Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Malachitowe łąki wysp. Solta i Dugi Otok 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.07.2018 19:30

maslinka napisał(a):
Malvka napisał(a):Za chwilę ciąg dalszy ;)

Malwina, chwila minęła :mrgreen:

Nie mogę się już doczekać ciągu dalszego :D


Ciekawa jestem, czy to będzie wciąż relacja na żywo :wink: Tak sobie liczę dni od wyjazdu Malwiny :roll:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.07.2018 07:34

Katerina napisał(a):
maslinka napisał(a):
Malvka napisał(a):Za chwilę ciąg dalszy ;)

Malwina, chwila minęła :mrgreen:

Nie mogę się już doczekać ciągu dalszego :D


Ciekawa jestem, czy to będzie wciąż relacja na żywo :wink: Tak sobie liczę dni od wyjazdu Malwiny :roll:



Myślę, że oddała się bez reszty wyspiarskim przyjemnościom 8)

I nie ma się czemu dziwić, myślę że pisanie relacji na żywo jest niełatwe, przecież wieczory pochłania planowanie tego co dalej... :roll:
Na żywo czy nie - czekamy na cd :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 11.07.2018 07:50

W czwartek wróciłam z Cro i nadrabiam relacje... :roll:
Widzę, że byliście w Rastoke dokładnie dzień po nas. Mieszkaliśmy w samym centrum miasteczka. Niestety, nam pogoda się nie udała, było zimno i deszczowo, chociaż po południu zaczęło się rozpogadzać. Całe szczęście, że wzięliśmy kurtki :wink:
W Stomorskiej byłam w 2014 roku i wciąż wspominam ją jako jedno z najfajnieszych miasteczek, w jakim mieszkaliśmy w Chorwacji. Nečujam okropne, do Maslinicy nie dotarliśmy...
Ciekawe, czy byliście w Agroturizam Kaštelanac w Gornjem Selo. Mają jedno z najlepszych win, jakie kiedykolwiek piłam - Dobričić :hearts:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 11.07.2018 08:09

Magda O. napisał(a):Widzę, że byliście w Rastoke dokładnie dzień po nas. Mieszkaliśmy w samym centrum miasteczka. Niestety, nam pogoda się nie udała, było zimno i deszczowo, chociaż po południu zaczęło się rozpogadzać. Całe szczęście, że wzięliśmy kurtki :wink:

A ja bodajże dzień po Tobie, było słonecznie, choć wieczór był zimny. A bluzy i kurtki to nam się przydawały w tym roku na Peljesacu parokrotnie :/.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 11.07.2018 08:18

Trajgul napisał(a):
Magda O. napisał(a):Widzę, że byliście w Rastoke dokładnie dzień po nas. Mieszkaliśmy w samym centrum miasteczka. Niestety, nam pogoda się nie udała, było zimno i deszczowo, chociaż po południu zaczęło się rozpogadzać. Całe szczęście, że wzięliśmy kurtki :wink:

A ja bodajże dzień po Tobie, było słonecznie, choć wieczór był zimny. A bluzy i kurtki to nam się przydawały w tym roku na Peljesacu parokrotnie :/.

Nam również :wink: bo z Rastoke przenieśliśmy się też na Pelješac. Kilka pierwszych wieczorów w Žuljanie było...hmm...rześkich 8O a potem nastąpiły dwa pochmurne dni, idealne na wyjazd do Dubrovnika i okolic :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 11.07.2018 08:22

Magda O. napisał(a):Nam również :wink: bo z Rastoke przenieśliśmy się też na Pelješac. Kilka pierwszych wieczorów w Žuljanie było...hmm...rześkich 8O a potem nastąpiły dwa pochmurne dni, idealne na wyjazd do Dubrovnika i okolic :mrgreen:

Można powiedzieć, że postępowaliśmy prawie identycznie, gdyż w pierwszy dzień pochmurny był Dubrownik, a w drugi (aż przestało padać po południu) była Korcula.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2018 08:35

To rzeczywiście pech z tą pogodą. My nigdy nad Adriatykiem nie potrzebowaliśmy kurtek. W Rastoke było pochmurno, nawet trochę pokropiło, ale kąpiel w Koranie była bardzo przyjemna. :)
AniaJ. napisał(a):I nie ma się czemu dziwić, myślę że pisanie relacji na żywo jest niełatwe, przecież wieczory pochłania planowanie tego co dalej... :roll:

Z tego powodu, kilka osób wyraziło podziw, bo to rzeczywiście niełatwe. Czekamy na ciąg dalszy, nie musi być live. :oczko_usmiech:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 11.07.2018 13:07

Kochani, niestety więcej relacji live nie będzie, bo już wróciłam do Polski :cry: Miałam problemy z internetem, a do tego znowu złapało mnie zapalenie zęba mądrości, wiec niestety to nie przez rozkoszowanie się urokami Cro :cry:
Natomiast kontynuacja relacji będzie. Zasiadam do pisania i może nie live, ale ciągle na czasie ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.07.2018 13:38

Biedaku, powinnaś jeździć do Cro z własnym dentystą... :( Albo usuń winowajcę raz na zawsze :evil:
Mam nadzieję,że jednak trochę Ci ten "mądrala" pozwolił nacieszyć się tą częścią urlopu, której jeszcze nie znamy...
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 12.07.2018 08:16

No to nieciekawie :? Mimo wszystko pewnie masz coś jeszcze w zanadrzu,czekam na kontynuację :)
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 15.07.2018 22:45

Wiem, długo mnie tu nie było :(
Tak jak pisałam wcześniej, ząb skutecznie pokrzyżował mi plany relacjonowania na żywo. Faszerowałam się tabletkami przeciwbólowymi i wtedy mogłam korzystać i cieszyć się urokami piękych wysp. Nawet mi się udało , ale weny do pisania zabrakło :( Zaczynam więc uzupełniać moją relację :) Aaaaa.... zęba chciałabym usunąć, jednak nie jest to takie proste :( jego korzenie są wplątane w nerwy twarzy i stąd ta cała skomplikowana sytuacja, ale nie o tym :)
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać bardzo ciekawe i smaczne miejsce na Šolcie. Warto tam zajechać i przynajmniej spróbować, ale ostrzegam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Wasz portfel nieco się uszczupli :D
Mowa o OLYNTHIA Olive Oil. W drodze ze Stomorskiej do Gornje Selo po prawej stronie znajdziecie biały budynek , który okazuje się wytwórnia oliwy z oliwek. Stoi jeden jedyny, wkoło nie ma nic poza nim-zastanawiam się, dlaczego nie zrobiłam zdjęcia :roll:
Nie wiem, czy wiecie, ale Solta słynie z pysznej i doskonałej jakościowo oliwy. Najbardziej znana to Oblica i Soltanka. Rodzina Kastelanac dba o to, aby cały proces-od sadzenia drzewek oliwnych, aż po rozlewanie oliwy do butelek zachodził zgodnie z długoletnią tradycją. Po wejściu do budynku wita nas miły chłód i z jednej strony pomieszczenie, gdzie można spróbować oliwy, a z drugiej za szybą wytwórnia.
GOPR0610-01-2189x2918.jpeg

GOPR0613-01-2189x1641.jpeg

Właściciele to ojciec z synem, którzy bardzo dokładnie i obrazowo odpowiadają na wszystkie pytania, oprowadzają również po wytwórni. O smaku mogę się długo rozpisywać. Oliwa jest naprawdę pyszna, czuć w niej jakość. To, co mnie zupełnie w sobie rozkochało, to oliwy smakowe :hearts: Wiem jak to brzmi - oliwa + aromat, w Polsce też można takie znaleźć. Nic bardziej mylnego-oliwy smakowe to oliwa + naturalne dodatki tłoczone na zimno z oliwą. I tak znajdziemy tu, oliwę z pomarańczą, grejpfrutem, czosnkiem, bazylią, chili, smilje, tymiankiem i pewnie jeszcze o jakiejś zapominałam.
GOPR0616-01-1469x1958.jpeg

GOPR0609-01-1459x1945.jpeg

To, że nie jest to zwykły aromat, tylko naturalne dodatki, czuć przy pierwszym kęsie - ze świeżym kruhem PYCHOTA. Sama nie wiedziałam, na którą się zdecydować. Do domu zabrałam pomarańczową-idealną do sałatek oraz czosnkową. Oliwa jest sprzedawana w eleganckich czarnych butelkach-idealne na prezent. W Olynthi znajdziemy również pyszne tapenady, dżemy, miód, wino i nalewki, które też z nami przyjechały. Wybraliśmy limoncello i rogacz, ale wybór jest równie ciężki, bo smakują doskonale :) Oczywiście ich też możecie popróbować na miejscu :P
GOPR0614-01-2189x1641.jpeg

GOPR0647-01-1500x2000.jpeg

Będąc na wyspie, musicie tam zajechać! Jedno, co może nieco odstraszyć, to ceny. Są nieco wyższe, ale warto. Uważam, że za jakość warto zapłacić.
Znalazłam stronę Olynthii, więc możecie odwiedzić i poczytać :)
https://www.olynthia.com/
P.S.Wypożyczają również rowery :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 16.07.2018 20:41

To musiało być wspaniałe miejsce, ja też bardzo lubię oliwę z oliwek, chętnie bym je zwiedziła.
Mam nadzieję, że już lepiej się czujesz, wiem jak ósemki potrafią dać się we znaki. :(
grodek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) grodek » 18.07.2018 16:23

Relacje na żywo są najlepsze , aż czuć klimat waszego pobytu. Szacun za ogrom zdjęć :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.07.2018 19:00

Troszkę musiałam nadrobić, ale już będę na bieżąco i czekam na uzupełnienie Twojej relacji :D
Tadziorek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 26.05.2007
Re: Malachitowe łąki wysp. Solta, Dugi Otok-relacja na żywo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadziorek » 03.08.2018 19:58

Super relacja i zdjęcia też, wzbudziłaś moje zainteresowanie tą wyspą.Nie byliśmy tam jeszcze;)))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Malachitowe łąki wysp. Solta i Dugi Otok 2018 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone