Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mała miejscowość poniżej Splitu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 20.03.2014 10:35

Kochani, mam jeszcze jedną prośbę :)
w tej chwili udało mi się uzyskać kilka fajnych ofert, w różnych miejscowościach. Podpowiedzcie proszę, która z nich będzie najbliższa moim marzeniom o spokojnych, niezatłoczonych wakacjach? ;)

Zivogosce
Drvenik
Mimice
Pisak

Z góry dziękuję :)
Gogluś
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gogluś » 20.03.2014 10:58

Aga,
Też szukam i szukam. Znalazłam piękny domek w Igrane u Verdany Peric, no ale trochę drogi. Zaczełam negocjowac i cisza. Czy ktoś był w tym domku, jakies opinie?
agazp
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agazp » 20.03.2014 11:19

Aga , to podrzuć jakies namiary jak masz w fajnej cenie :))
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.03.2014 11:36

Aga2209 napisał(a):Kochani, mam jeszcze jedną prośbę :)
w tej chwili udało mi się uzyskać kilka fajnych ofert, w różnych miejscowościach. Podpowiedzcie proszę, która z nich będzie najbliższa moim marzeniom o spokojnych, niezatłoczonych wakacjach? ;)

Zivogosce
Drvenik
Mimice
Pisak

Z góry dziękuję :)


Które Żivogosce? To dość istotne. Generalnie może nie być źle.

Drvenik - stąd odpływają promy na Korculę i Hvar. Czyli jak źle trafisz, masz pod oknem wiecznie kolejkę samochodów do promu.

Mimice - sprawdź położenie względem jadranki.

Pisak - jak dalej od plaży, pobiegasz po schodkach. Ale śliczny jest.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2014 12:27

Mikromir napisał(a):
Aga2209 napisał(a):Kochani, mam jeszcze jedną prośbę :)
w tej chwili udało mi się uzyskać kilka fajnych ofert, w różnych miejscowościach. Podpowiedzcie proszę, która z nich będzie najbliższa moim marzeniom o spokojnych, niezatłoczonych wakacjach? ;)

Zivogosce
Drvenik
Mimice
Pisak

Z góry dziękuję :)


Które Żivogosce? To dość istotne. Generalnie może nie być źle.

Drvenik - stąd odpływają promy na Korculę i Hvar. Czyli jak źle trafisz, masz pod oknem wiecznie kolejkę samochodów do promu.

Mimice - sprawdź położenie względem jadranki.

Pisak - jak dalej od plaży, pobiegasz po schodkach. Ale śliczny jest.


Dokładnie jak opisła Mikromir, a jeżeli szukasz spokoju i miejsca na plaży to raczej zapomni o tym choćby jeszcze z jednego względu, że wszyscy jadą do Makarskiej i lądują w jej okolicach.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 20.03.2014 14:30

Aga2209 napisał(a):Kochani, mam jeszcze jedną prośbę :)
w tej chwili udało mi się uzyskać kilka fajnych ofert, w różnych miejscowościach. Podpowiedzcie proszę, która z nich będzie najbliższa moim marzeniom o spokojnych, niezatłoczonych wakacjach? ;)

Zivogosce
Drvenik
Mimice
Pisak

Z góry dziękuję :)

Moja nieśmiała propozycja, ale powyżej Splitu, to Tribunj.
Cisza, spokojnie, bez tłoku, urokliwie no i o wiele bliżej.
Równo, bez schodów, dwie ładne plaże, bank, konoby, piekarnia, kilka sklepów w tym Konsum,
prosty dojazd.
Najładniejsze pensjonaty ( 10-15m od morza) są na ulicu Podvrh.
Ceny od 12 do 25 euro od osoby.
Miateczko można przejść całe w 20 minut.
Pzdr.
Polecam.
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 20.03.2014 15:17

Aga2209 napisał(a):Kochani, mam jeszcze jedną prośbę :)
w tej chwili udało mi się uzyskać kilka fajnych ofert, w różnych miejscowościach. Podpowiedzcie proszę, która z nich będzie najbliższa moim marzeniom o spokojnych, niezatłoczonych wakacjach? ;)

Zivogosce
Drvenik
Mimice
Pisak

Z góry dziękuję :)






Wszystkie miejsca , które wymieniałaś są piękne , ja jednak skłaniałbym się na Pisak .
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 20.03.2014 15:53

Zivogosce - jeden apartament w Blato a drugi chyba w "głównej" części...
Drvenik - no właśnie te promy są dla mnie z jednej strony atrakcyjne - hop i płyniemy na Hvar, który podobno jest piękny, a z drugiej właśnie martwię się, że ciszę i spokój będzie mi mącił huk silników Jadrolinii i smród spalin... :roll:
Mimice - pólnocna część Mimic, pod Jadranką... to źle czy dobrze?
Pisak - no akurat na samiuśkim morzem. Ale serio tyle schodów w tej mieścinie? Kurcze, z wózkiem dziecięcym to średnia opcja.... :?

Jak to leciało? "Oślina pośród jadła..." ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.03.2014 17:31

Z tą Jadranką chodzi o to, byście nie musieli właśnie z tym wózkiem i plażowym majdanem przekraczać jej każdego dnia...kilka razy... :)
obejrzyj sobie na street view okolice zejść do plaży- ocenisz czy dacie radę z wózkiem.
zaś co do Drvenika- lepiej chyba dojechać kawałek do promu niż mieć na co dzień dojeżdżających pod nosem :roll:
powodzonka :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.03.2014 17:42

W Drveniku na głównej plaży, w okolicach promu, kupa luda było, chyba że to gdzieś dalej od "centrum". Poza tym Hvar jest najpiękniejszy na przeciwległym końcu wyspy, tam są i zabytkowe miasta / miasteczka i malownicze okolice szczytu Sv. Nikola. Okolice Sucuraju to ponoć nic szczególnego. Musiałabyś wziąć samochód i przejechać prawie cały Hvar wąską, krętą drogą. Prędzej bym się wybrała zwiedzać Korculę, choć dużo dalej. Tylko trzeba pamiętać, że prom z Drvenika przybija do Domince, skąd będzie jeszcze ze 2-3km do starówki - autobusem lub taksówką wodną. Już lepiej się skusić na fishpicnic, bo podwiozą pod stare miasto. A fishpicnic masz chyba z każdej miejscowości w tym rejonie. Mnie się Drvenik nie spodobał, ale byłam tylko przejazdem, więc może nie odkryłam jego uroków.

W Pisaku generalnie dość stromo, ale te schody to chyba raczej jakieś skróty z apartamentów na plaże są. Uliczki normalne zygzakiem też lecą, jak widać na mapie, więc wózek jakoś popchasz. Jeśli apartman przy samej plaży to fajnie. Jakieś relacje z Pisaka czytałaś?

Oczywiście poniżej jadranki w Mimicach to jak wiesz zawsze lepiej niż powyżej ;-) ale niech się wypowiedzą ci, co tam byli.

O Żivogosce kiedyś ciepło myślałam - na obrzeżach pewnie całkiem znośne.

Tak w ogóle, oglądałaś sobie kiedyś te zdjęcia (zoom można zrobić fajny):
Pisak:
https://marinas.com/view/marina/14637_Pisak_Harbour
Zivogosce tylko Porat:
https://marinas.com/view/marina/15024_Zivogosce_Harbour
Mimice:
https://marinas.com/view/marina/14550_M ... esa_Marina
Z Drveników mają tylko wyspę ;-)

Tak generalnie, żadna z tych miejscowości to oczywiście nie Vodice w sezonie ;-) jednak na odludzie bym nie liczyła. Jak pisali przedmówcy, Makarska Riwiera jest generalnie tłoczna w sezonie, bo jest po prostu prześliczna.
Moim niespełnionym marzeniem jest ten uroczy Pisak właśnie... więc chyba jestem tendencyjna :-)
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 20.03.2014 19:39

Kurcze, no chodzi mi ten Pisak strasznie po głowie. Tylko troche mi nie pasuje rozkład apartamentu (1 sypialnia a drugie podwójne łóżko stoi na środku salonu - małżeństwo, które jedzie z nami ma w tym momencie 0 prywatności ;))...

Ale, ale... może spróbuję poszukać czegoś jeszcze w tym miejscu.

Póki co, wybraliśmy Zivogosce Blato.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.03.2014 19:44

Aga2209 napisał(a):
Póki co, wybraliśmy Zivogosce Blato.


Też dobrze. Przynajmniej nie schodzisz na plażę po drabinie :mrgreen: :wink:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 20.03.2014 19:50

Mikromir napisał(a):
Aga2209 napisał(a):
Póki co, wybraliśmy Zivogosce Blato.


Też dobrze. Przynajmniej nie schodzisz na plażę po drabinie :mrgreen: :wink:


I zajebiście się niesie po miejscowości "Ona tu jest i tańczy dla mnie" ze stateczków rano :mrgreen: :mrgreen:
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 20.03.2014 20:07

arb napisał(a):
Mikromir napisał(a):
Aga2209 napisał(a):
Póki co, wybraliśmy Zivogosce Blato.


Też dobrze. Przynajmniej nie schodzisz na plażę po drabinie :mrgreen: :wink:


I zajebiście się niesie po miejscowości "Ona tu jest i tańczy dla mnie" ze stateczków rano :mrgreen: :mrgreen:


Przekonałeś mnie!!!!

:lol: :lol: :lol:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 20.03.2014 20:53

A z Igrane odpisali?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mała miejscowość poniżej Splitu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone