Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 11.08.2008 22:57

Krzyżak napisał(a):Witam,

Myślę, że 3 tys. zł za pobyt w Cro, nawet w sezonie, jest jak najbardziej realne.

Niemniej - trzeba założyć, że:
- niczego nie będziemy zwiedzać (poza niedalekimi wycieczkami wokół miejsca zamieszkania),
Ale też i można było zaoszczędzić nieco (przynajmniej tysiąc zł) - np. bezsensowny obiad na wycieczce w Wenecji czy buty i inne duperele, które żona sobie kupiła.
Myślę, że kwota 5000 zł jest optymalną, tzn. zawiera się w niej i trochę zwiedzania, jedzenia "na mieście", trochę pamiątek.


Krzyżak napisał(a):Udanego wypoczynku, niekoniecznie w Chorwacji

:twisted:
Jeżeli tak bardzo chcesz , to proszę oto wyliczenia.
Oczywista oczywistość.
14=noclegów na campingu x 18eur =856 zł
całodniowa wycieczka na Kornati 245 zł (500 kun)
całodniowa wycieczka do Krka 147 zł(300 kun)
winiety Austria 2x 7,70eur 52 zł
opłaty za autosradę w Chorwacji 131 zł (268 kun)
paliwo Polska, Słowenia i Chorwacja 760 zł
pozostała kwota t.j. 1909 zł (3900 kun)
została skonsumowana.
Pozdrawiam. :wink:
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 11.08.2008 23:39

:arrow: Jacek 206

Chyba się nie zrozumieliśmy. :)

Moje wypowiedzi w tym wątku nie są "ad personam". Nie tyczą się w ogóle Twojej osoby czy kogokolwiek innego.
A moje męki z kalkulacjami wynikają raczej z faktu, że musiałem je sporządzić :) I są dość pobieżne, ale może komuś się przydadzą :)

I nie mam zamiaru (ani nie zamierzałem) oceniać jakości pobytu przez pryzmat grubości portfela czy też ilości pieniędzy wydanych na wypoczynek (w Cro czy gdziekolwiek :wink: ) . To - generalnie - każdego indywidualna sprawa - ile i na co wydaje. Wygłosiłem jedynie opinię na temat preferowanej przez siebie formy spędzania wakacji, nie negując innych sposobów wykorzystywania czasu na wakacjach. Wnikać w to nie zamierzam, bo każdy woli co innego, ale przede wszystkim dlatego, że po prostu nie wypada i tyle.

Jeżeli opacznie to zrozumiałeś - to przepraszam.
Widocznie nie doprecyzowałem swoich wypowiedzi.


Pozdrawiam
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 12.08.2008 06:18

Witaj Krzyżak.

Również podałem swoje kalkulacje ,bo taki jest temat przewodni. :lol:
Zawsze można wydać więcej. :lol: :wink:
Również przepraszam i Pozdrawiam z pięknego Wrocławia. :lol:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.08.2008 07:46

Chciałbym zwrócić uwagę, że w zeszłym roku średni kurs NBP kuny wynosił około 52 grosze a obecnie jest 45 i było już 44 grosze. Oznacza to że wzmocnienie złotówki do kuny wyniosło w ciągu 12 miesięcy około 15%!! Po duzym szperaniu ustaliłem że inflacja w 2007 roku w Chorwacji wyniosła około 8%. Konkluzja - w tym roku można kupić więcej produktów i usług niż w zeszłym za tę samą ilość złotowek.
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 28.08.2008 13:03

rysiek napisał(a):Dobra- 300 euro za 7dni dla 2+1 osób to wychodzi ponad 40 euro za nocleg- na pewno można znaleźć coś tańszego
Jeżeli zabierzesz jedzenie z Polski ( nie mówię o o zabieraniu ziemniaków lub chleba :D ) oszczędzasz na zakupach i nie musisz planować wydatku dziennie 50 euro, a przy okazji co ty chcesz dziennie kupować za 50 euro? To okolo 180 zł - czy w kraju też dziennie wydajesz tyle na "życie" ?
Reszta wydatków-można się zgodzić


40-45 Euro to nie jest zbyt drogo jak na Chorwację. Trudno raczej znaleźć tańszy apartament - chyba że camping, albo poza sezonem... Pokój nie wchodzi w grę - jeśli chce się samodzielnie gotować (żeby było taniej) to trzeba mieć dostęp do kuchni...
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 28.08.2008 13:44

60 zł na osobę/dzień
to x 5 x 20 dni Włochy -Chorwacja
auto+przyczepa/campingi/+5 osób +pies
/częściowo własne jedzenie z Polski wliczone w kwotę +ubezpieczenia/ :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 13:57

Mi wyszło na dwie osoby 15 dni w tym roku w Cro w szczycie sezonu 3300 zł. W tym mieści się także przejazd i apartament...dodatkowo zakupy przed wyjazdem 300 zł...myślę, że nie jest to wygórowana kwota, zakładałem więcej i dosyć sporo mi zostało a oszczędny na pewno nie byłem i niczego sobie nie żałowaliśmy...
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 28.08.2008 16:41

Zmieściliśmy się w kwocie 3500zł-5 osób-8 dni.W tej kwocie zawarte jest paliwo,noclegi,wycieczka do Krka i oczywiście jedzonko,lody i piwko:)
papafaraon
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papafaraon » 28.08.2008 17:01

Nie będę wyszczególniał pozycji, ale zamknęliśmy się w kwocie 3597,50 (14 noclegów i wszelakie koszty) 2 + 1 (15-latka).

Wróciłem 26.08.

Pozdro dla forumowiczów.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 28.08.2008 17:23

No, a my w tym roku "zaszaleliśmy" i wydaliśmy na 3 tygodnie (dokładnie 22 dni) na trzy osoby ok. 4,5 tysiąca!!! 2 + 1 (12-to latek)
W tym:
4 dni pobytu na Węgrzech na basenach termalnych (Mezokovezd, Bogac, Kaposvar i Morahalo) - superaśny odlocik!!! Polecam wszystkim. Noclegi na campach i żarełko w knajpkach i bufetach basenowych - mniam, mniam, mniam!
Następnie droga przez Bośnię: Mejugorie + wodospad Kravica - odlot pełny!
Następnie 8 dni w Żulianie - camping (13 euro za dobę). Pięknie i superowo!
Następnie przenosiny do Montenegro (pod Ulcinj) - po drodze zwiedzanie murów w Dubrowniku, pyszna kawusia w wąziutkiej uliczce - super, super! Trochę niepotrzebnych nerwów z powodu przyblokowania nas przez inne parkujące autka lokalnych "wyluzowanych" kierowców...
Następnie 8 dni w Kruce pod Ulcinj - kwatera u p. Żiki (20 euro za dobę)
I powrót przez Serbię z zahaczeniem o Zlatibor gdzie wciągnęliśmy najpyszniejszą na świecie pljeskavicę!!! mniam, mniam, mniam.
6 obiadów mieliśmy w słoikach (2 x leczo, 3 x kurczaczek, 1 x pesto).
reszta posiłków w knajpkach, pizzeriach itp. owoce morza itp.
Oczywiście mnóstwo lodów, cocacoli, smokvów (figi) i innych mniamniaków!
W tej kwocie mieszczą się zakupy przez wyjazdem, tankowanie przed wyjazdem itp. Czyli całokształt od początku do końca, nawet klapki do kąpieli przeciw jeżowcom też wliczone.
Zero oszczędności. W drodze powrotnej wydawaliśmy eurosy "na siłę". Jakieś naloty na supersamy, arbuzy, brzoskwinie, słonecznik, słodycze itp. itd.
Aha. Autko pali nam średnio 10-11 litrów benzyny (van), a przejechaliśmy 3200 km.
Czujemy się przeżarci, nasłonecznieni, nabyczeni, narozkoszowani itp. itd.

Następnym progiem to musiałoby być "all inclusive".
Hm.. chyba to nie jest aż tak drogo za taką rozpustę!?
pozdro
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 28.08.2008 19:55

Witam
Może ja sie podzięlę swoimi kosztami z zeszłorocznych wakacji :D
rodzina 4 osobowa (dzieci w wieku 10 i 6 lat ) i tu istotne że autem busem sprinterem tak więc koszty paliwa i winiet troszkę droższe
a więc :
-zakupy przed wyjazdem to ok 400 zł (jedzenie,napoje troszke piwa ( cała zgrzewka :D ,)
-paliwo 1200 zł
-winiety 350zł
- noclegi 16 x 45 E to ok 2664 zł (wtedy e 3,7) :(
-naprawa autka 100 e =370 zł( nawalił w Trogirze arternator)
-no i stracona kaska przez 16 dni (warzywa,owoce ,mięsko,bilet wstępów,LODY i to codziennie i wszystko co było potrzebne na wakacjach ale w granicach rozsądku itp)to około dziennie 30 e czyli razem ok 500 e razy kurs 3,7 = 1850
-prezenty i uzupełnienie na rok swojego barku :D to ok 370zł
czyli razem ok 6900 zł 8O 8O 8O 8O

ale niestety tak wyszło , cóż kupa kasy ale nijak nie można było zaoszczędzić :? na wakacjach tracę głowę i staram się wynagradzać rodzinie to że cały rok pracuję w niedziele i święta i w ten sposób staram się wynagradzać mojej zonie wekeendy :D

teraz sobie jeszcze przypomniałem że jeszcze ubezpieczenie(koszty leczenia ) i asistance (g,,,, sie przydało)to ok 200 zł
po poprawce ,zona mi przypomniała że nie 40 a 45 e płaciliśmy za apartment (z targowane z 60)
ok 7500 zł .........................heheheheh aż sam się dziwie jak mogłem tak szaleć :D
Ostatnio edytowano 29.08.2008 07:50 przez Martiniso, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.08.2008 21:14

Czyli całkowity koszt mieści się w granicach 1700- 1800- pln/ na 2 tygodnie, czyli 14 dni/ 4-5 osób, beż ograniczeń, czy totalnych zahamowań/. Do tego nocleg po drodze w jedną i w drugą stronę, ale to już zupełnie inny komfort jazdy, jednak super godny polecenia. :lol: :lol: :lol:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 28.08.2008 21:16

Teraz,po powrocie mogę już powiedzieć dokładniej ile wyniósł nas tegoroczny dwutygodniowy pobyt w Cro dla 4 osób.Zabraliśmy ze sobą 1200 euro + wcześniejsza zaliczka 200 euro,1400 kun i 1000 koron czeskich-przywieźliśmy z powrotem prawie 50 euro,ok.500 koron (pierwotnie zakładaliśmy jedzonko w Czechach) i ok.200 kun.Zrobiliśmy w sumie nieco ponad 3800 km (diesel, średnio 5,6 na setkę).Zakupy przed wyjazdem+apteka+dodatkowe ubezpieczenie to ok.500zł.Większe przedsięwzięcia podczas pobytu to Dubrownik i Mostar.Dodam,że nie obracaliśmy każdej kuny 10 razy przed wydaniem,jadaliśmy również w knajpkach i małe co nieco do spożycia również przywieźliśmy.Myślę,że spokojnie mogliśmy mieć trochę mniej kasy i wyjazd byłby również bardzo udany.Wychodzi mi,że wyniosło nas to jakieś 5500 plus paliwo.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2008 06:17

AnetaA napisał(a):Teraz,po powrocie mogę już powiedzieć dokładniej ile wyniósł nas tegoroczny dwutygodniowy pobyt w Cro dla 4 osób.Zabraliśmy ze sobą 1200 euro + wcześniejsza zaliczka 200 euro,1400 kun i 1000 koron czeskich-przywieźliśmy z powrotem prawie 50 euro,ok.500 koron (pierwotnie zakładaliśmy jedzonko w Czechach) i ok.200 kun.Zrobiliśmy w sumie nieco ponad 3800 km (diesel, średnio 5,6 na setkę).Zakupy przed wyjazdem+apteka+dodatkowe ubezpieczenie to ok.500zł.Większe przedsięwzięcia podczas pobytu to Dubrownik i Mostar.Dodam,że nie obracaliśmy każdej kuny 10 razy przed wydaniem,jadaliśmy również w knajpkach i małe co nieco do spożycia również przywieźliśmy.Myślę,że spokojnie mogliśmy mieć trochę mniej kasy i wyjazd byłby również bardzo udany.Wychodzi mi,że wyniosło nas to jakieś 5500 plus paliwo.




Potwierdzam, tak kształtują się średnio koszty pobytu w Chorwacji dla 4 osób. Można je jeszcze zmniejszyć o koszty dodatkowego ubezpieczenia. Ja ich nie ponoszę.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 29.08.2008 07:11

Martiniso napisał(a):teraz sobie jeszcze przypomniałem że jeszcze ubezpieczenie(koszty leczenia ) i asistance (g,,,, sie przydało)to ok 200 zł


Dlaczego g.... :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone