Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mimo87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimo87 » 20.08.2018 22:44

Jaki znacie sposób na dostanie się do Makarskiej w późnych godzinach z lotniska że splitu? Tak po 23.
Chwilę przed mam przylot. Autobusy chyba już nie jeżdżą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2018 23:13

mimo87 napisał(a):Jaki znacie sposób na dostanie się do Makarskiej w późnych godzinach z lotniska że splitu? Tak po 23.
Chwilę przed mam przylot. Autobusy chyba już nie jeżdżą.

Wynajem samochodu.
Taksówka.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.08.2018 02:11

mimo87 napisał(a):Jaki znacie sposób na dostanie się do Makarskiej w późnych godzinach z lotniska że splitu? Tak po 23.
Chwilę przed mam przylot. Autobusy chyba już nie jeżdżą.


Przy terminalu zatrzymuje się autobus 37 z Trogiru do Splitu. Tu masz rozkład jazdy.

http://www.promet-split.hr/en/airport-line

W Splicie zatrzymuje się na dworcu Sukoišan. Stamtąd albo taksówka albo spacer na dworzec autobusowy przy porcie ok. kilometra
O 1.35, a potem o 2.35 masz autobusy do Makarskiej.

https://getbybus.com/pl/autobusowe-lini ... 2018-08-23

To taka wersja economy

Na bogato - post wyżej :)
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 22.08.2018 10:12

Cześć! W Makarskiej będę od 15 września, jadę autokarem, wysiadamy na stacji paliw INA po godzinie 15. I tutaj moje pytanie: czy będzie możliwość znalezienia kwatery w ciemno? Bez swojego samochodu i z walizkami? Patrząc oferty noclegów na bookingu nie jestem zadowolona, albo są na samych obrzeżach albo w fatalnych warunkach. Dodam że zależy mi na niskiej cenie, znalazłam fajne lokukam za 15 € za osobę ale na ulicy Zagrebackiej, więc daleko do centrum. Czy tzw naganiacze posiadaja własne samochody żeby dowieźć turystów do kwater? Czy raczej bez szans i lepiej rezerwować już coś wcześniej?
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 22.08.2018 10:15

z tego co ja widzialem to bylo kilku typkow co oferowali wolne kwatery - nie pytalem o ceny - jak nie jest was duzo to pewnie znajdziecie
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 22.08.2018 10:24

Volroch napisał(a):z tego co ja widzialem to bylo kilku typkow co oferowali wolne kwatery - nie pytalem o ceny - jak nie jest was duzo to pewnie znajdziecie

Dwie osoby, więc raczej nie powinno być problemu, ale nie wiem jak byśmy szukali z naszymi walizkami :roll:
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 22.08.2018 10:26

chyba najlepiej zeby jedna osoba szukala a druga czekala z walizkami w jakims barze :)
lifetechnicolor
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lifetechnicolor » 22.08.2018 10:41

Volroch napisał(a):chyba najlepiej zeby jedna osoba szukala a druga czekala z walizkami w jakims barze :)

Dzięki za podpowiedź :)
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 22.08.2018 16:54

Makarska Tucepi Podgora, gdzie w tych okolicach kupić dobre miejscowe wino?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2018 14:21

Strasznie zchamiał nasz naród przez moje 14 lat doświadczeń z Makarską. Palą gnoje papierosy wrzucają peta do wody. Puszki po piwie na plaży, tony śmieci.
Do tego same "kurwy" i "jo pierdole" .
Straszny to obraz.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2018 14:11

manewr napisał(a):Strasznie zchamiał nasz naród przez moje 14 lat doświadczeń z Makarską. Palą gnoje papierosy wrzucają peta do wody. Puszki po piwie na plaży, tony śmieci.
Do tego same "kurwy" i "jo pierdole" .
Straszny to obraz.


Podobne obserwacje...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.09.2018 14:26

Bravik napisał(a):
manewr napisał(a):Strasznie zchamiał nasz naród przez moje 14 lat doświadczeń z Makarską. Palą gnoje papierosy wrzucają peta do wody. Puszki po piwie na plaży, tony śmieci.
Do tego same "kurwy" i "jo pierdole" .
Straszny to obraz.


Podobne obserwacje...

Miałam nie pisać ale.... o 4 rano wychodziłam uciszać młodzież na promenadzie rzucającą wyzwiskami na lewo i prawo - nie bylismy w stanie spać przy ich wrzaskach. Wstyd.... I po moich spokojnych prośbach nie szczególnie się uciszyli..... Więcej tam nie wrócę niestety
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 04.09.2018 15:51

Witam. Mam pytanie apropo restauracji z widokiem na Makarska ? Kiedyś czytałem o niej na forum ze bus zbiera osoby i odwozi ze jest pyszne jedzenie i widoki i długie terminy, przypomni mi ktoś nazwę ?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.09.2018 18:07

manewr napisał(a):Strasznie zchamiał nasz naród przez moje 14 lat doświadczeń z Makarską. Palą gnoje papierosy wrzucają peta do wody. Puszki po piwie na plaży, tony śmieci.
Do tego same "kurwy" i "jo pierdole" .
Straszny to obraz.

.....inne narody zachowują się podobnie, a może nawet gorzej;nasze dzieciaki ,które pływały jako skiperzy na Yacht Week'u opowiadały ,że zwykle 3 dnia uczestnicy przenosili się do hoteli , bo na łódce wszystko w środku było zarzygane po pijackich ekscesach
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 04.09.2018 22:39

radzio327 napisał(a):Witam. Mam pytanie apropo restauracji z widokiem na Makarska ? Kiedyś czytałem o niej na forum ze bus zbiera osoby i odwozi ze jest pyszne jedzenie i widoki i długie terminy, przypomni mi ktoś nazwę ?

Restauracja Panorama - Veliko Brdo (chyba)- nr telefonu w necie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone