Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mycha28
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mycha28 » 11.02.2017 13:38

Witam serdecznie :) to mój pierwszy post więc wybaczcie, że może zadam głupie pytania. Miała być Grecja we wrześniu będzie Chorwacja- też we wrześniu :wink: Jedziemy w 5 osób- my kolo 40-tki z 6-latką + dziadkowie koło 70. Przyznam, że najbardziej podoba nam się rejon Makarskiej. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Wyjazd planujemy koło 1-2 września, jedziemy z Trójmiasta. Co polecacie? Czy w samej Makarskiej na początku września będą jeszcze "dzikie tłumy" czy lepiej wybrać np Tucepi, Baska Voda? Nie zamierzamy całymi dniami leżeć na plaży, chcemy coś pozwiedzać, popłynąć na wyspę itp. Zależy nam na miejscu, w którym będą fajne knajpki bo nie zamierzamy gotować ( obiado/kolacje) I najważniejsze kwatera nie może być na wielkim wzgórzu - rodzice wiek nie ten i lekkie problemy z nogami. Czy rzeczywiście przyjeżdżając na początku września nie będzie problemu z kwaterami? Jakich mnie więcej cen można się spodziewać za kwaterę za 5 osób ( oczywiście osobne sypialnie :wink: )Może macie jakieś namiary na fajną kwaterę?
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 17.02.2017 23:53

mycha28 napisał(a):Witam serdecznie :) to mój pierwszy post więc wybaczcie, że może zadam głupie pytania. Miała być Grecja we wrześniu będzie Chorwacja- też we wrześniu :wink: Jedziemy w 5 osób- my kolo 40-tki z 6-latką + dziadkowie koło 70. Przyznam, że najbardziej podoba nam się rejon Makarskiej. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Wyjazd planujemy koło 1-2 września, jedziemy z Trójmiasta. Co polecacie? Czy w samej Makarskiej na początku września będą jeszcze "dzikie tłumy" czy lepiej wybrać np Tucepi, Baska Voda? Nie zamierzamy całymi dniami leżeć na plaży, chcemy coś pozwiedzać, popłynąć na wyspę itp. Zależy nam na miejscu, w którym będą fajne knajpki bo nie zamierzamy gotować ( obiado/kolacje) I najważniejsze kwatera nie może być na wielkim wzgórzu - rodzice wiek nie ten i lekkie problemy z nogami. Czy rzeczywiście przyjeżdżając na początku września nie będzie problemu z kwaterami? Jakich mnie więcej cen można się spodziewać za kwaterę za 5 osób ( oczywiście osobne sypialnie :wink: )Może macie jakieś namiary na fajną kwaterę?

Przeczytaj kilka lub kilkanaście stron wstecz tego wątku, a powinnaś się sporo dowiedzieć
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 25.02.2017 01:08

mycha28 napisał(a):Witam serdecznie :) to mój pierwszy post więc wybaczcie, że może zadam głupie pytania. Miała być Grecja we wrześniu będzie Chorwacja- też we wrześniu :wink: Jedziemy w 5 osób- my kolo 40-tki z 6-latką + dziadkowie koło 70. Przyznam, że najbardziej podoba nam się rejon Makarskiej. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Wyjazd planujemy koło 1-2 września, jedziemy z Trójmiasta. Co polecacie? Czy w samej Makarskiej na początku września będą jeszcze "dzikie tłumy" czy lepiej wybrać np Tucepi, Baska Voda? Nie zamierzamy całymi dniami leżeć na plaży, chcemy coś pozwiedzać, popłynąć na wyspę itp. Zależy nam na miejscu, w którym będą fajne knajpki bo nie zamierzamy gotować ( obiado/kolacje) I najważniejsze kwatera nie może być na wielkim wzgórzu - rodzice wiek nie ten i lekkie problemy z nogami. Czy rzeczywiście przyjeżdżając na początku września nie będzie problemu z kwaterami? Jakich mnie więcej cen można się spodziewać za kwaterę za 5 osób ( oczywiście osobne sypialnie :wink: )Może macie jakieś namiary na fajną kwaterę?


We wrześniu problemów nie powinno być, tłumów takich już też nie ma bo jednak sezon powoli dobiega końca, przynajmniej ten największy :) Tucepi, Baska Voda jest na pewno miejscem spokojniejszym, w Makarskiej przynajmniej w sezonie jest bardzo dużo młodych osób, jest to miejsce dość głośne, ja osobiście po pobycie rok temu nie pojechałabym tam z dziećmi ( wieczorami dzikie tłumy, ciężko się przedrzeć, głośna muzyka itp. itd. więc spacer w mojej opinii wyglądał by bardziej na zasadzie "patrzmy gdzie dzieci, trzymaj mocno :D ), wydaje mi się, że tamte dwie miejscowości są jednak bardziej przyjazne dla rodzin z dziećmi ale jak mówię to tylko moja opinia i oczywiście we wrześniu może to wyglądać całkiem inaczej :) ceny za kwatery wbrew pozorom nie są złe, my płaciliśmy za sypialnie, salon z aneksem kuchennym, balkon, toaletę coś w granicach 20 euro. Co do kwater tutaj pytanie co dla was znaczy wzgórze.. niestety ale Makarska ma to do siebie, że jej główna dzielnica, gdzie znajduje się więcej kwater znajduje się w Zelence a tam jak na złość górka od plaży po sam dom :D my młodzi momentami mieliśmy tego dość bo jednak wracać pod tą górkę po całym dniu plażowania, leżenia na słońcu, z tabołami (materace itp.) nie było miło szczególnie dla mnie, osoby która z jakimś większym ruchem nie ma do czynienia, myślę więc, że dla rodziców to byłoby zbyt męczące i nie pchałabym się tam na waszym miejscu, nie wyobrażam sobie żeby moi rodzice w wieku 70 lat musieli wychodzić tymi górkami. Są hotele bliżej plaży ale budżet dla wymagających... ceny dość kosmiczne.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 11.03.2017 20:41

Może pamięta ktoś z zeszłorocznego pobytu w Makarskiej ceny ryb. Czy można je kupić na rynku, czy tylko w porcie?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.03.2017 14:47

Kechebet napisał(a):Może pamięta ktoś z zeszłorocznego pobytu w Makarskiej ceny ryb. Czy można je kupić na rynku, czy tylko w porcie?

Na rynku w Makarskiej królują owoce świeże, suszone i przetworzone oraz oliwa z oliwek i czosnek.
Można tam też kupić sery i rakiję (ale o nią trzeba pytać, bo na wystawie nie stoi).

targ1.jpg

targ2.jpg

targ3.jpg

targ4.jpg

targ5.jpg

Natomiast rybek na rynku nie widziałam.
Ryby można zakupić w porcie i to bardzo wcześnie rano.
Jak byłam ok. 7:30, to zostały już tylko takie resztki.

DSC_2076.jpg

DSC_2080.jpg

DSC_2081.jpg

DSC_2084.jpg

Zdjęcie000126.jpg

Co do cen za ryby, to nie mogę się wypowiedzieć, bowiem ich nie kupowałam. :papa:
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 17.03.2017 14:29

dhmegi wielkie dzięki za informację :) Od kwatery do portu mamy mieć jakieś 500 - 600 m, więc będzie OK. Jeżeli to są resztki jak to nazwałaś, to jak będzie wyglądał pełny asortyment :) Co do Rakiji słyszałam, że lepiej nie łakomić się na najtańszą?

Pozdrawiam :papa:
konrados1
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.08.2015
Imprezy w rytmach Italo Disco 80'

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrados1 » 17.03.2017 16:48

Witam.Czy ktoś z cromaniaków uczestniczył,był na dyskotekach gdzie grano muzykę lat 80 Italo Disco np.na Riwiera Makarska? :hut: :roll: Pozdrawiam.
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 20.03.2017 08:46

Rakija - ceny mają podobne wszędzie.. pod domkami siedzą starsi Panowie, którzy sprzedają rakiję swojej roboty i u nich spokojnie można kupić :) polecam tą w najmniejszej buteleczke coś ok 250-300 ml dlatego, że smakuje o wiele lepiej niż w większej :) Małe butelki są przeźroczyste w związku z tym jest w niej więcej owoców, są bardziej słodkie, nie czuć przez to alkoholu i dla spróbowania dają właśnie je, przez co podają nam dość mylny smak... większe są z reguły w szklanych butelkach np. koloru zielonkawego więc nie wiesz co bierzesz.. a później okazuje się, że czuć prawie sam alkohol i ciężko pić a po przelaniu do kieliszków ta z małej buteleczki jest cała pomarańczowa a z dużej butelki rozwodniona, prześwituje :) - tutaj mówie akurat o mandarynówce
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 20.03.2017 10:20

Ile płaciliście za rakije ? ja w 2014 roku za 0.7l Orahovice Aperitiv (orzechowa i coś na kawie) u mojego gospodarza 10euro trochę drogo ale dobra. A rakija zwykła i coś na kiwi przy drodze chyba 40 kun ale mogę się mylić dobrze nie pamiętam.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 21.03.2017 12:46

mycha28 napisał(a):Witam serdecznie :) to mój pierwszy post więc wybaczcie, że może zadam głupie pytania. Miała być Grecja we wrześniu będzie Chorwacja- też we wrześniu :wink: Jedziemy w 5 osób- my kolo 40-tki z 6-latką + dziadkowie koło 70. Przyznam, że najbardziej podoba nam się rejon Makarskiej. To będzie nasz pierwszy raz w Chorwacji. Wyjazd planujemy koło 1-2 września, jedziemy z Trójmiasta. Co polecacie? Czy w samej Makarskiej na początku września będą jeszcze "dzikie tłumy" czy lepiej wybrać np Tucepi, Baska Voda? Nie zamierzamy całymi dniami leżeć na plaży, chcemy coś pozwiedzać, popłynąć na wyspę itp. Zależy nam na miejscu, w którym będą fajne knajpki bo nie zamierzamy gotować ( obiado/kolacje) I najważniejsze kwatera nie może być na wielkim wzgórzu - rodzice wiek nie ten i lekkie problemy z nogami. Czy rzeczywiście przyjeżdżając na początku września nie będzie problemu z kwaterami? Jakich mnie więcej cen można się spodziewać za kwaterę za 5 osób ( oczywiście osobne sypialnie :wink: )Może macie jakieś namiary na fajną kwaterę?


Ja, z uwagi na dziadków i ogólną zajefajność, wybrałbym Brelę. Wybierzcie jedynie jakąś fajną miejscówkę z niewielką ilością schodów (raczej bliżej centrum lub przy samej promenadzie). Dlaczego?:
- jest właśnie cudna i mega długa promenada - idealna do długich spacerów bez zbędnych utrudnień (dla dziadków super)
- znacznie, znacznie mniej ludzi
- przepięknie położona miejscowość
- fajne knajpki
- dobre miejsce wypadowe - Makarska, Split, Dubrovnik, etc.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 23.03.2017 10:50

Ponawiam pytanie Pazurka - ile płaciliście za rakiję i jaką polecacie?
Jakie z regionalnych dań polecalibyście jako koniecznie do spróbowania? :D
tomazo72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomazo72 » 26.03.2017 20:33

Jeśli będziecie przejazdem do Dubrownika w Neum- Bośnia Hercegowina , polecam zatrzymać się w pierwszym sklepiku po prawej stronie ... Litrowa rakija w super cenie . :)
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 27.03.2017 13:46

Obowiązkowo mandarynówka :roll: najlepsza ze wszystkich... jeśli chodzi o cenę ja niestety nie pomogę bo nie pamiętam.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 27.03.2017 17:01

Warto o wino i rakiję pytać u swoich gospodarzy. Często sami je robią na własny użytek. Tak mieliśmy w ubiegłym roku. Kupowaliśmy u gospodarzy...wino rewelka, rakija...jak to rakija :-)
Ale z tego co wiem nie wystawiali się nigdzie
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.03.2017 20:53

Asiaa90 napisał(a):Obowiązkowo mandarynówka :roll: najlepsza ze wszystkich... jeśli chodzi o cenę ja niestety nie pomogę bo nie pamiętam.

Rakija mandarynkowa faktycznie jest bardzo dobra. Ja w 2014 roku kupowałam ją na tych straganach przy drodze jadąc z Dubrownika do Makarskiej. Za litrową butelkę płaciłam wtedy po 6 euro. Mnie jeszcze smakowała rakija wiśniowa (60 kun za 1 litr).

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone