Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2009 00:00

jackiller napisał(a):Co oferowane jest w Chorwacji... a może jakieś aquaparki, lunaparki ??


Jadran to aquapark w dzień :lol: a lunapark w nocy :wink:

Ale jeśli chcesz koniecznie do aquaparku , to możesz pojechać do Sveti Martin
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.01.2009 10:25

na 2009 w wersji 2+male 1 zakladamy na nieca 2 tygodnie do 3500zł

samochod na lpg, spanie na campingach (nie najtanszych), bilety wstepu malo kiedy, jadanie w knajpach sporadycznie. wolimy cos regionalnego poprobowac na wlasnej butli gazowej upichcic. bagaznik zwykle pelen np. sosow, makaronu, wody i sokow (ziemniakow nie zabieramy :wink: )

w 2005 starczylo nam 3300 na nieca 2 tygodnie z tym ze wariant 2 bez malego 1. kilometrow prawie 5 tys i kilka dni w znacznie drozszych wloszech przy sporej ilosci jezdzenia i % z San Marino. niektore camopy za ponad 30 ojro, prom do wenecji, muzea w watykania itd ...

jak na razie euro wysoko stoi lecz mysle ze 3500 na 2 tygodnie liczac od wyjazdu z domu do powrotu jest realne. spanie po drodze jedynie u rodziny blisko czeskiej granicy
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.01.2009 14:47

Z tym co było w mojej relacji z 2008roku, wyszło na głowę po 1300zł (4osby dorosłe). Do tej kwoty należy również dodać zakupy (jedzonko, apteczka) w Polsce i ubezpieczenie. 10 dób.

piotrulex rodzinka przy granicy fajna sprawa! :wink:
W powrotnej drodze było ciężko (do tego burze) i z pewnością bym ich odwiedził. :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.01.2009 15:52

Popiel napisał(a):...
piotrulex rodzinka przy granicy fajna sprawa! :wink:
W powrotnej drodze było ciężko (do tego burze) i z pewnością bym ich odwiedził. :lol:


tak jest

zawsze od nich to 980km a nie 1330 i jakies 12 godzin spokojnej jazdy a nie 17

nie jest to super blisko granicy bo kawalek za katowicami jadac na cieszyn ale, ze polski odcinek jest najgorszy wiec lokalizacja nie jest zla :D
agusia1980
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agusia1980 » 24.01.2009 18:48

Jeanette napisał(a):Chetnie podzielę się naszymi doswiadczeniami z zeszłego roku, ale równiez proszę o wyrozumiałość :-) w tym roku chcemy wydatki mieć na mniej więcej tym samym poziomie co, w zeszłym.
Po kolei :
rodzina - 2 dorosłe osoby + troje dzieci 13, 10 i 7 lat
pobyt 2 tygodnie =13 noclegów - 700 eur + 42 klimatska
przejazdy sś podobnie jak u Ciebie Bahama (autostrady, benzyna, winiety)
ubezpieczenie - 300PLN
jedzenie - i tu proszę o zrozumienie - zabieramy ze sobą- wydatek przed wyjazdem rzędu 400 PLN (sosy, makarony, gotowe dania...)wędliny też ;-)
wydatki na miejscu na cały pobyt ok.500 EUR (bilety, wejściówki, i wszelkie przyjemności, przede wszytkim lody, Rumke Cola, piwko ;-) dla mamy i taty)

I chyba średnio to jest własnie ok.3000 PLN na tydzień.
Czyli można :) ale warunek, że stołujemy sie w domu - śn, obiad i kol.
Ale jak wiele innych osób, wolę poleżeć na plaży, popływać i zwiedzać, niż tracić czas i szukać konoby, żeby sie najeść. Z dziećmi to wcale nie jest takie łatwe.

Lijepe pozdrav
Witam mam pytanie poraz pierwszy wybieram się z rodziną na chorwację w lipcu może doradzicie mi jakieś nie drogie noclegi,oczywiście bez wyżywienia,blisko plaży.Bardzo się zastanawiam czy na rodzinę 4osobową z przejazdem samochodem i noclegiem wystarczy nam na złotówki ok.7tys.pozdrawiam
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 24.01.2009 19:26

agusia1980 napisał(a):Witam mam pytanie poraz pierwszy wybieram się z rodziną na chorwację w lipcu może doradzicie mi jakieś nie drogie noclegi,oczywiście bez wyżywienia,blisko plaży.Bardzo się zastanawiam czy na rodzinę 4osobową z przejazdem samochodem i noclegiem wystarczy nam na złotówki ok.7tys.pozdrawiam


Agusia przeczytaj sobie wybrane tematy w FAQ i myślę żę bez kłopotu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania :wink: Przede wszystkim musisz określić gdzie do tej Chorwacji chcesz jechać :?: czy to ma być Istria , czy Kvarner, czy Dalmacja :?: a moża któraś z wysp... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.01.2009 21:15

Ale to ma być kamping czy apartament?
Napiszę Ci tak - za 7tysia to 4 osobowa rodzinka 3 tygodnie z paluszkiem przeżyję. Kwestia tylko czego oczekujesz?
vuvo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vuvo » 24.01.2009 21:39

Mój wyjazd 2008 06 13 - 06 .29 Mysłowice - Hvar jakieś 1300 km winiety ok 120 zł paliwo 960 zł ubez doat asis+zdrow 250 zł noclegi 1800 zł prom 400 autostrada cro 220 zł a w sumie wszystko razem 5800 zł bez własnego jedzenia miałe 6 wód mineralnych apartament dla mnie 5 z + jeśli w jakiś sposób pomogłem to się ciesze poz :) a zapomniałem w tedy jeszcze paliłem ja i moja żona + lekko 400 fajki
micglo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.02.2009
ZniŻka - MoŻna ZaoszczĘdziĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) micglo » 04.02.2009 22:39

Na początek można troche zaoszczędzić na samym pobycie - jesli skorzystacie z rezerwacji na www.adriatic.hr i wybierzecie oferte, mozna urwac około 3% z calej imprezy - przy np 3000 to 90 PLN...

polecam swoj kod polecajacy: micgl1

szkoda ze mi nikt takiego nie dal - zawsze st 100 PLN w kieszenie.
Jak wrocimy z TKON to wszystko opiszemy! Zobaczymy na ile adriatic.hr sie sprawdzi... Pozdrawiam.[/b]
Użytkownik usunięty
Re: ZniŻka - MoŻna ZaoszczĘdziĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2009 22:42

micglo napisał(a):Na początek można troche zaoszczędzić na samym pobycie - jesli skorzystacie z rezerwacji na www.adriatic.hr ....

więcej byś zaoszczędził na starcie szukając ofert bez pośredników :wink:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: ZniŻka - MoŻna ZaoszczĘdziĆ

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.02.2009 22:52

Piotrek_B napisał(a):...więcej byś zaoszczędził na starcie szukając ofert bez pośredników :wink:

... a jeszcze więcej, jadąc w ciemno i wynajmując na miejscu..
chwila szukania i przynajmniej wiecie co bierzecie..

ale jeśli już rezerwacja, to na pewno bez pośredników.
Internet, znajomi, forum.. itp. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2009 05:57

polecam swoj kod polecajacy: micgl1


Coś kiepsko , z czujnością obywatelską,Opiekunie Działu.
Kasujecie,banujecie a kiedy jak najbardziej ordynarny spam gościu wkleja to się dyskusje z nim prowadzi.
:wink:
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 05.02.2009 16:17

jackiller napisał(a):Wracając do kosztów, subiektywnie na NIE !!
Ja może w kontekście rodziny z dzieckiem (2.5 roku)

Chciałem, w oparciu o wiedzę nabyta na tym forum, wyjechać pierwszy raz do Chorwacji z dzieciakiem. Wiek juz taki, że mozna mu cos "kazać" i dodatkowo taki, że liczą go już jako "prawie" (80%) dorosłego w wycieczkach samolotowych.

Ale niestety - odpuszczam temat CRO ze względu na stosunek jakości do ceny

Z dzieciakiem jest kilka determinantów
1) plaża
2) bliskość od plaży
3) podróż (czas)
4) przystosowanie miejsca pobytu dla dziecka (jak by mu się nagle odwidziało kąpanie codzienne w morzu)
5)... i inne
6) w ciemno - odpada. nie będę ryzykował tułaczki z dzieciakiem po dwu dniowej podroży w poszukiwaniu kwatery

i teraz kalkulacja

Droga
(Warszawa-Chorwacja-Warszawa) jakieś 3000km się uzbiera. Spalanie 12 l gazu. Cena 2 zł/l
Droga suma = 720 zł + opłaty
Myślę że skromnie 1000 zł

Nocleg
Spełniając warunki powyżej, przeglądając oferty biur z Adriatykiem w nazwie to ok 40-50E za dzień się uzbiera tak skromnie (wiem ze sa i po 20 ale nie o to chodzi)
14 dni * 45E * 4 zł = 2520zł

Pokarm
Przyjmując że trochę na śniadania wezmę z Polski a obiady w knajpach.
Ktoś w tym wątku napisał, że jadąc z dziećmi nie wyobraża sobie szukania codziennego knajpek... ja nie wyobrażam sobie stania nad kuchnią (akurat ja gotuję w rodzinie) a żona zmywania po mnie i tracenia na to pół, jak ze krótkiego z 2.5 rocznym dzieckiem, dnia.
"Normalny" obiad dla dwóch osób - 25E tak minimum (nie jakaś tam pizza) + poranne zakupy, pieczywo, napoje, pifko, lody, bilety wstępu... to czego nie wzięliśmy z PL...
Przyjmuje 40E dziennie na wszelakie wydatki
40E*14*4 = 2240zł

Proste koszty po zsumowaniu dają
5760 zł
Koszty te uznaję za absolutne minimum i znając życie o czymś zapomniałem (np: ew. noclegu po drodze) , ale potwierdza się to średnią 5-6 tysi za 2 tygodnie na rodzinę.

To w takim razie SORRY !!
Poza tym (tu się pewnie narażę) że jest to TYLKO Chorwacja... to co Ona mi możne za te pieniądze zaproponować ?? Fakt... widoki... ale one są wszędzie piękne. Równie piękne są w południowych Włoszech i na Sycylii, na Krecie, w Grecji kontynentalnej i innych wyspach greckich czy Turcji.
Wystarczy wejść do wyszukiwarki wczasów i dostaniemy kilkanaście (jak nie dziesiąt) wyników ALL INCLUSIVE i do tego samolotem gdzie w 3-4 godziny jesteśmy na miejscu, i nic nas nie obchodzi.
Nie forsuje tu niczego, ale uważam, że to porażka, ze człowiek jadąc autem tracąc 4 dni, mając dostęp do piaskownic (bo trudno to nazwać plażami)... tyle musi na to wybulic
Nie jest to korzystna oferta dla rodziny z dzieckiem IMHO. Śmigamy na wyspy greckie.
... ale "kochaj albo rzuć"

Pozdrawiam 8)



Ja jeżdże z synkiem od kiedy miał 1,5 roku i to zawsze pod namiot i bardzo sobie z mężem chwalimy te wyjazdy, więc nie ma sięczego obawiać.
Najlepiej wybrać duże pole można rozbić sie dalej od plaży jest to bezpieczniej dla dziecka. Na polu zawsze są place zabaw fajny pomysł na wolny czas np. w samo południe.
Dzieciakom nigdy nie mudzi sie zabawa w wodzie przynajmniej mojemu a jak jest taka ciepła to już wogóle trudno go wyciągną.
Prawdą jest, że długo sie jedzie ale my zawsze na noc mały spi a rono już jesteśmy na granicy z CRO zostaje pare godzin na wybrzeże.
Warto zabrać ulubione zabawki i dacie radę dojechać.
Co więcej w zeszłym roku wydaliśmy na całość 3600 zł. Rodzinka 2+1 czas pobytu 14 dni ( 13 noclegów)
I jest to możeliwe, nie załowaliśmy sobie rejsu statkiem, paru obiadków w knajpce 4 razy, lodów, piwka do woli, a ja oczywiście zabrałam pare buteleczek winka na zimę do domu. Były jakieś pamiątki, dla dziecka. Rybka na rynku i inne normalne zakupy. Dodam, że mieliśmy też trochę z kraju słoiczków z miąskiem jakiś ryż czy ulubioną kaszkę synka.
A w tym roku to chyba 0 zł wydamy bo euro drogie, albo okroimy wyjazd z 3 tyg jak planowaliśmy na 2 tyg.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 06.02.2009 12:57

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Jeśli chodzi o "kaucjowane" butelki, to rzeczywiście tylko tam, gdzie kupowaliśmy.


Niestety, albo nie jest to prawdą, albo nas, turystów zrobili w konia w Crikvenicy/Dramalj w małym Konzumie. Cały tydzień kupowaliśmy tylko w Konzumie, a pod koniec pobytu w tym sklepie nie przyleli butelek, twierdząc że skup prowadzi tylko supermarket w centrum Crikvenicy
:roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2009 14:39

Pisze jacek zabójca:
Wystarczy wejść do wyszukiwarki wczasów i dostaniemy kilkanaście (jak nie dziesiąt) wyników ALL INCLUSIVE i do tego samolotem gdzie w 3-4 godziny jesteśmy na miejscu, i nic nas nie obchodzi. (...)Śmigamy na wyspy greckie



A potem po powrocie niewykluczone ,że następna epopeja powstanie typu:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=81667413

Bo te typy tak mają ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone