Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 18:42

W tym roku poki co duży remont mieszkania :) więc zobaczymy kiedy się skonczy i co zostanie na koncie :D moze się uda we wrześniu gdzieś ruszyć, jeśli tak to ponownie Riwiera Makarska lub Włochy do których tez mam dużą słabość :)

Katamaran płynął 2 godziny- biorąc pod uwagę odległość - to naprawdę szybko :) sam rejs tym olbrzymem to już coś nowego i atrakcja ( wrzucałam rok temu w tym wątku fotki) Fish picknik w tym czasie dopłynie co najwyżej do Jelsy :) nie mówie że nie warto - też warto się wybrać ale to inny rodzaj zwiedzania, taki w biegu... Jeśli nie lubisz jak ktoś Ci po stoliku tańczy i drze się jak opętany to odradzam Makarski Jardan- statek dobry dla imprezowiczów
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 18:46

O Jardanie to wiem że imprezowy jest ;) i tutaj odpada. Ja nastawiam się na Voge bo negatywnych opinii nie widziałem o nim
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 19:16

polecam :) też nią płynęłam, nie mam zastrzeżeń, wszystko dobrze zorganizowane, ryba dobra :)
Z Makarskiej warto tez wybrać sie np do Split- z dworca co pół godziny coś tam jedzie... zatrzymują się na dworcu - również bardzo blisko starego miasta tzn pałacu Dioklecjana, promenady- dobre na jednodniową wycieczkę jeśli mnie pamieć nie myli to około 90 kun w dwie strony od osoby mnie to kosztowało, jak się jest w Split obowiązkowo zajrzeć do knajpki Fife- tylko nie popełniajcie mojego błędu- 1 porcja wystarczy na 2 osoby ( tak 2 głodnych Polaków) Jest tam tanio, jedzenie pycha i dają dużooooo :) najlepiej iść między 12-14 wtedy jest szansa ze was wpuszczą bez rezerwacji, w późniejszych godzinach podobno bez szanas wejść w sezonie :) Fife znajduje sie przy końcu promenady, wujek google wskaże gdzie :)
Ostatnio edytowano 23.05.2018 19:45 przez Woman0002, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 19:29

Zapisane :) Ja jadę koniec sierpnia...a temat plaż (pytam o normalne a nie dla golasów): polecasz Makarską główna czyli Donja Luka czy obok gdzieś np. Buba Beach albo Cvitacka czy w ogóle poza Makarską np. Brela?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 19:44

w sierpniu główna plaża podejrzewam ze nie osiągalna ( no chyba ze sie rozłożysz o 6 rano) ja byłam w czerwcu i była zapełniona po brzegi :) Ludzie są leniwi i nie chce im się kawałek dalej i wolą tłoczyć sie jak sardynki na głównej :) a serio wystarczy kawałeczek dalej przejść i nie ma problemu z tłokiem,ja polecam iść w kierunku Krvavica im dalej od ścisłego centrum Makarskiej tym mniej ludzi. Spacer zajmie od pół godzinki do max godzinki :) Dla osób które naprawdę nie lubią chodzić to kursuje taka ciuchcia (startuje z głównego placu z kanjpami, straganami) i zawiezie Was na sam koniec Makarskiej( albo i nawet poza.. nie jestem pewna czy ten koniec to jeszcze Makarska) przez cały mój pobyt tam chodziłam się opalać leżakować, jest tam kawałek ładnej żwirowej plaży a później są małe zatoczki gdzie można zejść i mieć zatoczkę dla siebie :) tu muszę dodać ze przy niektórych zatoczkach zejście może wydawać sie troszkę stromę no i w zatoczkach zdarzają się golasy :) nie jest to jakiś wyznaczony teren dla nudystów... nie.. po prostu trzymają tam swoje gołe tyłki hehe

Co do Breli w sezonie czyli sierpień- tlok taki sam na głownych plażach jak w Makarskiej :)
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 19:50

Podejrzałam sobie własnie na mapie... nie pamiętałam jak sie nazywa ale juz wiem :) Cvitacka- wspominałaś, super plaża, fajny żwirek- jest jeden minus , zero cienia :) smażysz się jak na grillu ale własnie kawałeczek dalej jest plaża dla psów..potem mała plaża dla golasów i potem idziesz jeszcze kawałeczek dalej i zaczynają sie zatoczki o których pisałam :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 19:50

A konkretnie byś powiedziała o której myślisz? Patrze na MG i chodzi Ci o tą ?
Załączniki:
Schowek02.jpg
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 19:54

Woman0002 napisał(a):Podejrzałam sobie własnie na mapie... nie pamiętałam jak sie nazywa ale juz wiem :) Cvitacka- wspominałaś, super plaża, fajny żwirek- jest jeden minus , zero cienia :) smażysz się jak na grillu ale własnie kawałeczek dalej jest plaża dla psów..potem mała plaża dla golasów i potem idziesz jeszcze kawałeczek dalej i zaczynają sie zatoczki o których pisałam :)


Jednocześnie napisaliśmy post ;)
Rozumiem będę na miejscu to będę szukał ;)
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 20:04

Wrzucę Ci pare zdjęc z tego miejsca :)
tak dokładnie o tym pisałam tylko nie pamiętałam nazwy plaży
Załączniki:
IMAG2056.jpg
IMAG2053.jpg
Kolejna zatoczka
2.jpg
czysta woda
1.jpg
jedna ze wspomnianych zatoczek
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 20:07

Super fotki, myślisz że zmieści się koc plażowy żeby rozłozyć 2metry x 2 ?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 20:17

W niektórych jak najbardziej, w innych nie :) zależy o której godzinie sie wybierzecie.. ale muszę przyznać że bywałam tam też po obiedzie czyli koło 15 i widziałam jak cześć ludzi się już zbiera.. i nagle fajna miejscówka robiła się wolna :) Czerwiec to tez nie w pełni sezon - wiec mogłam sobie wybierać czy leżeć tu czy gdzieś indziej.. nie wiem jak jest w sierpniu, wiem ze to najbardziej oblegany miesiąc .
Dodam jeszcze ze przy tych zatoczkach jest spory lasek piniowy - a wiadomo są drzewa piniowe są i cykady.. :) wiesz jak jedna cykada potrafi być głosna? wyobraź sobie cykający lasek :D dla mnie to zaleta- cykady kojarzą mi się z wakacjami :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 20:22

Obowiązkowy spacer na rozpoznanie terenu np. pierwszego dnia i zobaczymy co i jak. My w składzie 2+2 więc z całym "ekwipunkiem" plażowym (ja jako wielbłąd - nie umiem sobie tego wyobrazić na chwilę obecną) to ruszymy na plaże tak 8 najpóźniej 9 rano.
Marcinowy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinowy » 25.05.2018 09:00

Z plaż przy Makarskiej polecam tą dla psów - Ramova Beach, która znajduje się blisko Krvavicy.
Zdjęcia zamieszczę innym razem ponieważ troszku się spiesz :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.05.2018 09:13

W tamtym roku w sierpniu nie było problemu z rozłożeniem się w okolicy buba :) w tym roku również będę w sierpniu w Makarskiej, co prawda mieszkał będę na wysokości głównej plaży ale chętnie poczłapie sobie w rejony buby bo tam większy spokój. Główna plaża faktycznie zapełniona ale jak dla mnie tragedii nie ma, są wakacje, jest sierpień to jasne, że będą ludzie :) Chce też uderzyć na Nugal, podobno dla golasów ale z relacji wielu ludzi wiem, że na lajcie tam też sterylni się wbijają. Z tym, że zajmują miejsca bliżej wejścia na nią :) Kto się w sierpniu wybiera ? :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.05.2018 09:15

dominikzw napisał(a): to ruszymy na plaże tak 8 najpóźniej 9 rano.


My zazwyczaj byliśmy o 10-11 (bo trzeba było się stoczyć z Veliko Brdo) i w okolicy Buba można było znaleźć miejsca. Ale fakt, im wcześniej tym lepiej 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone