Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 14.01.2015 12:22

te kiero napisał(a):ja zawsze dokładam czasu, jeszcze mi się nie sprawdziło tak dokładnie wg google'a;
kiedyś podejmowałem się ułożenia podobnej trasy, i wyszło mi nieco inaczej, ale nie wiem czy chciałbyś odwiedzić: Permet, Sarandę i Ksamil np. jadąc tak ; oczywiście wtedy Meteora na powrocie


Też brałem pod uwagę takie rozwiązanie i wizytę w Butrincie, jednak w tym momencie Meteory są wyżej na mojej liście :D może w drodze powrotnej :P



Znam też Twoją relację :P
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 16.01.2015 11:24

Kolejne pytanko. Może to dziwne pytanie, ale jak tam w Macedonii ze stacjami benzynowymi? Nie muszę obawiać się, że nagle braknie mi paliwa? :D
I jeszcze jedno odnośnie Lefkady. Chodzi mi o nazwy plaż lub miejsc gdzie można sfotografować ładny zachód słońca :P
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.01.2015 11:27

mszkudlarek36 napisał(a):Kolejne pytanko. Może to dziwne pytanie, ale jak tam w Macedonii ze stacjami benzynowymi? Nie muszę obawiać się, że nagle braknie mi paliwa? :D


Z pewnością nie masz się czym martwić :-) Stacje są i cena też ;-) niczego sobie :-)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 16.01.2015 12:02

viltob08 napisał(a):Z pewnością nie masz się czym martwić :-) Stacje są i cena też ;-) niczego sobie :-)


Hehe dzięki za szybką odpowiedź :) Nie wiem czemu ale Macedonia brzmi dla mnie tak troszeczkę dziko :D stąd te moje pytania :P

To teraz jeszcze kwestia miejscówek na ładny zachód słońca :P
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 16.01.2015 12:42

zachód słońca? tylko zachodnie wybrzeże, plaże od Kalamitsi po miejscowość Lefkada. Jak jedziesz od Ag.Nikitas, po drodze jest takie duże pobocze gdzie fajnie z góry widać plaże przy miejscowości Lefkada

Macedonia dzika? sprawia wrażenie bogatszej od Serbii. Stacji jest pełno. Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 16.01.2015 14:16

GREG_G napisał(a):Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.


To cenna wskazówka, bo ja mam akurat kartę MasterCard z której często korzystam za granicą..
W takim razie będzie trzeba więcej gotówki mieć ze sobą :P
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.01.2015 14:21

mszkudlarek36 napisał(a):
GREG_G napisał(a):Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.


To cenna wskazówka, bo ja mam akurat kartę MasterCard z której często korzystam za granicą..
W takim razie będzie trzeba więcej gotówki mieć ze sobą :P


Zdarza się również, że w jakiś sposób karta visa też nie działa :-) Z doświadczenia wiem, że na sugestie, żeby zapłacić eu, upierać się, że nie masz, a pani postuka w terminal i cudownie zacznie działać :-)
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 16.01.2015 14:24

viltob08 napisał(a):Z doświadczenia wiem, że na sugestie, żeby zapłacić eu, upierać się, że nie masz, a pani postuka w terminal i cudownie zacznie działać :-)

Czyli gotówką w Euro też można zapłacić ?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.01.2015 14:31

mszkudlarek36 napisał(a):
viltob08 napisał(a):Z doświadczenia wiem, że na sugestie, żeby zapłacić eu, upierać się, że nie masz, a pani postuka w terminal i cudownie zacznie działać :-)

Czyli gotówką w Euro też można zapłacić ?

Tak, ale wg przelicznika stacji nie bardzo się opłaca. My na granicy wymieniamy parę EU na dinary (denary???), zawsze coś można za to kupic, zwłaszcza, ze Macedonia "jest tania". Nasze dzieciaki łyknęły trochę słodyczy i niodłączną cedevitę, która była dużo tańsza niż w Cro. ON w Macedonii kosztował coś koło 63din (1EU=60din).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.01.2015 17:34

Ale z tego co patrzyłam na stret view to na stacjach widać naklejki master card również, info z poszczegolnych stacji tez pokazuje że można nimi płacić, to co oszukują?
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 16.01.2015 18:06

GREG_G napisał(a):zachód słońca? tylko zachodnie wybrzeże, plaże od Kalamitsi po miejscowość Lefkada. Jak jedziesz od Ag.Nikitas, po drodze jest takie duże pobocze gdzie fajnie z góry widać plaże przy miejscowości Lefkada

Macedonia dzika? sprawia wrażenie bogatszej od Serbii. Stacji jest pełno. Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.

W zeszłym roku wszelkie płatności w drodze /wszystkie bramki, stacje paliw/ jak i w samej Lefkadzie /stacje paliw, markety i sklepy/ płaciłem kartą MasterCard. Nie ma obaw o płatności kartami.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 16.01.2015 22:55

GREG_G napisał(a): Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.


To nie jest prawdziwa informacja. W Grecji i Macedonii można posługiwać się kartami na takich samych zasadach jak w całej Europie. Tam gdzie są terminale (naklejki informujące w widocznych miejscach), czyli na stacjach benzynowych, bramkach autostradowych, w hotelach i sklepach, w knajpach- bez problemu płaciłam MasterCard w 2014 i rok wcześniej i dwa lata wcześniej...
Nie wypowiadam się na temat Albanii bo ostatnio nie byłam.
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 17.01.2015 15:17

margaret-ka napisał(a):
GREG_G napisał(a): Jedno co zauważyłem w Grecji, Albanii i Macedonii, zapłacisz na stacji tylko kartami Visa.


To nie jest prawdziwa informacja. W Grecji i Macedonii można posługiwać się kartami na takich samych zasadach jak w całej Europie. Tam gdzie są terminale (naklejki informujące w widocznych miejscach), czyli na stacjach benzynowych, bramkach autostradowych, w hotelach i sklepach, w knajpach- bez problemu płaciłam MasterCard w 2014 i rok wcześniej i dwa lata wcześniej...
Nie wypowiadam się na temat Albanii bo ostatnio nie byłam.


hehe No to robi się nam małe zamieszanie :D

Na pewno część gotówki zamienię żeby móc zapłacić za jakieś drobiazgi, ale właśnie paliwo, restauracje itd miałem zamiar płacić kartą.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 17.01.2015 19:24

W poprzednim roku w Serbii Macedonii i Grecji płaciłem Master Card na stacjach benzynowych w Lidlu i innym sklepie spożywczym na Lefkadzie - nigdzie nie było żadnego problemu. W roku 2013 Również w Serbii i Czarnogórze tą samą kartą Master Card - również zero kłopotów. Przyznaję że zawsze przed zatankowaniem pytałem kogoś z obsługi stacji pokazując kartę którą zamierzałem płacić czy taką honorują.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 18.01.2015 11:41

W 2012 roku jadąc na Lefkadę płaciłem kartą MasterCard zarówno w Serbii, Macedonii jak i Grecji.
Macedonia i Grecja bez problemów natomiast w Serbii bywało różnie. Generalnie zawsze pokazuje kartę i pytam, czy jest OK.
Odniosłem wrażenie, że stacje w Macedonii są wręcz nastawione na tranzytowych turystów i zwłaszcza w pobliżu granic jest ich rzeczywiście dużo. Osobnym przypadkiem jest Serbia. Z mojego punktu widzenia odbywa się tam regularne strzyżenie baranów
(czyli tranzytowych turystów). Na jednej stacji (przy autostradzie) tłumaczyli się, że mają zepsuty terminal. Ale lepszy cyrk był na dużej stacji BP koło Zagrzebia. Sytuacja na niej przypominała oblężenie Wiednia, czy innego Chocimia. Nie jestem rasistą, ale to co robili na autostradzie, w kolejce do bramek, czy na przejściach granicznych obywatele kraju nad Bosforem nie powodowało wzrostu sympatii do nich. Na owej stacji pracownik z obsługi podszedł aby mi zatankować, pokazałem mu kartę i stwierdził, że jest ok.
A w kasie w długim ogonku odbywała się scenka rodzajowa pt. przeliczamy dinary na euro. Ja dałem kartę, kasjerka włożyła ją do terminala i zaczęła coś gadać, że karta nie działa. Ja kilka godzin wcześniej używałem jej w Macedonii i problemów nie było.
Uparłem się więc, że musi działać. W stojącej za mną kolejce widać było narastające oznaki zniecierpliwienia. Po paru minutach przepychanki do stanowiska obok podszedł młody chłopak, wziął kartę i bez problemu dokonał płatności. Uważam, że taki koncern jak BP nie powinien pozwalać ajentom stacji na taką partyzantkę.
Wracając do Lefkady to na wszystkich plażach zachodniego wybrzeża (Porto Katsiki, Egremni, Gialos, Kathisma, Mylos) zachody słońca będą równie malownicze. Jak już wspomniałem, my z racji zamieszkania w Ag. Nikitas chodziliśmy na Mylos i było pięknie.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Macedonia i Grecja (Lefkada) Moje plany :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone