Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiekw3
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekw3 » 14.06.2018 07:32

Dzień dobry.
Jak w tym roku w Makarskiej? Ktoś był/jest? Jak ceny?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.07.2018 18:13

Woman0002 napisał(a):Nie zapominaj o katamaranie który płynie ze Split, przez Makarską, Korcule, Dubrownik... rok temu o nim tu pisałam . Trzeba by tylko sprawdzić czy dalej pływa :) cieszył sie sporym zainteresowaniem więc podejrzewam że ma się dobrze :)

Wypływa z Makarskiej z portu codziennie rano o 9, biletów nie ma sensu kupować przez internet, kupisz je na miejscu w porcie. Jest tam takie biuro podróży ATLAS (siedziba jest na rogu uliczki, w drodze do przystani z której dopływa Katamaran) oni sprzedają bilety, możesz kupić od razu bilet powrotny.
Bilet w 1 stronę na Korcule 120 kun, wszystko jest tam opisane, z panem po angielsku się dogadasz :)
Podobno można tez kupić je wchodząc na katamaran... ale pewności nie mam.
Ważne- nie spóźnij się :) oni nie czekają.. załadunek turystów trwa parę minut...
Statek ogromny..z zewnątrz wrażenie robi nieziemskie :)

Korcula warta każdej kuny wydanej na podróż - byłam tez na tzn fish picnik- fajna sprawa (Hvar i Brać) ale plus największy wyjazdu na Korcule jest taki ze nie masz pośpiechu.. na wyspie jesteś od 11 do około 17:00 a to sporo czasu na zwiedzanie. Katamaran zatrzymuje się w porcie przy samym starym mieście.


Pływa , dziś podglądałem go na LiveCamCroatia, był punktualnie o 9.05
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 05.07.2018 13:38

Gdzie w Makarskiej zjem pewne sprawdzone i dobre panierowane kalmary ? :D w tamtym roku nie było okazji poszukać ale w tym nadrobię !
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 05.07.2018 16:46

Orientuje się ktoś czy w okolicach Makarskiej bądź po drodze jadąc 1 przez Knin i plitwickie kupię gdzieś wino na litry? oraz lokalny bimber :),?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 10:28

krzysiekw3 napisał(a):Dzień dobry.
Jak w tym roku w Makarskiej? Ktoś był/jest? Jak ceny?

Co cię konkrtenie intersuje?

Lody 7-10 kun.
Karlovacko 6,58 w sklepie.
Lane wielkie od 10-20.
Chleb 8
Mleko 1,5 litrowe 10 kun
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 10:29

ApropoDefacto napisał(a):Gdzie w Makarskiej zjem pewne sprawdzone i dobre panierowane kalmary ? :D w tamtym roku nie było okazji poszukać ale w tym nadrobię !

Gril Bar Europa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 10:31

tre_k napisał(a):Orientuje się ktoś czy w okolicach Makarskiej bądź po drodze jadąc 1 przez Knin i plitwickie kupię gdzieś wino na litry? oraz lokalny bimber :),?

https://www.google.com/maps/@43.4342524 ... 312!8i6656
tyynoniewiem
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2018
[MAKARSKA] Koszulki piłkarskie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyynoniewiem » 11.07.2018 23:14

Cześć. Mam pytanie. Czy w Makarskiej jest jakiś sklep, stragan, miejsce, gdzie można kupić koszulkę piłkarską Chorwacji? Jeśli tak, to w jakiej mniej więcej cenie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: [MAKARSKA] Koszulki piłkarskie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2018 23:42

tyynoniewiem napisał(a):Cześć. Mam pytanie. Czy w Makarskiej jest jakiś sklep, stragan, miejsce, gdzie można kupić koszulkę piłkarską Chorwacji? Jeśli tak, to w jakiej mniej więcej cenie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Po sukcesie Chorwacji w MŚ kupisz bez problemu. :lol:
Ceny nie znam.
Użytkownik usunięty
Re: [MAKARSKA] Koszulki piłkarskie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2018 09:15

tyynoniewiem napisał(a):Cześć. Mam pytanie. Czy w Makarskiej jest jakiś sklep, stragan, miejsce, gdzie można kupić koszulkę piłkarską Chorwacji? Jeśli tak, to w jakiej mniej więcej cenie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


120 kun koszulka 150 kun kpl
matys1122
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matys1122 » 12.07.2018 16:08

A Ktoś może ma jakiś namiar na fajny nocleg ? potrzebuje od 28 lipca do 5 sierpnia
anderson26
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) anderson26 » 13.07.2018 14:54

Kłaniam się wszystkim forumowiczom, jedziemy pierwszy raz na makarską i mamy jeden poważny problem właściciel domu zrobił nas w "wała" i okazuje się ze jest 1 miejsce parkingowe zamiast obiecanych dwóch a wiemy jaki jest problem ze znalezieniem miejsc parkingowych. Krótko mówiąc musimy gdzies na 2 tygodnie zostawić auto najtaniej jak się da w dowolnym miejscu nawet oddalonym 5/10km od centrum, doradzi ktoś co najlepiej zrobić?
Marcinowy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinowy » 17.07.2018 08:31

Hej wszystkim,
Jak wygląda komunikacja miejska w Makarskiej?
Planuję zrobić sobie tripa do Breli i zastanawia mnie czy wszystkie autobusy do Splitu zatrzymują się tam.
Może ktoś orientuje się w jakich godzinach kursują autobusy oraz ile kosztują bilety (płatne na dworcu czy w autobusie?).
Wracać do Makarskiej zamierzam na nogach :D

Przy okazji to w Makarskiej będę 7-19 Sierpnia więc jakby ktoś miał wolne miejsce w aucie dla dwóch osób i wybierałby się na Biokovo, ewentualnie gdzieś indziej to jestem chętny do rozmowy ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.07.2018 08:58

Marcinowy napisał(a):Hej wszystkim,
Jak wygląda komunikacja miejska w Makarskiej?
Planuję zrobić sobie tripa do Breli i zastanawia mnie czy wszystkie autobusy do Splitu zatrzymują się tam.
Może ktoś orientuje się w jakich godzinach kursują autobusy oraz ile kosztują bilety (płatne na dworcu czy w autobusie?).
Wracać do Makarskiej zamierzam na nogach :D

Przy okazji to w Makarskiej będę 7-19 Sierpnia więc jakby ktoś miał wolne miejsce w aucie dla dwóch osób i wybierałby się na Biokovo, ewentualnie gdzieś indziej to jestem chętny do rozmowy ;)



Komunikacji miejskiej jako takiej nie ma. Interesują cię autobusy z dworca autobusowego w kierunku na Split. Bilety na dworcu bo autobusy raczej nigdzie indziej się nie zatrzymują. Cena to ok 15 -20 kun
tu masz podpowiedzi
https://getbybus.com/pl/autobusowe-lini ... 2018-08-07
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 18.07.2018 06:43

anderson26 napisał(a):Kłaniam się wszystkim forumowiczom, jedziemy pierwszy raz na makarską i mamy jeden poważny problem właściciel domu zrobił nas w "wała" i okazuje się ze jest 1 miejsce parkingowe zamiast obiecanych dwóch a wiemy jaki jest problem ze znalezieniem miejsc parkingowych. Krótko mówiąc musimy gdzies na 2 tygodnie zostawić auto najtaniej jak się da w dowolnym miejscu nawet oddalonym 5/10km od centrum, doradzi ktoś co najlepiej zrobić?

Autko można zostawić pod kościołem, tym dużym górującym nad Makarską :) Parking nie jest płatny (przynajmniej nie był w tamtym roku), parkują tam głównie mieszkańcy Makarskiej, ale obce rejestracje też się zdarzają. Do centrum rzut beretem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone