Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 14.08.2012 00:21

Wszystkie rady dotyczace drogi wydrukowałam, bedziemy patrzec jak nam wyjdzie, kusi mnie przejazd przez kanion Pivski.. :) Bardzo dziekuje!
Na razie jeszcze intensywna praca aby wszystko co pilne skonczyc, i pakowanie. Lodowka samochodowa zakupiona-bedzie jej debiut, box na dach od lat z nami jezdzi, wygodne jest to, szczegolnie jak w aucie sie spi.
Mapy i przewodniki gotowe, relacje podrukowane do czytania po drodze, bo i tak nie zapamietałabym wszystkich nazw i tras, a reszta.. spakuje sie jutro :roll:

Z podziekowaniami i pozdrowieniami

Agnieszka i Wojtek (ktory czyta relacje ale jeszcze sie tu nie odzywal, za to teraz pozdrowienia przekazuje)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.08.2012 21:44

No to życzymy super wyjazdu i niezapomnianych wrażeń :idea:
Zresztą... w tych rejonach wrażenia są zawsze gwarantowane i niezapomniane... :)

Pamiętam jak wybieraliśmy się pierwszy raz do Rumunii... też jechaliśmy z wydrukowanymi relacjami i czytaliśmy po drodze co by tu i gdzie :lol: , na przygotowanie się mieliśmy wtedy niespełna 2 tygodnie.

Lodówka przyda się na pewno, dzięki boxowi można zabrać dużo więcej rzeczy dzięki którym samochodowe życie staje się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Mam nadzieję że pogoda dopisze i będziecie zadowoleni :idea:

Zapewne się "rozminiemy" , kiedy będziecie wracać, my będziemy właśnie wyruszać w drogę... liczę, że napiszecie parę słów jak było :)

Pozdrawiamy
M i P
shigella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shigella » 14.08.2012 22:58

Dziekuje! wlasnie pakujemy sie, tj czesc sprzetu juz w aucie, zostaly rzeczy ubraniowe i inne. Kierunek Osjek :) ale nie wiem czy damy rade tyle, jesli nie, to zanocujemy gdzies na Wegrzech. Wyjazd pewnie nam wyjdzie ok 2-3. Cozz, praca ;/
no ale teraz zapominamy o pracy i myslimy o tym, co czeka tam na poludniu :)
Zaraz po powrocie mam miesiac wyjazdow sluzbowych, no ale na pewno sie odezwe!

Wam takze, cudownej podrozy zycze! Pogody, wrazen i pieknych fotek (na czym wszyscy czytelnicy tego forum tez skorzystaja :D

Pozdrowienia
Ag. i W.
BMMZ
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMMZ » 18.08.2012 16:30

Witam.
Od 5 lat korzystam z Waszych rad więc i tym razem poproszę o cenne wskazówki:)
W drugim tygodniu września wybieram się do Czarnogóry i może do Albanii. Interesuje mnie zwiedzanie i plażowanie. Na razie jestem w fazie planowania, ale wybór padł na Petrovac, ale sądzą po powyższych wpisach zmienię chyba na Buljaricę. Co o tym myślicie?
Planuję trasę, przejście będę przekraczał w Cieszynie i opcje są dwie:
1. Austria-Chorwacja
2. Węgry-Serbia
Odległość ta sama, Opcję 1 znam bardzo dobrze, ale mam pytanie o 2. Jak drogi przez Serbię? Jak cenowo przez Serbię? Czy bezpiecznie podróżować nocą? Trasę mi pokazuje drogą E-763, jaki stan tej drogi?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.08.2012 07:14

shigella napisał(a):Zaraz po powrocie mam miesiac wyjazdow sluzbowych, no ale na pewno sie odezwe!

Trzymamy za słowo :D

shigella napisał(a):Wam takze, cudownej podrozy zycze! Pogody, wrazen i pieknych fotek

Dzięki :idea:
Sprzyjająca pogoda jest bardzo potrzebna gdy spędza się czas tak jak my, wrażenia za to zależą już właściwie tylko od nas :cool: . A fotki... jeżeli się podobają, to głównie zasługa Małgosi :)

BMMZ napisał(a):Witam.
Od 5 lat korzystam z Waszych rad więc i tym razem poproszę o cenne wskazówki:)

Witamy :) , bardzo nam miło, że korzystasz z naszych doświadczeń :) .

BMMZ napisał(a):W drugim tygodniu września wybieram się do Czarnogóry i może do Albanii. Interesuje mnie zwiedzanie i plażowanie. Na razie jestem w fazie planowania, ale wybór padł na Petrovac, ale sądzą po powyższych wpisach zmienię chyba na Buljaricę. Co o tym myślicie?

Że w tym okresie to chyba wszystko jedno :)
Wiem z opisów i relacji, że w sezonie Petrovac zamienia się w zatłoczony kurort... myśmy tam byli właśnie w drugiej połowie września (co prawda dość dawno temu), i niczego takiego nie było.
Nam się podobał, ładnie położone nieduże miasteczko.
Buljarica ma większą plażę... i może rzeczywiście większy spokój. Obie miejscowości są tak blisko siebie, że wybór którejś z nich jako punkt wypadowy nie ma większego znaczenia.
BMZ napisał(a): Jak drogi przez Serbię? Jak cenowo przez Serbię? Czy bezpiecznie podróżować nocą? Trasę mi pokazuje drogą E-763, jaki stan tej drogi?

Nigdy nie jechaliśmy do Czanogóry ani Albanii przez Serbię, zawsze przez Bośnię. Natomiast przez Serbię jeździliśmy do Grecji, Macedonii, Bułgarii i poza jednym incydentem w zeszłym roku gdy oszukano mnie na stacji benzynowej wrażenia są zupełnie pozytywne.
Osobiście unikałbym zatrzymywania się w nocy na parkingach i stacjach benzynowych przy autostradzie, zalecam też ostrożność w tankowaniu na stacjach przy niej. Z tego co wiem, można się też naciąć gdy późnym wieczorem poszukuje się noclegu tranzytowego, właściciele przydrożnych moteli i pensjonatów widząc zmęczonych drogą ludzi windują ceny...

Jadąc do Czarnogóry autostradą pojedziesz najdalej do Belgradu, za ten odcinek zapłacisz około 6 euro. Ogólnie ceny za autostrady serbskie są teraz do przyjęcia, a pamiętam gdy parę lat temu zapłaciliśmy za odcinek Belgrad - Leskovac 19 euro (teraz około 10) :idea: .

Pozdrawiam
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 19.08.2012 11:04

To dorzucę: droga Belgrad-Cacak-Nova Varos-Bijelo Polje spoko jeśli chodzi o jakość. Tyle że to jeden pas w każdą stronę, więc jak ktoś nie lubi jeździć szybko - tak jak ja - to jest co chwila wyprzedzany, bo w niektórych miejscach natężenie ruchu spore. Nocleg też zaliczyliśmy w aucie na stacji benzynowej miedzy Belgradem a Novi Sadem - bez żadnych przygód. Jeszcze kilka aut "spało".
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.08.2012 09:23

Dzięki za uzupełnienie :)

Z czytanych wcześniej opisów i zamieszczanych w relacjach (i nie tylko) zdjęć, wydaje mi się, że trasa z Belgradu do Czarnogóry jest nieco podobna do tej którą dobrze znam przez Bośnię (Tuzla-Sarajevo) w kwestii natężenia ruchu, jakości nawierzchni czy ilości zakrętów i wzniesień. No ale nie jechałem, to nie będę zmyślał :) .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.08.2012 10:41

To dziś jest właśnie TEN DZIEŃ 8O

Dziś wyruszymy na kolejną, nie wiem już nawet którą :wink: , bałkańską podróż... Ta będzie raczej z tych większych, tzn dłuższych... w sumie też dalekich... dlatego chcieliśmy się niniejszym postem pożegnać na długie tygodnie z tym sympatycznym miejscem jakim jest Forum cro.pl i z jego Miłośnikami :) .

Jeśli możecie, trzymajcie za nas kciuki :)

Wygląda na to, że po jednorocznej "rozłące" :wink: znów będziemy z Danusią wrześniowe wakacje spędzać w tym samym kraju :) . Pilnie będziemy więc wypatrywać na greckich (i nie tylko) drogach auta z DW..... :cool:

Pozdrawiamy
Małgosia i Paweł

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.08.2012 10:48

kulka53 napisał(a):To dziś jest właśnie TEN DZIEŃ 8O

Dziś wyruszymy na kolejną, nie wiem już nawet którą :wink: , bałkańską podróż... Ta będzie raczej z tych większych, tzn dłuższych... w sumie też dalekich... dlatego chcieliśmy się niniejszym postem pożegnać na długie tygodnie z tym sympatycznym miejscem jakim jest Forum cro.pl i z jego Miłośnikami :) .

Jeśli możecie, trzymajcie za nas kciuki :)

Wygląda na to, że po jednorocznej "rozłące" :wink: znów będziemy z Danusią wrześniowe wakacje spędzać w tym samym kraju :) . Pilnie będziemy więc wypatrywać na greckich (i nie tylko) drogach auta z DW..... :cool:

Pozdrawiamy
Małgosia i Paweł

:papa:


Będę mocno trzymać kciuki :P ,

to będzie w moim interesie :wink: ,
bo liczę na kolejną super relację :P ,
zwiedzajcie, odpoczywajcie i bawcie się dobrze :P .

Pozdrawiam gorąco
Agnieszka
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2012 10:49

kulka53 napisał(a):To dziś jest właśnie TEN DZIEŃ 8O


Już się cieszę na Wasz powrót :!: 8O :D

Zwiedzajcie, fotografujcie, odpoczywajcie. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.08.2012 10:54

kulka53 napisał(a):... na kolejną, nie wiem już nawet którą ...

Szczęśliwi podróży nie liczą ;)

Bawcie się dobrze :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.08.2012 12:31

kulka53 napisał(a):To dziś jest właśnie TEN DZIEŃ 8O

Dziś wyruszymy na kolejną, nie wiem już nawet którą :wink: , bałkańską podróż... Ta będzie raczej z tych większych, tzn dłuższych... w sumie też dalekich... dlatego chcieliśmy się niniejszym postem pożegnać na długie tygodnie z tym sympatycznym miejscem jakim jest Forum cro.pl i z jego Miłośnikami :) .

Jeśli możecie, trzymajcie za nas kciuki :)

Wygląda na to, że po jednorocznej "rozłące" :wink: znów będziemy z Danusią wrześniowe wakacje spędzać w tym samym kraju :) . Pilnie będziemy więc wypatrywać na greckich (i nie tylko) drogach auta z DW..... :cool:

Pozdrawiamy
Małgosia i Paweł

:papa:



aaa, czyli ZMYKACIE :)

Niezapomnianych wrażeń, przyjaznych dróg pod kołami! :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12723
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.08.2012 12:32

kulka53 napisał(a): Wygląda na to, że po jednorocznej "rozłące" :wink: znów będziemy z Danusią wrześniowe wakacje spędzać w tym samym kraju :) . Pilnie będziemy więc wypatrywać na greckich (i nie tylko) drogach auta z DW..... :cool:


Ja również będę wypatrywać Waszej :D Skodzinki, być może nasze trasy gdzieś się spotkają :D , o ile wracać będziecie pod koniec września.
My wyruszamy :roll: dopiero w sobotę 15-go.... No i tylko na dwa tygodnie, nie tak jak Wy :wink:

Wstępny plan jest taki, żeby w drodze na Peloponez zahaczyć o Meteory. Co się uda na Peloponezie, to się okaże, bo ścisłego planu nie ma. Wiadomo jedynie, że zaczniemy od zachodu (na pewno Olimpia :) ) no i że po drodze musi :wink: być Mistra, Mani i Monemwazja. Wracać będziemy przez Macedonię i Serbię, zapewne tyle ile się da autostradami, także na Węgrzech - więc jest ryzyko, że tam akurat na siebie nie trafimy.

Mam jeszcze trochę czasu na powtórną lekturę Waszej relacji (no i Kowolków też!) z miejsc, które być może zobaczę...

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :D za udaną wyprawę oraz ewentualne spotkanie gdzieś w świecie....
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 31.08.2012 16:47

:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.10.2012 10:28

SPIS TREŚCI

GRECJA - WRZESIEŃ 2012

116. pierwszy nocleg przez Bratysławą klik
117. przejazd do Macedonii, nocleg w otoczeniu gór w Macedonii klik
118. Grecja, Metsovo klik, kościół Agia Paraskiewi z XV wiecznymi malowidłami klik, XIV-wieczny monastyr Agios Nikolaos klik
119. zatoka Ambrakijska w okolicach Loutro/Krikelos, cd podróży i nocleg na plaży w Diakofto klik
120. kolejka zębata z Diakofto do Kalavrity w wąwozie Vouraikos klik, z powrotem klik
121. Diakofto - monastyr Mega Spileon czyli Wielka Grota klik
122. monastyr Agia Lavra - to tu Germanos, arcybiskup Patry dał sygnał do rozpoczęcia powstania o niepodległość Grecji klik
123. Spilio ton Limnon, czyli Jaskinia Jezior klik
124. stare górskie wioski w Arkadii: Langadia, Dimitsana klik, Stemnitsa klik
125. wąwóz Lousios, niezwykły przyklejony do skały monastyr Moni Prodromou klik ruiny Gortysu, kościółek Agios Andreas klik
126. Karitena klik
127. Bassai, świątynia Apollina pod wielkim namiotem klik
128. przedpołudniowa plaża, Brama Arkadyjska do starożytnego Messeneklik
129. wykopaliska w Messene klik klik
130. monastyr Voulkanos klik
131. nocleg w górach Tajget, wyjście na najwyższy szczyt Peloponezu - Profitis Ilias, 2404 m. n.p.m. klik, klik, klik
132. dolina z widokami na Spartę, Mistrę i Tajget klik
133. Tiryns klik
134. Płyniemy z Pireusu na Milos klik
135. Kilka słów o Milos, plaża o nazwie Provatas, port w Adamas (Adamantas) klik
136. wybrzeże w okolicy Filakopi i Papafragas klik
137. wzdłuż wybrzeża do Polonii, Polonia klik
138. monastyr Agios Anargiri (tu jest woda) klik
139. plaża Paliorema z zamkniętą kopalnią siarki, cywilizowana plaża Agia Kiriaki, najpopularniejsza plaża Milos - Paliochori klik
130. Zefiria, Tripiti - widoki, wiatraki klik
141. chrześcijańskie katakumby z V wieku n.e., miejsce gdzie odnaleziono słynny posąg Wenus z Milo, amfiteatr klik
142. kapliczka na wzgórzu klik
143. Klima - kolorowa wioska rybacka klik , mapki klik
144. wieś Klimatovouni, Sarakiniko - niezwykłe białe wybrzeże, plaża Paliochori - bajecznie kolorowa klik i klik
145. Monastyr Agios Ioannis Siderianos(dostępna woda) klik
146. Sykia - zapadnięta jaskinia, wzgórze - zastygnięta lawa i pozostałości po wulkanie, klik
147. zatoka Agios Ioannis - trzy sąsiadujące ze sobą piękne plaże klik
148. zatoki Triades i 3 plaże klik
149. wycieczka wąwozem Ntasifnou klik
150. zatoka Triades i jej plaże klik
151. monastyr Agia Marina, laguna Rivari klik
152. Mandrakia - jedna z wiosek tzw. "syrmata" klik
153. Firopotamos , Plakes klik
154. popularna plaża Plathiena , wieś rybacka Fourkovouni, plaże Tsigrado i kolorowa Fyriplaka klik
155. Polonia, prom na Kimolos klik
156. Chorio stolica wyspy Kimolos, Kastro klik
157. muzeum w Chorio, kościół Chrisostomos klik
158. plaże Ellinika i Mavrospilia, zatoka Fikiada, plaża Aliki, zatoczka Agios Minas z łódkami, plaża Prassa, zatoka Vromolimno klik
159. Xaplovouni klik
160. Skiadi klik
161. Paleokastro klik
162. prom z Kimolos na Milos klik
163. Profitis Ilias 748 m n.p.m.- najwyższy szczyt Milos klik klik
164. plaża Agios Ioannis klik
165. Plaka, kastro klik, klik ,i klik
166. muzeum archeologiczne klik
167. prom z Milos do Pireusu klik
168. prom z Rafiny na Mykonos klik
169. Mykonos, kościoły, wiatraki, Mała Wenecja, Panagia Paraportiani, w porcie, pelikany, uliczki, zakamarki klik, klik
170. plaża Kalafati, plaża Agia Anna, plaża Elia, zatoka Panormos - plaża Ftelia klik
171. Delos - najważniejsze cykladzkie sanktuarium klik, klik
172. Paradise Beach, Super Paradise, zatoka Panormos, jezioro zaporowe Marathi klik
173. wieś Ano Mera i monastyr Panagia Tourliani, Paliokastro klik
174. próba zdobycie najwyższego szczytu Mykonos, plaża Lia, Kalafati, cypelek Tarsanas, plaża Agia Anna, mała plaża Lia II klik
175. wieczorne Mykonos klik
176. plaża Lia II klik
177. poranne Mykonos, "hitowe" Platis Gialos, Zatoka Agios Ioannis, zatoka Ornos, osada Kanalia, prom na Tinos klik
178. Tinos, plaża Kalivia - kościoł Panagia Evangelistria, plaża Kalivia klik
179. Kardiani klik
180. Isternia, wiatraki klik
181. monastyr Katapoliani, marmurowe miasto Pyrgos - kościoły, cmentarz, muzeum marmuru klik
182. monastyr Agia Thekla, monastyr - Kira Xeni, kopalnie zielonego marmuru, Koumelas, Mali, zatoki Panormos i Rochari, plaża Agia Thalassa klik
183. plaża Kalavourko, Aetofolia, Karkados i Kalloni, plaża Kolimbithra, Apothikes klik
184. Komi, gołębniki, Agapi, Monastiria klik
185. wioska Sklavochorio, Krokos, Loutra, Skalados klik
186. wioska Volax, dolina głazów klik
187. zatoka Livada klik klik
188. szczyt Exombourgo klik klik
189. Kechros, Falatados, plaża Santa Margerita klik
190. monastyr Iera Moni Kimisseos Theotokou Kechrovouniou klik klik
191. Dio Chorio, Triantaros, plaża Pachia Ammos z zielonym piaskiem klik
192. Tripotamos klik
193. Xinara klik
194. „dolina gołębników” - ta z ich największą liczbą, Tarampados, Kampos, muzeum Tsoclisa klik
195. wioska Ktikados, plaża Pachia Ammos klik
196. poranna plaża Pachia Ammos, Tripotamos, Tinos klik
197. widoki z promu klik

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziękując za przedwyjazdowe życzenia i pozdrowienia witamy Wszystkich którzy zechcą tu zaglądnąć :idea: :)

Zastanawialiśmy się, pisać czy nie pisać, w sumie dalej się zastanawiamy... ale te relacje to dla nas przedłużenie wakacji, możliwość ponownego znalezienia się tam, gdzie było nam miło, sympatycznie i dobrze. Może uda się też sprawić komuś, kto będzie wędrował razem z nami nieco przyjemności... dlatego nie ociągając się za wiele spróbujemy rozpocząć i w miarę sprawnie (na ile pozwolą okoliczności wszelakie) kontynuować relację z naszej tegorocznej wyprawy na sam koniuszek Półwyspu Bałkańskiego i jego okolice :cool: .

..............................................................................................................................................

A więc po raz kolejny Grecja.....nie było szans byśmy zaplanowali tegoroczny wrzesień tak, by nie spędzić go w tym jakże bardzo odpowiadającym nam miejscu na europejskiej mapie. Co tu dużo gadać, zakochaliśmy się w Grecji 2 lata temu i jak się okazało, nie było to tylko chwilowe zauroczenie czy przelotny romans, to jest mocne i stabilne uczucie...Tym razem by dać mu upust mieliśmy do dyspozycji cały miesiąc :) , można było zatem dowolnie wszystko rozplanować bez większego "napinania się" czasowego. Dlatego jeszcze 2-3 miesiące wcześniej mieliśmy zamiar zaglądnąć na kilka dni do Turcji 8O , ale po kilku głębszych... przemyśleniach :wink: odłożyliśmy poznawanie tego bądź co bądź zachęcającego kraju na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ułożyliśmy wstępny plan... o którym już z góry było wiadomo, że powiedzie się może w 50 procentach :wink: , dlatego na wszelki wypadek podrukowałem masę różnych mapek :) , zabraliśmy ze sobą pełno przewodników... na szczęście, bo jeszcze chyba nigdy nie było tak, że plan sobie, a realizacja sobie 8O :lol: .

Dlaczego Grecja tak bardzo nam odpowiada? . Mimo kilku minusów (odległość do pokonania, nie najtańsze paliwo) ma dla nas oczywiste same plusy :idea: . Pewna pogoda, ciepła i we wrześniu woda, wspaniałe krajobrazy, wspaniałe różnorodne plaże, luz i swoboda w spędzaniu czasu „na dziko” , dostępność źródlanej wody praktycznie wszędzie... można by wymieniać i wymieniać bez końca. Ale jest jeszcze coś, co ma dla nas duże, ogromne znaczenie, a czego nie oferuje żaden właściwie europejski kraj (może oprócz Chorwacji), ma ogromną ilość mniejszych i większych wysp... zwyczajnie raj na ziemi :)

Jak dotąd udało się nam być na 5 z nich, choć Eubeja jest na tyle duża, że wyspy właściwie nie przypomina... pozostałe cztery już bardziej. Możemy oszczędzać na wielu rzeczach i rezygnować z wielu wygód, ale z pewnością nigdy nie będziemy oszczędzać na promach :idea: :roll: . Lefkada, Skiros, Kithira i Kefalonia - każda z nich była inna i każda inaczej zapisała się w naszych wspomnieniach. Do tej pory najmilej, wręcz entuzjastycznie myśleliśmy o Kithirze... czy podczas tego wyjazdu uda się nam znaleźć coś, co zmieni ten stan rzeczy? O tym będziecie się mogli przekonać towarzysząc nam we współtworzeniu kolejnej z naszych relacji :)

Zatem, zapraszamy :D

31 sierpnia, piątek.

Kolejny raz wyjeżdżamy już w piątek, jakoś tak się przyzwyczailiśmy i tak nam pasuje. Już o 13 wychodzimy z pracy i jedziemy do domu upchnąć wszystkie rzeczy do Skody i wziąć ostatnią na długie tygodnie normalną kąpiel :wink: . Spakowani do granic wytrzymałości (oceniam wagę zapakowanego bagażu na dachu i wewnątrz auta na około 250 kg 8O :? ), bogatsi o zakupiony jeszcze w zeszłym roku mały, plastikowy stolik, który ma uczynić nasze samochodowe życie łatwiejszym i wygodniejszym, opuszczamy Brzeg jeszcze przed 17:00. Niestety :? , leje. No, może nie leje, ale pada... nie tylko pakowanie nie było zbyt komfortowe, ale sama jazda w takich warunkach do przyjemności nie należy. Dobrze, że zabrakło mi czasu na dokładniejsze umycie auta przed wyjazdem :lol: .
Trasę - wciąż tę samą, a więc znaną już na pamięć – Nysa, Bruntal, Olomouc, Uherske Hradiste, Holic i las kilkadziesiąt km przed Bratysławą - pokonaliśmy bez większego bólu, choć dzięki zmyślnemu czeskiemu objazdowi tuz przed słowacką granicą wydłużyła się tym razem o jakieś 20 km. Niemniej, już grubo przed 23, wsłuchując się w odgłos kapiącego lekko deszczu, zasypiamy w naszych śpiworach...

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.03.2014 11:34 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 242
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone