuje za wspaniałą relacje. Mam też logistyczne pytanie ,dlaczego nigdy nie tankujecie w Macedonii? Paliwo jest tam najtańsze z całej trasy. Pozdrawiam stefanos

Witamy "ujawnionego" czytelnika :) , lepiej późno niż wcale :)

Co do Macedonii... do tej pory było tak, że 200 euro wymienione zaraz po wjeździe do Serbii na dinary dobrze pasowało nam na opłaty za autostradę oraz na paliwo, tak by przez ten kraj przejechać a w obie strony wyjeżdżać z pełnym bakiem. Zdecydowaliśmy już dawno że nie będziemy płacić na stacjach ani na bramkach kartą... lepiej nie kusić losu :roll: , i to samo dotyczy Macedonii. Poza tym przy tamtejszej autostradzie nigdzie nie widzieliśmy kantoru, a specjalnie zjeżdżać się nam nie chciało. Tym bardziej płacić na stacji w Euro - to już w ogóle nie ma sensu. W Serbii paliwo też nie wychodzi drogo a przy całkowitym koszcie urlopu te kilkadziesiąt może zł oszczędności nie robi większej różnicy.

maslinka napisał(a):Trochę mnie u Was nie było, ale z przyjemnością nadrobiłam zaległości. Robicie coraz piękniejsze zdjęcia :)
Wyspy to jednak jest to! :D Czy to w Chorwacji, czy w Grecji.

Małgosiu, Pawle - dzięki za świetną relację i gotowy przewodnik :)

Dziękujemy Agnieszko za te słowa, zwłaszcza o zdjęciach :)
Robienie ich to przyjemność, ale już wybranie i przygotowanie tak by w relacji wyglądały przyzwoicie to ciężka praca którą musi wykonać Małgosia.

maslinka napisał(a):
kulka53 napisał(a):Dawniej nie rozumiałem jak można „zakochać” się w jakimś kraju, wciąż chcieć do niego wracać, jeździć ciągle w to samo miejsce, nie mieć potrzeby poznawania niczego innego, nowego. Teraz trochę już to rozumiem jak to jest znaleźć swoje miejsce na ziemi :roll: :cool: .

Ja Was dobrze rozumiem, bo mam tak z Chorwacją... :)
Ale i do Grecji chcę spróbować pojechać, tylko ciągle się boję, że przegra w starciu z Cro i cały urlop będziemy powtarzać "Jest tu prawie tak pięknie jak w Chorwacji" ;) :lol:

My nigdy (no, prawie nigdy) nie czuliśmy się w Chorwacji idealnie. Wiele z jej realiów nam zwyczajnie nie odpowiadało. Kiedyś, na którejś z wysp greckich powiedziałem nawet, że trochę żałuję, że tyle czasu straciliśmy na poszukiwanie w Chorwacji tego, czego tam po prostu nie ma, że w tym czasie mogliśmy zwiedzić już dużo większy kawał GR. Ale wtedy Małgosia powiedziała, że przecież to dobrze że trochę poznaliśmy CRO bo po prostu mamy porównanie i wiemy już na pewno gdzie jest nam najlepiej (oczywiście biorąc pod uwagę te miejsca, które są dla nas z różnych względów osiągalne).
Koniecznie musisz wybrać się do Grecji... piszę to już po raz któryś, wiem :wink: . Nawet jak przegra, co jest możliwe, bo każdy szuka i oczekuje czegoś trochę innego, to będziesz mieć porównanie i jeszcze większą satysfakcję z potwierdzenia tego, że CRO to jest właśnie TO :D

Pozdrawiam serdecznie :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 15.03.2014 09:01

kulka53 napisał(a):Koniecznie musisz wybrać się do Grecji... piszę to już po raz któryś, wiem :wink: . Nawet jak przegra, co jest możliwe, bo każdy szuka i oczekuje czegoś trochę innego, to będziesz mieć porównanie i jeszcze większą satysfakcję z potwierdzenia tego, że CRO to jest właśnie TO :D


Znakomita reklama małego skoku w bok. :oczko_usmiech:
stefanos
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 09.10.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefanos » 15.03.2014 16:30

Wcale nie ,,ujawniony "i wcale nie za pózno.Jestem waszym wiernym czytelnikiem i kibicem wszystkich podróży od początku.Może i niewiele piszę, ale za to dużo czytam.Przedstawiłem się na stronie 319 . Pozdrawiam stefanos
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 16.03.2014 11:25

DarCro napisał(a):Znakomita reklama małego skoku w bok. :oczko_usmiech:

Trzeba mi było zostać marketingowcem :roll:
:wink:
stefanos napisał(a):Może i niewiele piszę, ale za to dużo czytam.Przedstawiłem się na stronie 319

Rzeczywiście :oops:
Przepraszam, ale pomyliłem Twój nick z innym, bardzo podobnym.
Jego właściciel pisał nie tak dawno relację z Grecji którą czytałem, zasugerowałem się tym i stąd pomyłka :roll:
Na przyszłość obiecuję poprawę :)

Pozdrawiam

PS. Powoli powstaje spis treści do ostatniej relacji.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 16.03.2014 11:34

kulka53 napisał(a):
DarCro napisał(a):Znakomita reklama małego skoku w bok. :oczko_usmiech:

Trzeba mi było zostać marketingowcem :roll:
:wink:


Nic straconego. W tym biznesie zapotrzebowanie na fachowców nie słabnie od tysiącleci. :)
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 16.03.2014 14:54

Relacja jak zwykle super, zdjęcia także. Opisujecie wszystko tak dokładnie i porzadnie że juz nie musze tam jechać samemu, wszystko przecież widziałem ;)
Ze swojej strony życzę sobie abyście wkrótce pojechali do Turcji i ją tak samo ładnie opisali ;)

Pzdr
K2
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.03.2014 12:03

K2 napisał(a):Relacja jak zwykle super, zdjęcia także. Opisujecie wszystko tak dokładnie i porzadnie że juz nie musze tam jechać samemu, wszystko przecież widziałem ;)

Dzięki :)
Staramy się opisywać i pokazywać wszystko co sami widzieliśmy, by czytający mógł sobie wyrobić opinię na temat danego miejsca :)
Ale nie po to by go rozleniwiać :wink:
K2 napisał(a):Ze swojej strony życzę sobie abyście wkrótce pojechali do Turcji i ją tak samo ładnie opisali ;)

No widzisz... przypomniałeś mi o Turcji :?
Rzeczywiście... jest taki kraj :wink: i nawet kiedyś chcieliśmy go odwiedzić.
I pewnie to nastąpi ale wtedy, gdy znów wprowadzą "normalne" wizy, albo zniosą je w ogóle, zo zdaje się za 2 lata ma mieć miejsce.
Zresztą wyjazd do TR ma jedną zaletę... da się go połączyć z odwiedzinami greckich wysp :wink: , więc ogólnie pomysł jest OK.

Może też za jakiś czas być tak, że będziemy mieli możliwość wyjechać na wakacje więcej niż 2 x do roku :roll: , jeśli finanse pozwolą to wtedy będziemy coś więcej kombinować :) .

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.03.2014 21:29

kulka53 napisał(a):No widzisz... przypomniałeś mi o Turcji :?
Rzeczywiście... jest taki kraj :wink: i nawet kiedyś chcieliśmy go odwiedzić.

:papa:


Ano jest:)
I nawet parę fajnych "kamieni" się tam znajdzie :)
Parę plaż też 8)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.03.2014 10:55

Dzięki za zaje...fajną relację
z niecierpliwością będę czekał na kolejną
Serdecznie pozdrawiam Adrian
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.03.2014 08:17

tony montana napisał(a):
kulka53 napisał(a):Rzeczywiście... jest taki kraj :wink:

Ano jest:)
I nawet parę fajnych "kamieni" się tam znajdzie :)
Parę plaż też 8)

Kamienie zdaje się znacznie fajniejsze niż te które GR ma obecnie w swoim posiadaniu :roll:
Małgosię jednak bardziej ciągnie w kierunku, gdzie grecko/rzymskie kamienie w całkiem niezłym stanie też można tu i ówdzie zauważyć :)
Po tureckich plażach cudów bym się nie spodziewał, ale bardzo mnie zachęca temperatura wody u południowych wybrzeży :cool: . No i jeszcze parę innych ciekawostek :)

ajdadi napisał(a):Dzięki za zaje...fajną relację
z niecierpliwością będę czekał na kolejną
Serdecznie pozdrawiam Adrian

I my dziękujemy za towarzystwo i miłe słowa :D
Szanse na kolejne parę słów i zdjęć - za jakieś półtora miesiąca (jak wszystko wypali)

---------------------------------------------------------------------------------

W tzw. międzyczasie przygotowania przedwyjazdowe trwają. Samochód po pobycie w warsztacie zyskał nowy rozrząd, nowe tarcze i klocki hamulcowe, nowe kolumny MacPhersona z tyłu (od Feli kombi, sztywniejsze, więc mam nadzieję że nie będziemy już szorować tyłem po asfalcie :wink: ) naprawione sprzęgło, poskręcaną skrzynię biegów z której ciekło co nieco po kontakcie z którymś kamieniem i jeszcze parę innych drobiazgów. Koszt - 1100 PLN. Jeździ jak nowy :oczko_usmiech: , przegląd rejestracyjny bez zastrzeżeń :)

:papa:
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 29.03.2014 10:56

Jak na tyle roboty, to nieduży ten koszt.
Kiedy dokładnie wyjazd?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.03.2014 11:06

kulka53 napisał(a):
W tzw. międzyczasie przygotowania przedwyjazdowe trwają. Samochód po pobycie w warsztacie zyskał nowy rozrząd, nowe tarcze i klocki hamulcowe, nowe kolumny MacPhersona z tyłu (od Feli kombi, sztywniejsze, więc mam nadzieję że nie będziemy już szorować tyłem po asfalcie :wink: ) naprawione sprzęgło, poskręcaną skrzynię biegów z której ciekło co nieco po kontakcie z którymś kamieniem i jeszcze parę innych drobiazgów. Koszt - 1100 PLN. Jeździ jak nowy :oczko_usmiech: , przegląd rejestracyjny bez zastrzeżeń :)

:papa:


No to auto gotowe :mrgreen: ,
a Wy :wink: , zapadła ostateczna decyzja co do kraju :?:


:wink: :papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.03.2014 11:20

Nic tylko jeździć skodą. Faktycznie koszt niewielki, sam rozrząd to przynajmniej u mnie spory wydatek. Nie ma szans za tyle robót żebym zamknął się w podobnej sumie. U nas podobnie jak u Was, do wyjazdu już co raz bliżej, równo miesiąc.

Pozdrawiam
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże-I znów One...wyspy Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 29.03.2014 22:15

Ładnie i jak zwykle ciekawie tu u Was było.
Nie wiem, czy kiedyś dotrę na wyspy greckie, ale wiem gdzie mam szukać inspiracji. Już mnie wirus grecki zaatakował, trochę z nim walczę, bo tyle ciekawych krajów jeszcze mam do odwiedzenia.
W tym roku Rumunia, ale i trochę Grecji musi być ( nie wiem czy mnie to wyleczy , czy pogłębi się choroba)
Pozdrawiam cieplutko i czekam na nową Wasza przygodę :papa:
Renata
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 384
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone