Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 26.02.2017 11:56

Pięknie :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.02.2017 12:13

figusek napisał(a):Pięknie :hearts:


Nie wiem, czy komuś Proizd by się nie spodobał :P
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.02.2017 21:43

Ciekawe jak odbierzesz Bili Bok na Visie..Jest on bardziej veli niż te dwa na Proizd :wink:
Formacja skał bardzo przypomina ten visowy - choć w innej skali.I tak samo jak Ty żałowałam,że nie mam pojemnika na sól :(

Ile czasu płynęliście na Proizd?I z jaką prędkością w przybliżeniu?Zastanawiam się, czy nie popłynąć motorówką z Orebića.Do plaży Vaja płynęliśmy jakieś 20 minut, (40 -50km/h)...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.02.2017 23:25

Czekałam i się doczekałam :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.02.2017 00:28

Katerina napisał(a):Ciekawe jak odbierzesz Bili Bok na Visie..Jest on bardziej veli niż te dwa na Proizd :wink:
Formacja skał bardzo przypomina ten visowy - choć w innej skali.I tak samo jak Ty żałowałam,że nie mam pojemnika na sól :(

Ile czasu płynęliście na Proizd?I z jaką prędkością w przybliżeniu?Zastanawiam się, czy nie popłynąć motorówką z Orebića.Do plaży Vaja płynęliśmy jakieś 20 minut, (40 -50km/h)...


Może być duża plaża, aby była ładna :mrgreen: Duba na Peljesacu też duża, ale za to ile miejsca :mrgreen:

Z Vela Luki na Proizd płynęliśmy ok. 35 minut. A łódeczka, wiesz co, nawet nie pamiętam. Nie było to tempo motorówki, ale też nie takie jak spokojny rejs po Cetinie.


gusia-s napisał(a):Czekałam i się doczekałam :)


Mam nadzieję, że zaspokojona potrzeba oglądania lazurów :oczko_usmiech:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.02.2017 06:45

piękne miejsce :hearts:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.02.2017 08:02

CROnikiCROpka napisał(a):
Kierunek :arrow: Proizd.

Fajna mi się biało-czarna modelka trafiła, nie? :mrgreen:

zdjęcie konkursowe-kalendarzwe, chetnie patrzyłbym na nie miesiącami każdego ranka i wieczora :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.02.2017 11:15

Kasia i Krzyś napisał(a):piękne miejsce :hearts:


Prawda :)


te kiero napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
Kierunek :arrow: Proizd.

Fajna mi się biało-czarna modelka trafiła, nie? :mrgreen:

zdjęcie konkursowe-kalendarzwe, chetnie patrzyłbym na nie miesiącami każdego ranka i wieczora :D


Widzisz, szkoda że akurat któregoś z tych zdjęć z łódką nie wystawiłam w konkursie. Może by się zmieściło w 12-stce :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.02.2017 16:09

CROnikiCROpka napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czekałam i się doczekałam :)

Mam nadzieję, że zaspokojona potrzeba oglądania lazurów :oczko_usmiech:
Hmmm, no nie wiem, nie wiem ... jakos tako mało tych fotek dałaś :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.02.2017 20:21

gusia-s napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czekałam i się doczekałam :)

Mam nadzieję, że zaspokojona potrzeba oglądania lazurów :oczko_usmiech:
Hmmm, no nie wiem, nie wiem ... jakos tako mało tych fotek dałaś :oczko_usmiech:



Wrzuciłam z 97% moich fotek z Proizd :wink: a reszta to moje selfie z lazurem, to nie będę wrzucać :oczko_usmiech:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.02.2017 20:37

w sumie nawet fajnie :oczko_usmiech: :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.02.2017 20:58

słoma79 napisał(a):w sumie nawet fajnie :oczko_usmiech: :mrgreen:


nawet, nawet :P Ja Ci dam... :oczko_usmiech:

Wiem, że Bieszczady i Góry Sowie to to nie były, ale Proizd zasługuje na więcej niż "nawet fajnie" :lol: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.02.2017 22:41

Katerina napisał(a):, myślę,że między Korćulą,a Peljeścem chociażby jest raczej bezpiecznie, o ile nie wypuszczamy się na bardziej otwarte morze np. za wystający cypel na końcu wyspy ,lub półwyspu, gdzie na ogół są silniejsze prądy czy inne zawirowania.


Akwen między Korćulą a Peljesacem czyli tzw. Kanał Korczulański niestety jest dyszą w której wiatr w porównaniu z otwartym morzem wzmaga się zwykle o 2 stopnie B. Nawet jeśli na morzu za kanałem jest bardzo spokojnie , w samym kanale przeważnie wieje dość mocno - z tego powodu pływa tam dużo desek surfingowych.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.02.2017 09:46

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):, myślę,że między Korćulą,a Peljeścem chociażby jest raczej bezpiecznie, o ile nie wypuszczamy się na bardziej otwarte morze np. za wystający cypel na końcu wyspy ,lub półwyspu, gdzie na ogół są silniejsze prądy czy inne zawirowania.


Akwen między Korćulą a Peljesacem czyli tzw. Kanał Korczulański niestety jest dyszą w której wiatr w porównaniu z otwartym morzem wzmaga się zwykle o 2 stopnie B. Nawet jeśli na morzu za kanałem jest bardzo spokojnie , w samym kanale przeważnie wieje dość mocno - z tego powodu pływa tam dużo desek surfingowych.


Potwierdzam. Potrafi konkretnie wiać w tym miejscu. Odczuliśmy to na własnej skórze w zeszłoroczne wakacje. Opiszę to w swojej relacji :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.02.2017 10:08

CROnikiCROpka napisał(a):
słoma79 napisał(a):w sumie nawet fajnie :oczko_usmiech: :mrgreen:


nawet, nawet :P Ja Ci dam... :oczko_usmiech:

Wiem, że Bieszczady i Góry Sowie to to nie były, ale Proizd zasługuje na więcej niż "nawet fajnie" :lol: :mrgreen:


nawet, nawet oznacza, że trzeba sprawdzić osobiście :mrgreen: 8) bo miejsce warte uwagi :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone