Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lublin - Krk

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szymek118
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2013
Lublin - Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek118 » 10.08.2013 19:28

Witam planujemy wyjechać w niedzielę 25.08, tak aby w w poniedziałek rano być na miejscu, o której godzinie plus minus należałoby wyjechać z Lublina? Kierowca ma zmiennika także bez jakiś większych postojów ma się to odbyć. Planuję jechać przez Słowację i Węgry najlepiej autostradami, chociaż czytałem, że na Słowacji warto pojechać drogą równoległą i dać sobie spokój z winietą. Winiety kupuje jak już przejade granicę(w przypadku jazdy autrostradą) zarówno na Słowacji jak i na Węgrzech? jaki jest przybliżony koszt?
Dziękuje za informację i pozdrawiam.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.08.2013 20:26

Czas jazdy z Rzeszowa to około 10-11 godz. z przystankami na posiłek, kawę, WC, ...
Winiety możesz kupić już na przejściu w Barwinku ( kiosk/budka) tzn. winiety na Słowację i Węgry. Płacisz drożej np. za winietę Słowacką 10 euro - płacisz 11 euro. Za Węgierską - 14.50 euro.
Dużo osób tak kupuje i nikt nie "kombinuje" jak zaoszczędzić ( ja stałem w kolejce). Urlop to urlop...... ma być luz i wygoda. Kupisz w Barwinku i jedziesz bezstresowo. Polecam.
Na Chorwacji za autostradę zapłacisz ( jadąc na KRK ) 41 kn + 60 kn oraz 35 kn za most. Płać kartą.
Nie tankuj na Węgrzech, .... na tej trasie najdrożej. np. ja płaciłem za 1 L ON = 6,95 zł.( po przeliczeniu na nasze).
szymek118
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek118 » 10.08.2013 21:21

W takim razie z Lublina postaram sie wyjechać około 18-19 i na rano będe na miejscu nie wiem jeszcze czy będziemy jechać na Krk może troche niżej, wyjdzie w praniu jak to się mówi. Zatankuje do pełna jeszcze w Polsce potem dopiero w Chorwacji. Zrobię tak jak mówisz kupię wszystko w Barwinku nie będe potem kombinował za 10 czy 20zł. Jak nie chce płacić kartą to czy lepiej kupić sobie kn w Polsce czy płacić w euro? Bo z tego co zdąrzyłem przeczytać jadąc z gotówką najbardziej opłaca się mieć ze sobą euro i wymienić na miejscu?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.08.2013 23:07

szymek118 napisał(a): Jak nie chce płacić kartą to czy lepiej kupić sobie kn w Polsce czy płacić w euro? Bo z tego co zdąrzyłem przeczytać jadąc z gotówką najbardziej opłaca się mieć ze sobą euro i wymienić na miejscu?

Nie wiem, .... poszukaj na forum.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone