Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia - Sveti Naum, Ochryda

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
korbaczik
Koneser
Posty: 5944
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 07.06.2017 10:29

Jakieś przystanki na foty przecież musiałeś robić. ;)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 07.06.2017 12:29

Franz napisał(a):
Pudelek napisał(a):w czerwcu pewno nie byłoby już śniegu, ale zieleń tak. Minusem wyjazdów wakacyjnych są popalone pola, sama żółć...

Na pewnej wysokości zieleń się jednak utrzymuje nawet w lecie.

nie sądziłem, że na takich wysokościach, to w końcu nie są aż tak wysokie góry... w sierpniu już śniegu tam nie widziałem - przynajmniej na szczytach, bo w jakiś zagłębieniach to zrozumiałe...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.06.2017 16:53

korbaczik napisał(a):Jakieś przystanki na foty przecież musiałeś robić. ;)

Nie liczę takich bez wychodzenia z samochodu.

Pudelek napisał(a):nie sądziłem, że na takich wysokościach, to w końcu nie są aż tak wysokie góry... w sierpniu już śniegu tam nie widziałem - przynajmniej na szczytach, bo w jakiś zagłębieniach to zrozumiałe...

Trochę teoretyzuję, gdyż w pełni lata w Macedonii nie byłem, ale przez analogię z różnymi innymi górami tak to raczej wygląda.
Zaś w najwyższych partiach gór, które się w tym wątku znajdą, śniegu trochę będzie.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5944
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 09.06.2017 13:02

Bo już myślałem że Ty strzelasz foty w czasie jazdy. ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2017 16:36

korbaczik napisał(a):Bo już myślałem że Ty strzelasz foty w czasie jazdy. ;)

Tiaaa... czasami się to zdarza.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.06.2017 17:05

Tu już jest mnóstwo miejsca na przyrządzenie i skonsumowanie posiłku, z czego bez wahania korzystam. Kiedy kończę, nadjeżdża od przeciwnej strony samochód i zatrzymuje się przy mnie. Wychodzi jakiś pan i wręcza mi schematyczną mapkę parku Galicica oraz kilka folderków dotyczących tutejszych okolic.

- Coś za to płacę? - pytam.
- Nie, nie! To gratis od parku dla turystów.

Cóż, dziękuję za niespodziankę i ruszam przez łąkę w kierunku zarośli broniących dostępu do skał ponad nimi. Kiedy do nich docieram, wita mnie tablica informująca, iż na wejście potrzebuję odpowiedniego zezwolenia...

RIMG0893.JPG


RIMG0894.JPG


RIMG0896.JPG


RIMG0895.JPG
korbaczik
Koneser
Posty: 5944
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 12.06.2017 08:24

Zezwolenia :?: :roll:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 12.06.2017 10:05

coś się tam pozmieniało? Kiedyś żadnych zezwoleń nie wymagali
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.06.2017 17:53

Pudelek napisał(a):coś się tam pozmieniało? Kiedyś żadnych zezwoleń nie wymagali


Świat się zmienia , a my z nim - zezwolenia , uprawnienia , opłaty klimatyczne , leśne , górskie , nawodne , podwodne , powietrzne . . .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.06.2017 20:03

korbaczik napisał(a):Zezwolenia :?: :roll:

piotrf napisał(a):
Pudelek napisał(a):coś się tam pozmieniało? Kiedyś żadnych zezwoleń nie wymagali

Świat się zmienia , a my z nim - zezwolenia , uprawnienia , opłaty klimatyczne , leśne , górskie , nawodne , podwodne , powietrzne . . .

No... nie spodziewałem się w tym miejscu takich szykan...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5944
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 13.06.2017 14:39

Ale to Cię pewnie nie zatrzyma? ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2017 17:31

korbaczik napisał(a):Ale to Cię pewnie nie zatrzyma? ;)

Zgadłeś.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.06.2017 22:55

To tak na wypadek postrzelenia przez zabłąkaną kłusowniczą kulę. Wtedy pogranicznik powie - a nie mówiłem? :wink: :roll:
Ale wszak wszędzie chodzimy w górach na własną odpowiedzialność.
Najbardziej bałem się być postrzelony 20 lat temu na ... Lanckorońskiej Górze. Kule prawie świstały nad głową. Do dziś nie wiem, czy ktoś mnie odstraszał czy przestraszał.
Pozdrawiam.
P.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.06.2017 01:00

plavac napisał(a):To tak na wypadek postrzelenia przez zabłąkaną kłusowniczą kulę. Wtedy pogranicznik powie - a nie mówiłem? :wink: :roll:

Zasięgnąłem informacji na temat aktualnych wymagań. Okazuje się, że zezwolenia nadal egzystują - przynajmniej teoretycznie.

plavac napisał(a):Najbardziej bałem się być postrzelony 20 lat temu na ... Lanckorońskiej Górze. Kule prawie świstały nad głową. Do dziś nie wiem, czy ktoś mnie odstraszał czy przestraszał.

Zostałeś zwierzyną płową...

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016
Re: Macedonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 29.06.2017 19:49

plavac napisał(a):Kule prawie świstały nad głową.

Podobnie mieliśmy na południu Hiszpanii śpiąc w namiotach za olbrzymimi opuncjami.
Nad ranem chyba było polowanie na dzikie króliki, zwijaliśmy się jak w okopach, a nie było jak białej flagi wystawić...

Pozdrawiam Wojtek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија



cron
Macedonia - Sveti Naum, Ochryda - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone