Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mała miejscowość poniżej Splitu

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.03.2014 13:08

Na Makarskiej Rivierze moim zdaniem bardzo trudno o miejscowość bez tłoku, zwłaszcza w szczycie sezonu. Trzeba wybrać naprawdę maleńką, jak np. Mala Duba (Zivogosce). Byłam pod koniec lipca w takiej zdawałoby się niewielkiej Podacy i było jak dla mnie bardzo tłoczno. Ciut lepiej w sąsiednim Briście. Tłok w niby niewielkim Zaostrogu. Może jednak pomysł CroAny z Półwyspem Peljesac był niezły, choć to kawał drogi.
Z doświadczenia wiem, że moja mała córka (gdy miała np. 3 lata) zupełnie inaczej zachowywała się na zatłoczonej miejskiej plaży, a inaczej w cichej zatoczce na odludziu. Tłum bardzo męczy takie dziecko - wiadomo, dużo bodźców, hałas etc.
Znam takie ciche miejsca na Pagu, gdzie moje dziecko było bardzo szczęśliwe nawet biegając na plażę po klifie (np. domy nad zatoką Paszką w Dubravie, Sv. Mariji czy w Sv. Marko), ale z drogiej strony stamtąd dalej do prostych uciech cywilizacji jak np. knajpy etc. No i na zadoopiach bookuje się duużo wcześniej, jeśli jedziesz w szczycie sezonu.
Brela? Cóż, jak dla mnie zdecydowanie za duża.
Można jeszcze zerknąć w stronę spokojnych zatok na Hvarze ze żwirowymi plażami i kilkoma domami. Tylko wiele z nich (na południowej stronie zwłaszcza) ma prąd tylko z solarów. Chwalone były np. zatoki Medvidina, Jedra, Torac i inne. Ale jak to na zadoopiu - wszędzie daleko, dojazd często szutrem. Jednak jeśli chcesz w szczycie sezonu spokoju i ciszy, to chyba tylko takie miejsca zostają.
Polecam stronkę http://www.visit-hvar.com/ i interaktywną mapkę, gdzie zobaczysz zdjęcia zatoczek.
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 17.03.2014 15:06

krakuscity napisał(a):A może Źivogośće - Blato , mała mieścina -polecam
http://www.adriatic.hr/pl/przewodnik/da ... ato/pl-128


Dzięki! Maile wysłane, zobaczymy czy coś z tego będzie.

Mikromir napisał(a):Na Makarskiej Rivierze moim zdaniem bardzo trudno o miejscowość bez tłoku, zwłaszcza w szczycie sezonu. Trzeba wybrać naprawdę maleńką, jak np. Mala Duba (Zivogosce). Byłam pod koniec lipca w takiej zdawałoby się niewielkiej Podacy i było jak dla mnie bardzo tłoczno. Ciut lepiej w sąsiednim Briście. Tłok w niby niewielkim Zaostrogu. Może jednak pomysł CroAny z Półwyspem Peljesac był niezły, choć to kawał drogi.
Z doświadczenia wiem, że moja mała córka (gdy miała np. 3 lata) zupełnie inaczej zachowywała się na zatłoczonej miejskiej plaży, a inaczej w cichej zatoczce na odludziu. Tłum bardzo męczy takie dziecko - wiadomo, dużo bodźców, hałas etc.
Znam takie ciche miejsca na Pagu, gdzie moje dziecko było bardzo szczęśliwe nawet biegając na plażę po klifie (np. domy nad zatoką Paszką w Dubravie, Sv. Mariji czy w Sv. Marko), ale z drogiej strony stamtąd dalej do prostych uciech cywilizacji jak np. knajpy etc. No i na zadoopiach bookuje się duużo wcześniej, jeśli jedziesz w szczycie sezonu.
Brela? Cóż, jak dla mnie zdecydowanie za duża.
Można jeszcze zerknąć w stronę spokojnych zatok na Hvarze ze żwirowymi plażami i kilkoma domami. Tylko wiele z nich (na południowej stronie zwłaszcza) ma prąd tylko z solarów. Chwalone były np. zatoki Medvidina, Jedra, Torac i inne. Ale jak to na zadoopiu - wszędzie daleko, dojazd często szutrem. Jednak jeśli chcesz w szczycie sezonu spokoju i ciszy, to chyba tylko takie miejsca zostają.
Polecam stronkę http://www.visit-hvar.com/ i interaktywną mapkę, gdzie zobaczysz zdjęcia zatoczek.


Dzięki za obszerną odpowiedź :) Zeszłoroczne wakacje w Vodicach to był koszmar i dla nas i dla córki... Ona nienawidzi tłoku i większej ilości ludzi. Miała wtedy 1,5 roku - możesz sobie wyobrazić co się działo... ;)

Marzyła mi się wyspa w tym roku. Najlepiej Solta i maleńka miejscowość Stomorska. Ale znajomi, którzy jadą z nami to typ "wędrowno-zwiedzający" i obstają twardo przy lądzie, żeby łatwiej im było się poruszać. Także niestety Hvar odpada.

Półwysep Peljesac - tak jak napisałaś, to już trochę daleko.

No nic... Szukam dalej, czekam na odpowiedzi na wysłane maile. Może się uda.

A jeśli nie, to chyba zapłaczę się na śmierć... ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.03.2014 15:41

Aga2209 napisał(a): znajomi, którzy jadą z nami to typ "wędrowno-zwiedzający" i obstają twardo przy lądzie, żeby łatwiej im było się poruszać. Także niestety Hvar odpada.


Szkoda, bo na Hvarze jest naprawdę sporo do zwiedzenia...
raulinio75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulinio75 » 17.03.2014 17:26

Polecam Lokva -Rogoznica 5 kilometrów od Omis (jadę z rodziną już 3 raz) cisza spokój ,jeden sklep , jedna restauracja urocze zatoczki niezatłoczone plaże a co najważniejsze dość dobre ceny jeżeli chodzi o kwatery , ja płacę od trzech lat tą samą cenę 40 euro za 4 osobowy pokój z widokiem na morze. Super miejsce wypadowe np. do Mostaru Splitu, Makarskiej Breli itp
I to jedzenie przygotowywane przez gospodarza bezcenne :-) a jego trunki mmmm palce lizać !
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.03.2014 17:29

raulinio75 napisał(a):ja płacę od trzech lat tą samą cenę 40 euro za 4 osobowy pokój z widokiem na morze.


Pod magistralą czy nad nią? I ewentualnie w jakiej odległości od niej, jeśli można wiedzieć?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 17.03.2014 17:41

Mikromir napisał(a):
raulinio75 napisał(a):ja płacę od trzech lat tą samą cenę 40 euro za 4 osobowy pokój z widokiem na morze.


Pod magistralą czy nad nią? I ewentualnie w jakiej odległości od niej, jeśli można wiedzieć?


brzmi interesująco. a jakiś namiar na kwaterkę, fotki? :lol:
pozdrav
dskhh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dskhh » 17.03.2014 17:58

Osobiście polecam wyspy Vis ewentualnie Hvar. Tam są małe miejscowości, gdzie mniejszy ruch. Na Hvar najlepiej dojechać poromem z Drvenika, i zacząć czegoś szukać od strony Sućuraj.

Pozdraav
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 18.03.2014 15:00

raulinio75 napisał(a):Polecam Lokva -Rogoznica 5 kilometrów od Omis (jadę z rodziną już 3 raz) cisza spokój ,jeden sklep , jedna restauracja urocze zatoczki niezatłoczone plaże a co najważniejsze dość dobre ceny jeżeli chodzi o kwatery , ja płacę od trzech lat tą samą cenę 40 euro za 4 osobowy pokój z widokiem na morze. Super miejsce wypadowe np. do Mostaru Splitu, Makarskiej Breli itp
I to jedzenie przygotowywane przez gospodarza bezcenne :-) a jego trunki mmmm palce lizać !


Można prosić namiary? Z góry dziękuje

Seba
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007
Zivogosce, czy Lokva Rogoznice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 18.03.2014 15:16

Witam Wszystkich
Proszę o poradę. Mam dwie zadowalające mnie oferty w tej samej cenie. Mój dylemat to w które miejsce się wybrać? Spodziewam się, że w Lokva jest bardziej spokojnie, ale chyba w Zivogosce jest więcej kawiarenek, sklepików, które lubi moja żonka wieczorami... co Radzicie proszę o sugestie.

Seba
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 19.03.2014 08:01

Kochani,

bardzo dziękuję wszystkim za porady i pomoc. Z ponad 100 wysłanych maili udało mi się wyłuskać kilka ofert.

Ale... musze Was o coś zapytać, bo już zupełnie zgłupiałam. Czy wszędzie apartamenty w Chorwacji tak strasznie podrożały? Czy po prostu Riwiera Makarska jest tak droga?

Nie udało mi się znaleźć ani jednej pasującej mi oferty z ceną poniżej 20eur/osobę... Zeszłoroczne Vodice wyniosły nas po 15eur/os, a przez 6 lat wyjazdów, nigdy nie płaciłam więcej niż 17...

Czy to ja mam jakieś nienormalne oczekiwiania czy to po prostu... już nie TA Chorwacja???
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.03.2014 08:03

Jedziesz w kurorty, to płać. :wink:
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 19.03.2014 08:45

FUX napisał(a):Jedziesz w kurorty, to płać. :wink:


Wiesz, wydaje mi się, że Igrane czy Zavigosce to nie kurorty...
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 19.03.2014 08:54

Niestety Aga , jest coraz drożej . Nie ma się co dziwić , Chorwacja staje się z roku na rok bardziej popularnym krajem na wakacje . Popyt jest to gospodarzom nie zależy , jak nie Ty to jutro ktoś inny . Targuj się , w ubiegłym roku utargowałem 10 eurasów na dniówce . Powodzenia
Aga2209
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga2209 » 19.03.2014 09:03

Jędrula napisał(a):Niestety Aga , jest coraz drożej . Nie ma się co dziwić , Chorwacja staje się z roku na rok bardziej popularnym krajem na wakacje . Popyt jest to gospodarzom nie zależy , jak nie Ty to jutro ktoś inny . Targuj się , w ubiegłym roku utargowałem 10 eurasów na dniówce . Powodzenia


No tak też mi się wydawało... Że to znak czasów, a nie konkretnego rejonu. Targuję się, ale co z tego, jeśli cena wyjściowa 4 os. apartamentu to 100eur - nawet jak się uda zejść do 80, to i tak strasznie dużo...
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 19.03.2014 09:10

Mam coś w Pisaku przy samej plaży ale w sezonie też chcą 80 . Jak chcesz to podeśle Ci linka ?




Poszło na priv :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mała miejscowość poniżej Splitu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone