Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 18.01.2015 11:38

Tankowalem na stacji w macedonii, w Grecji na Lefkadzie i 2x w Albanii. Za każdym razem odmawiali przyjecia żapłaty kartą mastercard i płaciłem Visa, jak sie wyraził gosc na stacji w Albanii, "only Visa is OK", owszem w Girojcastre wybieralem pieniadze z banku Reifeisen z karty Master, więc może wprowadzam w błąd, ale gdybym nie miał Visy to miałbym z kilka razy problem.

Akurat przy tym wyjeździezwracałem uwagę na karty bankowe, bo mialem tylko dwie. Na ewentualną okazję mam kredytową, która dla bezpieczeństwa zawsze żona bierze do portfela, jakby mnie opendzlowali to mielibyśmy za co wrócić. Tym razem w Serbii koło Niszu żona chciała sobie pokierować autem i...... zaginął jej portfel z wszystkimi dokumentami! Po około godzinie nerwów, 50 zł na połączenia telefoniczne z Polską, okazało się, że portfel leży w domu na stole w kuchni :) Skutkiem tego sam musiałem przejechać te 4500 km ( jako jedyny mialem przy sobie prawo jazdy), nie wydalismy kasy ponad stan. Na szczescie paszporty mialem predzej wlożone do schowka w aucie. A wracając do tematu.... na wszelki wypadek warto mieć dwie różne karty, zapas gotówki (jakby nie dzialal terminal), ubezpieczenie itd.... Są tez fajne karty prepaid EURO z WBK ale nie wiem jak one działają.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 18.01.2015 12:11

Dziękuje wszytkim za podpowiedzi.

Z tą gotówką jest pewien problem bo w każdym państwie mają inną walutę, a nie chcę zamieniać zbyt wiele bo później zostanę z tym :)
Ja akurat wyjeżdżam z Niemiec, więc tankowania planuję gdzieś w Austrii, Chorwacjii i później dopiero w Macedonii i Grecji. Serbię dam radę przejechać bez tankowania :) więc może nie będzie problemów :)
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 18.01.2015 13:21

Nie ma problemów :)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 03.02.2015 20:44

Drodzy forumowicze, a co jeśli chodzi buty do plażowania, też są potrzebne tak jak w Chorwacji czy obejdzie się bez nich?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 04.02.2015 10:04

mszkudlarek36 napisał(a):Drodzy forumowicze, a co jeśli chodzi buty do plażowania, też są potrzebne tak jak w Chorwacji czy obejdzie się bez nich?


Się obejdzie :wink: , ale ja ubierałam, bo albo parzył mnie piasek, albo raniły drobne kamyczki i inne :roll:
Problemem jest jednak naciąganie butków na nogi z odrobiną piasku :oczko_usmiech:
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 06.02.2015 20:23

No to w takim razie na wszelki wypadek zaopatrzę się w te buty.
Muszę się za jakimiś rozglądnąć bo po zeszłorocznym Pagu stare buty nadają się tylko do wyrzucenia :P
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 10.03.2015 14:00

muszę sie tu dosiąść :) też czas coś zaplanować :)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 21.06.2015 09:17

Odświeżę swój temat, bo plany mi się trochę pozmieniały. Już powinienem być na urlopie, ale niestety musiałem przesunąć termin wyjazdu.
No i teraz pojawił się problem bo w nowym terminie nie mogę znaleźć nic w przystępnej cenie. Chodzi mi o zakwaterowanie już na Lefkadzie w terminie 31.07-8.08.
Jeśli ktoś posiada namiary na sprawdzone apartamenty w cenie nie przekraczającej 45E/dzień to prosiłbym o podrzucenie mi takowych :)
Z góry dzięki ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.06.2015 19:38

... niestety nie pomogę ... my mieliśmy studio, ale kilka km od wody, więc odpada ... :roll: ... ale sądzę, że do tej kwoty spokojnie coś znajdziecie ... :wink: ...
Pozdrawiam.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 23.06.2015 11:56

No ja szukam raczej czegoś bliżej wody :), ale dzięki za odp.
Jakby ktoś coś jeszcze miał niech da znać :P
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone