Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 14.04.2018 13:50

Możliwe, są niższe, ale musisz biegać od kwatery do kwatery i pytać.
Poza tym jak chcesz coś w jakimś fajnym standardzie wynająć, to lepiej mieć jakiś wybór.

Ja zawsze jeżdżę grubo przed/poza sezonem (tydzień temu na przykład) i zawsze bardzo fajne kwaterki w necie znajduję. Nawet na kilka godzin przed nocą, ale w necie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4689
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Makarska - miejsca które warto zobaczyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.04.2018 14:00

guciek1994 napisał(a):Witam, wybieram sie ze znajomymi do Makarskiej na majówke i chcemy spedzac aktywnie czas.Prosze o polecenie miejsc które warto zobaczyc, albo jakies atrakcje ktore polecacie.

To zależy od tego, jakiego rodzaju atrakcje Was interesują.
Czy to mają być np. spacery, czy atrakcje z adrenaliną. Czy tylko w Makarskiej i najbliższej okolicy, czy też może to być w jakimś oddaleniu od Makarskiej.
W samej Makarskiej polecam spacer wokół półwyspu Sv.Petar oraz do plaży Nugal Powrót z plaży Nugal do Makarskiej.
Fajny jest także spacer w drugą stronę. Można dojść do Krvavicy Spacer z Makarskiej do Krvavicy lub dalej. Ja doszłam aż do Baškiej Vody.
Można też podziwiać Makarską i Masyw Biokovo z góry Makarska - Parasailing, chociaż nie wiem, czy w tym okresie, kiedy jedziecie, już będą czynne tego rodzaju atrakcje.
Można zobaczyć piękne muszle w Muzeum Muszli Makarska - Muzeum Muszli.
A jeśli będziecie chcieli pojechać kawałek dalej, to polecam wycieczkę do Omišu, bo tam można bardzo fajnie spędzić czas, uczestnicząc np. w ZipLine, czy też zaliczając Omiš - wspinaczkę na twierdzę Starigrad. Można też popłynąć na uroczy Rejs po Cetinie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2018 14:21

guciek1994 napisał(a):Witam, wybieram sie ze znajomymi na majówke i chcemy ogarnac w miare taniec noclegi i pytanie czy znajdziemy cos na miejscu czy lepiej szukac teraz przez jakies strony i rezerowac ? i w jakich cen mozemy sie spodziwac na 6 dni noclegu 4 osob, chcemy wynajac jakies mieszkanie, apartament, cos w tym stylu . Moze macie jakies juz sprawdzone miejsca ?

guciek1994 napisał(a):tak, patrzyłem tam juz dawno :) tylko ciekawi mnie czy ceny na miejscu moze sa tansze niz na booking com

Przecież nie musisz rezerwować przez booking i dopłacać pośrednikowi, do tego bez możliwości negocjowania ceny. Możesz negocjować cenę bezpośrednio z gospodarzem - a czy to zrobisz wcześniej mailowo czy na miejscu jadąc w ciemno, to już jest kwestia Twoich osobistych preferencji i wygody.
dalmacja-srodkowa-od-primostenu-do-gradaca-t39894-15.html#p1902791
noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
http://makarska-info.hr/pl/accommodation/1
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807-5655.html
makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 14.04.2018 14:59

A tak z ciekawości, faktycznie kwatery z ogłoszeń są tańsze niż te z dużych systemów?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2018 15:24

Piotr_Band napisał(a):A tak z ciekawości, faktycznie kwatery z ogłoszeń są tańsze niż te z dużych systemów?

Zazwyczaj tak, choć nie ośmielę się powiedzieć, że zawsze. W Rumunii na przykład często bezpośrednio dawali mi taką samą cenę jak przez b. Raz w Polsce też. Ale w wielu miejscach i krajach cena jaką dawał mi gospodarz bezpośrednio była jednak pomniejszona o prowizję pobieraną przez b. lub też dawało się cenę wywoławczą obniżyć w drodze negocjacji. Jeśli rezerwujesz przez duży, automatyczny system, to ostatnie jest już nieosiągalne. Często na b. nie ma wszystkich pokoi dostępnych u gospodarza. Z kolei częściej dostajesz opcję bezkosztowej rezygnacji z rezerwacji, co też ma swoje plusy. Zawsze warto porównać ofertę bezpośrednią i u pośrednika. No i przede wszystkim wielu gospodarzy nie wystawia ap. na b., a zawsze warto mieć większy wybór. :wink:
Tu stosowny wątek:
rezerwacja-poprzez-booking-com-t47159.html
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Makarska - miejsca które warto zobaczyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 14.04.2018 15:57

megidh napisał(a):A jeśli będziecie chcieli pojechać kawałek dalej, to polecam wycieczkę do Omišu, bo tam można bardzo fajnie spędzić czas, uczestnicząc np. w [url=https://www.cro.pl/omis-2014-zipline-i-inne-atrakcje-filmy-t45611-30.html#p1422712]ZipLine

Dzięki za propozycję :)
ZipLine to coś dla mnie i bardzo chętnie skorzystam .
Super film :)
Pozdrawiam
Zbyszek .
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.05.2018 10:37

Witam
Pytanie czy rejsy statkiem z Makarskiej są możliwe tylko na Brać? Czy występują może też wyprawy na Hvar albo całodniowe na obie?
Pytam ponieważ z tego co wyczytałem wcześniej np. http://www.hvarinfo.com//images/stories ... lmatia.jpg czy https://www.jadrolinija.hr/red-plovidbe ... nije-2018- to wynika że tylko na Brać....
ale znalazłem wspaniały opis zeszłoroczny z riwery Makarskiej opisany przez agata26061 i podaje że:
"Wybraliśmy statek Tajana, który odpływa z Tučepi....wkrótce docieramy do pierwszego punktu naszego rejsu, do Jelsy....a potem... Po dopłynięciu do brzegów wyspy Brač.
Czyli z Tucepi statek zachacza o dwie wyspy a z Makarskiej niej???

p.s. czy może chodzi o to że na tym stronach zaznaczone są promy transportujące samochody...a lokalni przewoźnicy którzy oferują usługi dla osób nie są wymieni na tych stronach i trzeba ich na miejscu w porcie szukać??
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4689
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.05.2018 12:43

dominikzw napisał(a):Witam
Pytanie czy rejsy statkiem z Makarskiej są możliwe tylko na Brać? Czy występują może też wyprawy na Hvar albo całodniowe na obie?
Pytam ponieważ z tego co wyczytałem wcześniej np. http://www.hvarinfo.com//images/stories ... lmatia.jpg czy https://www.jadrolinija.hr/red-plovidbe ... nije-2018- to wynika że tylko na Brać....
ale znalazłem wspaniały opis zeszłoroczny z riwery Makarskiej opisany przez agata26061 i podaje że:
"Wybraliśmy statek Tajana, który odpływa z Tučepi....wkrótce docieramy do pierwszego punktu naszego rejsu, do Jelsy....a potem... Po dopłynięciu do brzegów wyspy Brač.
Czyli z Tucepi statek zachacza o dwie wyspy a z Makarskiej niej???

p.s. czy może chodzi o to że na tym stronach zaznaczone są promy transportujące samochody...a lokalni przewoźnicy którzy oferują usługi dla osób nie są wymieni na tych stronach i trzeba ich na miejscu w porcie szukać??


Na łączone rejsy na wyspy Hvar i Brač pływają stateczki wycieczkowe, więc promem tak nie popłyniesz.
Jest na forum wątek https://www.cro.pl/fish-picnic-skad-najlepiej-na-rivierze-makarskiej-t20921.html i z niego możesz się dowiedzieć więcej na temat takich łączonych imprez. Stateczki pływają różne. Jedne małe, kameralne i spokojne, inne większe, głośne i tłoczne. Prawie na każdym z nich jest przewodziany obiad w postaci ryby z grila z surówkami. W międzyczasie serwowany jest alkohol. Ja trafiłam na taki rejs, gdzie wszysto było w cenie i nie trzeba było nic dopłacać.
Tutaj opisałam ten mój rejs.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 20.05.2018 12:50

Bardzo dziękuje :) Oto mi chodziło.
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 15:37

Nie zapominaj o katamaranie który płynie ze Split, przez Makarską, Korcule, Dubrownik... rok temu o nim tu pisałam . Trzeba by tylko sprawdzić czy dalej pływa :) cieszył sie sporym zainteresowaniem więc podejrzewam że ma się dobrze :)

Wypływa z Makarskiej z portu codziennie rano o 9, biletów nie ma sensu kupować przez internet, kupisz je na miejscu w porcie. Jest tam takie biuro podróży ATLAS (siedziba jest na rogu uliczki, w drodze do przystani z której dopływa Katamaran) oni sprzedają bilety, możesz kupić od razu bilet powrotny.
Bilet w 1 stronę na Korcule 120 kun, wszystko jest tam opisane, z panem po angielsku się dogadasz :)
Podobno można tez kupić je wchodząc na katamaran... ale pewności nie mam.
Ważne- nie spóźnij się :) oni nie czekają.. załadunek turystów trwa parę minut...
Statek ogromny..z zewnątrz wrażenie robi nieziemskie :)

Korcula warta każdej kuny wydanej na podróż - byłam tez na tzn fish picnik- fajna sprawa (Hvar i Brać) ale plus największy wyjazdu na Korcule jest taki ze nie masz pośpiechu.. na wyspie jesteś od 11 do około 17:00 a to sporo czasu na zwiedzanie. Katamaran zatrzymuje się w porcie przy samym starym mieście.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 15:57

dziękuje za info :)
mowa o tym katamaranie czy innym ?
https://www.croatiaweek.com/new-fast-li ... dubrovnik/
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 17:24

tak, dokładnie o tym pisałam :) jak dla mnie Korcula pobiła rejs na Hvar i Brac w ramach fish picknik, dziwne jest to ze w samej Makarskiej poza tym biurem nie ma żadnych informacji o nim... ani w porcie ani na miescie nie było . Ja zrobiłam tak ze dzień wcześniej rano poleciałam zobaczyć czy pływa i skąd odpływa, a następnego dnia czekałam już z biletami :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 17:50

Rozumiem że w ramach tej wyprawy na Korcule w cenie jest tylko sam transport? zero jedzenia? i 120 kun dzieci równiez?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 23.05.2018 18:13

tak, sam transport to cena w 1 stronę od osoby, czy dzieci też? niestety nie wiem, nie byłam z dzieckiem i nie zwracałam na to uwagę. Fish piknik od osoby był jakieś 250 kun więc wychodzi na to samo cenowo.. z tym ze na Fish piknik dadzą makrele/kurczaka do zjedzenia, ale czas zwiedzania poszczególnych miast bardzo krótki, statki są wolne i długo zajmuje dopłynięcie :)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 23.05.2018 18:21

Rozumiem :), a w tym roku też wyjazd Makarska czy coś innego jeśli można wiedzieć.
A kojarzysz ile czasu okołu płynęłaś na Korcule?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone