Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 21.08.2016 10:26

Nugal leży pod wielkimi skałami i innego dojścia nie ma; ale warto się wybrać choćby naokoło.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 25.08.2016 11:25

Cóż mogę powiedzieć... Zrobiło mi się trochę przykro. Ostatnio w Makarsce byliśmy 3 lata temu. Wiec mam małe porównanie do tego co jest teraz. Ludzie mnie przerażają. Wczoraj nurkując, to co zobaczyłem pod wodą przyprawiło mnie delikatnie mówiąc o szok. Opony - duże, małe, beczki, torebki foliowe. Masakra normalnie. Na trasie do latarni na Sv. Petar gdzie ostatnio jak byliśmy to biegał krab za krabem dzisiaj tylko syf z gilem, pety torebki butelki...

A co mnie już w ogóle dobiło to wymazane sprajem budynki z napisami 'legia' 'legia pany' 'hwdp'... Wstyd. Jakbym spotkał takiego gnojka który maże po ścianach to przysięgam że dostałby ode mnie po łbie. Ludzie jak tak można? Przecież to sami sobie robimy wokół nosa i sprawiamy że taką a nie inną łatkę nam przypinają...

W złym kierunku to zmierza...
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 25.08.2016 16:53

No kiedyś to musiało nastąpić. W końcu nie jeden tzw. "Seba" się dorobi na wczasy za granicą, co by przyszpanować przed kolegami na facebooku, a efekty tego widać właśnie w ten sposób... Porażka.
Mix
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mix » 28.08.2016 02:31

Witam :)
1. czy ktoś na początku września wybiera się pieszo na Sv. Jure ?
2. co najlepiej zabrać ze sobą z kraju i ewentualnie wymienić na miejscu - PLN/EUR/KN ?
croneserka
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 28.08.2016 09:51

odp. 2. Najlepiej Kuny i PLN-jakby brakło kun to zamieniać lepiej złotówki. A euro to tylko na opłacenie noclegu.
Mix
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mix » 28.08.2016 11:52

3. Który statek najlepiej wybrać na spokojną podróż ? Im ciszej tym lepiej :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 28.08.2016 21:17

raulpwnz napisał(a):No kiedyś to musiało nastąpić. W końcu nie jeden tzw. "Seba" się dorobi na wczasy za granicą, co by przyszpanować przed kolegami na facebooku, a efekty tego widać właśnie w ten sposób... Porażka.

zaraz się jakiś Sebastian obrazi:)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 28.08.2016 22:59

Dziś płynęliśmy statkiem Viganj. W sumie to spokój był. Muzyka sprzed 10-15 lat i obecna, rybka taka w sumie bez szału - może przypadek. Dla nas trochę za spokojnie ;) Po zeszłorocznej bibie na 'Bibie' było to z goła wyciszenie :) Ale ogólnie na plus ;)
Hvar+Brać.
Owidiusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owidiusz » 30.08.2016 17:45

Witam,

Jak najszybciej dojść do przystanku lokalnego PKSu z Zelenki? Znaleźliśmy dworzec autobusowy ale jest daleko. Chcemy pojeździć trochę po okolicy a nie mamy auta :(

Dzięki za odpowiedzi
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 30.08.2016 22:12

Na jakiej ulicy mieszkasz w Zelence ? W najgorszym przypadku to jest max 2 km w dół przez ul. Ante Starcevica do autobusni kolovodor. Czy to jest daleko ?
Albo wypożyczcie skutery i też trochę pozwiedzacie
Owidiusz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owidiusz » 31.08.2016 10:47

Skutera się obawiam, bo nigdy nie jeździłem. Myślałem, że przy Zelence jest jakiś przystanek po prostu. No nic będziemy chodzić na dworzec. Dzięki
Dzustyna
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzustyna » 02.09.2016 11:16

A czy ktoś z Was ma pomysł, gdzie pójść/pojechać będąc w Makarskiej na wypadek bardzo brzydkiej pogody? Wyjeżdżamy dziś na nasze wakacje, a z tego co widziałam to pogoda ma być baaardzo kiepska (przez 3 dni deszcz) :( Dodam tylko, że nie mamy paszportów :( Będąc poprzednim razem widzieliśmy już Jadran Hotel, Omis i jeziora Imotski. Czy w deszczowy dzień opłaca się wykupić jakiś rejs? czy to kompletna strata pieniędzy i czasu? Z góry dzięki za odpowiedź. Tak się cieszyłam, ze znów tam pojadę a tym czasem jestem tą pogodą załamana...
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 02.09.2016 22:40

Dzustyna napisał(a):A czy ktoś z Was ma pomysł, gdzie pójść/pojechać będąc w Makarskiej na wypadek bardzo brzydkiej pogody? Wyjeżdżamy dziś na nasze wakacje, a z tego co widziałam to pogoda ma być baaardzo kiepska (przez 3 dni deszcz) :( Dodam tylko, że nie mamy paszportów :( Będąc poprzednim razem widzieliśmy już Jadran Hotel, Omis i jeziora Imotski. Czy w deszczowy dzień opłaca się wykupić jakiś rejs? czy to kompletna strata pieniędzy i czasu? Z góry dzięki za odpowiedź. Tak się cieszyłam, ze znów tam pojadę a tym czasem jestem tą pogodą załamana...




Mam ten sam problem, jutro wieczorem wyjazd :| może się nie sprawdzi pogoda? :D
mrobert
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrobert » 02.09.2016 22:45

Z tegorocznych doświadczeń. W czerwcu rodzice byli w Gradac a ja namiętnie w Polsce śledziłem ich pogodę na kilku stronach i pomimo, że na monitorze same ciemne chmury i deszcz to u nich słoneczko w dzień a opady tylko w nocy :) i tak przez tydzień. Na taki układ jeszcze można się zgodzić :) i ja mam nadzieję, że nie będzie lało bo we wtorek też ruszamy z Polski
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 01.01.2017 12:13

Witam, płynął może ktoś z Makarskiej na wyspę Korcula? są organizowane jakieś rejsy? ile może mniej więcej kosztować dopłynięcie tam?

Do Chorwacji ponownie (3 raz) wybieram się w czerwcu, w samej Makarskiej do tej pory byłam tylko raz i to na krótko :) Tym razem będzie to prawie 2 tygodniowy pobyt i próbuje zorientować się gdzie można się wybrać, leżenie na plaży średnio mnie kręci :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone