Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubin (dolnośląskie) - Orebić - propozycja trasy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bargoo
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bargoo » 07.08.2013 20:39

........... i znajdzie apartment do tego? ..... jadę w ciemno. Muszę negocjować z Gazdovicą niejedną, cenę za kwaterę. A jak człowiek zmęczony i zobaczy łoże wygodne to już szukać mu się dalej nie będzie chciało.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2013 20:41

bargoo napisał(a):No i w końcu doczekałem się. Czyli mówimy o 30 minutach trasy. Wysiłkowo, wprost - podczas rejsu - odpoczywam. Za kółkiem - po kilkunastu godzinach ciagłej niemal jazdy - przedzieram się przez krętą drogę półwyspu i zamiast rozkoszować sie widokiem myslę tylko o mecie. A kto rozpakuje, no kto samochód ;-) ???

Jak ci nie pójdzie z promem to możesz dołożyć godzinę czy dwie...
bargoo
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bargoo » 07.08.2013 20:52

Dziękuję, "wolf". Chyba popłynę jednak, przynajmniej jeśli chodzi o samą kwestę dojazdu na wczasy. Dziekuję także za mnóstwo informacji, które zamieściłeś na forum, szczególnie w zakresie opisu okolic Borka, gdzie chciałbym w sumie wynająć kwaterę, ale nie jest to prawdopodobne "za pięć dwunasta", zatem pozostaje Orebic - jako baza wypadowa przy pierwszej wizycie na Półwyspie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2013 20:59

bargoo napisał(a):Dziękuję, "wolf". Chyba popłynę jednak, przynajmniej jeśli chodzi o samą kwestę dojazdu na wczasy. Dziekuję także za mnóstwo informacji, które zamieściłeś na forum, szczególnie w zakresie opisu okolic Borka, gdzie chciałbym w sumie wynająć kwaterę, ale nie jest to prawdopodobne "za pięć dwunasta", zatem pozostaje Orebic - jako baza wypadowa przy pierwszej wizycie na Półwyspie.

Molim. Zapewne nie będzie to ostatnia wizyta na Pelješcu. Co do apartmanów to trochę to poszło w przegięcie, bo ludzie zaczęli rezerwować już przy wyjeździe na następny rok albo i dalej. Później cześć z nich nie przyjeżdża i robi się lekki mętlik :) Jest tak jak mówisz, inaczej sie odbiera pierwszą godzine jazdy, a inaczej 14tą :) Choć ja nigdy z promu nie korzystałem a jadę teraz na Pelješac 9 raz. Tyle, że ja mam zarezerwowane i spokój w bani w tym temacie. Poza tym zacząłem teraz się zatrzymywać w Drače na świeże mule :) Jak masz jakieś pytania a umiałbym odpowiedzieć to zapodawaj :) Jest tu poza tym wielu fachowców od półwyspu.
Pozdrav.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.08.2013 22:05

To prawda z rezerwacjami, ja sam w tym roku zarezerwowałem juz na następny rok w Boraku i niestety został juz tylko sierpień bo lipiec już zajęty dawno temu. Im później to szybciej robi się ciemno, a chyba każdy jadąc taki kawałek na kilka czy kilkanaście dni che się rozkoszować widokami jak najdłużej. Z doświadczenia wiem, że w Dingac-Borak to raczej nie zdarza się aby rezerwacja na następny rok była potem odwoływana, nie liczę przypadków losowych. To jest po prostu kwintesencja Chorwacji, miejsce do którego nie sposób nie wrócić, jak cały Peljesac zresztą.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.08.2013 22:10

MWN napisał(a):Automapa jest rewelacyjna; nowa aktualizacja 4-6 razy w roku. Zawsze więc aktualna. Nie zawiodła mnie nigdzie a zjeździłem sporo Bałkanów. A najważniejsze, że można sobie wytyczyć trasę na http://www.targeo.pl i wyeksportować to do nawigacji. Podaj lepszą i bardziej aktualną mapę; przecież papierowe wychodzą co najmniej 1 raz na 2-3 lata!

No i należy pamiętać, żeby wybrać odpowiedni tryb: szybki, krótki itd...



Powiedzmy, że masz rację z aktualizacją ale ja co roku kupuję nową mapę austriackiej firmy. Zapomniałem nazwy ale taka z czerwono-zieloną okładką i powiem szczerze, że na tej trasie nie ma zbyt wiele nowych dróg. Poza tym jestem i chyba już będę przeciwnikiem nawigacji, mapa i koniec języka to po prostu to co lubię i gwarantuję, że nigdy podróż mi się nie przedłużyła bez nawigacji, a wręcz odwrotnie.

.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.08.2013 22:17

bargoo napisał(a):Wprawdzie czeska trasa, o której piszesz pozwala na "zaoszczędzenie" kilkudziesięciu złotych (koron) w ramach winiety. Jednakże lesista i kręta trasa przez Svitawy sprawia sporo wysiłku psychicznego dla kierującego i wzmaga konsumpcję energii i już czuję, że mści się na kolejnych kilometrach. Wybieram Mohelnice-Olomouc z prozaicznej przyczyny: stałej i szybszej prędkości przejazdowej, co pozwala zaoszczędzić siły na kolejne godziny przejazdu.
Niemniej szanuję wybór i non dysputante.


Powiem szczerze, jeżdżę tą trasą od zawsze i do Lanskorun jest praktycznie pusta droga nie licząc naszych jadących do Cro, a potem do Brna mimo ruchu jest dość prosta i ogólnie można jechać spokojnie ze stałą predkością.
Ja od strony Wrocławia bym tą trasę śmiało polecał.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.08.2013 07:31

Co do nawigacji: trzeba umieć z niej korzystać.

A jeśli chodzi o oszczędzanie i zmęczenie jazdą do Orebica: zawsze tam jestem ale nie jednym ciurkiem z Wrocławia. A dobywszy do Ploce, tylko prom co pozwoli na pół godziny odpoczynku, na co w drodze nie mam chęci.

A kwatera: znam i mogę polecić - www.orebic-apartment.com Jest wersja polska...
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 08.08.2013 13:56

My jechaliśmy jednym ciurkiem do Orebića. Oczywiście postoje były, ale nie po to, aby np zdrzemnąć się itp. Zmienialiśmy się z żoną co jakiś czas. Ona jechała od naszego domu do granicy czesko-austriackiej, ja przez noc przez Austrię i Słowenię, potem znowu zmiana i mniej więcej połowa autostrady w Chorwacji to jazda jej i moja. Nie korzystaliśmy z promu.
Z powrotem zmienialiśmy się częściej i w sumie dojechaliśmy mniej zmęczeni. Pomimo wyjazdu z Orebića około godziny 10 rano w sam upał (34 stopnie).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.08.2013 15:14

bargoo napisał(a):
walp napisał(a):Na ostatnim, czyli Vrgorac. Następnie przez mieściny Dusina, Staševica dojeżdżasz do Jadranki, czyli drogi nr 8 w okolicy Ploče. Stamtąd możesz wziąć prom, lub pojechać lądem, ale ja polecam drugą opcję, niezapomniane widoki, wrażenia. :wink:

Dziękuję za cenną dla mnie informację. O pięknych okolicznościach przyrody podczas trasy przez półwysep, tunel itp. czytałem na formum i bezwzględnie zaliczę tą trasę, również w nocy.
Jednak zdrowy rozsądek podczas jazdy do Chorwacji mówi - oszczędzaj siły i czas. Wyruszam z Wrocławia o 16 w piątek. Jadę ciagiem do celu - Orebic.
Dlatego doświadczonych proszę o informację, czy warto dla czasu i zachowania sił dojechać lądem czy przeprawić się promem.

Zadałeś tylko proste pytanie: "Prom, czy lądówka?", nie domyśliłem się, że podchodzimy do tematu "wysiłkowo". :smo:


AdamBeata napisał(a):Zapomniałem dodać, że już nigdy więcej nie odpalam nawigacji na trasę. Przynajmniej Automapa jest beznadziejna. Podstawa to dobra mapa i trochę wyobraźni. Za każdym razem z nawigacją sie gubiłem. Odkad ją wyłączyłem to droga szła jak po maśle.

Ponieważ jeżdżę z Automapą i sobie ją chwalę, odniosę się do tego stwierdzenia.
Generalnie na trasę wystarczy tylko wyobraźnia, bo drogi są oznakowane (lepiej lub gorzej) i jeśli zna się azymut i z owej wyobraźni skorzysta, to generalnie wystarcza. :smo:
Ale co z miastami, wozisz wszystkie mapy? Moim zdaniem, nawigacja jest wówczas niezastąpiona. Jak ostatnio kiedy z centrum Koper musiałem wyjechać na Ankarską ceste. A przecież Koper to nie jest metropolia.
Być może zdarzyło się Tobie wjechać do centrum dużego miasta, jak Berlin czy Monachium. I co? Musisz mieć ze sobą sprawnego pilota, który będzie dobrze czytał mapę, aby bez problemu, nie narażając się na klaksony tubylców, znaleźć żądany adres.
Jeśli pozna się ustawienia i działanie AM, to podróżowanie z tym ustrojstwem też idzie sprawnie. :smo:
protamilk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) protamilk » 15.08.2013 16:37

krasy napisał(a):Po co tu kombinować?
Ja jeżdżę od 7 lat Łódź - Orebić trasą Łódź - Zwardoń - Bratysława _ Węgry (raz drogą nr 86 raz autostradą) , jeśli 86-ką to przez Lendavę i wpadasz do Chorwacji a dalej to już masz prosto do przodu :0.
Po co kombinować? Zawsze wyjeżdżam w piątek około 16-17eji w Orebicu jestem w sobotę na godz. 12-13. Jade sam i zawsze na raz, (jeśli mnie muli ,wsiada żona na 2-3 godziny). I teraz w piatek też tak jadę . W razie pytań pisz to pomogę.
Pozdrawiam.

Czy możesz wysłać mi na meila dokladnie przez jakie miejscowości jeździsz przez Węgry i Słowację-lub zrzucić screena z google maps?niestety nie mogę jeszcze wysyłać wiadomości prywatnych :(będę wdzięczny pozdrawiam meil: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Lubin (dolnośląskie) - Orebić - propozycja trasy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone