Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MADERA- wyspa wiecznej wiosny

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006
MADERA- wyspa wiecznej wiosny

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 19.07.2009 18:24

Witam,
pozdrawiam wszystkich cromaniakow z niesamowitej portugalskiej wyspy.

Wkrotce postaram sie cos wiecej opisac i byc moze dorzucic jakies zdjecia...

Pozdrav
arekwroc z zona -:)
Ostatnio edytowano 31.07.2009 18:17 przez arekwroc, łącznie edytowano 1 raz
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 21.07.2009 14:03

Tak się nakręciłam, weszłam tu a tu czekać każą :lol:

Nie zdążyłam złożyć na czas gratulacji z okazji wejścia na nową droge życia, która już Was zaprowadziła wspólnie tak daleko :D więc tutaj - najlepszości!!! Życzę stu wspólnie przeżytych lat w miłości, radości i szczęściu. Uściski dla Ciebie i koleżanki małżonki :lol:

No i jak już obiecałeś to koniecznie wklej i napisz cokolwiek, bo się tej wiosny portugalskiej zachciewa!!! :lol: :lol: :lol:
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 21.07.2009 14:12

A przez jakie biuro podróży załatwiałeś wycieczkę 8O ?
Bo szczerze powiedziawszy to niewiele jest takich ofert na naszym rynku.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 21.07.2009 14:39

Zapodawaj, czekamy bo i nas ta atrakcja portugalska interesuje.
Tylko foty bez fotoszopa proszę :):):):):)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.07.2009 19:44

No to już się cieszę na te fotki.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.07.2009 23:15

JacYamaha napisał(a):No to już się cieszę na te fotki.


Ja też :D :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.07.2009 23:27

Fotki jak zwykle :D na pewno będą niesamowite, ale o tekscie też proszę nie zapomnieć.
:papa:
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 22.07.2009 13:02

Wczoraj wypożyczyliśmy auto na tydzien i zmieniliśmy lokalizację na północna stronę wyspy...piękne widoki!
poniżej kilka zdjęć, wkrótce dorzuce inne ale cięzko jest mi się zebrać na siedzenie przy kompie :-)
P.S.
wyjazd organizowany na własna rękę

1.
Obrazek


2.
Obrazek


3.
Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.07.2009 13:10

Arku, fotki wymiatają :D Po prostu cudo :!:

Pozdrawiam i czekam na więcej :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 22.07.2009 13:14

No ślicznie tam jest!!! I jakie ciepłe kolory! A Pani w pięknych hortensjach jaka urocza :D

W sumie to jesteśmy okrutnie bezlitośni. Wiesz co Arek - wyrzuć ten komputer przez okno i zapomnij o nas chwilowo!!! Przecież to podróż poślubna, a my tu jak małe hieny :lol: :lol: :lol: :lol:

Delektuj się czym się da! :lol: Ja tam cierpliwie poczekam na opis jak wrócicie :D Pozdrawiam i cudownych wakacji!
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 22.07.2009 14:21

Dech mi zaparło!!! Miodzio... no i prawdziwie miodowej wyprawy życzę.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.07.2009 14:29

Też chciałabym umieć robić takie fotki..... :D :D :D
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 22.07.2009 14:58

Żona pływa na basenie, mam chwilę wolnego więc może zacznę od początku...

Podróż planowałem już od pazdziernika zeszlego roku, nie chcieliśmy leciec z biura...na szczęście kręci nas to samo czyli podróżowanie na własną rękę :-)
Bilety kupiłem na początku stycznia, najpierw połączenie Wrocław-Londyn a pózniej Londyn-Funchal ( stolica wyspy). Przyszła pora na rezerwację hoteli, wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów.Pozostało nam tylko czekać...w międzyczasie pochłonięci przygotowaniami do ślubu zepchneliśmy na drugi plan wyjazd.
Na około miesiąc przed wylotem Ryanair którym mieliśmy lecieć z Wrocławia poinformował mnie drogą mailową o przeniesieniu naszego lotu na pozniejszą godzinę co całkowicie pokrzyżowało nasz wyjazd.
Znalazłem jednak punkt w umowie który pozwolił mi odwołać się i uzyskać anulowanie lotu i wykorzystanie całej kwoty na inny rejs.

W końcu nadszedł 14.07 i z samego rana wyruszyliśmy samochodem do Krakowa skąd o godzinie 10:00 miała rozpocząć się nasza podróż w nieznane...Wszystko przebiegło bardzo sprawnie....lądowanie w Stansted około 12:00 trochę zwiedzania bo lotnisko jest niczego sobie, pózniej KFC i około 14 ustawiliśmy się w kolejce do odprawy na Maderę.
Lecieliśmy EasyJet-em który jest moim zdaniem o niebo lepszą linią niż osławiony Ryan... czterogodziny lot minął spokojnie jeśli pominąć lekkie turbulencje i fakt że był to Airbus :-)
Kilka minut po 20:00 czasu miejscowego lądujemy na niecodziennym lotnisku...

C.D.N
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 22.07.2009 15:35

Ja wiem, że offtop ale jakiego body używasz i jakich szkieł? :]
Zdjęcia są mistrzowskie.

Pozdrawiam
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 22.07.2009 23:34

zdjęcia robione korpusami Nikonami...szkiełka to głownie 10-20 i 80-200 ewentualnie 85 do portretow
Następna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MADERA- wyspa wiecznej wiosny
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone