Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.08.2011 11:19

kulka53 napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Startujemy 3 września ! :)

My na 99% 2 września :)


Ja na 99% - 5 września :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.08.2011 11:29

Crayfish napisał(a):
kulka53 napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Startujemy 3 września ! :)

My na 99% 2 września :)


Ja na 99% - 5 września :D

Trzymam kciuki za ten 1 % ! 8) :D

To prawie jedziemy jak kolarze "ze startu wspólnego" ! :lol:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.08.2011 11:37

mariusz-w napisał(a):
Crayfish napisał(a):
kulka53 napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Startujemy 3 września ! :)

My na 99% 2 września :)


Ja na 99% - 5 września :D

Trzymam kciuki za ten 1 % ! 8) :D

To prawie jedziemy jak kolarze "ze startu wspólnego" ! :lol:


... w poszukiwaniu słońca tego lata ... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2011 11:43

Witam.

Szczęście z tym dowodem...

Mnie w kwietniu udało się wjechać do Serbii bez zielonej karty.
Jej brak uświadomiłem sobie dopiero stojąc jako drugi do okienka, gdy zauważyłem jak Niemiec podaje zielony kartonik celnikowi...

Zrobiło mi się ciepło. W sumie miałem podrzucić tylko kolegę w rejon Suboticy i w ostateczności mógł te kilkanaście kilometrów jechać stopem...

Celnik wziął paszporty, a o kartę nie zapytał.
Przy wyjeździe już było bez problemu, w dodatku trafiłem na opisywanego w mojej relacji miłośnika Marcina Gortata. :wink:

Kolejki robią wrażenie (nieprzyjemne). W czerwcu na bramkach autostrady nie staliśmy nigdzie dłużej niż pięć minut, ale już na granicy SRB - H było jakieś pół godziny postoju... i miłośnik Gortata po raz drugi :mrgreen:

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.08.2011 11:48

kulka53 napisał(a):Dobrze wiem że przez Bośnię, Macedonię, Czarnogórę, Chorwację czy Albanię przejechalibyśmy bez problemu, te kraje od jakiegoś czasu nie wymagają już paszportu by się w nich znaleźć.

Ode mnie w czerwcu na granicy MNE-AL zażądano paszportu. Pytam, dlaczego dowód nie wystarcza i słyszę:
- Polacy jadący do Albanii muszą mieć paszport.

kulka53 napisał(a):Trudno opisać naszą złość na Turków,

To może lepiej, że zrezygnowaliście ze Stambułu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 12.08.2011 11:57

No niezła jazda... :roll: dosłownie i w przenośni... :!:
Raz, brak paszportu, dwa - korki...
To my jednak mielismy luz :)

pozdr
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.08.2011 12:21

janusz.w. napisał(a):No niezła jazda... :roll: dosłownie i w przenośni... :!:

... prawda ! :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.08.2011 19:44

mariusz-w napisał(a):
Crayfish napisał(a):
kulka53 napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Startujemy 3 września ! :)

My na 99% 2 września :)


Ja na 99% - 5 września :D


To prawie jedziemy jak kolarze "ze startu wspólnego" ! :lol:


My raczej najwolniejsi :oops: , dlatego już na "starcie" mamy jednodniowe fory :wink: :lol:

Interseal napisał(a):Mnie w kwietniu udało się wjechać do Serbii bez zielonej karty.

Zielonkę pokazywałem 2 albo 3 razy, ale już nie wiem na których granicach. Na szczęście miałem :wink:

Korki, no cóż, może po prostu źle trafiliśmy. Ktoś wcześniej na forum radził by nie jechać w weekend :? . Ale jadąc tak daleko, szkoda każdego dnia....

Franz napisał(a):Ode mnie w czerwcu na granicy MNE-AL zażądano paszportu.

No tak, czyli próba realizacji wariantu drugiego wcale nie musiałaby zakończyć się powodzeniem :? .
To że warto mieć przy sobie paszport nie ulega wątpliwości. Nie mieliśmy, trzeba było trochę liczyć na szczęście...

Franz napisał(a):To może lepiej, że zrezygnowaliście ze Stambułu. :wink:

My mu nie odpuścimy, jak i zresztą całej Turcji :!:
Może tylko lepiej się przygotujemy psychicznie :wink: :lol:

janusz.w. napisał(a):No niezła jazda... :roll: dosłownie i w przenośni... :!:

Fakt, zaczęło się dość ekstremalnie...
Potem.... było podobnie :wink:

Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18313
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.08.2011 16:10

Co do wrześniowej pogody w Rumunii - liczę na piękną , słoneczną i ciepłą :wink: . . . i tego się trzymam :lol:

Czytając opis przejazdu :roll: bądź co bądź drogami szybkiego ruchu zastanawiam się , czy nie wybrać przejazdu opłotkami - może będzie szybciej :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.08.2011 21:19

piotrf napisał(a):Co do wrześniowej pogody w Rumunii - liczę na piękną , słoneczną i ciepłą :wink:

:D
Widzę Piotrze, że w tym roku Ty masz w planie dotrzymać forumowego towarzystwa Danusi na czas urlopu :wink:
My do tej pory byliśmy z nią "wspólnie" 3 razy we wrześniu w Chorwacji i rok temu w Grecji :D

piotrf napisał(a):Czytając opis przejazdu :roll: bądź co bądź drogami szybkiego ruchu zastanawiam się , czy nie wybrać przejazdu opłotkami - może będzie szybciej :?: :wink:

Zapewniam Cię, że gdyby to było możliwe, na pewno wybrałbym się "opłotkami" , jak to zwykle mam w zwyczaju.... Przez Czechy, Słowację, Węgry i Chorwację nigdy nie jeździłem autostradami :idea: . Niestety, autostrada serbska jest jedyną optymalną trasą na południe, tzn do Grecji. Przez Serbię po prostu nie ma innej drogi która mogłaby być konkurencyjna czasowo nawet w przypadku korków.
Oprócz Serbii można jechać albo przez BiH, Czarnogórę i Albanię, jak my rok temu, albo przez Kosovo i Macedonię.... jakoś mi się nie uśmiecha :roll: , no i przez Rumunię i Bułgarię, co jest dość kosztownym wariantem ze względu na opłaty drogowe i prom.
Po prostu sezon ma swoje prawa i czasem można tak kiepsko trafić.

No ale mając w perspektywie lazur greckiego nieba i błękitną toń jej mórz.... wiele można znieść :wink: :D

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.08.2011 22:23

Kulki, trochę szkoda, że jednak nie Dugi Otok :wink: - fajnie byłoby zobaczyć, czy przy Veli Rat dalej jest tak sielankowo?
Z drugiej jendak strony to się cieszę, że jednak Grecja 8) , gdyż mam szansę zobaczenia trochę miejsc, do których kiedyś chciałabym dotrzeć. Tyle, że moje potencjane podróże wciąż się odsuwają do kiedyś tam... Grecja, Andaluzja, Kanary... W 2012 na pewno nie :( , pewnie przyszły rok będzie wyłącznie kaszubski, gdyż szykują nam się wydatki związane z powiększeniem rodziny (o ile zięciu to rodzina także nasza, nie tylko Gochy? )

kulka53 napisał(a):
piotrf napisał(a):Co do wrześniowej pogody w Rumunii - liczę na piękną , słoneczną i ciepłą :wink:

:D
Widzę Piotrze, że w tym roku Ty masz w planie dotrzymać forumowego towarzystwa Danusi na czas urlopu :wink:
My do tej pory byliśmy z nią "wspólnie" 3 razy we wrześniu w Chorwacji i rok temu w Grecji :D


Ciekawe, czy trafimy gdzieś na siebie? Ba, czy wogóle będziemy w jakimś wspólnym miejcu? Piotrze, kiedy ruszasz i co planujesz?
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 13.08.2011 22:38

hm,
ciekawe w którym miejscu i czasie skrzyżują się nasze ścieżki...
ja już za 12 DDW startuję do TR...
pozdrawiam tym razem z forum "tureckiego w sandałach"...
Wasze wrażenia na pewno będę czytać ...
powodzenia...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18313
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.08.2011 23:34

dangol napisał(a):
Ciekawe, czy trafimy gdzieś na siebie? Ba, czy wogóle będziemy w jakimś wspólnym miejcu? Piotrze, kiedy ruszasz i co planujesz?


Planuję powłóczyć się po Rumunii :D i Bułgarii :D . . . ale . . . w planach jest też Istria :lol:
Będzie to więc objazdówka z noclegami w samochodzie lub namiocie ( inspirowana relacjami Małgosi i Pawła , Wojtka ) - jak dobrze pójdzie - z kilkudniowym pobytem na odpoczynek nad Jadranem i spenetrowaniem Istrii . Po drodze też jest wiele ciekawych miejsc . . .

To jednak tylko dość luźne plany :wink: - żucie pokaże co z tego da się zrealizować .

Wyruszamy , gdy tylko pozamykam rozpoczęte prace , czyli za dwa - trzy tygodnie .


Pozdrawiam
Piotr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18313
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.08.2011 12:21

kulka53 napisał(a):
Widzę Piotrze, że w tym roku Ty masz w planie dotrzymać forumowego towarzystwa Danusi na czas urlopu :wink:


Było by bardzo miło spotkać się gdzieś na " rumuńskich wyrypach "
:D :D :D :D
Wszystko się może zdarzyć 8)



kulka53 napisał(a):
Niestety, autostrada serbska jest jedyną optymalną trasą na południe, tzn do Grecji. Przez Serbię po prostu nie ma innej drogi która mogłaby być konkurencyjna czasowo nawet w przypadku korków.
. . .
Po prostu sezon ma swoje prawa i czasem można tak kiepsko trafić.

No ale mając w perspektywie lazur greckiego nieba i błękitną toń jej mórz.... wiele można znieść :wink: :D



To prawda 8)
Na wakacyjnych wyjazdach pośpiech jest czymś niezrozumiałym dla mnie i pewnie z tego powodu rezygnowaliśmy ze stacjonarnych ( dokładnie określonych ramami czasu :roll: ) wczasów . Prawie zawsze meldowaliśmy się w ostatniej chwili , bo " po drodze " coś nas zaciekawiło i wyprzedzenie czasowe wyjazdu z domu okazało się zbyt małe :lol:

Autostrady zaś kojarzę z pośpiechem podróży - są wspaniałe ( czasem ) , bezpieczne ( j.w. ) wygodne ale nudne . Tak już mam i chyba nic tego nie zmieni :lol:


Pozdrawiam
Piotr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.08.2011 13:06

piotrf napisał(a): Było by bardzo miło spotkać się gdzieś na " rumuńskich wyrypach "
:D :D :D :D
Wszystko się może zdarzyć 8)


Zdarzyć się może, jeśli Tobie :roll: opóźni się początek wakacji. My startujemy dopiero 10 września. Jak na miłośników wina przystało, pierwszy wieczór i noc spędzimy w Tokaju.
Równo za cztery tygodnie powinniśmy być gdzieś pomiędzy Oradeą a Devą, na pierwszy rzut planujemy Retezat.

Pozdrawiam serdecznie, chociaż mało wyrypiasto :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 162
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone