Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 13.01.2015 12:05

Dzień dobry wszystkim.

W tym roku ponownie będę potrzebował Waszego wsparcia.
( W zeszłym roku społeczność forum spisała się na medal, dzięki czemu spędziłem super czas na Pagu )
Mam nadzieję, że i tym razem z Waszą pomocą uda mi się zaplanować niezapomniany urlop :)
Zachęcony greckimi relacjami w tym roku obrałem tenże kierunek.

To dopiero początek planowania więc będę miał sporo pytań :P

Urlop będzie miał charakter w połowie objazdowy, a w drugiej połowie bardziej leniwy.

Pierwszym miejscem noclegowym na mojej trasie jest Skopje, chcę wyjechać na noc, żeby po około 15 godzinach jazdy w okolicach godziny 12 być już w stolicy Macedonii. Zameldowanie w hotelu, krótki odpoczynek i popołudniowe szwędanie się po mieście.

Następnego dnia chcielibyśmy zobaczyć to miejsce, a następnie udać się do Kanionu Matka.
Teraz przyszedł czas na pytania :D Czy dam radę czasowo odwiedzić kamienne miasteczko w Kuklicy i Kanion Matka po czym dojechać jeszcze w miarę przyzwoitej porze do miejscowości Trpejca oddalonej o jakieś 3 godziny drogi?
Ile mniej więcej potrzebuję czasu na Kanion?
Czy lepiej po prostu zarezerwować dwa noclegi w Skopje i następnego dnia z rana udać się do Trpejcy?


Następny punkt wycieczki do Trpejca i zwiedzanie okolicznych miejsc. Tam planuję 2 lub 3 noclegi.
Jeden dzień chcemy poświęcić na zwiedzanie Ochrydy ( czy jest tam, aż tyle to zwiedzania żeby przeznaczyć na to miasteczko cały dzień??)
Drugi dzień to wizyta w Klasztorze św. Nauma i przejazd malowniczą drogą nad jezioro Prespa.
Jeśli w tej okolicy jest jeszcze coś wartego do zobaczenia jestem otwarty na wszystkie propozycje :P

Kolejny etap to Meteory w Grecji.
I tutaj w największym stopniu będę potrzebował pomocy, a mianowicie ile czasu trzeba przeznaczyć, aby w spokojny sposób zwiedzić to miejsce? O której godzinie najlepiej rozpocząć zwiedzanie? Czy pod każdym klasztorem jest osobny parking? Czy jest jeden wspólny i odległości między poszczególnymi pokonuje się jakimś transportem zorganizowanym? Czy po prostu na piechotę :P Bo z tego co widzę na mapie to są one dość sporo od siebie oddalone.

Ostatni etap to już Lefkada i odpoczynek :)
Nie mam jeszcze wybranego dokładnego miejsca pobytu dlatego w tym momencie także chętnie wysłucham waszych porad. Tutaj w planach mamy głównie plażowanie, więc na pewno odwiedzimy wiele różnych plaż, ale przecież nie samym plażowaniem żyje człowiek, więc tutaj znowu prośba do Was, jakie ciekawe miejsca, atrakcje(także na niepogodę) ma do zaoferowania ten rejon Grecji??

Z góry dziękuję za Waszą pomoc :D
Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca wzdłuż mojej trasy to piszcie :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.01.2015 12:16

Witam.
Jeżeli chodzi o Kanion Matka to jeśli tylko płyniecie to max 3 h Wam wystarczą ( sam rejs 1,5 h ) - no chyba że chcecie maszerować to zapewne wiele dłużej ... o Kuklicy nic nie powiem bo nie byłem ale sądzę, że zdążycie do Trpejcy dojechać.
W przypadku Ochrydy jeden dzień to za mało żeby wszystko ogarnąć ale podstawy zaliczycie a tak przy okazji - Ochryda to strzał w 10 ... polecam - nas zauroczyła ... :lol: ... ale mieszkaliśmy na Starym Mieście ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.01.2015 12:45

mszkudlarek36 napisał(a):Ile czasu trzeba przeznaczyć, aby w spokojny sposób zwiedzić to miejsce?

W jeden dzień na upartego można zwiedzić wszystkie o ile któryś akurat nie będzie zamknięty bo i tak bywa.
Ale 3-4 to już na zupełnie spokojnie.
Myśmy zwiedzili 5 od rana do około 14-15.
mszkudlarek36 napisał(a):O której godzinie najlepiej rozpocząć zwiedzanie?

Im wcześniej tym lepiej (myślę że koło 8 będzie ok), unikasz przynajmniej częściowo tłumów. I najlepiej zacząć od Wielkiego Meteora lub Varlaama bo tam najczęściej pojawiają się wycieczki zorganizowane.
mszkudlarek36 napisał(a):Czy pod każdym klasztorem jest osobny parking?

Jest. Nie ma potrzeby spacerować ulicą pomiędzy klasztorami. Transportu zorganizowanego nie ma.
Najdłuższy spacer od auta do klasztoru będzie w przypadku Agia Triada, ale to i tak mniej niż pół godziny.

Pozdrawiam
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 13.01.2015 14:21

kmichal napisał(a):Witam.
Jeżeli chodzi o Kanion Matka to jeśli tylko płyniecie to max 3 h Wam wystarczą ( sam rejs 1,5 h ) - no chyba że chcecie maszerować to zapewne wiele dłużej ... o Kuklicy nic nie powiem bo nie byłem ale sądzę, że zdążycie do Trpejcy dojechać.
W przypadku Ochrydy jeden dzień to za mało żeby wszystko ogarnąć ale podstawy zaliczycie a tak przy okazji - Ochryda to strzał w 10 ... polecam - nas zauroczyła ... :lol: ... ale mieszkaliśmy na Starym Mieście ...
Pozdrawiam.


Według wujka google na samą jazdę pomiędzy tymi miejscami Skopje-Kuklica-Kanion Matka-Trpejca potrzebuję około 6 godzin dodać do tego Kanion 3 godziny i Kuklica około godziny to już mam 10 godzin więc chyba zdecyduję się na 2 noclegi w Skopje i następnego dnia z rana wyruszę do Trpejcy.
Mógłbyś mi jeszcze napisać w jakich godzinach jest wstęp do Kanionu?

kulka53 napisał(a):
mszkudlarek36 napisał(a):Ile czasu trzeba przeznaczyć, aby w spokojny sposób zwiedzić to miejsce?

W jeden dzień na upartego można zwiedzić wszystkie o ile któryś akurat nie będzie zamknięty bo i tak bywa.
Ale 3-4 to już na zupełnie spokojnie.
Myśmy zwiedzili 5 od rana do około 14-15.

mszkudlarek36 napisał(a):O której godzinie najlepiej rozpocząć zwiedzanie?

Im wcześniej tym lepiej (myślę że koło 8 będzie ok), unikasz przynajmniej częściowo tłumów. I najlepiej zacząć od Wielkiego Meteora lub Varlaama bo tam najczęściej pojawiają się wycieczki zorganizowane.
mszkudlarek36 napisał(a):Czy pod każdym klasztorem jest osobny parking?

Jest. Nie ma potrzeby spacerować ulicą pomiędzy klasztorami. Transportu zorganizowanego nie ma.
Najdłuższy spacer od auta do klasztoru będzie w przypadku Agia Triada, ale to i tak mniej niż pół godziny.

Pozdrawiam


Dzięki właśnie o to mi chodziło :)
Czyli tak na spokojnie na Meteory trzeba liczyć z 5-6 godzin?
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.01.2015 14:32

mszkudlarek36 napisał(a):Mógłbyś mi jeszcze napisać w jakich godzinach jest wstęp do Kanionu?


... my byliśmy od rana czyli koło 9 i było pusto ... później zaczęły zjeżdzać się wycieczki ... sądze, że pływają do późnego popołudnia ...
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 13.01.2015 14:37

DZieki :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 13.01.2015 14:47

mszkudlarek36 napisał(a):Dzięki właśnie o to mi chodziło :)
Czyli tak na spokojnie na Meteory trzeba liczyć z 5-6 godzin?


Cześć,
pobyt w Meteorach to nie tylko klasztory. Jest wiele miejsc widokowych (przy drodze, skałki), gdzie warto się zatrzymać, aby podziwiać i uwiecznić na zdjęciu przepiękne widoki. Jeśli chcesz zwiedzić kilka klasztorów i na spokojnie podelektować się tym miejscem, ja bym przeznaczył trochę więcej niż 5 godz.
...Ale to zależy od Twoich upodobań
pozdrawiam, :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 13.01.2015 22:06

w jakim miesiącu planujesz wyjazd?
Jeżeli wczesnoletni to dzień długi, spokojnie na wieczór zajedziesz do Trpejcy, mając już wcześniej lokal noclegowy nie będzie problemu chyba z zameldowaniem...

Ohrid jest bardzo ciekawy, 1 dzień to takie optymalne jeżeli chcesz chociaż troszkę poczuć klimat, na pewno nie krócej.

Lefkada...miejsce na stacjonowanie zależy w moim odczuciu od miesiąca pobytu. Co do ciekawych miejsc to zapraszam do mojej relacji zeszłorocznej, może znajdziesz coś interesującego dla siebie

odkryjemy-milosc-nieznana-czyli-macedonia-i-lefkada-2014-t46130.html
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 13.01.2015 22:36

Lefkada -bardzo dobry wybór. Piękne puste plaże /co jest ich wielką zaletą/, morze, słońce...
Czas dojazdu do Skopje dosyć odważne wyzwanie, ale do śmiałków świat należy :D
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 13.01.2015 22:53

Jeśli chodzi o Meteory, to najlepiej liczyć praktycznie cały dzień. My byliśmy od 9 do 14.30 i zobaczyliśmy cztery (tyle bylo w tym dniu otwarte). Generalnie praktycznie codziennie któryś jest zamknięty. Najlepiej sprawdzić to na stronie internetowej. Przy planowaniu zwiedzania trzeba też brać pod uwagę, że w kilku jest przerwa w godzinach okołopołudniowych. Ze względu na upał (ponad 40) między klasztorami przemieszczaliśmy się samochodem, można było też pospacerować wytyczonymi ścieżkami. Nocowaliśmy w pensjonacie bezpośrednio przy drodze z Kalampaki do Meteorów (45e za pokój 3 os).
Na Lefkadzie fajną miejscówką jest np. Agios Nikitas - jeśli ktoś szuka w miarę spokojnego miejsca.
Na najlepsze plaże zachodniego wybrzeża i tak trzeba dojeżdżać samochodem.
W Ag. Nikitas jest tzw. miejska plaża, dość zatłoczona, ale dość malownicza, z kolei idąc pieszo pezez góry (ok. 30min) można dojść na plażę Mylos - bajkową zwłaszcza o zachodzie słońca.
Planując podróż należy brać pod uwagę to, że są tam granice (HU-SRB, SRB - MKD) i nawet jeśli nie ma kolejek, to na każdą trzeba liczyć min 1/2 h. ,a w Roszke w weekend nawet kilka godzin
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 14.01.2015 01:20

ArliJ napisał(a):w jakim miesiącu planujesz wyjazd?

Lefkada...miejsce na stacjonowanie zależy w moim odczuciu od miesiąca pobytu. Co do ciekawych miejsc to zapraszam do mojej relacji zeszłorocznej, może znajdziesz coś interesującego dla siebie

odkryjemy-milosc-nieznana-czyli-macedonia-i-lefkada-2014-t46130.html


Jeśli chodzi o termin to wstępnie planuję końcówka czerwca i początek lipca.
Relacje znam :) to właśnie ona spowodowała, że Dubrownik będzie musiał poczekać do następnego roku :P
Na pewno zaglądniemy na plaże odwiedzone przez Was :)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 14.01.2015 01:28

omoz napisał(a):Lefkada -bardzo dobry wybór. Piękne puste plaże /co jest ich wielką zaletą/, morze, słońce...
Czas dojazdu do Skopje dosyć odważne wyzwanie, ale do śmiałków świat należy :D


Wiem, że to kawałek czasu za kółkiem, ale to nie pierwszy taki raz :P więc może nie będzie najgorzej
:D

ACandrzej napisał(a):Jeśli chodzi o Meteory, to najlepiej liczyć praktycznie cały dzień. My byliśmy od 9 do 14.30 i zobaczyliśmy cztery (tyle bylo w tym dniu otwarte).


Też mam zamiar tak zrobić. Przyjadę na miejsce, przenocujemy gdzieś nieopodal Meteorów i następnego dnia z rana udamy się na zwiedzanie po czym już bez przystanków na Lefkadę :)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 14.01.2015 01:31

Jeszcze jedno pytanie :d
Czy te czasy podróży, które podaje google maps jeśli chodzi o poruszanie się po Macedonii są możliwe do osiągnięcia? :)
Jak tam wygląda stan dróg? :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.01.2015 08:19

mszkudlarek36 napisał(a):Jeszcze jedno pytanie :d
Czy te czasy podróży, które podaje google maps jeśli chodzi o poruszanie się po Macedonii są możliwe do osiągnięcia? :)
Jak tam wygląda stan dróg? :D


ja zawsze dokładam czasu, jeszcze mi się nie sprawdziło tak dokładnie wg google'a;
kiedyś podejmowałem się ułożenia podobnej trasy, i wyszło mi nieco inaczej, ale nie wiem czy chciałbyś odwiedzić: Permet, Sarandę i Ksamil np. jadąc tak ; oczywiście wtedy Meteora na powrocie
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 14.01.2015 08:44

Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone