Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - Pierwsza wyprawa do Cro = duuuuuzo pytan.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemek747
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2010
Makarska - Pierwsza wyprawa do Cro = duuuuuzo pytan.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek747 » 22.08.2010 13:48

Witam forum przeglądam już od ponad roku i jest na nim maaaaaasa informacji. Ale chciałbym się upewnić i zapytać jeszcze o kilka spraw.

Mam w głowie taki mętlik, że sam nie wiem od czego mam zacząć ;)

Niestety nie udało się załatwić samochodu oraz ludzi więc wyjeżdzam we 2 z dziewczyną a naszym jedynym (?) ekonomicznym środkiem transportu zostaje autokar.
I tu pierwsze pytanie, a raczej prośba o jakąś rade.

Do wyboru mamy albo sam przejazd czyli ok 500zł od osoby w obie strony albo przejazd + zakwaterowanie (najczęściej jest to 12 dni 9 noclegów) w cenie ok 900-1100 zł. Z jednej strony wolelibyśmy wybrać kwaterę samemu na miejscu ale nie wiem czy pokój dla 2 osób znajdziemy w podobnej cenie.

I teraz bardzo ważne pytanie na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi:)
Wiem że zarówno do Splitu jak i do Dubrovnika jeździ dużo autobusów zatrzymując się w miasteczkach po drodze. Zna ktoś może przybliżone ceny biletów? Są jakieś studenckie zniżki na legitymację albo kartę euro26? Oprócz samych wyżej wymienionych miast bardziej interesują mnie krótkie odcinki do Tucepi czy Baskiej Vody.

Druga sprawa to jak wygląda końcówka sezonu? Wyjazd planujemy na ostatnie dni sierpnia albo początek września. Możemy liczyć jeszcze na jakieś festyny, imprezy i tym podobne? Czy wygląda to podobnie jak w Sopocie gdzie praktycznie z dnia na dzień Monciak pustoszeje? Bo oprócz samego odpoczynku liczymy też na jakąś rozrywkę.

I jeszcze taka głupia sprawa:) Na fotorelacjach często przewijały się drzewka mandarynkowe/granaty/cytryny/winogrona itp :) Jak Chorwaci zapatrują się na tego typu "atrakcję" ? Czy gospodarze pozwalają spróbować owoców prosto z drzewa? Dużo ich tam jest czy to raczej sporadyczne przypadki?

Oczywiście drobnych pytań miałem dużo więcej ale na większość znalazłem już tu rozwiązanie a cześć wypadła mi z głowy, jak sobie cokolwiek przypomnę to jeszcze dopisze:)

Pozdrawiam:)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.08.2010 14:24

Co do kosztów biletów trasa Makarska - Split kosztowała mnie 45kn / osoba, Split - Trogir linią komunikacji miejskiej 20 kn.

Koniec sierpnia, a początek września w Chorwacji to cały czas szczyt sezonu, a w samym mieście co noc masz jakąś imprezkę. Cytrusy i inne drzewne owoce spokojnie dostaniesz na targu albo prosto z drzewa :)

Karta euro26 to słaby pomysł na Chorwację i nie ma za wielu punktów gdzie możesz z niej skorzystać. Dostępne punkty, w których oferują zniżki za jej okazaniem znajdziesz tutaj: http://www.euro26.hr/index.php

Mam tu na myśli samą Makarską rzecz jasna gdzie królują restauracje i konoby nie pizzahuty. W Zagrzebiu czy Splicie pewnie miejsc przyjmujących euro26 jest więcej.

:papa:
Przemek747
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek747 » 22.08.2010 15:59

A czy nastawianie się na ceny rzędu 25 euro/noc w samej Makarskiej lub pobliskich miejscowościach za jakiś pokoik dla pary z dostępem do kuchni jest realne czy raczej ciężko będzie znaleźć coś poniżej 30 euro??

Co do karty euro26 to głównie chodzi mi o jakieś zniżki na komunikację bo wyczytałem tu, że jeśli chodzi o różne muzea itp to często daje ona(bądź zwykła legitymacja studencka) jakieś zniżki mimo, że cenniki tego nie uwzględniają :)
Przemek747
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek747 » 23.08.2010 13:15

Jeszcze jedno ważne pytanie.

Okazało się że bilety autokarowe na połączenie do Neum z Polski są prawie dwa razy tańsze niż do Makarskiej. Jest w tym jakiś haczyk?? Czy z Neum jeżdżą codziennie autobusy do Splitu/Makarskiej/Dubrovnika czy raczej bez własnego transportu trzeba się liczyć że się tam utknie??

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - Pierwsza wyprawa do Cro = duuuuuzo pytan.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone