Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska 2011 Przygody jakich mało ... :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 11.07.2012 13:48

To Cie Orlen znajdzie :wink: czekam na finał :wink:
pb
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pb » 11.07.2012 14:41

To zasiadam i ja w kolejnym rzędzie. Może być ciekawie i mam nadzieje że wesoło ze szczęśliwym zakończeniem.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 11.07.2012 14:51

Zostawię ślad, bo na razie jest dobrze:).
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 11.07.2012 15:16

tez jestem :)
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 11.07.2012 15:25

I ja się dosiadam :D :oops:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 11.07.2012 15:30

A po co Wam tyle piwa???
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 11.07.2012 15:34

I ja po pierwszym odcinku poczytam co dalej...
mlodyzx636r
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodyzx636r » 11.07.2012 16:41

no i ja jestem ciekaw:)
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 11.07.2012 19:05

Choćby z racji ilości przyjemnego dla oka bagażu sie dosiadam. :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 11.07.2012 19:21

I ja dołączę do zacnego grona oglądaczy.
Wklejaj zdjęcia i pisz jak najwięcej... 8O
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 11.07.2012 19:26

Fajnie się zapowiada :lol:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 11.07.2012 19:42

odpowiadając na Wasze pytania: odnośnie ilości napoi itd.-nie miały one żadnego wpływu na uszkodzenie auta, co do chorwackich trunków bardzo je lubimy a polskie piwo było tylko do aklimatyzacji czyt. 2 dni:P

Co do Orlenu... no cóż ciąg dalszy nastąpi :D

CD.

godz 12.00 upał nie do zniesienia wjeżdżamy w centrum Makarskiej w poszukiwaniu apartamentu, parkujemy, kierowca zasłużenie zostaje w aucie reszta rusza na poszukiwania.

Po obejrzeniu paru apartamentów mi.in. łózko w kuchni, piękne widoki na ściany budynków itd. postanawiamy wrócić na obrzeża. Po godzinie znajdujemy apartament spełniający nasze oczekiwania:)

Po rozpakowaniu "traktorinki" czas powiadomić rodzinę, że dojechaliśmy cali i zdrowi. No i oczywiście o tym, że nie zapłaciliśmy za paliwo i zepsuło się nam auto.

Wychodząc na balkon naszym oczom ukazuje się o właśnie coś takiego... jedyne słowo jakie się nasuwa "o fuck!"

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Rodzina w pl kombinowała jak tu zapłacić za nieszczęsne paliwo, a my w tym samym czasie usilnie próbowaliśmy wymyślić sposób na naprawę samochodu m.in. sprawdzenie wszystkich bezpieczników, pompowanie ręcznym kompresorem, sprawdzenie poduszek i przewodów ogólnie szukanie co się popsuło.

Dzięki Bogu mieliśmy laptopa i interfejs diagnostyczny do BMW, który wskazał na błąd kompresora w między czasie otrzymaliśmy wiadomość z polski, że nasza przygoda na stacji została nagrana i opisana jako ucieczka :D chłopak siostry pojechał na stację i uregulował należność ufff jedno z głowy:) teraz auto...

Wykonałem kilka telefonów do speca od BMW i okazało się, że kompresor nie ma siły napompować zawieszenia i w tej sytuacji trzeba kupić nowy.
Pierwsza myśl: serwis BMW- cena 2500 tys... ile!?
Druga myśl: allegro... ale skąd wsiąść dostęp do internetu...
Na szczęście wspaniała Makarska posiada wi-fi :) wykupujemy więc tygodniowy dostęp do internetu w punkcie w centrum i szybko niemalże biegiem wracamy do apartamentu:D

Znajdujemy kompresor na aukcji z Wrocławia hmm no cóż szybki tel do domu i wysłanie rodziców na wycieczkę po część :D

Pojawia się drugi problem: jak dostarczyć kompresor na Makarską?
Pierwsza myśl: kurier...nie, to głupi pomysł.
Druga myśl: wspaniałe forum cro.pl :) tu na pewno ktoś nam pomoże:) Wcale się nie myliliśmy:
forum/viewtopic.php?t=34311

W między czasie po napisaniu wątku okazuje się, że jedna ze znajomych wybiera się na Chorwację w okolicę Makarskiej w ptk na noc, więc nam to zabierze:)

Sobota rano- cała brygada wyrusza na stację obok apartamentu w oczekiwaniu na przesyłkę:) i w końcu nadjeżdża jupi!:D

Super szybka rozmowa, bo każdy chciał już sprawdzić czy się uda:P i biegiem do naszej traktorinki wymienić część:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Koniec wymiany czas na chwilę prawdy. Podłączamy komputer i włączamy pompowanie...

...jest!aaaaaaaaa! działa pompuje się!:D Radość ogarnęła nas wszystkich:)

Wieczorem uczciliśmy rozpoczęcie bezstresowej części urlopu :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Splitu już normalnym autem:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/content_round.php? ... 007058.jpg

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

cdn.
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 11.07.2012 19:50

no pięknie ja znam te uczucie hehhe pozdrawiam :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.07.2012 19:59

Działo się, działo - zasiadam i czekam na ciąg dalszy :)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 11.07.2012 20:15

Ufff, ile stresu, na szczęście są dobrzy cromaniacy , którzy w największej biedzie pomogą...

Pamiętam kilka lat temu koleżance padł rozrząd, też ktoś dopomógł na forum, formalnie w Splice wyceniono naprawę na 7 tysięcy złotych.

Dobrze, że rodzina rozwiązała ten problem z zapłatą...moi pracownicy kiedyś nie zapłacili na Orlenie za kawę i odjechali...kosztowało ich to po 170 zł na głowę, z pewnością najdroższa kawa w życiu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska 2011 Przygody jakich mało ... :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone