Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dodomano12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dodomano12 » 31.07.2017 22:47

Cześć,
chciałbym zapytać parę rzeczy odnoście makarskiej. Pierwszy raz jadę do Chorwacji, planujemy wybrać Makarską. 4 osoby(2pary)
Planujemy wybrać pierwszy tydzień września. Pytanie gdzie najlepiej znaleźć kwaterę i za ile możemy wynająć szukając na miejscu.
Byłbym wdzięczny za podanie stron gdzie znajdę kwatery lub jeżeli ktoś poleci coś fajnego w Makarskiej lub okolicy.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 01.08.2017 08:33

Pytanie czego oczekujesz? w Makarskiej zawsze jest więcej ludzi, przez co ceny noclegów wyższe a i do plaży trzeba poświęcić troszkę czasu by dojść. Możecie wybrac wioski obok Makarskiej: Krvavica, Promajna, Tucepi, podobna do Makarskiej - Baśka Voda. z Tucepi czy Promajny do Makarskiej taksówka kosztuje ok 40-60zł (taryfa nocna).

Napisz co chcesz: czy szukać na miejscu i się targować co do ceny czy szukać już teraz i raczej mieć mały wpływ na cenę?
Stron nie potrzebujesz żadnych - owórz google maps i powiększ na np Maarskiej i zobaczysz reklamy apartamentów, od razu będziesz widział gdzie się znajdują a po wysłaniu zapytania dostaniesz odpowiedź z ceną
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 01.08.2017 10:03

Woman0002 napisał(a):
Dla leniwych jeździ co godzinę taki miejski pociąg.. który dowozi w okolice jednego z beach barów.. właśnie w rejony gdzie ja sama plażowałam (raz czy 2 pojechaliśmy nim rano aby zająć sobie jakąś wolną zatoczkę.. im później tym więcej naturystów się tam pcha) Pociąg kosztuje 30 kun od osoby.Załączyłam Ci zdjęcie jego trasy.


Będę na Zivogosce Blato od 12/08 i tak się zastanawiam czy warto wybrać się do Malarskiej właśnie na przejażdżkę tym pociągiem. Będziemy z 3,5 letnim dzieckiem myślę, że byłaby to jakaś forma atrakcji a i pewnie część miasta można pooglądać.
Skąd dokładnie startuje ten pociąg??? (planuję zaparkować gdzieś w okolicach portu)
Ogólnie czy warto się wybrać na taką przejażdżkę??

Drugie moje pytanie dotyczy tych mini łodzi podwodnych z których można pooglądać dno. Czy warto, czy bardzo "buja" i ile to kosztuje?? Pytam bo ogólnie w ubiegłym roku synek średnio był zachwycony z rejsu statkiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 10:15

Makarska nie jest duża :wink: kolejkę znajdziesz bez problemu.

Obrazek
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 01.08.2017 11:19

Łodzie podwodne- w porcie w Makarskiej bez problemu je znajdziesz. Czy warto? naczytałam się o nich że pod pokładem jest okropnie gorąco i duszno, brakuje świeżego powietrza, więc się nie zdecydowałam na rejs... nie widziałam też aby było jakieś duże zainteresowanie nimi...
Co do pociągu... ja go traktowałam jako w miare szybkie dostanie się do celu czyli plaż za miastem... są 2 linie, jedna jeździ po samej Makarskiej, a druga wzdłuż promenady i dowozi do plaż... dla małego dziecka może to być atrakcja. Nie daleko portu jest duży skwer ze straganami, placem zabaw dla dzieci i jeden z pociągów odjeżdża z tego miejsca.
aisa80
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 01.08.2017 11:29

croPablo napisał(a):
Woman0002 napisał(a):
Dla leniwych jeździ co godzinę taki miejski pociąg.. który dowozi w okolice jednego z beach barów.. właśnie w rejony gdzie ja sama plażowałam (raz czy 2 pojechaliśmy nim rano aby zająć sobie jakąś wolną zatoczkę.. im później tym więcej naturystów się tam pcha) Pociąg kosztuje 30 kun od osoby.Załączyłam Ci zdjęcie jego trasy.


Będę na Zivogosce Blato od 12/08 i tak się zastanawiam czy warto wybrać się do Malarskiej właśnie na przejażdżkę tym pociągiem. Będziemy z 3,5 letnim dzieckiem myślę, że byłaby to jakaś forma atrakcji a i pewnie część miasta można pooglądać.
Skąd dokładnie startuje ten pociąg??? (planuję zaparkować gdzieś w okolicach portu)
Ogólnie czy warto się wybrać na taką przejażdżkę??

Drugie moje pytanie dotyczy tych mini łodzi podwodnych z których można pooglądać dno. Czy warto, czy bardzo "buja" i ile to kosztuje?? Pytam bo ogólnie w ubiegłym roku synek średnio był zachwycony z rejsu statkiem.


Co do łodzi podwodnej to koszt wynosi 75 kun od osoby, jak jest Was 4 osoby to 4 osoba chyba za połowę ceny. Byłam z mężem i córką 7 lat, tłumu nie było, jak dla mnie żadnej rewelacji nie było, można było pooglądać dno morza, rybki, albo wyjść na zewnątrz i zobaczyć skały, plaże od strony portu. Wycieczka mieściła się w 30 minutach. :) Nie buja mocno, ale wtedy było spokojne morze. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2017 12:07

Mięcej niż pod wodą można chyba zobaczyć w Muzeum.



I nie buja :wink:
arczi88
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczi88 » 02.08.2017 13:01

Może jakieś piwko na Makarskiej? Jest ktoś chętny?
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 02.08.2017 15:53

Chetni jak najbardziej sa :)
arczi88
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczi88 » 02.08.2017 20:41

Asiaa90 napisał(a):Chetni jak najbardziej sa :)


Napisz na PW jak sie z Tobą skontaktować. Ja nie mogę wysłać wiadomości.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 02.08.2017 21:10

arczi88 napisał(a):
Asiaa90 napisał(a):Chetni jak najbardziej sa :)

9
Napisz na PW jak sie z Tobą skontaktować. Ja nie mogę wysłać wiadomości.

Poszło
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 04.08.2017 19:08

Woman0002 napisał(a):Katamaran płynie na wyspę Korcula, miejscość też Korcula, też się zastanawiałam gdzie mnie wywiozą :D

Odnośnie katamaranu mam pytanie czy nastawić się raczej tylko na zwiedzanie czy znajduje się gdzieś blisko plaża ? :)
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 04.08.2017 21:33

Zdecydowanie zwiedzanie, ja zrobiłam ten błąd i wziełam strój do kąpania się, buty do wody...i taszczyłam to ze sobą cały upalny dzień :) w pobliżu starego miasta nie ma ładniej plaży, a te co są mają tłum ludzi z pobliskich hoteli (tak w czerwcu był już tłum ludzi tam)
JaroDj
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaroDj » 11.08.2017 18:09

Może jest ktoś teraz na świeżo z wiedza i mógł by polecić jakaś wypożyczalnie skuterków/rowerow? :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 11.08.2017 23:19

JaroDj napisał(a):Może jest ktoś teraz na świeżo z wiedza i mógł by polecić jakaś wypożyczalnie skuterków/rowerow? :)

W tym wątku
https://www.cro.pl/skuterem-na-sv-jure-t52561-15.html#p1895449
adamiasty polecił https://www.facebook.com/KOKY-Rent-a-scooter-bike-Makarska-626741550853303/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone