Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.01.2017 12:31

Witaj, płynęliśmy z Makarskiej na Korculę w 2014 roku statkiem Voga, ceny nie pamiętam, to był wrzesień i załapaliśmy się na jakąś promocję.Płynie się ok 3,5 godz, w tamtą stronę gdzieś w połowie rejsu serwowali rybkę z chlebkiem i surówką.Rybka była bardzo smaczna.Voga jest fajnym, kameralnym statkiem, rejs Makarskim Jadranem odradzam, chyba, że ktoś lubi głośną muzę.Na miejscu w mieście Korcula byliśmy ok 3 godz, było to trochę mało, ale najważniejsze co chcieliśmy to zwiedziliśmy, kawę w knajpce z pięknym widokiem zaliczyliśmy i powrót.
Może od tego czasu coś się zmieniło, nam rejs się bardzo podobał, chcieliśmy odwiedzić to miejsce, pogoda nam dopisała,więc byliśmy bardzo zadowoleni.Polecam i pozdrawiam
:papa:
Ostatnio edytowano 01.01.2017 12:35 przez janka.mik., łącznie edytowano 2 razy
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.01.2017 12:33

Poszukam w zdjęciach z 2014 roku, może znajdę cenę, to napiszę
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 01.01.2017 13:58

Dzięki za odpowiedź, czyli dopłynąć się da jakimś stateczkiem.. to dobrze bo już myślałam że będę musiała wpław popłynąć :D tak się napaliłam na tą Korculę :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.01.2017 15:15

Znalazłam fotkę, ale bez ceny.
Wycieczkę polecam, my też bardzo chcieliśmy tam być, miejscówkę mieliśmy wtedy w Baska Voda, ale tam nie było takich wycieczek,więc raniutko busem musieliśmy dojechać do Makarskiej, wypływaliśmy chyba ok godz.9.
Widoki przez cały rejs bezcenne, a miasto Korcula bardzo urokliwe, więc jeśli nie byłaś, to koniecznie skorzystaj,bo warto.
pozdrawiam :papa:
Janka
Załączniki:
P9181256.JPG
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.01.2017 15:28

P9181538.JPG
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.01.2017 15:32

P9181487.JPG
kubatbg
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2017
Makarska, obiady,wycieszki,puby

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubatbg » 25.01.2017 10:31

Witam serdecznie koleżanki i kolegów w tym roku planujemy wakacje w Makarskiej
Na pewno wiele z Was już tam była, bywa może ktoś podzieliłby się jakimiś fajnymi miejscówkami które warto tam odwiedzić np. gdzie tanio a dobrze można zjeść ( co polecacie wybrać jakie mniej więcej ceny były ostatnio) , gdzie polecilibyście wyjście na piwko, czy też np jakieś ciekawe miejsca do spędzenia chwil z dzieciakami, wszystko co zapadło Wam w pamięci a może przydać się innym :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Makarska, obiady,wycieszki,puby

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2017 10:53

kubatbg napisał(a):Witam serdecznie koleżanki i kolegów w tym roku planujemy wakacje w Makarskiej
Na pewno wiele z Was już tam była, bywa może ktoś podzieliłby się jakimiś fajnymi miejscówkami które warto tam odwiedzić np. gdzie tanio a dobrze można zjeść ( co polecacie wybrać jakie mniej więcej ceny były ostatnio) , gdzie polecilibyście wyjście na piwko, czy też np jakieś ciekawe miejsca do spędzenia chwil z dzieciakami, wszystko co zapadło Wam w pamięci a może przydać się innym :)


makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html

faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
maczos1988
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos1988 » 25.01.2017 10:58

Witam, z uwagi na fakt, że wybieram się do Makarskiej mam kilka pytań:

1. jakiej pogody trzeba się spodziewać koniec maja początek czerwca?
2. jaka może być temperatura wody?
3. kiedy zaczyna się sezon wakacyjny?
4. czy w/w terminie wszystko jest już otwarte?
5. czy w/w terminie ceny są niższe?
6. czy w Makarskiej można kupić świeże owoce morza tj. małże, krewetki?

Z góry dziękuję za pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2017 13:35

maczos1988 napisał(a):Witam, z uwagi na fakt, że wybieram się do Makarskiej mam kilka pytań:

1. jakiej pogody trzeba się spodziewać koniec maja początek czerwca?
2. jaka może być temperatura wody?
3. kiedy zaczyna się sezon wakacyjny?
4. czy w/w terminie wszystko jest już otwarte?
5. czy w/w terminie ceny są niższe?
6. czy w Makarskiej można kupić świeże owoce morza tj. małże, krewetki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Witam.
ad.1 - upałów nie będzie, może być słonecznie, może przelotnie padać, mogą być wiosenne burze.
ad.2 - temperatura wody w morzu ok. 20 stopni.
ad.3 - główny sezon to lipiec - sierpień.
ad.4 - część restauracji może być jeszcze zamkniętych.
ad.5 - w tym terminie ceny apartamentów są niższe.
ad.6 - nie wiem.

PS. Proszę nie powielać pytań w innych wątkach.
PS. Polecam przeczytać relacje z Makarskiej.

Np. >>> czasem-slonce-czasem-deszcz-czyli-czerwcowa-makarska-t51413.html
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 01.02.2017 14:06

Pnie Januszu... cóż za precyzyjna odpowiedź na zadane pytania przez maczos1988, jeśli miały one zniechęcić do dalszych pytań i aktywnego uczestnictwa tej osoby na forum to brawo, udało się z pewnością :) ( mnie by to zniechęciło, zwłaszcza teskt PS. Proszę nie powielać pytań w innych wątkach.) Otóż nie każdy ma czas aby przeczytać tysiąc wątków i wpisów aby dostać odpowiedź na swoje pytanie..

maczos1988
Co do owoców morza.. pewnie będzie można kupić bez większego problemu, ale z tego co pamiętam nie są tanie (przynajmniej w miejscach w których ja byłam do tej pory) W Makarskiej przy odrobinie szczęścia można też zaopatrzyć się w ryby i inne morskie stworzenia prosto z kutra.. tyle ze przygotować trzeba sobie samemu. W kanjpach/restauracjach za odpowiednią cene kupi się wszystko :)

Co do przełomu maj czerwiec.. wtedy sezon dopiero się zaczyna, byłam raz w tym czasie w Chorwacji i niestety nie wszystko działało już, o ile interesuje Cie pobyt w samej Makarskiej to pewnie większość lokali/atrakcji już będzie, to duża miejscowość typowo nastawiona na turystę... gorzej jest w mniejszych miejscowościach, są one wtedy dosyć nudne, wszystko zależy od tego jakie atrakcje/aktywności Cie interesują.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2017 15:04

Woman0002 napisał(a):Pnie Januszu... cóż za precyzyjna odpowiedź na zadane pytania przez maczos1988, jeśli miały one zniechęcić do dalszych pytań i aktywnego uczestnictwa tej osoby na forum to brawo, udało się z pewnością :) ( mnie by to zniechęciło, zwłaszcza teskt PS. Proszę nie powielać pytań w innych wątkach.) Otóż nie każdy ma czas aby przeczytać tysiąc wątków i wpisów aby dostać odpowiedź na swoje pytanie..

Chodziło o to aby nie powielać takiego samego pytana w kilku wątkach.
Ponadto odsyłam do strony głównej
forum/ (Zanim zadasz pytanie, zaglądnij do odpowiedzi na często zadawane pytania lub użyj wyszukiwarki)
oraz do regulaminu
faq.php
Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana. Forum nie jest hot-line, gdzie otrzymasz odpowiedź na pytanie zadane 100 razy w tym samym tygodniu. Sporo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w dziale FAQ.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 01.02.2017 20:04

Forum jest dość nieczytelne, FAQ jest niewystarczający. Ja chyba z poł roku potrzebowałem aby ogarnąć to forum. Kuriozalny jest wątek o objezdzie Słowenii i ataki niektórych użytkowników na pytajacych. Nie wszystko jest takie jasne jak się niektórym może wydawać. Jak powiedziałem na wstępie, jeśli masz pół roku wolnego czasu to użytkowniku nie pytaj, sam w końcu doczytasz to co Cię interesuje. A jeśli nie chcesz tyle spędzać czasu na forum to o nic nie pytaj, bo możesz i tak nie uzyskać informacji. Za to w relacjach z podróży jest bardzo miła atmosfera.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2017 00:15

Trajgul napisał(a):Kuriozalny jest wątek o objezdzie Słowenii i ataki niektórych użytkowników na pytajacych.

Są dwa wątki - konkrety i dyskusja.
W konkretach jest wszystko co najważniejsze.
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 04.02.2017 12:09

Wniosek jest jeden: nie pytaj.. przecież wszystko zostało już napisane, lepiej przeszukaj ten gąszcz informacji w celu znalezienia odpowiedzi na pytania które Cię interesują.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone