Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.06.2013 21:55

longtom napisał(a):Jeśli chodzi o relację, to na razie, pracujemy nad tytułem. :)
No i w ogóle ... to wiecie :!:


Tomku, może "Z miłości do kajaka - Milos" ???
Oj widzę, że intensywnie pracujecie albo Cię rzeczywistość dopadła.

dangol napisał(a):U mnie choroba :mrgreen: pogłębia się!
Może Twoja relacja uśpi ją na trochę (będzie mi nieco lżej :) na duszy, jak popatrzę na świeże miloskie fotki).
A za rok (lub :roll: dwa) muszę zażyć właściwego lekarstwa :wink: .

W tym roku niestety nie uda mi się nie tylko na Cyklady, lecz wogóle do Grecji :( ...
Dobrze, że innym (Cro)Grekomaniakom 2013 bardziej sprzyja :)

Na Grecję można zachorować, mamy jeszcze 2 miesiące do wyjazdu, mamy za sobą 2 tygodnie tegorocznego urlopu ale coraz bardziej tęsknimy do greckiej wyschniętej i gorącej ziemi, błękitu nad głową i cieplutkiej wody na bezludnych plażach.
Szkoda, że z Grecją nie wyszło. :( :( :(
A tradycyjne lato na Kaszubach???
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12731
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.06.2013 23:38

Wszystko na to wskazuje, że przełom lipca i sierpnia jak zwykle będzie kaszubski :) .

Co do wrześniowego tygodnia - wciąż jest :roll: wielką niewiadomą. Być może pójdziemy na żywioł czyli ... polecimy tam, dokąd znajdziemy :idea: super cenowy last minute. O ile faktycznie będzie to jakaś niezwykła okazja cenowa :wink:(teoretycznie, możemy się więc znaleźć także gdzieś w Grecji :) ), tak zrobimy.

Jeśli jednak na nic korzystnego nie trafimy, ruszymy gdzieś autem. Wegierskie termy? Dolomi lub Garda?
A może Toskania? Coraz bardziej skłaniam się do tej ostatniej, winnice w złocie 8) są przecież przepiekne, a ciepłe morze :) też tam jest. Trochę bliżej niż do Grecji, na ten rok takie zastępstwo mogłoby być!
Ale oczywiście to luźne plany, co wyjdzie - okaże się we wrześniu :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.06.2013 09:42

dangol napisał(a):Ale oczywiście to luźne plany, co wyjdzie - okaże się we wrześniu :wink:

Czyli to tak trochę jak u nas z greckimi wyspami, nigdy nie wiadomo dokąd w końcu trafimy :wink: :lol:

Toskania to całkiem dobry pomysł na wrześniowy tydzień, pod warunkiem, że traficie na lepszy pogodowo okres niż myśmy mieli. Fajnie by było pooglądać fotki i popatrzeć jak te okolice wyglądają o innej porze roku, jakie są kolory. Wiedzielibyśmy czego się spodziewać może w przyszłym roku :wink: . A winnic i wina tam pod dostatkiem :) .
Garda tak samo jest ciekawym rozwiązaniem, wiem, że za mało czasu jej poświęciliśmy, to co gdzieniegdzie można tu sobie pooglądać na forum nawet zachwyca...
Tyle, że o sympatyczne miejsca noclegowe ciut tam trudniej niż w GR :wink:

Ale jednak najfajniej byłoby znów spędzić "wspólny" :wink: urlop w tym samym kraju, tyle że z racji wyboru transportu na jakieś spotkanie trudno liczyć :lol:
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 02.07.2013 21:27

A i ja dziś wróciłem z helleńskiej podróży, zwiedziwszy Sifnos, ponownie Milos (Vani i kopalnia siarki są wspaniałe :-) ), Kimolos z "grzybem" oraz Serifos :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 03.07.2013 10:46

MCR napisał(a):A i ja dziś wróciłem z helleńskiej podróży, zwiedziwszy Sifnos, ponownie Milos (Vani i kopalnia siarki są wspaniałe :-) ), Kimolos z "grzybem" oraz Serifos :)

Na Longtoma się nie natknąłeś, pływał dookoła Milos przez całe dwa tygodnie. :wink:

MCR czekamy na relację, z braku czasu wystarczą zdjęcia. :D :D :D Tym bardziej, że my jesteśmy jeszcze przed tegorocznym urlopem i wciąż nasza lista "koniecznie do zobaczenia" nie jest zamknięta.

No i cieszymy, że Grekomaniacy są coraz liczniej reprezentowani. :D

Pozdrawiamy
Kulki
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 03.07.2013 11:06

Lidia K napisał(a):Na Longtoma się nie natknąłeś, pływał dookoła Milos przez całe dwa tygodnie.


Przez 2 tygodnie spotkaliśmy Polaków 2x; rodzinę w Firopotamos (pomachali nam z auta) i kogoś na rowerze w Adamas (miał plecak z jakimś polskim motywem). My przejeżdżaliśmy autem i nie było gdzie stanąć aby zagadać.
Może to był MRC :?:

pzdr :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.07.2013 12:57

longtom napisał(a): (miał plecak z jakimś polskim motywem)

Wystawała mu puszka Żywca? ;)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 03.07.2013 14:06

longtom napisał(a):
Lidia K napisał(a):Na Longtoma się nie natknąłeś, pływał dookoła Milos przez całe dwa tygodnie.


Przez 2 tygodnie spotkaliśmy Polaków 2x; rodzinę w Firopotamos (pomachali nam z auta) i kogoś na rowerze w Adamas (miał plecak z jakimś polskim motywem). My przejeżdżaliśmy autem i nie było gdzie stanąć aby zagadać.
Może to był MRC :?:

pzdr :wink:


Mieszkaliśmy tradycyjnie w Paleochori jeżdżąc wypożyczonym Teriosem, więc to nie my :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.07.2013 11:45

Z relacją i zdjęciami mogę się podpiąc (to pytanie do właścicieli :-) ) pod ten wątek co by nie tworzyć nowego?;-)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.07.2013 14:11

MCR napisał(a):Z relacją i zdjęciami mogę się podpiąc (to pytanie do właścicieli :-) ) pod ten wątek co by nie tworzyć nowego?;-)


Cześć MCR :)
Widzę, że miałeś fajny wypad, ale to już chyba drugi w tym roku? Zdaje się że na kwiecień się szykowałeś :cool:

Co prawda są na forum CRO użytkownicy nie mający oporów przed mnożeniem nowych wątki dziesiątkami :wink: ale skoro wolisz dołączyć z relacją do nas, to czemu nie :) . A jeśli w przyszłości będziesz miał czas i ochotę by poopisywać i pokazać kolejne swoje podróże, i stwierdzisz że fajnie by może było mieć swój wątek, to zawsze można posty wydzielić. Tylko do któregoś z modów trzeba się by było uśmiechnąć :wink: .

A to co do tej pory widziałeś (z tych mniej znanych miejsc) mamy już zapisane i liczę, że w tym roku choć kilka z nich znajdzie się na naszej trasie. A jak nie w tym - to w przyszłym, może jeszcze w kolejnym... :cool:

Pozdrawiam
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.07.2013 16:10

W zasadzie racja, patrząc w przyszłość lepiej utworzyć osobny wątek :) Brawo za spostrzegawczość, to faktycznie drugi wyjazd w tym roku, ten kwietniowy poświęcony był sesji ślubnej (Ateny, Metsovo, Zakynthos) :-)
Zabieram się za pisanie i zdjęć uploadowanie!:)
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 09.07.2013 22:55

Dzień dobry! Jak dobrze tu znów wrócić i czytać o Waszych wyprawach - mam sporo zaległości..i wstyd że sama nic nie zdązyłam napisac, a zbieram się do tego od zeszlorocznej wyprawy (a nawet, od tej sprzed dwóch lat). Tym bardziej, widząc, ile to czasu zajmuje podziwiam Wasze relacje które sa barwne, informatywne i wciągające. I inspirujące, czego dowodem są dwie wyprawy w kierunkach przez Was opisanych.

W tym roku - nietypowo, odkrywamy Ukrainę, począwszy od nart w Bukovelu w lutym, przez wyprawę w Gorgany i Czarnohore w maju, az do planowanego Krymu w sierpniu. Przy czym, ten Krym będzie kolejnym stopniem nietypowości -wycieczka zorganizowana... :O ale dla usprawiedliwienia podam, ze taka mało typowa, bo turystyczna i wyprawowa... Ale.. nie ukrywam, że brakować mi będzie w tym roku wyprawy takiej jak w wiele ostatnich lat, ze wsiada się w auto z mniej więcej kierunkiem, z przewodnikiem, mapą i wydrukami relacji. Ten Krym to wspólna od lat paru planowana wyprawa z naszymi przyjaciółmi. Ale, za rok już myślę, gdzie i jak na Bałkany.
A, jeszcze słowko o Ukrainie - gdybyście się tam kiedyś wybierali, NIE jedzcie własnym autem, a jesli już to na pewno nie nowym. Takich dróg nie widziałam nigdzie, ani w Albanii, ani na prowincji rumuńskiej -średnia prędkość to 25km/godz, a dodatkowe atrakcje to urwany tłumik i zerwany przewód hamulcowy.
Poza tym, Ukraina cudna jest

Pozdrawiam serdecznie, dziękując za ten wątek i wszystkie w nim opowieści

Agnieszka
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12731
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.07.2013 23:05

shigella napisał(a): Ten Krym to wspólna od lat paru planowana wyprawa z naszymi przyjaciółmi


Jeśli będziesz na Krymie na początku sierpnia, jest duże pradopodobieństwo, ze spotkasz tam wtedy sporą ekipę z Wrocławia. Moje "dzieciaki" wybierają się tam z przyjaciółmi w dwóch starych gratach (Nysa i Żuk), co nieco już wprawionych w dalekie wyprawy. Nysa dotarła ze Złombolem do Istambułu przez Rumunię i Bułgarię (2010) oraz nad Loch Ness (2011), Żuk przez Bałkany dotarł w ubiegłym roku do greckiej Olimpii.

:papa:
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 09.07.2013 23:12

dangol napisał(a):
Jeśli będziesz na Krymie na początku sierpnia, jest duże pradopodobieństwo, ze spotkasz tam wtedy sporą ekipę z Wrocławia. Moje "dzieciaki" wybierają się tam z przyjaciółmi w dwóch starych gratach (Nysa i Żuk), co nieco już wprawionych w dalekie wyprawy. Nysa dotarła ze Złombolem do Istambułu przez Rumunię i Bułgarię (2010) oraz nad Loch Ness (2011), Żuk przez Bałkany dotarł w ubiegłym roku do greckiej Olimpii.

:papa:


Bedziemy od 22 sierpnia na Krymie więc pewnie nie spotkamy ekipy.. a szkoda. Rozważaliśmy Krym autkiem ale po tym co zobaczyłam w postaci dróg na Ukrainie, się zniechęciłam. Mój Opelek już wiekowy (oraz ma na liczniku 320.000 km), mógłby tego nie przeżyć... I tak był dzielny w maju

Miłego kaszubowania :) W ten weekend byliśmy na spływie Wierzyca, piękne to tereny, poza górami, to w Polsce moje ulubione
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.09.2013 14:42

No dobra

A może już tak wrócilibyście? :)

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 318
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone