Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mała spokojna miejscowość w pasie Sibenik - Makarska

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danaweg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.04.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) danaweg » 04.04.2016 15:40

Cromaniak66 napisał(a):Witam
Jeśli ktos z Państwa poszukuje spokojnego miejsca ,bez tłoku ludzi , blisko morza i bez przechodzenia przez ruchliwą ulicę w drodze na plażę , to polecam apartament, do którego wybieram sie w tym roku po raz 3 z rzędu.
Miejscowość ta to Zecevo k. Rogoźnicy.
Mamy sprawdzone miejsce - piękny domek blisko morza(5 min. spokojną asfaltową drogą , nie trzeba przechodzić przez ruchliwą drogę- ważne dla rodzin z wózkami i nie tylko) , z dużym tarasem z wodokiem na otwarte morze i latarnię morską .Duże podwórko. przy tarasie mały ogródek z rozmarynem i lawendą.Bajkowe wieczory biesiadne na tarasie przy dźwięku cykad, chorwackiej muzyce i lampce domowego chorwackiego wina lub rakiji .
Przy okazji jeśli ktoś chce odpoczywać w pięknych warunkach ( z dala od wielkich apartamentowców), a nie tylko żeby jako tako przenocować to ten apartament jest godny polecenia.
Piszę o tym , bo wbrew pozorom dużo czasu spędzaliśmy w domu i wokół domu -upał nie pozwalał na przebywanie całymi dniami na plaży.
Ta miejscowośc to doskonała baza wypadowa na wycieczki( wodospady Krka, Trogir , Split, Primosten itp )
Zecevo to spokojne miejsce , odpowiednie dla szukających odpoczynku , bez tego miejskiego zgiełku.Idealne też dla rodzin z dziećmi ( łagodne zejscie do morza ).
Apartament ,w którym byłem jest na 6-8 osób , 3 sypialnie , 2 łazienki , salon.
Jest pięknie wyposażony - piękne meble, zmywarka , pralka .Nie ma klimy ,ale wewnątrz jest chłodno (dobra termoizolacja).Miejsce do grilla tez jest.
W tym roku ma być też dostępny drugi apartament w tym domu , na 4-6 osób.I tu rewelacja - z dwoma tarasami !!!( widok na morze i marine Frappa w Rogoźnicy).
Tak więc w domku może być ca.12 osób
Wolne terminy :
Duży apartament (6+2) 120 euro/6 osób +10 euro każda następna
15.06-11.07
22.07-27.07
16.08-30.09
Mały apartament (4+2) - 100 euro/4osoby +10 euro każda następna
15.06-11.07
22.07-30.09
Na tym samym podwórku inny waściciel ma 2 mniejsze apartamenty , na 4 osoby ( najlepiej jesli jest to rodzina 2+2). Apartamenty nowe ,również pięknie urządzone . Cena 60euro/aptm. Dostępnośc - do sprawdzenia
A gospodarze - przemili ludzie , dlatego wracamy tam ponownie .
Poważnie zainteresowanych proszę o podanie maila z podaniem , który apartament jest w kręgu zainteresowania, prześlę fotki i namiary


Ja też poproszę o namiary, na dwa apartamenty poproszę ;)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Acztery
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2016
Spokojne, niewielkie miejscowości w Chorwacji (Soline?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Acztery » 13.07.2016 19:00

Pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. Szukamy spokojnej, niewielkiej miejscowości, wioski (ale nie kurortu) o lokalnym charakterze, niedaleko morza (do 5 km) w której moglibyśmy spędzić niedrogo urlop (na przełomie lipca/sierpnia).
Znalazłam informacje o miejscowości Soline, ale były z 2009 roku. Z opisu i zdjęć Soline bardzo mi się spodobała. Czy ktoś mógłby mi napisać jak Soline wygląda teraz?
A może znacie inne podobne miejsca?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Spokojne, niewielkie miejscowości w Chorwacji (Soline?)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.07.2016 23:01

Acztery napisał(a):Znalazłam informacje o miejscowości Soline, ale były z 2009 roku.

Tu są z 2011 i parę bardziej aktualnych komentarzy na koniec. :wink:
soline-2011-z-tesknoty-za-sloncem-t35368.html
Chyba że nie o to Soline chodzi...?

Niedrogo czyli jaki limit dla ilu osób? I dlaczego aż tak daleko od morza? 8O
Acztery
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Acztery » 15.07.2016 20:59

Mikromir - dziękuję za odpowiedź. Tak, o to Soline chodzi.
Pomyślałam sobie, że dalej od morza znaczy spokojniej i taniej. Ale może się mylę...
Niedrogo? Trudno mi określić, bo nie znam tamtejszych cen. Będziemy wyjeżdżać w 4 osoby.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Bilo-Primostein

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.07.2016 07:50

macvw napisał(a):
walp napisał(a):
macvw napisał(a):byliśmu w Bilo, 5km. od pięknej miejscowości Primostein, a 20km. od Szibenika.


To chyba jakiś kemping, bo nie znajduję miejscowości na mapie?

Kolego żaden kemping, po prostu kilkadziesiąt apartamentów ok.30 rozlokowancy na długości 1km. i nic więcej, każdy apartament ma swoją plażę i prawie każdy na plaży ma swoje duże leżaki. To bardzo fajne, schodzisz po 20 schodach i jesteś nad morzem, chcesz zimne piwko, wysyłasz córkę i za minutkę je masz :D nie musisz nic"taszczyć" z pokoju.
Apartamenty w Bilo:
http://www.adriatic.hr/pl/search/privat ... ation/bilo


My jak zwykle dobieramy miejsce, a w szczególności plażę pod kontem dzieciaków.
Z fotek Bilo raczej wygląda na kamieniste wybrzeże.
Jest tam trochę żwiru by bezpiecznie puścić dzieciaki do wody ?
Jak wygląda z cieniem, są drzewa czy raczej walka z wbijaniem parasola ?
Noneskill
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 09.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Noneskill » 17.07.2016 08:23

Wczoraj jechaliśmy od Szybeniku na Trogir w każdej miejscowości były wolne apartamenty Grebastica ,Sparadici,Bilo,Primosten(pieknie wygląda z drogi i ta plaża)Rogoznica,Marina,Poljica,,,,,Primosten wygląda przepięknie ,wczoraj plaża pusta bo i pogoda wietrzna ,na pewno coś znajdziecie......dziś rano słoneczko przebija chmurzyska to i ludzie wyjdą na plaże.....ceny jakie pytałem od 50 do 80 euro za 4 osoby i psa heh ,mówie tu o dobrych punktach nie 300 metrów od plaży.15-16 straszne korki na autostradzie chyba ją zamknęli i wielki pożar koło Szybenika ale dzisiaj już spokojniej.Powodzenia.
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017
Mała, spokojna miejscowość w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 11.10.2017 15:53

Witam,
chciałam prosić forumowiczów o pomoc. W te wakacje byłam z rodziną i przyjaciółmi w Chorwacji w miejscowości Ruskamen (Lokva Rogoznca) -pierwsze 10 dni lipca.. Miejscowość cudowna. Spokój, cisza, mało ludzi i małe ale bardzo fajne i dość puste plaże. I do tego świetna baza wypadowa do zwiedzania. Idylla :) Szukam czegoś takiego na lato 2018. Czy moglibyście mi podrzucić kilka takich malutkich miejscowości? Dokładnie takie "zadupie" ( przepraszam za określenie ale oddaje idealnie to czego szukam) z dala od tłumów i wszelakich rozrywek :) Jeżeli chodzi o region to właśnie Dalmacja byłaby super. Może coś bardziej w w okolicach Trogiru(tam nie dotarliśmy) ? A może jakaś mała wioseczka, na którejś wyspie? Będę szukać kwater prywatnych i to dla 6 osób dorosłych, 1 nastolatka i 4 dzieci w wieku 8 i 4 lata. Przeszukałam już sporo ale troszkę jestem jak dziecko we mgle... albo nie ma ilości miejsc do spania dla takiej gromady albo plaże są betonowymi płytami wyłożone z zejściem do morza po drabince... Nie jesteśmy wybredni ;) ale jednak zejscie do morza musi być dość łagodne ze względu na dzieciaki. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Mała, spokojna miejscowość w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 11.10.2017 17:00

perpecia13 napisał(a):Witam,
chciałam prosić forumowiczów o pomoc. W te wakacje byłam z rodziną i przyjaciółmi w Chorwacji w miejscowości Ruskamen (Lokva Rogoznca) -pierwsze 10 dni lipca.. Miejscowość cudowna. Spokój, cisza, mało ludzi i małe ale bardzo fajne i dość puste plaże. I do tego świetna baza wypadowa do zwiedzania. Idylla :) Szukam czegoś takiego na lato 2018. Czy moglibyście mi podrzucić kilka takich malutkich miejscowości? Dokładnie takie "zadupie" ( przepraszam za określenie ale oddaje idealnie to czego szukam) z dala od tłumów i wszelakich rozrywek :) Jeżeli chodzi o region to właśnie Dalmacja byłaby super. Może coś bardziej w w okolicach Trogiru(tam nie dotarliśmy) ? A może jakaś mała wioseczka, na którejś wyspie? Będę szukać kwater prywatnych i to dla 6 osób dorosłych, 1 nastolatka i 4 dzieci w wieku 8 i 4 lata. Przeszukałam już sporo ale troszkę jestem jak dziecko we mgle... albo nie ma ilości miejsc do spania dla takiej gromady albo plaże są betonowymi płytami wyłożone z zejściem do morza po drabince... Nie jesteśmy wybredni ;) ale jednak zejscie do morza musi być dość łagodne ze względu na dzieciaki. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam


Brać-Splitska.Wszystko co potrzeba jest na miejscu,a cisza i spokój w pakiecie. :D
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Mała, spokojna miejscowość w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 13.03.2018 11:42

perpecia13 napisał(a):Witam,
chciałam prosić forumowiczów o pomoc. W te wakacje byłam z rodziną i przyjaciółmi w Chorwacji w miejscowości Ruskamen (Lokva Rogoznca) -pierwsze 10 dni lipca.. Miejscowość cudowna. Spokój, cisza, mało ludzi i małe ale bardzo fajne i dość puste plaże. I do tego świetna baza wypadowa do zwiedzania. Idylla :) Szukam czegoś takiego na lato 2018. Czy moglibyście mi podrzucić kilka takich malutkich miejscowości? Dokładnie takie "zadupie" ( przepraszam za określenie ale oddaje idealnie to czego szukam) z dala od tłumów i wszelakich rozrywek :) Jeżeli chodzi o region to właśnie Dalmacja byłaby super. Może coś bardziej w w okolicach Trogiru(tam nie dotarliśmy) ? A może jakaś mała wioseczka, na którejś wyspie? Będę szukać kwater prywatnych i to dla 6 osób dorosłych, 1 nastolatka i 4 dzieci w wieku 8 i 4 lata. Przeszukałam już sporo ale troszkę jestem jak dziecko we mgle... albo nie ma ilości miejsc do spania dla takiej gromady albo plaże są betonowymi płytami wyłożone z zejściem do morza po drabince... Nie jesteśmy wybredni ;) ale jednak zejscie do morza musi być dość łagodne ze względu na dzieciaki. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam

Taką spokojną "dziurą" jest Zecevo k. Rogoznicy. Dwie niewielkie plaże, kilkanaście domów z apartmanami (pozostałe są to prywatne domy wakacyjne) , jeden maleńki hotel z restauracją, przyplażowa lodziarnio-piwiarnia i obwoźna pekara, w której ok. godz. 8-ej można kupić pyszne świeżutkie pieczywo.
NIC WIĘCEJ. :D
Przepraszam, jeszcze są przecudne widoki na otwarte morze.
Do Rogożnicy, a zatem do sklepów, knajpek, lodziarni i innych atrakcji jest trochę ponad kilometr spokojną, oświetloną, asfaltową drogą (spacerowaliśmy nią codziennie).
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
miejsca dla lubiących ciszę i spokój - znacie takie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 09.09.2018 16:35

Jak znaleźć spokojną i cichą miejscowość (tylko miejscowość, bo apartmany sobie znajdę później)? Bez tłumów, wrzawy, ale z plażami żwirkowymi, na których odległość do koca sąsiada to min 2 m? I gdzie można popływać motorówką. Czy można powiedzieć, że im dalej na południe tym ciszej? Albo że klucz do sukcesu to wyspa bezmostowa?
Przejrzałam trochę materiałów i ludzie polecają:
- Większość Hvaru, ale głównie Stari Grad, Vrboskę, Jelsę, Ivan Dolac i Zavalę
- Brist, nawet z Podacą, ale już bez Gradacu
- Vinisce
- Całą Brać, głównie z Povlją, Milną, Sutivanem
- Wyspę Vis
- Teren od Mimic do Pisaka

Bo powiem tak: po Orebicu i Basce Krk, z której uciekłam do Punatu, jakbym potrzebowała przeciwnego bieguna, to gdzie szukać? Czy to co powyżej polecano jest ciche? Bo jeśli nie, to coraz częściej myślę o Podobucach. Tam byłam chwilę gościnnie, było świetnie
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: miejsca dla lubiących ciszę i spokój - znacie takie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2018 16:49

Jesli to te Vinisce, to dodalbym pobliska Poljice, z zapleczem sklepowo-kulinarnym, ktorym jest niedaleka Marina.
W tym roku dalem druga szanse Chorwacji na zauroczenie i Dalmacja to wykorzystala... :)

pozdrawiam
wazkaaa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) wazkaaa » 13.09.2018 16:45

morela jeśli szukasz spokojnej miejscowości to z czystym sumieniem polecam miejscowość Pisak. Byłem w tym roku i po godzinie 21 jest totalna cisza i można spokojnie spędzać wieczór na tarasie z widokiem na Adriatyk :D
Co do plaż, polecam dwie małe na których nie ma dużo ludzi i zawsze jest gdzie się położyć a w godzinach 14-17 nie raz byliśmy na tych plażach sami. Plaża publiczna to już inna bajka i ludzi sporo. Minus tych małych plaż to taki że jest bardzo strome zejście. Ale wolałem to pokonać z dwoma dzieciakami i mieć ciszę i spokój :papa:
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 14.09.2018 06:24

patrzyłam już też na Pisak i na Marusici, ale ja bym miała jechać w lipcu. Kiedy wy byliście?
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 14.09.2018 12:19

W całości podpisuję się pod tym co napisał przedmówca. Też byliśmy w tym roku w Pisaku i z czystym sumieniem polecam. My z 3 latką też woleliśmy te 2 dzikie plaże. Zwłaszcza ta ostatnia bo tam zejście/wejście nie jest wcale takie złe. Dziecko nasze nigdy nie robiło problemów;). My byliśmy z Sierpniu. Cisza, spokój, mało ludzi :papa:
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 14.09.2018 12:27

a widzisz, a ja pobliże Makarskiej na szczyt sezonu skreśliłam z urzędu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mała spokojna miejscowość w pasie Sibenik - Makarska - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone