Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska-fakultety na miejscu z jakiego biura

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 31.01.2011 15:23

Witam
Mam pytanko może tu mi ktoś odpowie :( .....jak wygląda podróżowanie z Makarskiej do pobliskich miejscowości autobusem (pks) np ile kosztuje bilet do Splitu - dotarłam do rozkładu ale nie mam cen....może ktoś z was wie?? :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.01.2011 16:28

tu przykładowe ceny.
Pozdrawiam
KOALKA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOALKA » 31.01.2011 16:39

Bardzo bardzo dziękuję.
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 13.02.2011 14:02

KOALKA napisał(a):Witam
Mam pytanko może tu mi ktoś odpowie :( .....jak wygląda podróżowanie z Makarskiej do pobliskich miejscowości autobusem (pks) np ile kosztuje bilet do Splitu - dotarłam do rozkładu ale nie mam cen....może ktoś z was wie?? :)

Mam pytanie odnośnie w/w tematu :D - jak radzicie by zwiedzić Dubrownik z Makarskiej jechać autobusem(pks) i samemu zwiedzić czy wykupić fakultet z biura,(polski pilot i przewodnik).Fakultet ok 35 euro-warto :?:
Jakie są wasze opinie - pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.02.2011 14:46

Jeśli nie macie własnego autka, to można auto wypożyczyć... Ale i autobus to nie jest złe rozwiązanie - jedyna wada tego rozwiązania to fakt, iż trzeba się podporządkować rozkładowi...
Fakultet to "przebieżka" (z przewodnikiem 45-60 min.) - jeśli Wam to odpowiada, to na pewno tani sposób i o nic nie musicie się martwić. Ale jeśli jesteście nieco bardziej wymagający (w tym lubicie pofotografować, powłóczyć się, poodkrywać na własną rękę, usiąść na kawce i spróbować poczuć atmosferę miejsca), to tego typu zorganizowana wycieczka z pewnościąią Was nie usatysfakcjonuje...
Dubrovnik trzeba zobaczyć i w nocy (a to nie będzie możliwe podczas rozganizowanej imprezy); trzeba na poskojnie przespacerować się po murach (tego nie ma w cenie fakultetu, zatem i tak trzeba sięgnąć do portfela; a przewodnika po dopłacie z powodzeniem zastąpi automat)... Warto po drodze zatrzymać się w Trsteno (fakultet raczej nie będzie miał tego w programie)...
Zatem wszystko zależy od tego, jakiego typu jesteście turystami.
Pozdrawiam
supernutka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 21.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) supernutka » 13.02.2011 15:23

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jeśli nie macie własnego autka, to można auto wypożyczyć... Ale i autobus to nie jest złe rozwiązanie - jedyna wada tego rozwiązania to fakt, iż trzeba się podporządkować rozkładowi...
Fakultet to "przebieżka" (z przewodnikiem 45-60 min.) - jeśli Wam to odpowiada, to na pewno tani sposób i o nic nie musicie się martwić. Ale jeśli jesteście nieco bardziej wymagający (w tym lubicie pofotografować, powłóczyć się, poodkrywać na własną rękę, usiąść na kawce i spróbować poczuć atmosferę miejsca), to tego typu zorganizowana wycieczka z pewnościąią Was nie usatysfakcjonuje...
Dubrovnik trzeba zobaczyć i w nocy (a to nie będzie możliwe podczas rozganizowanej imprezy); trzeba na poskojnie przespacerować się po murach (tego nie ma w cenie fakultetu, zatem i tak trzeba sięgnąć do portfela; a przewodnika po dopłacie z powodzeniem zastąpi automat)... Warto po drodze zatrzymać się w Trsteno (fakultet raczej nie będzie miał tego w programie)...
Zatem wszystko zależy od tego, jakiego typu jesteście turystami.
Pozdrawiam


Dziekuję za wszystkie odp , nie tylko na ten :D Zapytam jeszcze tak:finansowo fakultet ok35 euro to wygorowana czy niska cena za Dubrovnik, jadąc samemu
autobusem jakie jeszce opłaty muszę dodać do biletu na miejscu.
I proszę o wyjaśnienie ''a przewodnika po dopłacie z powodzeniem zastąpi automat)...
"przebieżka" (z przewodnikiem 45-60 min.) to zdecydowanie za mało.
pozdrawiam serdecznie
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 13.02.2011 16:08

Witaj....ja to ta od Wypraw Robiego :wink: ....szczerze mówiąc tez plany co do wycieczek miałam ogromne ,a skończyło sie na Wodospadach Krka...z Biurem Tempet (koło Zelenki).....prawde mówiąc chciałam jeszcze zaliczyć Dubrownik...ale jak zobaczyłam jakie wykończone moje 12 letnie dziecię wraca z Wodospadów ....to odpuściłam...a własciwie przełozyłam na następny raz :D .....

w razie pytań służę pomocą ....wiedza moja niewielka ,bo to pierwszywyjazd ....ale może zawsze coś :D :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.02.2011 18:30

supernutka napisał(a):Dziekuję za wszystkie odp , nie tylko na ten :D Zapytam jeszcze tak:finansowo fakultet ok35 euro to wygorowana czy niska cena za Dubrovnik, jadąc samemu autobusem jakie jeszce opłaty muszę dodać do biletu na miejscu.
I proszę o wyjaśnienie ''a przewodnika po dopłacie z powodzeniem zastąpi automat)...
"przebieżka" (z przewodnikiem 45-60 min.) to zdecydowanie za mało.
pozdrawiam serdecznie

Koszty.. cóż.. wszystko zależy od tego, co wejdzie w Wasz program zwiedzania.. Ceny biletów autobusowych nie są wysokie tu znajdziesz rozkłady i ceny biletów. Ale wtedy odpada arboretum w Trsteno... a szkoda.. Może naprawdę lepiej "dokoptować sobie kogoś" i wypożyczyć autko.. wtedy będziecie bardziej niezależni czasowo.
Ceny biletów wstępu do muzeów łatwo sprawdzić w necie.. tz Dubrovnik
Obowiązkowo spacer po murach i tam właśnie macie mozliwość wypożyczyć "automatycznego przewodnika" - to coś na kształt słuchawki dostępnej w wielu wersjach językowych (w tym i w j.polskim), za pośrednictwem której w zaznaczonych punktach możecie wysłychać komantarza przewodnika turystycznego.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Makarska-fakultety na miejscu z jakiego biura - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone